Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otročja sodelavka

Otročja sodelavka

Dobro jutro, rada bi vas vprašala za nasvet. Že nekaj let delam na enem in istem delavnem mestu. S 3 sodelavkami smo pač oblikovale svojo “klapo.” Skupaj gremo na kosilo, tudi popoldne/zvečer skupaj ven, imamo svojo chat grupo, kamor si pišemo sto krat na dan, na kratko postale smo prijatlejice. Januarja smo dobili v službo novo sodelavko, dajmo jo poimenovati Sara. Sara se je v naše mesto priselila iz malega zabačenega kraja v Prekmurju. Čudna je, smešno se oblači, čudaško govori in se obnaša. Nihče ni bil nesramen do nje, pa tudi kaj preveč pozornosti ji nismo posvečali. Problem je v tem, da se Sara obnaša kot osnovnošolka. Ko gremo na kosilo peš, nam sledi do lokala, potem pa se brez vprašanja vsede k naši mizi, kjer vleče na ušesa. Skoraj nič ne pove, ko pa spregovori, pa zna govoriti le o svojem luzerskem zaročencu, ki je ostal v Prekmurju. To je ves njen domet. Posluša o našem ljubezenskem življenju, potem pa tala nasvete, ki so primitivni in seveda temelijo na njenem tipu. Najbolj me živcira, da se obnaša kot otrok in nas zasleduje. Ne vem, kako naj ji na lep način povem, naj nas pač pusti same in naj neha hoditi za nami kot idiot.

eh

ti spisi zdolgočasenih srednješolcev tu gor postajajo že nadležni

tudi vi ste otročje

Pa prav paše v vašo skupino! Ne izgubite tega dragulja! To je čisto vaš domet, tako, da se bo vaša družinica kar lepo povečala za enega člana. To je pa ja kjut, ne?

Zakaj pa jo ne vključite v svojo ekipo, morda bi se rada z vami družila in bila kot ve? Zakaj taka ostrina z vaše strani, in zakaj mislite, da ste nekaj več od nje? Vsak je individuum zase, kar se tiče govorjenja in oblačenja.

Prekmurje je lepo, si bila kdaj tam? Tam so preprosti ljudje, niso afne in znajo trdo delat. Mestne afne pa potem znajo takole sodelavki uničit predstavo o vsem kar je meščanskega.

Odgovor na objavo uporabnika
Dajte ji priložnost, 14.03.2023 ob 09:26

Zakaj pa jo ne vključite v svojo ekipo, morda bi se rada z vami družila in bila kot ve? Zakaj taka ostrina z vaše strani, in zakaj mislite, da ste nekaj več od nje? Vsak je individuum zase, kar se tiče govorjenja in oblačenja.

Prekmurje je lepo, si bila kdaj tam? Tam so preprosti ljudje, niso afne in znajo trdo delat. Mestne afne pa potem znajo takole sodelavki uničit predstavo o vsem kar je meščanskega.

pa zato, ker je prepozno. Mi se družimo že dolgo, ona je zamudila preveč poglavij. Če se pogovarjamo o nekih tipih, pa nima smisla da ona to posluša ane, saj ne ve niti za koga se gre…

Takele klape, kot ste jo oblikovale, so največja nevarnost firmi in medsebojnim odnosom v njej.

Če sem vaša sodelavka, se vas izognim, kolikor je mogoče. Upam, da bo ta vaša končno ugotovila, da zapravlja čas z brezvezniki.

Če je to res, kar pišeš (mislim,da ni) si ti in te tvoje bedakarice en šrot od žensk. V najslabšem pomenu. Tudi če ni res, si ti šrot,ker take pišeš in misliš, da si pametn(o).

Apel za druge: ne izkoriščajte naivnosti, preprostosti, skromnosti in čistosti ljudi za vaše pokvarjene spletke.

Mah, otročja si ti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Barbz, 14.03.2023 ob 09:18

Dobro jutro, rada bi vas vprašala za nasvet. Že nekaj let delam na enem in istem delavnem mestu. S 3 sodelavkami smo pač oblikovale svojo “klapo.” Skupaj gremo na kosilo, tudi popoldne/zvečer skupaj ven, imamo svojo chat grupo, kamor si pišemo sto krat na dan, na kratko postale smo prijatlejice. Januarja smo dobili v službo novo sodelavko, dajmo jo poimenovati Sara. Sara se je v naše mesto priselila iz malega zabačenega kraja v Prekmurju. Čudna je, smešno se oblači, čudaško govori in se obnaša. Nihče ni bil nesramen do nje, pa tudi kaj preveč pozornosti ji nismo posvečali. Problem je v tem, da se Sara obnaša kot osnovnošolka. Ko gremo na kosilo peš, nam sledi do lokala, potem pa se brez vprašanja vsede k naši mizi, kjer vleče na ušesa. Skoraj nič ne pove, ko pa spregovori, pa zna govoriti le o svojem luzerskem zaročencu, ki je ostal v Prekmurju. To je ves njen domet. Posluša o našem ljubezenskem življenju, potem pa tala nasvete, ki so primitivni in seveda temelijo na njenem tipu. Najbolj me živcira, da se obnaša kot otrok in nas zasleduje. Ne vem, kako naj ji na lep način povem, naj nas pač pusti same in naj neha hoditi za nami kot idiot.

Bože mili. A ve ste odrasle osebe? Ker po prebranem sodeč ste nekje na stopnji  tretješolk. “Me smo frendice, ti pa pojdi stran.” “V našo skupinco smejo samo Mia pa Tia pa Pia pa vstavi poljubno, Mojca pa ne, ker ni cool a ne”.

In vi njej očitate, da je otročja.  Resnično upam, da je tole provokacija.

Po komentarjih sodeč, se vsak od vas kar nekam samovoljno vštuli  v eno že oblikovano družbo. Vsiljujete se, čeprav vam družba odkrito pokaže,da se vam izogiba. Temu rečemo nadlegovanje, zalezovanje..

Odgovor na objavo uporabnika
Stromar397, 14.03.2023 ob 11:25

Po komentarjih sodeč, se vsak od vas kar nekam samovoljno vštuli  v eno že oblikovano družbo. Vsiljujete se, čeprav vam družba odkrito pokaže,da se vam izogiba. Temu rečemo nadlegovanje, zalezovanje..

podpis

Gre za službeno skupino…. V službo ti sodelavca ali sodelavko vštuli delodajalec, ne vštudli se sam. Kot rečeno, takele kliape, kot jo opisuje avtorica, so vir mnogo slabega v firmah.

Ja, se grem stavit, da se iz vas, kokošk, cela firma norca dela. Vas kar vidim, štiri afne, nič pametnega.

Kaj je rekla, ko ste ji direktno v obraz povedale, da je ne želite zraven na kosilih?

Vštuli?

Ej, to ni klapa deklet ali žensk, ki so samo frendice, to je družba sodelavk, ki delajo skupaj in imajo skupaj odmor za kosilo.

In logično je, da bi šle vse skupaj. Tako kot so skupaj pri delu.

Meni se je zgodilo nekaj podobnega….

Vedno smo hodili vsi skupaj ali pa po nekaj skupaj na kavice (sicer bolj poredko,a smo se dobro razumeli), potem pa kar naenkrat ena sodelavka začne zavračati mojo družbo v skupini in reče, da bo sama hodila na kavo s sodelavci (z enim in po enim naenkrat). Sedaj, ko so odnosi v kolektivu postali zelo slabi, se mi zdi, da je imela očitno veliko osebnega ali pa spletkarskega se za zmenit.

Ima možnost iti še s kom drugim ali ste ve kokodajse edino, kar ima na izbiro?

kok si zlobna in opravljiva. ves kako je delat v kolektivu klanov kamor se ne spusca novih? grozno. prisla je delat ve ste pa pozabile da ste v sluzbi ne pa na druzbnem krozku. meni se smili skusa se nekak uklopit ve pa jo nalasc zavracate ker ste kao boljse. mislim da ste ve veliko slabsi ljudje kace prve vrste. ni treba da vam je vsec je vasa soselavka in ni prav da jo izlocate ker se kao ve dlje poznate. vedno bo prisel kak nov. in take ko ste ve sprejmejo sam tiste ki so vam kao na videz vsec in ki se z svojo osebnostjo podredijo.

Zelo nizek EQ iz vaše strani. V službi ste. Kaj pa naj naredi??? Ima kakšbo drugo možnost, je kakšen drug lokal v bližini, obstajajo še drugi sodelavci?

Evi avtorca, pa malo po prekmursko. Ce maš velki IQ boš tau razmela, ker po tvoje smo mi zabačene, nek šaulane pa tak dale. Za takšne kak si ti in tvoje padaškinje itak neman besed. Vij mislite ka ste lepje pa pametne in mate preveč časa za klajfe. Ka o drüjgeh lejko gučijte vse povrek. Mislen ka van je ta prekmurka zmejšala malo štrene. Pravzaprav se je bogijte vse sküper, ker je po vsej verjetnosti baukša od vseh vas.

Pa paze, štere drüjgome grabo kopa na kraje san v njou spadne.

Avtorica no bodi sedaj malo inteligentna pa si sama prevedi napisano 🫡🫡

Zalostno s cim se ukvarjate! Punca je prisla delati in ne iskati novih, nesramnih zensk!

Tako je! Sram naj jih bo!

New Report

Close