Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci, danes in včasih

otroci, danes in včasih

O tem žal jaz nič ne vem. Vem samo, da ni bilo denarja, da bi šli na kak izlet, kaj šele, da bi šli na morje. Mama je bila samohranilka, navadna delavka in preprosto ni bilo dovolj denarja. Da bi pa imeli boljše delovne pogoje pa težko rečem. Vedno so jih zatirali, garali so na polno, delala je pa v tovarni. Ne vem pa kako je sedaj v takih tovarnah. Da bi se pa dobro zastopili pa se tudi niso. So bile bolj v slabih odnosih. Ponavadi je naprej prišla tista, ki je s kakim šefom kaj šmirala, ni bila važna šola, sposobnost, izobrazba, ampak šmiranje s šefom ali pa položaj v partiji.
Tako, da ne vem od kje ti te ideje.[/quote]

Kajjjjjjj, že včasih je bilo tako? Ja potem pa ni tako velikih razlik kot pišete nekateri, samo tehnologija je napredovala;).
PS
Še vedno ne vem kaj bi rada povedala, kaj je point tvojega pisanja?
Da si bila uboga? Da se ti je godila krivica? Da se to danes ne dogaja? Da danes vsi otroci živijo kot v raju? Kaj?[/quote]

Preberi si uvodni post te teme in boš ugotovila, da je moje pisanje v skaldu s tem, kar je spraševala avtorica. Upam, da zdaj boš dojela.

Kajjjjjjj, že včasih je bilo tako? Ja potem pa ni tako velikih razlik kot pišete nekateri, samo tehnologija je napredovala;).
PS
Še vedno ne vem kaj bi rada povedala, kaj je point tvojega pisanja?
Da si bila uboga? Da se ti je godila krivica? Da se to danes ne dogaja? Da danes vsi otroci živijo kot v raju? Kaj?[/quote]

Preberi si uvodni post te teme in boš ugotovila, da je moje pisanje v skaldu s tem, kar je spraševala avtorica. Upam, da zdaj boš dojela.[/quote]

Še vedno ne kapiram?
Post govori o otrocih nekoč in danes, ti pa o svojem trpljenju in nesreči?
Kot da se to danes ne dogaja!

O tem žal jaz nič ne vem. Vem samo, da ni bilo denarja, da bi šli na kak izlet, kaj šele, da bi šli na morje. Mama je bila samohranilka, navadna delavka in preprosto ni bilo dovolj denarja. Da bi pa imeli boljše delovne pogoje pa težko rečem. Vedno so jih zatirali, garali so na polno, delala je pa v tovarni. Ne vem pa kako je sedaj v takih tovarnah. Da bi se pa dobro zastopili pa se tudi niso. So bile bolj v slabih odnosih. Ponavadi je naprej prišla tista, ki je s kakim šefom kaj šmirala, ni bila važna šola, sposobnost, izobrazba, ampak šmiranje s šefom ali pa položaj v partiji.
Tako, da ne vem od kje ti te ideje.[/quote]

Moja tašča je bila vdova, dva majhna otroka in kredit za nedokončano hišo, zaposlena kot navadna delavka v tovarni. Pa so šli vsako leto na morje, magari otroci v kolonijo, če res ni šlo, da bi preko sindikata in firme dobili prikolico v najcenejšem kampu. Pozimi pa smučat, sicer z rabljeno opremo in k sorodnikom, smučali so pa le.

O tem žal jaz nič ne vem. Vem samo, da ni bilo denarja, da bi šli na kak izlet, kaj šele, da bi šli na morje. Mama je bila samohranilka, navadna delavka in preprosto ni bilo dovolj denarja. Da bi pa imeli boljše delovne pogoje pa težko rečem. Vedno so jih zatirali, garali so na polno, delala je pa v tovarni. Ne vem pa kako je sedaj v takih tovarnah. Da bi se pa dobro zastopili pa se tudi niso. So bile bolj v slabih odnosih. Ponavadi je naprej prišla tista, ki je s kakim šefom kaj šmirala, ni bila važna šola, sposobnost, izobrazba, ampak šmiranje s šefom ali pa položaj v partiji.
Tako, da ne vem od kje ti te ideje.[/quote]

Kajjjjjjj, že včasih je bilo tako? Ja potem pa ni tako velikih razlik kot pišete nekateri, samo tehnologija je napredovala;).
PS
Še vedno ne vem kaj bi rada povedala, kaj je point tvojega pisanja?
Da si bila uboga? Da se ti je godila krivica? Da se to danes ne dogaja? Da danes vsi otroci živijo kot v raju? Kaj?[/quote]

Nr gre ti lih ane, tole branje z razumevanjem…

Kajjjjjjj, že včasih je bilo tako? Ja potem pa ni tako velikih razlik kot pišete nekateri, samo tehnologija je napredovala;).
PS
Še vedno ne vem kaj bi rada povedala, kaj je point tvojega pisanja?
Da si bila uboga? Da se ti je godila krivica? Da se to danes ne dogaja? Da danes vsi otroci živijo kot v raju? Kaj?[/quote]

Nr gre ti lih ane, tole branje z razumevanjem…[/quote]

Noup, ker ne kapiram povezave! Žal, verjetno sem bolj zabite sorte, kaj češ!
Ker sama razumem uvodni post, kot ugotovitev, da se otrocimed takrat in danes ne razlikujejo kaj dosti, da so vedno bila odstopanja, potem pa preberem post, kjer pač nekdo opiše svojo otroštvo kot ga, kot da danes ni takih primerov!
Ja sem pač zabita!

Pri nas žal ni šlo. Tudi za v šolo naravi ni bilo pa za drage športne dneve (za športne dneve se je pri nas hodilo v Avstrijo smučat in preprosto ni šlo). NIč ni pomagala rabljena smučarska oprema, če ni bilo za prevoz in smučarsko karto. Tako, da sem se takim športnim dnevom morala odreči.

Preberi si uvodni post te teme in boš ugotovila, da je moje pisanje v skaldu s tem, kar je spraševala avtorica. Upam, da zdaj boš dojela.[/quote]

Še vedno ne kapiram?
Post govori o otrocih nekoč in danes, ti pa o svojem trpljenju in nesreči?
Kot da se to danes ne dogaja![/quote]

Bom počasi razložila.
Post govori o otrocih nekoč in danes. Res je. Torej sem napisala kako je bilo meni kot otroku nekoč. Torej se ujema s temo, a ne? In podobno se je godilo tudi moji sestri, mojim sosedom in tako naprje. Torej otroci nekoč.
Potem sem pa dodala kako je danes, ker je tema o razlikah danes, nekoč. Zdaj razumeš?

Nr gre ti lih ane, tole branje z razumevanjem…[/quote]

Noup, ker ne kapiram povezave! Žal, verjetno sem bolj zabite sorte, kaj češ!
Ker sama razumem uvodni post, kot ugotovitev, da se otrocimed takrat in danes ne razlikujejo kaj dosti, da so vedno bila odstopanja, potem pa preberem post, kjer pač nekdo opiše svojo otroštvo kot ga, kot da danes ni takih primerov!
Ja sem pač zabita![/quote]

Lepo, da sama priznaš, se ti pol oprosti :). Oporekala ti pa seveda ne bom, da nisi zabita, ker sama sebe seveda najbolje poznaš.


se podpišem, v polno si zadela opis otroštva generacij, ki smo bili rojeni od leta 1950 pa do leta 1991. Po tem pa so starši začeli vzgajat večne nedonošenčke in še danes slišiš…”sem ga vpisala v gimnazijo”….ne vem kaj ima mati za vpisovat 15- letnika…takrat mora biti že samostojen. V mojih najstniških letih (1982), smo sami odločali kam se bomo vpisali in sami poskrbeli za obrazce in vse ostalo, večina nas je srednjo šolo delala izven domačega kraja in smo živeli v domu in še enkrat hvala staršem, da so nam omogočili samostojnost…smilijo se mi današnji otroci

Še vedno ne kapiram?
Post govori o otrocih nekoč in danes, ti pa o svojem trpljenju in nesreči?
Kot da se to danes ne dogaja![/quote]

Bom počasi razložila.
Post govori o otrocih nekoč in danes. Res je. Torej sem napisala kako je bilo meni kot otroku nekoč. Torej se ujema s temo, a ne? In podobno se je godilo tudi moji sestri, mojim sosedom in tako naprje. Torej otroci nekoč.
Potem sem pa dodala kako je danes, ker je tema o razlikah danes, nekoč. Zdaj razumeš?[/quote]

A danes vsi otroci imajo vse? Vsi hodijo smučat, na morje, v šolo v naravi……in včasih so vsi otroci bili kot ti in sestra?

Samo res, pri nas smo se vsi sami vpisali v gimnazijo, ni bilo tega slišat, da ga je mama vpisala :).
Zdaj pa k nam v službo mame kličejo, da bi dobile podatke za seminarske za svoje otroke študente :).

Bom počasi razložila.
Post govori o otrocih nekoč in danes. Res je. Torej sem napisala kako je bilo meni kot otroku nekoč. Torej se ujema s temo, a ne? In podobno se je godilo tudi moji sestri, mojim sosedom in tako naprje. Torej otroci nekoč.
Potem sem pa dodala kako je danes, ker je tema o razlikah danes, nekoč. Zdaj razumeš?[/quote]

A danes vsi otroci imajo vse? Vsi hodijo smučat, na morje, v šolo v naravi……in včasih so vsi otroci bili kot ti in sestra?[/quote]

Glej, jaz bom verjela tisto, kar si sama zase 2x napisala in se ne bom več ubadala s tabo, ker tvoja vprašanja in zapisi potrjujejo tisto , kar si sama zase napisala, da si :).

Danes so predvsem ženske veliko preveč zagrenjene, tečne, občutljive in to prenašajo na otroke.

A danes vsi otroci imajo vse? Vsi hodijo smučat, na morje, v šolo v naravi……in včasih so vsi otroci bili kot ti in sestra?[/quote]

Glej, jaz bom verjela tisto, kar si sama zase 2x napisala in se ne bom več ubadala s tabo, ker tvoja vprašanja in zapisi potrjujejo tisto , kar si sama zase napisala, da si :).[/quote]

😉 uživaj!

Kaj pa vem. Dejstvo je, da so otroci preveč zaviti v vato. Mogoče je res, kar ti praviš. Same nase so jezne, slaba samopodoba pa vse to. Pa zato potem zavijajo v vato otroke, jih delajo nesposbne , da se same čutijo potrebne, koristne.

Noup, ker ne kapiram povezave! Žal, verjetno sem bolj zabite sorte, kaj češ!
Ker sama razumem uvodni post, kot ugotovitev, da se otrocimed takrat in danes ne razlikujejo kaj dosti, da so vedno bila odstopanja, potem pa preberem post, kjer pač nekdo opiše svojo otroštvo kot ga, kot da danes ni takih primerov!
Ja sem pač zabita![/quote]

Lepo, da sama priznaš, se ti pol oprosti :). Oporekala ti pa seveda ne bom, da nisi zabita, ker sama sebe seveda najbolje poznaš.[/quote]

Evo, tudi meni ni jasno, kaj bi rada povedala, ker namreč v svojem okolju poznam veliko podobnih primerov kot je tvoj. Torej ni o nekoč in danes, pač pa to so podobnosti, da je tudi danes kljub razvoju in višjemu ekon. statusu še vedno tako!

Kaj pa vem. Dejstvo je, da so otroci preveč zaviti v vato. Mogoče je res, kar ti praviš. Same nase so jezne, slaba samopodoba pa vse to. Pa zato potem zavijajo v vato otroke, jih delajo nesposbne , da se same čutijo potrebne, koristne.[/quote]

Je to čista resnica. Nam nikol pozabil kako je soseda gledala ko sem mojemu sinu dal vrtalko v roke, pa je bil star 8 let. Zanimala ga je, pa sem mu jo dal v roke. In pol je že govorila naokoli kako neodgovoren starš sem itd. Žena ji je sam rekla naj se briga zase. Jaz vidim ogromno očetov, ki bi radi pokazali svojim otrokom kaj novega, posebnega, pa vedno pride zraven tečna ženska in mu to prepreči. Sosed padel s kolesom, si zlomil roko, ne sme več na kolo. Je fotr neki govoru zravn mu je rekla kaj pa on ve. Sedaj se mali ne sme več s kolesom voziti. Men je hudo k to gledam. Sem bil na morju, kjer vedno kšno zanimivo žival prinesem, ker se veliko potapljam. In itak otroke to zanima, jih takoj pride horda gledat. In itak eni bi se radi dotikali, zakaj pa ne. Pa takoj slišim tečne ženske kako se derejo, ne smeš to, ne smeš uno. Ja rak ga bo uščipnil pa bo vedel kje ne sme se dotikat. Ja sej so tut moški podobni, vendar v bistveno manjšem številu. Predvsem pa so to uni poženščeni. Seveda je potrebno vedeti, da današnji moški nič ne znajo. Fotra v večini niso imeli, mat ga je kastrirala, sedaj pa dela tako kot žena reče. Ko je nama moj delal zgago v gostilni jih je pred vsem dobil okoli ušes.


Glavna razlika je v tem, da nas je 30 let nazaj, če smo ga lomili, lahko nadrl vsak mimoidoči in so starši le pritrdili, da smo si zaslužili, danes pa sončka samo grdo pogledaš in že imaš mamo za vratom, kaj imaš proti njenemu otroku.[/quote]

Kratek in jedrnat odgovor na vprašanje avtorice posta zato se podpisujem.
Razlika je med razigranimi in nevzgojenimi otroki. Razlika je med starši katerim je mar kaj njihovo potomstvo počne med svojo igro in tistimi, kateri so prepričani, da lahko njihovi otroci skačejo po glavah ljudi v okolici.

Lepo, da sama priznaš, se ti pol oprosti :). Oporekala ti pa seveda ne bom, da nisi zabita, ker sama sebe seveda najbolje poznaš.[/quote]

Evo, tudi meni ni jasno, kaj bi rada povedala, ker namreč v svojem okolju poznam veliko podobnih primerov kot je tvoj. Torej ni o nekoč in danes, pač pa to so podobnosti, da je tudi danes kljub razvoju in višjemu ekon. statusu še vedno tako![/quote]

Počasi, ekstra zate: odgovorila sem na uvodni post, ki ga je napisala avtorica. Preberi si in boš razumela. Če ne moreš razumeti pa ti žal ne morem pomagati.


Glavna razlika je v tem, da nas je 30 let nazaj, če smo ga lomili, lahko nadrl vsak mimoidoči in so starši le pritrdili, da smo si zaslužili, danes pa sončka samo grdo pogledaš in že imaš mamo za vratom, kaj imaš proti njenemu otroku.[/quote]

Kratek in jedrnat odgovor na vprašanje avtorice posta zato se podpisujem.
Razlika je med razigranimi in nevzgojenimi otroki. Razlika je med starši katerim je mar kaj njihovo potomstvo počne med svojo igro in tistimi, kateri so prepričani, da lahko njihovi otroci skačejo po glavah ljudi v okolici.[/quote]

Zadnjič en otrok skače po moji opremi. Ok, razumem, kaj pa otrok ve, da zadevo lahko uniči. Stopim tja, da bi stvar uredila. Takrat že ata pokliče otroka, ki se seveda še kar buni in bi še kar skakal in uničeval stvar. Sem pričakovala, da bo ata se kaj opravičil ali pa kaj omenil, da je otrok pač to naredil. Ne bev ne mev. Niti besedice opravičila ali pa kaj. Nevzgojeni starši ja. Otrok res ne more vedet kaj sme in kaj ne. Ampak, če mu starši vse dovolijo in se jim to ne zdi nič narobe. Ne vem no, mi je pa žal, da nisem staršema povedala ta svoje.

Tvojega posta sploh ni vredno komentirati, ker je od začetka do konca naperjen proti živalim.
Če ti na plaži ne ustreza, ostani doma, pa bomo vsi zadovoljni.

In zakaj točno ne bi bili enakovredni?? Ker imaš ti pamža, oni pa ne? Vidiš, zaradi takšnih primitivcev kot si ti, prihaja do prepirov na plaži.

In zakaj točno ne bi bili enakovredni?? Ker imaš ti pamža, oni pa ne? Vidiš, zaradi takšnih primitivcev kot si ti, prihaja do prepirov na plaži.[/quote]

🙂

New Report

Close