Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek OTEKANJE

OTEKANJE

Star sem 39 let, zdrav, v dobri kondiciji, rekreativen športnik. Ortoped je na pregledu ugotovil: STATUS: “Levo koleno je prazno in v simetričnem ter fiziološkem valgusu, kot desno. Gibljivost je popolna, na pritisk je boleč predel medialne sklepne špranje. Boleča tudi patelofemoralna kompresija. RTG/ zožena medialna sklepna špranja, centraža pogačic je primerna DG.: VARUS ARTHROSIS GENUS SIN.” TH/ sni posnetek RTG kolena stoje. “Videti je evid. zožitev medialne sklepne špranje, ki je še precej izrazitejša pri posnetkih napravljenih leže. DG.: VARUS ARTHROSIS GENUS SIN. ST. POST RESECTIO MENISCI MEDIALIS PARTIALIS”. “TH.: Glede na starost bolnika pride prvenstveno v poštev valgizacijska osteotomija tibije.” .” Odločil sem se za operacijo (“VIO TIBAE SIN. + OSTEOSYNTHESIS”), ki je potekala brez problemov. Po 6. tednih (brez mavca) je na pregledu ugotovljeno: “koleno popolnoma razgibano, RTG/ vidna je še osteotomijska linija.” Dobim nadkolenski mavec s peto za 6 tednov. Hoja s polno obremenitvijo. Sedaj mineva že 14 dni, odkar sem snel mavec. Koleno imam že skoraj popolnoma razgibano. Sprašujem pa naslednje: Celo nogo imam zatečeno, tudi gleženj, predvsem v popoldanskem času. Zjutraj ko vstanem, pa skoraj nič. Na kakšen način se lahko znebim otekline? Lep pozdrav in hvala za odgovor

bbbbb

New Report

Close