Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek otroci morajo na svoje

otroci morajo na svoje


Kaj je uspeh bi bilo težko definirat, zagotovo pa ni nobenega uspeha pri teh, ki se hvalijo, kaj vse so dosegli in kako lepo živijo. To je povsod videno, zato imajo tudi potrebo po prepričevanu drugih, postavljanju pred drugimi ipd., ker je vse votlo po domače povedano.

Sam tema je pa tudi bedasta, da bolj ne more bit.[/quote]

In zakaj potem odpiraš take teme, ki se ti zdijo bedaste??

Res ne morem verjeti, kako se eni hvalite.
Tisti, ki smo ostali doma, delali na kmetiji, pomagali staršem (in oni so pomagali nam), se torej nimamo s čim hvaliti.
Tisti, ki smo obnavljali stare bajte, da niso skupaj padle in delali, delali, se nimamo s čim hvaliti. Le kaj bi bilo, če bi vsi šli vsi v podnajem? Vse stare bajte bi že zdavnaj propadle in se zrušile, polja bi že zdavnaj vse preraslo, prav tako vinograde.
Ne razumem tega, da se v velikih, razkošnih bajtah šopirita oče in mati, otroke pa že pri osemnajstih naženete v svet. Le za koga ste potem zidali te velike nepremičnine.
V življenja otrok se ne vtikam – če jim paše, naj gredo v svet, ampak biti srečna, zato, ker se mislijo it stiskat v eno podnajemniško sobico, doma pa prazna bajta, mi tudi ne gre v račun.
Še to – ko bodo starši umrli, se boste odpovedali dediščini? Jo boste dali v dobrodelne namene? Ne boste vzeli nič, ker vi ste tako moralni in prav nič ne potrebujete? Ali prav nihče od vaših staršev nima popolnoma nič, si ni prav nič prihranil skozi celo življenje?

Kakor kdo.
Naš bo letos šel na fax. Torej šele končal eno poglavje.
Smo iz Ljubljane in ne vidim razloga zakaj bi šel v študentski dom ali kakšno sobico….
Ukvarja se še z športom aktivno in ima treninge vsak dan in tekme ob vikendih. Torej če mu bo ratalo vmes še delat preko študenta samo kapo dol !
Raje vidim, da ob roku vse zaključi kot pa da vleče in vleče. Ja bo doma.

Tako je!
Ob študiju matematike ali fizike ne pride v poštev nobeno študentsko delo.
No way! Je preveč zahteven študij in zahteva ‘celega’ in spočitega človeka.

kaka je bila tudi spolna delavka

Svojega sina nikoli nisem silila v nič.
SAM se je odločil, da bo delal vse počitnice, SAM se je odločil, da bo šel pri 20.letih od doma, da bo najel stanovanje. SAM se je odločil da bo študiral in zraven občasno še delal, SAM je tak.
Ne želi nobene pomoči, vedno je bilo tako, je pač tak, jaz ga ne oviram, ne živim njegovega življenja in res sem ponosna nanj!

Poskušaj to danes kot prekerka, kakšrnih je 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlitev za mlade. Pa tudi najemnine in stroški nepremičnin se ne morejo primerjati s tistimi včasih, se ti ne zdi?
Ja, včasih je bilo mogoče, ker so bili drugi časi – danes – je ni variante. V Sloveniji ne.

Kakšnih socialnih transferjev in subvencij seveda nimata, faks redno delata in ni kakšen levi, kjer lahko o zaposlitvi samo sanjata? Sta torej cele dneve na faksu, zvečer in ponoči pa delata? Al kako to izgleda?


…da pa mu mogoče pač nisi dala, kar je potreboval in je šel iskat drugam,? Ali pa, da je komaj čakal, da se lahko spelje, da te no bo več gledal? Jaz mislim, da tole niso stvari za se hvalit in bit ponosen, ampak prej za vprasat se kaj narobe z vama, starsema.


…da pa mu mogoče pač nisi dala, kar je potreboval in je šel iskat drugam,? Ali pa, da je komaj čakal, da se lahko spelje, da te no bo več gledal? Jaz mislim, da tole niso stvari za se hvalit in bit ponosen, ampak prej za vprasat se kaj narobe z vama, starsema.[/quote]

Ja, upravičeno si lahko ponosen, če so odrasli otroci samostojni. To je normalna pot, zato ni nič narobe s starši, kvečjemu obratno. Odrasli otroci se ne morejo sklicevati zgolj na svoje potrebe in čakati prispevke zanje. Takrat je čas, da po svojim močeh, SAMI storijo nekaj za to.

Tako je!
Ob študiju matematike ali fizike ne pride v poštev nobeno študentsko delo.
No way! Je preveč zahteven študij in zahteva ‘celega’ in spočitega človeka.[/quote]

Če bi bilo to res, ne bi nekateri, redno zaposleni, doštudirali. To so počeli že nekoč in dogaja se tudi danes. Ne more se vsak sklicevat, kako naj bi bil za študij “spočit”. Nekateri ves svoj čas in energijo fokusirajo na študij in delo. Drugi zraven hočejo še “živet”.


…da pa mu mogoče pač nisi dala, kar je potreboval in je šel iskat drugam,? Ali pa, da je komaj čakal, da se lahko spelje, da te no bo več gledal? Jaz mislim, da tole niso stvari za se hvalit in bit ponosen, ampak prej za vprasat se kaj narobe z vama, starsema.[/quote]

OMG, kakšno bolano razmišljanje!!
Otrok gre od doma in potem je nekaj narobe s staršema??!! Za posrat:)))

Ste tukaj res sami nesposobneži in mamine maze??

Tako je!
Ob študiju matematike ali fizike ne pride v poštev nobeno študentsko delo.
No way! Je preveč zahteven študij in zahteva ‘celega’ in spočitega človeka.[/quote]

Če bi bilo to res, ne bi nekateri, redno zaposleni, doštudirali. To so počeli že nekoč in dogaja se tudi danes. Ne more se vsak sklicevat, kako naj bi bil za študij “spočit”. Nekateri ves svoj čas in energijo fokusirajo na študij in delo. Drugi zraven hočejo še “živet”.[/quote]
Ne poznam nikogar, ki je medicino, matematiko… končal ob delu. So kaj delali med študijem, ampak tu in tam, ker je študijskih obveznosti enostavno preveč. Ja. Kaksna ekonomija, fdv,filozofska na nekaterih oddelkih pa gre…


…da pa mu mogoče pač nisi dala, kar je potreboval in je šel iskat drugam,? Ali pa, da je komaj čakal, da se lahko spelje, da te no bo več gledal? Jaz mislim, da tole niso stvari za se hvalit in bit ponosen, ampak prej za vprasat se kaj narobe z vama, starsema.[/quote]

OMG, kakšno bolano razmišljanje!!
Otrok gre od doma in potem je nekaj narobe s staršema??!! Za posrat:)))

Ste tukaj res sami nesposobneži in mamine maze??[/quote]
Ne vem, ce otrok takoj ko za silo lahko naredi vse, da pretrga s starsi vse vezi, bi se jaz marsikaj vprašala.
Pa sem šla z 18 študirat 120 km stran od doma in se nikoli več vrnila. Imela sem pa s starši normalne odnose in tudi v glavnem so me živeli, do konca študija. Sem kaj delala veliko se pa na biotehniki z vsemi terenskimi vajami ni dalo. Vsaj redno nikakor. Sem pa redno končala 7 mesecev po koncu predavanj. To pa ja.
Sicer pa kolikor vem so starši dolžni otroka prezivljati do konca šolanja oz. do 26. leta.
A ti sploh ves kaj govoriš? Danes je očitno razumevanje med starši in odraslimi otroki tako redko, da smo poimenovani mamine maze. Ha…
Moja dva študenta sta tudi mazice. Pridna, eden je na Švedskem, druga je letos diplomirala prvo stopnjo in se ze vpisala v 4. letnik. Tudi kaj delata, imata pa zoisove štipendije predvsem zato,ker imata zelo dober uspeh.

Jaz sem medicino doštudirala ob delu in BREZ staršev!!!
Starša sem izgubila v času študija, skrbeti sem morala še za hišo, vrt in seveda vse finance…..
Nikogar nisem imela, ki bi mi pomagal, ne finančno in ne drugače!

Tako da – sedaj poznaš eno!


Ti nisi videla m od medicine!

Tako je!
Ob študiju matematike ali fizike ne pride v poštev nobeno študentsko delo.
No way! Je preveč zahteven študij in zahteva ‘celega’ in spočitega človeka.[/quote]

Če bi bilo to res, ne bi nekateri, redno zaposleni, doštudirali. To so počeli že nekoč in dogaja se tudi danes. Ne more se vsak sklicevat, kako naj bi bil za študij “spočit”. Nekateri ves svoj čas in energijo fokusirajo na študij in delo. Drugi zraven hočejo še “živet”.[/quote]
Veš kaj, sem videl parkrat primerjavo z rednim in izrednim študijem – kr neki. Sploh ne vem kako si upajo potem dati isti naziv. Svetlobna leta razlike je bilo. Tisto drugo ni bil študij, bolj tečaj.

Če bi bilo to res, ne bi nekateri, redno zaposleni, doštudirali. To so počeli že nekoč in dogaja se tudi danes. Ne more se vsak sklicevat, kako naj bi bil za študij “spočit”. Nekateri ves svoj čas in energijo fokusirajo na študij in delo. Drugi zraven hočejo še “živet”.[/quote]
Veš kaj, sem videl parkrat primerjavo z rednim in izrednim študijem – kr neki. Sploh ne vem kako si upajo potem dati isti naziv. Svetlobna leta razlike je bilo. Tisto drugo ni bil študij, bolj tečaj.[/quote]

Na mojem faksu je bilo treba opravit enak izpit, naj si bil redni ali izredni.

Na tvojem morda ne.

Če bi bilo to res, ne bi nekateri, redno zaposleni, doštudirali. To so počeli že nekoč in dogaja se tudi danes. Ne more se vsak sklicevat, kako naj bi bil za študij “spočit”. Nekateri ves svoj čas in energijo fokusirajo na študij in delo. Drugi zraven hočejo še “živet”.[/quote]
Ne poznam nikogar, ki je medicino, matematiko… končal ob delu. So kaj delali med študijem, ampak tu in tam, ker je študijskih obveznosti enostavno preveč. Ja. Kaksna ekonomija, fdv,filozofska na nekaterih oddelkih pa gre…[/quote]

Poznam tudi take, ki so doštudirale ob delu in take ob familiji.

Boš rekel, da se tukaj oglašajo sami študenti medicine in matematike, če ju že izpostavljaš? Ne me smejat…


Ne poznam nikogar, ki je medicino, matematiko… končal ob delu. So kaj delali med študijem, ampak tu in tam, ker je študijskih obveznosti enostavno preveč. Ja. Kaksna ekonomija, fdv,filozofska na nekaterih oddelkih pa gre…[/quote]

Poznam tudi take, ki so doštudirale ob delu in take ob familiji.

Boš rekel, da se tukaj oglašajo sami študenti medicine in matematike, če ju že izpostavljaš? Ne me smejat…[/quote]
Pri medicini ni izrednega študija. Je pa kar nekaj rednih študentk, ki imajo vmes otroke (tisto leto pavzirajo oz. imajo fraj zaradi otroka, jim gredo na roke, da lahko opravijo tudi kakšne vaje,…), ampak delajo (da bi bile zaposlene) pa ne. Tisto vsake kvatre kak vikend ne šteje ravno.


Veš kaj, sem videl parkrat primerjavo z rednim in izrednim študijem – kr neki. Sploh ne vem kako si upajo potem dati isti naziv. Svetlobna leta razlike je bilo. Tisto drugo ni bil študij, bolj tečaj.[/quote]

Na mojem faksu je bilo treba opravit enak izpit, naj si bil redni ali izredni.

Na tvojem morda ne.[/quote]

No ja, enak izpit 🙂 Da so bila predavanja skoncentrirana samo na bistvo (tisto, kar je bilo na izpitu in čisto nič več), pa vaj ni bilo obveznih, pa še kakšna ugodnost (že samo za sam pristop k izpitu) – o tem pa ne bi, a ne? 🙂


Ne poznam nikogar, ki je medicino, matematiko… končal ob delu. So kaj delali med študijem, ampak tu in tam, ker je študijskih obveznosti enostavno preveč. Ja. Kaksna ekonomija, fdv,filozofska na nekaterih oddelkih pa gre…[/quote]

Poznam tudi take, ki so doštudirale ob delu in take ob familiji.

Boš rekel, da se tukaj oglašajo sami študenti medicine in matematike, če ju že izpostavljaš? Ne me smejat…[/quote]
Pomemben podatek – koliko časa pa je trajal njihov študij?

Malo morgen.

Na svoje v najem.To mi pa ne gre ravno skupaj.Če si najemnik nisi nikoli zares na svojem.

Slovenija je Švica in to že dolgo. Folk s ehvali, da je šel pri 18 na svoje v najem z minimalno plačo, vse sami plačevali, pa še faks zraven končali. Juga je šele bila lukssuz, starejše generacije se s tem še bolj hvalijo.

New Report

Close