Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok 7 let in mestni bus ( šola)

Otrok 7 let in mestni bus ( šola)

Sosedovega fanta vozijo v šolo in iz nje, pa je v 9. razredu. Pa avtobus ustavi par metrov od šolskih vrat…

Mi smo ga pustili – noben problem- je pa res da je veno bil cca 15 cm višji od vrstnikov. Tudi že v drugem razredu :). In dovolj pazljiv in zrel za v gnečo na avtobus ( denarnica, ključi na varnem, torba vedno zazadrgana tko, da ni bila zadrga na vidnem lahko dostopnem mestu)…. NIkoli noben problem celo nižjo GŠ.

Violina. 2X tedensko najprej instrument, nato teorija. Nismo iz Ljubljane.
Glede na to, da ste učiteljica, bi vas prosila za mnenje – sin je lani začel trenirati gimnastiko, ker ga to veseli. V tem se je našel… Želi pa tudi violino. Željo je izrazil sam in bil sprejet. Violina ima po njegovem lep zvok. Doma nismo glasbeniki. Bo gimnastika, pa se violina preveč? Je težko? V šoli je zelo, zelo uspešen. Zahteva glasbena šola zelo veliko časa in domačega dela? Ne me narobe razumet – sinu bi rada omogočila razvoj. Nič ne gre na našo pobudo. Doma mu kar se tiče glasbe ne bomo mogli pomagati. Uspešen je tudi v gimnastiki.
Pač preveč priden otrok. Šport se mi zdi fajn. Ima našo podporo. Zanima me vaše mnenje. Kot učiteljica in morda mama.
[/quote]

Teorija je načeloma samo 1x tedensko, inštrument dvakrat. Kar se tiče krožkov je pa zelo odvisno od otroka do otroka kako jih usklajuje. Imam dve učenki, ki obiskujeta mislim da 6 krožkov vsaka pa zaenkrat jima uspeva (je pa res, da višji razredi prinašajo več obveznosti in več zahtevamo od njih, tako da bomo videli kako bo letos). Načeloma pa tisti, ki se sami želijo vpisati potem veliko raje hodijo in se bolj trudijo.
Obveznosti za glasbeno bodo take, da bo moral vaditi violino vsak dan vsaj 30 min (oz. po navodilih učitelja). Jaz mojim učencem povem, da je pomembno da vadijo pravilno, raje večkrat po malo kot pa par ur skupaj in ne odnesejo nič od tega, ker niso z glavo pri stvari. Za teorijo je najboljše, da sproti ponovi kaj se učijo, dela domačo nalogo. Sicer to tudi pri violini uporablja. Ko ima test ali spraševanje se pač pripravi (se nauči note, lestvice oz. tisto kar so se učili).
Moji starsi niso glasbeniki, pa sem jaz diplomirala na akademiji. Pomembno je pa, da od začetka otroka nadzorujete ko vadi (jaz staršem priporočam, da pridejo z njimi k pouku, da vidijo kaj delamo in na kaj jih opozarjam, da potem to doma pazijo, sicer pa pregledujte beležko, tam vam učitelj zapiše navodila za vajo). Vsekakor pa otroku pokažite, da ga v glasbi podpirate (ko vadi ga pohvalite, pojdite na nastope, vprašajte ga kako mu gre, mogoče vas lahko on nauči kako se bere note, vam kaj zapoje in zaigra…)
Violina je kar težek inštrument, na začetku bo potrebno veliko potrpežljivosti, da bo lepo zvenela, zato otroka spodbujajte, da se potrudi in poskuša kaj mora narediti, da lepše zveni, bolj tekoče ipd

New Report

Close