Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci ločenih staršev

Otroci ločenih staršev

V moji generaciji (stara sem 50) je izjemno malo ljudi, katerih starši so se ločili, vsaj v našem kraju. Zanimivo. pač šolske obletnice: absolutno najdaljši staž v zvezi ima sošolka z ločenimi starši, drugi najdaljši starši poročeni, tretji najdaljši (sošolec) tudi ločeni starši. V OŠ podobno, najdlje je poročen sošolec, starši so skupaj, obe sošolki z rekordno dolgo zvezo pa sta iz ločene družine. To so pa tudi edini, katerih starši so se ločili, torej štirje.
Nihče od ločenih nima ločenih staršev. Ampak res vsi do enega.
Ampak tema je o nečem drugem, da so otroci ločenih staršev prestopniki. Koliko pa poznaš takih otrok?
[/quote]
Vse večno samske, vse ločene in vse skurba-ne na forumu so pa iz družin ločenih staršev. Kaj ti pa to pove? Če je mama kur-ba je hči kurba, če je mama pljuvala po očetu, je hči ali večno samska ali takoj ločena in vsega kriv dedc, itn. Najbrž ne bo tvoje verodostojni pokazatelj stanja, če je na miljone literatutre napisane v nasprotju s tvojimi “opažanji”, ne? Kaj misliš?

V moji generaciji (stara sem 50) je izjemno malo ljudi, katerih starši so se ločili, vsaj v našem kraju. Zanimivo. pač šolske obletnice: absolutno najdaljši staž v zvezi ima sošolka z ločenimi starši, drugi najdaljši starši poročeni, tretji najdaljši (sošolec) tudi ločeni starši. V OŠ podobno, najdlje je poročen sošolec, starši so skupaj, obe sošolki z rekordno dolgo zvezo pa sta iz ločene družine. To so pa tudi edini, katerih starši so se ločili, torej štirje.
Nihče od ločenih nima ločenih staršev. Ampak res vsi do enega.
Ampak tema je o nečem drugem, da so otroci ločenih staršev prestopniki. Koliko pa poznaš takih otrok?
[/quote]

NE. Nikjer ni govora, da so otroci ločenih staršev prestopniki, pač pa da je večina prestopnikov otrok iz ločenih družin.
Govora je o tem, da ločitev težko prizadene otroke – ne glede na vzrok ločitve. Tudi, če starša po ločitvi “normalno” funkcionirata, bo otrok težko razumel, zakaj niso več družina, zakaj ga je eden od staršev “zapustil”… O tem je govora v tej temi, o vplivu ločitve na otroke – in koliko se tega zavedamo. Očitno ne prav veliko.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

NE. Nikjer ni govora, da so otroci ločenih staršev prestopniki, pač pa da je večina prestopnikov otrok iz ločenih družin.
Govora je o tem, da ločitev težko prizadene otroke – ne glede na vzrok ločitve. Tudi, če starša po ločitvi “normalno” funkcionirata, bo otrok težko razumel, zakaj niso več družina, zakaj ga je eden od staršev “zapustil”… O tem je govora v tej temi, o vplivu ločitve na otroke – in koliko se tega zavedamo. Očitno ne prav veliko.
[/quote]

so ločitev že zdavnaj preboleli in se ukvarjajo s tem, koga bodo zapecali, kje bodo dobili keš za nov e gadget, medtem ko miles joka po forumih.


Poln splet je teh ugotovitev in opažanj, številna pisana literatura, ampak baba bo vse zanikala, to zanjo ne obstaja. In problem je v sistemu, kot sem napisal, da babi dopušča zlorabo in norijo in jo še priviligira ob vsem.

Če bi se pri ločitvi ugotavlajlo in upoštevalo kaj je kateri od staršev počel, kako se obnaša med ločitvijo, bi bore malo bab sploh dobilo skrbništvo. Posledično se tudi ne bi kar serijsko ločevale, sploh če bi enako nosila posledice svojih početij in bila sankcionirana, kot je oče.
[/quote]
Veš kje je tudi problem ampak temu se nihče ne posveča. Vežejo se v zakon kot da je to igra kart(kdo bo več prislužil in kdo bo zmagovalec kdo luzer) . Dokler traja traja, ko ne pa kud koji mili moji.
Ampak zakon in družina ni Igra kart.
Preveč zlahka to jemljejo v smislu ah če se naveličam ali če me zasrbi mednožje bom pa malo po svoje, če ne bom mogel po svoje se bom pa ločil-a. Ko hebe vse skupaj. Nemar in neresnost. Sebičnost in hitri užitki.

so ločitev že zdavnaj preboleli in se ukvarjajo s tem, koga bodo zapecali, kje bodo dobili keš za nov e gadget, medtem ko miles joka po forumih.
[/quote]
Nehaj smetit temo pod multiniki. Če imaš težave si poišče strokovno pomoč, ta ni na tem forumu.

so ločitev že zdavnaj preboleli in se ukvarjajo s tem, koga bodo zapecali, kje bodo dobili keš za nov e gadget, medtem ko miles joka po forumih.
[/quote]

Moja otroka sta stara 5 in 6 let.
Mislim, da je to čisto v redu tema, nihče ne joka, pač pa marsikdo v njej smeti z osebnimi diskvalifikacijami, namesto da bi malce razmislili in povedali kaj utemeljenega.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Veš kje je tudi problem ampak temu se nihče ne posveča. Vežejo se v zakon kot da je to igra kart(kdo bo več prislužil in kdo bo zmagovalec kdo luzer) . Dokler traja traja, ko ne pa kud koji mili moji.
Ampak zakon in družina ni Igra kart.
Preveč zlahka to jemljejo v smislu ah če se naveličam ali če me zasrbi mednožje bom pa malo po svoje, če ne bom mogel po svoje se bom pa ločil-a. Ko hebe vse skupaj. Nemar in neresnost. Sebičnost in hitri užitki.
[/quote]Ma klinca se vežejo. Če ima baba danes v povprečju prvega otroka pri 33., če do takrat ni zrelosti, kdaj pa bo potem?


Vse večno samske, vse ločene in vse skurba-ne na forumu so pa iz družin ločenih staršev. Kaj ti pa to pove? Če je mama kur-ba je hči ******, če je mama pljuvala po očetu, je hči ali večno samska ali takoj ločena in vsega kriv dedc, itn. Najbrž ne bo tvoje verodostojni pokazatelj stanja, če je na miljone literatutre napisane v nasprotju s tvojimi “opažanji”, ne? Kaj misliš?
[/quote]

Zgubljaš živce?
Ne morem ti pomagati, če je morala tvoja žena poseči po drugem oplojevalcu, ker s tabo ni bilo nič več, in da moraš ti zdaj za njun skok plačevati mesečno rento (preživnino za tega otroka). Je pa verjetno to dejansko najdražja oploditev daleč naokrog.
Jaz sem ločena, moji starši so bili poročeni 60 let. Ne pašem v ta tvoj “vse”. Pač pa so ločeni moževi starši, ker je mama varala. In vsa ta literatura, ki si jo ti očitno lastnoročno prebral, ti čisto nič ne pomaga, da tudi ti ne bi bil ločen. In če prav razumem, je kriva žena, ne ti? Kam pa potem ti pašeš v tej zgodbi? In Miles? Med skurbane, večno samske in zagrenjene, impotentne ali preprosto zmešane?
Če mislita slučajno, da ločitev škodi samo hčeram …

Moja otroka sta stara 5 in 6 let.
Mislim, da je to čisto v redu tema, nihče ne joka, pač pa marsikdo v njej smeti z osebnimi diskvalifikacijami, namesto da bi malce razmislili in povedali kaj utemeljenega.
[/quote]

Čisto dovolj utemeljenega v tej in sorodnih temah, ki si jih odprl. Kolega, ti imaš problem.

Ma klinca se vežejo. Če ima baba danes v povprečju prvega otroka pri 33., če do takrat ni zrelosti, kdaj pa bo potem?
[/quote]

a si otrok ločencev ali so te široko povijali?

Čisto dovolj utemeljenega v tej in sorodnih temah, ki si jih odprl. Kolega, ti imaš problem.
[/quote]

Ok, očitno je to tema, ki je za marsikoga moteča, boleča.
Pejmo raje debatirat v temo “Res dober frizer na relaciji Domžale – Trzin – Mengeš – Kamnik”…. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Zgubljaš živce?
Ne morem ti pomagati, če je morala tvoja žena poseči po drugem oplojevalcu, ker s tabo ni bilo nič več, in da moraš ti zdaj za njun skok plačevati mesečno rento (preživnino za tega otroka). Je pa verjetno to dejansko najdražja oploditev daleč naokrog.
Jaz sem ločena, moji starši so bili poročeni 60 let. Ne pašem v ta tvoj “vse”. Pač pa so ločeni moževi starši, ker je mama varala. In vsa ta literatura, ki si jo ti očitno lastnoročno prebral, ti čisto nič ne pomaga, da tudi ti ne bi bil ločen. In če prav razumem, je kriva žena, ne ti? Kam pa potem ti pašeš v tej zgodbi? In Miles? Med skurbane, večno samske in zagrenjene, impotentne ali preprosto zmešane?
Če mislita slučajno, da ločitev škodi samo hčeram …
[/quote]
In ? Kdo pravi da ločitev škoduje samo hčeram? Je pa bolj vidno, ker hčere gredo pogosteje po poteh matere, kot da so kloni svojih mater, sinovi imajo pa druge težave.

Drugače, prebereš kdaj kaj, res misliš, da je na miljone literature o posledicah ločenih otrok napisano kar tako na pamet? In tudi v tej temi, tisti ki odkrito povedo, najbrž lažejo?

Moja otroka sta stara 5 in 6 let.
Mislim, da je to čisto v redu tema, nihče ne joka, pač pa marsikdo v njej smeti z osebnimi diskvalifikacijami, namesto da bi malce razmislili in povedali kaj utemeljenega.
[/quote]

Da si pristal na ločitev pri tako majhnih otrocih.

Da si pristal na ločitev pri tako majhnih otrocih.
[/quote]

????

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ločitev potegne v relativno revščino oba starša.

Stroški dveh ločenih gospodinjstev in potem stroški za otroke.
Tisti, ki plačuje preživnino, mora potem še posebej poskrbeti za otroke, ko so pri njem, kot da tudi sam nima stroškov vode, elektrike, ogrevanja idr.

Da moški ne plačujejo preživnine, se sploh nič ne čudim. Spravi žensko v obratno situacijo. Kako bi se ona počutila plačevati za otroke, pa zraven furati stroške še za svoje ločeno gospodinjstvo? Naj se prejemnica preživnine postavi v čevlje plačevalca. Ne bo morala teh čevljev. Ne bo.

In moški, ki ne (z)more plačevati preživnine, nima nobene pomoči, le stalno gonjo z nabirajočimi se dolgovovi, razvijejo se stiske….

Ločitve so socialni problem, eno samo ustvarjanje socialnih stisk, tako staršev kot otrok.

Targetirani starš je dva krat ponižan. Nabije se mu preživnina za otroka, s katerim ne sme več živeti in ob njem odraščati. Rezidenčni starš pa mu še odtujeje otroka. In pa mu vsili novo mamo oziroma novega očeta.

Kako se naj otrok ob takih norostih razvije v čustveno zdravo osebnost? Pristane v vzgojnem zavodu. Zato je med gojenci tam kar TRI ČETRTINE otrok, ki imajo ločene starše.

????
[/quote]Glej, brez veze ti je, ignoriraj, ker piše eno in isto tele pod multiniki, nehalo bo edino, če daš na ignor.

Da si pristal na ločitev pri tako majhnih otrocih.
[/quote]

pristal???? saj za ločitev ni potrebno soglasja druge strani. Tudi najbrž ni čisto res.
Tukaj so pač očitno najmanj trije primerki moških zapuščenčkov, ki so po neki čudni sreči enkrat ujeli eno žensko, ki je malo prepozno ugotovila, s kom ima opravka.
Sedaj pa do smrti ne bodo preboleli te zapustitve. Starši jih niso marali, sedaj pa hodijo na mon po dnevno dozo odklanjanja, norčevanja, zmerjanja.

Žal se je ta tema izrodila.
Še enkrat prosim otroke ločencev, torej tiste, ki so ločitev doživeli na lastni koži, da predstavijo svoje izkušnje ob ločitvi staršev in kako jih je (ali jih ni) ločitev zaznamovala.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

Ma klinca se vežejo. Če ima baba danes v povprečju prvega otroka pri 33., če do takrat ni zrelosti, kdaj pa bo potem?
[/quote]
Seveda se vežejo. Ampak se tudi hitro razvezejo.
Ker niso resni. Vse jim je igra.

Če pa nočeš slišat srečnih zgodb, ti hočeš, da kdo napiše, kako je booooogi.

Kaj se ti je treba skrivati, Jagodek? Z aviona se vidi, da je tole spesnil moški.

Preživnino plačuješ za svojega otroka. Zanj naj bi finančno poskrbel tudi, ko sta bila z ženo še skupaj. Če ti je takrat uspelo prešpricati to lekcijo, si itak za nekaj let v dobrem s prihranki, ki si jih v tem času lahko imel, kajne?

Kot targetiran starš bodi karakter in si ne omisli kakšne ženske za družbo. Čeprav mama tvojim otrokom pač ne bo nikoli.

Če pa nočeš slišat srečnih zgodb, ti hočeš, da kdo napiše, kako je booooogi.
[/quote]

Hočem slišati vse zgodbe, še posebej srečne.
Čakam…

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]


Seveda se vežejo. Ampak se tudi hitro razvezejo.
Ker niso resni. Vse jim je igra.
[/quote]Rešitev?

Rešitev?
[/quote]
Pojma nimam.
Zdej grem pa kuhat naprej 🙂

Ena največjih stvari,ki sem jih zmogla,da sem se ločila,žal le prepozno,predolgo sem vztrajala,upala,se borila….Tukaj sam ne moreš zmagati.Najbolj je skasiral starejši otrok-takrat star 13,najmanj mlajši,takrat star 1.
Sama sem morda posledično, kot otrok ločenih staršev, predolgo vztrajala v zvezi,ki je velikokrat smrdela da bog pomagaj,torej nisem zmogla/hotela prerezati,ker nisem želela,da otroku “vzamem družino”. To je bila moja večja napaka.
In to še danes poslušam od starejšega otroka,danes 25+!

Ne vem če te bo odgovor zadovoljil,ampak tako je.

New Report

Close