Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek OSLOVSKI KAŠELJ???

OSLOVSKI KAŠELJ???

Draga Pat, med drugim, samo med drugim je princip homeopatije zelo zelo podoben principu cepljenja. Tako, za info, da se ne boš pretrgala od svoje velepomembnosti. Kljub temu, da se zdravimo homeopatsko več let, sem jaz SAMO UPORABNIK, ne izvajalec homeopatije in je ne jemljem v svoje roke ter z njo ne posiljujem drugih, kot ti zadnja dva meseca, odkar si slišala zanjo, ves čas počneš. Po tem ne čutim nobene potrebe, ti očitno jo.

Konkretno so OK proučevali v Angliji, prvič konec 19. st, potem v začetku 20. st, nato v obdobju med obema vojnama, ugotovitve so bile presenetljive. Nobena od metod zdravljenja, ne homeopatska, ne uporaba kopeli, oblog, niti uporaba penicilina po 1. svetovni vojni, niso dale nobenih rezultatov. Edina terapija, ki je pomagala, je bila drastična sprememba okolja (iz gora ob morje ali obratno, večinoma pa je pomagal gorski zrak). Prve rezultate o trajnem upadu obolelih so dala šele prva cepljenja, čeprav so tudi v prejšnjih stoletjih beleželi krajša obdobja, ko OK praktično ni bilo.

Če vidiš eno knjigo od znotraj, to še ne pomeni, da si požrl vso znanost naenkrat. Homeopati v tujini se izobražujejo enako kot klasični medicinci – 6 let faksa. Dvomim, da lahko nekdo to kdajkoli nadomesti z eno samo knjigo. Zato nehaj prepisovat iz knjig in širit polresnic. Delaj sama zase, kot ti paše, samo ne posiljuj drugih ves čas z eno in isto foro. Kot že rečeno, večina ljudi razpolaga z lastno pametjo.

no comment

Je boljši, de ne.

Sanda napisal:

> Pat, kakor vidim si najbrž proti cepeljenju otroka.

Nisem še odločena

Hvala, saj sem že pred tednom dni mislila, da mu gre na bolje, pa je sledilo še hujše obdobje. Zdaj pa res upam, trenutno spi, iz sobe se vsake toliko sliši kašelj in vsa panična stečem tja. Ponoči je dvakrat bruhal, ampak hujšega ni bilo. Čez eno uro pride mož in se bom poskušala malo naspati.

Hvala za lepe želje.

“dej že nehi”, bravo.

Končno nekdo, ki je spodoben na zdravje in bolezen pogledat razumsko z vseh plati in ne posiluje ljudi na nek religiozno fanatičen način brez prave razgledanosti in pameti.

Sanda, držim pesti, da se malemu izboljša situacija v kratkem.

Takrat trimesečni nečak je lansko leto zbolel (tudi niso vedeli, da ima starejša sestra oslovski kašelj) in je bilo grozno. Tri mesece so vsako noč dežurali ob njem, se dvigali vsakih 15 min, bruhali in kašljali. Na dojki je popil nekaj mleka, napadel ga je kašelj in je vse zbruhal in tako kar naprej. Zgubil je kar nekaj teže. Tudi oni so bili nekajkrat v bolnici. Z nami in njihovimi prijatelji, ki imajo majhne otroke, so prekinili vse stike kar za 3 mesece (razen seveda po telefonu). Hudo je tudi, ker nujno potrebuješ pomoč v taki situaciji, pa razen moža (moj brat dela do zvečer) pomoči ne moreš pričakovati. Za babici je bil to pretežek zalogaj, vedno sta začeli jokati, ko sta videli, kako se ubogi dojenček muči, ne moreš pa mu pomagati. Jaz pa sem se bala, da bi se nalezla in bi bolezen dobila še moja otroka. Zadeva je zelo huda in verjamem, da ti ni lahko.

Točno tako. Pri mnogih oslovski kašelj poteka le kot “dolgotrajen, več tednov trajajoč, dražeč kašelj”.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Živjo!

Moram še nekaj pripisati…

Po novem dodatno cepijo otroke v tretjem razredu še za OK. Moja hčerka (cepljena!) je v 4.razredu. Ona in cel razred, cela šola – vsi kašljajo že več kot en mesec. Kašljajo tudi otroci v vrtcu, manjši od 5 let. Nekateri se zraven dušijo, kašljajo kot oslički… Testov zdravniki ne delajo, tako da potrditve, ali je OK ali ne, ne moremo dobiti.

Moj sin, star dve leti, necepljen, je tudi pričel kašljati. Zahtevali smo teste, pristali na infekcijski, kjer so potrdili, da ima OK. Na srečo stanje ni tako kritično, kot je katera opisala zgoraj.

Torej, je cepljenje proti OK res tako učinkovito?? In koliko je še takih neprijavljenih epidemij?

New Report

Close