Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek otrok DAVIL mojega otroka-kaj narediti?

otrok DAVIL mojega otroka-kaj narediti?

Na šoli smo imeli podoben primer.Deček odrašča sam z mamico,ima ravno tako zdravstvene probleme oz.vedenjske motnje.Najhuje pa je to,da je njegova mama vedno odreagirala tako,da je krivdo za vedenje svojega otroka prevalila na druge.Tudi ta deček je davil sošolko,pa naj bi bila po besedah njegove mame sama kriva,ker je imela okrog vratu šal in naj bi s tem izzvala njegovo ravnanje.Se je zgodilo enkrat,da je prišel celo z nožem v šolo ter da bo vse pobil…Pa je bila spet učiteljica kriva,češ,da bi morala otroke naučiti rokovanja z nožem…Naj povem, da ima deček 9 let.Če upoštevamo da se nasilje z leti stopnjuje,kaj bo z otrokom čez pet let?Ali še huje, kaj bo z našimi itroci ?????Mi problemov z njim nimamo več, ker je na drugi šoli, jih imajo pa tam.Moj nasvet?Izogibaj se temu,da bi bil tvoj otrok kdaj sam z njim-v primeru, če ste prijatelji in se večkrat dobite na kavi.Otroci s takimi agresivnimi motnjami pač potrebujejo stalen nadzor idrasle osebe, kar njegova mama najbrž ve, če res obiskujeta terapevta.
Lepo nosečnost še naprej

Ostani v stiku z mamico. Jaz stikov otrok ne bi prekinila, bi pa bila otroka vedno pod nadzorom odrasle osebe. Otrok prijateljice je verjetno že tako prizadet, še dodatno ga ne bi izolirala. Bi pa svojemu otroku razložila zakaj je do tega prišlo (OK, itak ne veš zakaj, pač razložiš o bolezni) in ga podučila kako naj se poskuša izogibati ponovnemu napadu (pomembno se mi zdi tudi, zakaj je do napada sploh prišlo – kar pa ne pomeni, da opravičujem napadalca!). Pogovori se z mamico, povej ji svoje strahove. To, da ste danes OK je prav. Če pa želiš mamici in temu otročku resnično kako pomagati, pa vseeno zdaj ne pozabi na vse skupaj. Saj ni treba z vsiljevanjem, pomaga se lahko popolnoma nevsiljivo – sploh pa verjetno mamica potrebuje kakšno pomoč tako psihično (rama za zjokat, nasveti,…) kot fizično (stiki še naprej). V šolo in drugam se bo pa morala obrniti ona sama. Prav je, da so pedagogi in svetovalni delavci opozorjeni na morebitno takšno obnašanje, da se znajo prej pripraviti, kako ravnati v primeru, če do tega pride.

Bodite dobro še naprej. In upam, da se dečko zrihta, da bo lahko zaživel normalno življenje. Srečno!

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Na šoli smo imeli podoben primer.Deček odrašča sam z mamico,ima ravno tako zdravstvene probleme oz.vedenjske motnje.Najhuje pa je to,da je njegova mama vedno odreagirala tako,da je krivdo za vedenje svojega otroka prevalila na druge.Tudi ta deček je davil sošolko,pa naj bi bila po besedah njegove mame sama kriva,ker je imela okrog vratu šal in naj bi s tem izzvala njegovo ravnanje.Se je zgodilo enkrat,da je prišel celo z nožem v šolo ter da bo vse pobil…Pa je bila spet učiteljica kriva,češ,da bi morala otroke naučiti rokovanja z nožem…Naj povem, da ima deček 9 let.Če upoštevamo da se nasilje z leti stopnjuje,kaj bo z otrokom čez pet let?Ali še huje, kaj bo z našimi itroci ?????Mi problemov z njim nimamo več, ker je na drugi šoli, jih imajo pa tam.Moj nasvet?Izogibaj se temu,da bi bil tvoj otrok kdaj sam z njim-v primeru, če ste prijatelji in se večkrat dobite na kavi.Otroci s takimi agresivnimi motnjami pač potrebujejo stalen nadzor idrasle osebe, kar njegova mama najbrž ve, če res obiskujeta terapevta.
Lepo nosečnost še naprej

Če se dobro poznate bi bilo fino preverit ali mati to sporoči tudi na teh obravnavah, ki jih ima s sinom! Če to zamolči potem je res lahko problem…potem bi se jaz sama poskusila obrnit na kakšnega svetovalca iz Centra za socialno delo! Svojega sina pa le k zdravnici!

Kaj pa naj pri zdravnici, če se mu več nič ne pozna in nima nobenih posledic?

Jaz bi najbrž prekinila stike in povedala zakaj. Imam prijatelje s katerimi se ne obiskujemo samo zaradi otrok, ker se otroci med seboj pač ne razumejo. S starši se pač dobimo na kakšni kavici brez otrok.
Ne silimo v konflikte – če je možno, se izognemo.

Z njegovo mamico si lahko še vedno prijateljica, vendar se dobi kdaj z njo brez otrok. Tudi na rojstne dneve tega otroka, svojega ne bi pošiljala.
Očitno mamica tega otroka dobro ve kaj je sposoben njen otrok, zato se je verjetno zbala za tvojega.

Za samske mamice je vse še toliko težje. Za njihove otroke pa še bolj. mama je najbrž izbruhnila v jok zaradi sramu ter strahu, da bo morda izgubila prijatelje, ki jih najbrž kot samohranilka še bolj potrebuje. pa tudi nemoč zaradi situacije. Stoj ji ob strani, da bo lahko pomagala svojemu sinu.
Treba je pomisliti tudi na to, da bo a fantič zrastel v moža in če ne bo pravilno usmerjen, se lahko zgodi še dosti kaj hujšega. Zato stoj tej mamici ob strani, če je seveda res pripravljena narediti vse, da svojemu sinu pomaga. Upam, da si ne zatiska oči pred tem, verjetno bo tudi sama rabila kakšno pomoč terapevta.

Ne vpletaj policije in CSD, ker ti iz izkušenj povem, da ne bodo nikomur pomagali. Le še dodatni zapleti bodo nastali, ki pa po moje niso potrebni.

Za tvojega sina (ter tudi tebe) je to veliki šok. A tudi lekcija življenja. Živimo v groznem svetu, marsikaj se dogaja, kar jemlje dih, in vsakega se enkrat dotakne. Nasilja med otroci je vedno več. Zato je zelo pomembno da otroka skozi izkušnje o tem poučimo. Verjami, da bo še kdaj prišel v stik s kakšnim vedenjsko motenim.

_______________________________ "Umazanija z rok se lahko umije, z duše pa nikdar." - N. S. Hruščov

Pokliči mamico tega fantka pa mal podebatirajte o tem.Prijateljsko.Verjetno se res boji,da bo ostala brez prijateljev in ne vidi več izhoda, zato je že vsa depresivna.Jo treba razumet ,saj sama živi z otrokom.Pokliči jo, pa boš vidla ,da bo tudi tebi lažje.

New Report

Close