Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek OSLOVSKI KAŠELJ???

OSLOVSKI KAŠELJ???

Jaz ga očitno tudi nimam. Hvala bogu.

Homeopatske remedije oz. nosode za zdravljenje osvlovskega kašlja so:
– Nosoda o.k.
– Belladonna
– Acontium
– Drosera
– Coccus
– Carbo vegetabiliis
– Ipecacuanha
– Caprum metallicum
– Pulsatila

odvisno od simptomov.

Ne, pri enem letu in pri 20 mesecih cepijo proti ošpicam, mumpsu in rdečkam. Od tretjega do šestega meseca pa proti davici, tetanusu in oslovskemu kašlju.

Pa še tole si preberite:

Avtor: Angelina
Datum: 21-06-06 17:25

Odgovarjam na neumne trditve o oboblevanju cepljenih otrok za oslovskim kašljem. Cepivo proti oslovskem kašlju deluje le 5-6 let, nato pa lahko VSAK zboli ne glede na to, ali je bil cepljen ali ne!!!!!!!!!!!!!!!! Pri starejših otrocih je potek blažji.
Imam 2 leti starega sina, ki zaradi hipogamaglobulinemije ni smel biti cepljen, pa je zbolel za oslovskim kašljem, ki ga še vedno preboleva, pa je od prvih znakov že 2!!! meseca. Ne vem katera izmed vas bi bila še tako trdno prepričana, da je vsakršno cepljenje škodljivo. Nobena, ki tega ni doživela ne ve, kako zgleda, ko se otrok davi in pomodri v obraz, medtem, ko ga napade krčevit kašelj. Nič in nihče mu pri tem ne more pomagati. Lahko ga le nosiš v naročju in trepljaš po hrbtu. Moj sin je po pretresu možganov, ki ga je imel nagnjen h epileptičnim napadom, ki jih sproži tudi oslovski kašelj oz. Bordetella pertusis, ki ga povzroča! In, če bi bil zdrav bi mu lahko prihranila kakšen napad. Najbolj grozne so noči, ko ne veš ali bo na koncu zadihal ali ne. Sem popolnoma obupana in nakoncu z živci.

Pa še nekaj. Starejša hči je imela po vsakem cepljenu reakcije, zato je bila cepljena pod nadzorom. Kljub temu, da je po zadnjem cepljenju, ko je bila stara 2,5 let zaradi bolečin ležala 2 dni, imela težave še dober teden(vročina, brez apetita) in da je po predzadnjem cepljenju nastopila regresija v razvoju, pa je vse kmalu nadoknadila, se mi zdi reakcija po cepljenju mačji kašelj proti temu, kar doživljam sedaj!!!!!!!!

Pat, dej nehi stresat pamet, ker je očitno, da samo pobiraš odlomke iz take in drugačne literature, zraven pa pojma nimaš, kaj sploh kvasiš. Navdušenje je čist fajn zadeva, brezglavo prevzemanje nekih idej pa drugo brez Delaj, kot se tebi zdi pametn, moli pa in pleši indijanske plese, da ti dojenček oz. otrok do 2 let ne zboli za OK, da ti ne bo treba gledat, kako je v tem primeru vse samo teorija. Sploh pa dojenčku res zlahka daš kokos, a ne?

Vodnik Unicefa ima podatke za leto 2005, očitno.

Tej so pa sveži… in če prav razumem, se 3 odmerki cepljenja proti o.k. zaključijo do 1 leta starosti, revakcinacija pa eno leto po končanem popolnem cepljenju.

Program za cepljenje 2006

Cepljenje se opravi s kombiniranim cepivom proti davici, tetanusu in acelularnim cepivom
proti oslovskemu kašlju.
Bazično cepljenje je obvezno:
– za otroke, rojene v letu 2005, od dopolnjenih treh mesecev starosti dalje;
– za otroke, rojene v letu 2006, ko dopolnijo 3 mesece starosti;
– za zamudnike, če še niso bili cepljeni ali ni dokazov o opravljenem cepljenju.
V primerih iz prve in druge alinee mora biti cepljenje končano do dopolnjenih 12 mesecev starosti.

Daje se 3 odmerke cepiva v presledku 1 do 3 mesecev.

Revakcinacija (ponovno cepljenje) je obvezna za otroke, ki so že bili bazično cepljeni in sicer 1 leto po končanem popolnem cepljenju…

Aham, kokos? Ti razumeš pod Remedijo Coccus cacti, da daš otroku kokos pod jezik?
Jaz pa ne bom nesramna do tebe, ker ne razumeš homeopatije in nič o tem ne veš. Jaz bom pa informacije širila še naprej.

Zakaj pa simptomi oslovskega kašlja niso pri vsakem izbruhu enaki? Oziroma, kako to, da se vsakič ko izbruhne oslovski kašelj, mora na novo opisati simptome, ki se iz leta v leto spreminjajo?

Gre za dokončanje prvih treh doz cepljenja do največ enega leta starosti, ponavadi pa zdravi dojenčki prve tri doze dobijo do šestega meseca starosti in so torej varni pred boleznijo. Revakcinacija je pač osvežilno cepljenje, vendar pa načeloma dojenček pri enem letu naj ne bi zbolel, če je dal skozi prve tri doze.

Če hočeš draga “dej že nehi”, lahko odpreš novo temo… da ne boš mazala debate in tam nadaljujeva.

Tejči napisal:

> so torej varni pred boleznijo.

Naj bi bili.

Simptomi so različni glede na starost in splošno zdravstveno stanje otroka. Pri večjih otrocih OK velikokrat sploh ni spoznan kot tak in se ga niti ne registrira niti ne zdravi, pri majhnih so pa simptomi lahko zelo hudi.

Moram reči, da si že kar tečna in se ponavljaš. Spomnim se, da si pred kratkim pisala, da O.K ni. O 100 odstotni zaščiti ne govori nihče, o tem, da pa je potek lažji, če do njega pride, pa vsi. Saj ne rabiš dati otroka cepit, sploh ne, ni pa treba vedno poudarjati, kaj o tem misliš. Ker vsi, ki spremljamo ta forum poznamo tvoje stališče.
Pa brez zamere.

Ja, naj bi bili, ker nobeno cepljenje ni 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Nekaterim (menda manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) cepivo ne prime, ker so ravno v času cepljenja prebolevali kakšno drugo bolezen ali pa imajo splošni imunski deficit. Nič ni 100 procentno, niti kontracepcijske tablete. Nekateri kljub KT zanosijo, pa zato verjetno ne bomo vsi nehali jemati tabletke, saj v ogromni večini primerov delujejo.

Ti pa kot hočeš.

Tvoja specifikacija je – kopiram:” – Coccus” Glede na to, da sama sebe in svoje otroke nekako slabih 5 let zdravim pretežno homeopatsko, pri zdravniku z diplomo, mi bolj težko očitaš nerazumevanje homeopatije. Je pa očitno, da si se ti na vrat na nos zagnala v nekaj, česar niti približno ne razumeš, s tem pa prizadevno polniš glave drugim. Se ti ne zdi, da močno pretiravaš? Saj nis(m)o vsi zaostali!

Tejči napisal:

Nekaterim (menda
> manj kot 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) cepivo ne prime,

1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} – kje si to zasledila?

Sem mama 16-mesečnega dečka, ki je oslovski kašelj dobil od sosedovega dečka (ki je bil velikokrat pri nas). Ta deček (4 leta) je dobil OK od svojega 12-letnega brata, ki se je nalezel v šoli. Štiriletnik ni bil nikoli cepljen samo zato, ker je mati modernih nazorov in otroka pač ni dala cepiti. Tako je njen sin (ki je kar veliko pokašljeval) nalezel mojega. Takrat niso vedeli, da ima starejši OK, ko pa je mali začel tako zelo kašljati, sem vseeno rekla naj se raje drži doma, da ne bo nalezel našega. Pa je trdila, da to pa ne, ker kašlja samo zato, ker ga v žrelu praska in da ni nič nalezljivega. Čeprav sem ji govorila, naj ga pelje k zdravniku, tega tri tedne ni naredila, dokler se otrok enkrat zvečer ni skoraj zadušil. No, in potem so ugotovili, da gre za OK. Sedaj je bolan tudi moj in lahko rečem, da me je groza in da že kakšen mesec sploh ne spimo, dvakrat smo bili na urgenci ponoči in priklopljeni na kisik. K sreči gre na boljše.

Kaj hočem povedati? Obupno sem jezna na to sosedo in mislim, da njenega otroka pri nas ne bom hotela več videti. Mi je čisto vseeno, če niso vedeli. Naj imajo svoje necepljene otroke izolirane od drugih, če so tako pametni, da jih ne dajejo cepiti. Seveda ne govorim za tiste, ki imajo resnično kakšne alergije ipd. Kaj, če bi moj sin imel posledice? Kaj če bi se zgodilo (bog ne daj) najhujše? Ma recite kar hočete, ampak jaz bi jo zadavim, babo neodgovorno.

Vem, da je malo grdo napisano, sem se morala malo spucati.:(((

Popolno cepljenje = bazično cepljenje je končano po prejemu treh odmerkov cepiva (običajno okoli 6. meseca starosti)
1 leto po zaključenem bazičnem cepljenju (obučajno pri 18. mesecu starosti) sledi revakcinacija ali “osvežitveno” cepljenje.
LP!
N.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Super, pa daj še kaj ti napiši o homeopatiji s prve roke, no. Naj ljudje dobijo informacijo še s prve roke. Zakaj molčiš?

Sem bila zudi skeptična kar se ceplenja tiče. Vendar je lani, blizu nas, umrl dvomesečni dojenček za OK, ki ga je okužil starejši bratec. In takrat sem se odločila, da svoje otroke definitivno dam cepit. Veliko sem tudi prebrala na to temo in je +, definitivno več kot -.
Sanda, sočustvujem s tabo, super, pa da gre otročku na bolje.

Groza, Sanda, povsem razumem tvoj bes. Tudi jaz bi znorela na tvojem mestu. Upam, da bo malček kmalu v redu.

Ups, napaka. Moj sinko je star 6 mesecev in zadnjih dveh odmerkov cepiva nismo še dobili, ker je bil bolan.

Katka, ne veš koliko noči sem se tepla po glavi, zakaj sem privolila v to, da sem tu in tam popazila sosedovega otroka, celo takrat ko je tako krehal v našega, sem mu samo rekla naj da roko pred usta in naj ne kašlja vanj. Ampak naš mali se je tudi kar naprej smejal, ko je videl soseda (opazoval ga je pri igri iz ležalnika) in sem bila kar zadovoljna, da ima tu in tam družbo otroka. Zdaj pa sama sebe hočem zgristi, da sem to dovolila. Mož sicer pravi, da pač nisem mogla vedeti, ampak vseeno….

Soseda pa se me kar izogiba, očitno nima najbolj čiste vesti.

Pat, kakor vidim si najbrž proti cepeljenju otroka. Verjemi, da je takih primerov kot je moj, veliko več kot tistih s posledicami cepljenja. Jaz takih, ki so imeli kakršnekoli posledice po cepljenju sploh ne poznam (ne pravim, da jih ni), takih primerov kot je moj, pa je kar nekaj (tudi z veliko hujšim izidom – poznam primer smrti in primer, ko je otrok imel trajne posledice zaradi tega, ker je bil dotok kisika v možgane pretrgan – ob hudem kašlju).

Če imaš tudi sama otroka, dobro razmisli. Epidemije so tukaj in zdaj.

Mi je hudo, kar se vam dogaja. držim pesti

New Report

Close