Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok bi sladko sladko sladko sladko kar naprej

Otrok bi sladko sladko sladko sladko kar naprej

Kandida je posledica (nepravilne prehrane) ne vzrok!

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kandida je posledica (nepravilne prehrane) ne vzrok![/quote]

sej nima veze, ampak jaz tudi berem občasno šolski jedilnik, pa se mi zdi, da ni ravno za vzgled..da ne govorim o tem, kakšne sestavine uporabljajo, vem,ker je od brata tašča je kuharica na šoli..
zakaj je potreben sok..na šoli, kamor hodi moj otrok, pijejo samo vodo..
vem pa, kako so sladki ti sokovi, oziroma čaji, še ko sta bila v vrtcu..da te kar grlo peče..

Ampak sladkorne ni dobila zaradi sladkarij, ki jih je pojedla.
Debeli otroci pa so res zelo ogroženi, saj debelost velikokrat povzroči sladkorno.

In zakaj imate doma neskončne zaloge tega cukra? Ni mu treba čisto nič odrekat, samo kupi kar pač jé, nevem eno milko s keksi recimo, in mu povej tu in tu imaš svojo čokolado, vzami kadar hočeš in kolikor hočeš, ampak ko poješ ni druge do naslednjega meseca. Zakaj kupuješ sok? Skuhaj čaj pa basta. Za pit ima na izbiro ali vodo ali čaj, drugega ni! Bombone, čipse, smokije in ostalo navlako odstrani iz bajte in ne vlači več notri. Kdaj pa kdaj narediš izjemo in mu skuhaš še puding (parkrat na leto). Peciva nehaj pečit in se delat popolno gospodinjo z 10 hodi hrane, ker drugače bo res nastal en mali-veliki pujs. V šoli pa naj jé kar je pač na jedilniku. Če bo doma zdravo jedel in se gibal mu čisto nič ne bo škodilo.

Kaj pa, če bi si prebrala kakšno literaturo o “hrani za možgane”? Namreč,obadva s partnerjem sva opazila, da kadar imava kakšno obdobje, kjer je treba vložiti v delo veliko intelektualnega dela in je po možnosti zraven prisoten še stres, da mogani prav hrepenijo po junk foodu. Čistejši kot je bil sladkor, bolj je teknilo. Potem pa sva ugotovila, da je treba tudi možgane nahraniti s pravilno prehrano (oreščki, banane) in od takrat je bolje.

Še odrasli ne znamo dobro spolušati svojega telesa, kaj šele otrok. tako, da je po svoje čisto logično, da mu njegovo telo da ukaz, da hoče sladkor – čisto energijo.

____________________________________________________ Only the stupid need organization, the genius controls the chaos! A.E. [url=http://www.ogrevanje-hlajenje.net]Toplotne črpalke[/url] | [url=http://www.alterish.com]Alterish.com - Let's cook[/url]

Imamo doma podobno… otroci bi itak skoz skadkarije jedli.

Če se ti ne da 100x reči ne pač uvedi nek urnik. NPR. vsak dan po kosilu ali večerji 1 sladico. In to je vse.
Tako imamo mi in se še kar obnese. Otroka vesta kdaj lahko dobita in vmes ne tečnarita.

1 sladica je pa včasih že 1 bombonček, piškot, sladoled… drugič pa cela vrečka smokijev. Kakor nanese.
Dokler se z sladkorjem ne pretirava se ni treba toliko sekirati.

New Report

Close