Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok in dva priimka

Otrok in dva priimka

Funkcionalna nepismenost je pa res velik problem v Sloveniji…
Dobro, da znaš prižgati računalnik…

V glavnem se s temi priimki grejo in jih multiplicirajo koruzniki, ki bi se radi šli zakon in družino, pa si ne upajo obljubit in se obvezat. Pol se pa zgovarjajo, da imajo otroci težave, čigavi so.
Meni je tole s priimki še en dokaz zblojenosti družbe in prepolnih riti. Sicer pa briga me, kako si tole urejate. Jaz tozadevnih problemov nimam, moj mož in otroci tudi ne. Vi si pa kar dokazujte kako nekaj ekstra ppsebnega ste. Verjetno je 17 priimkov edino, kar imate za pokazat. No, vsaj nekaj.

Moja dva otroka imata oba priimka in se mi jeb.. za tvoje mnenje!

Pri nas se vsi isto pišemo -po možu.
Kaj pa vem, ko sm se poročila jaz sploh nisem razmisljala o priimku, vzela sem njegovega in to je bilo to. Takrat se mi zdi, da se noben ni s tem ukvarjal kaj prevec.
Me pa ne moti ce imajo drugi vec priimkov, nevem zakaj bi me to motilo, ker to ni moja stvar.

Poznam kar nekaj ljudi, ki so otroci ločenih staršev in nočejo uporabljat piimka od velecenjenega očeta ….

Ker ima otrok dva priimka imam manj birokratskih problemov. Ker nisva poročena se iz dvojnega priimka vidi da sem njegova mama.

Da boš bolje razumelo:
Oče “Jaka Dolenc”
Mama “Anja Novak”
Otrok “Luka Dolenc Novak”

Če imaš pogost priimek si tudi zagotoviš, da te mogoče pri zdravniku ne zamešajo in po nesreči obsevajo za kakim rakom.
Glede na resnično ime in priimek mojega partnerja stvar sploh ni tako nemogoča.

Poguglaj kaj se je zgodilo z Marijo Novak!!!
[/quote]

primer feminističnega sranja

Ko boš prišla do kake zdravnice, ko boš bolana poglej kaj ji piše na priponki, pa se malo zamisli nad svojimi besedami…
Grem stavit, da imaš ti res veliko več za pokazat z moževim priimkom.

Moja dva otroka imata oba priimka in se mi jeb.. za tvoje mnenje!
[/quote]

Še kako se ti jeb.. ker si se moralo oglasiti v tej temi. Uboga otroka.

Ko boš prišla do kake zdravnice, ko boš bolana poglej kaj ji piše na priponki, pa se malo zamisli nad svojimi besedami…
Grem stavit, da imaš ti res veliko več za pokazat z moževim priimkom.
[/quote]
Zarad dekliškega priimka na diplomi – (ego nek se vidi po priimku, da sem to jaz študirala) je obdržala svojega. Zdravnika naredi znanje in njegova uporaba v praksi, ne pa priimek na diplomi.
meni je to butasto. sama imam tudi naziv pridobljen z diplomo, pa ob poroki sploh ne bi študirala,da bi si zaradi tega obdržala svoj priimek,da bi priimek dokazoval,da sem še vedno to jaz. Jaz svoje znanje nosim v svoji glavi in ta ostane ista, četudi spremenim priimek s poroko.

V glavnem … briga te, praviš, ane?

Še dobro, da ta družba nima zgolj posameznikov tvoje sorte. Tako kot Družina (z veliko) ni pogojena s poroko, tudi Človek (z veliko) ni avtomatično z rojstvom.

Mater ste zadaj – sedaj se mixa priimke.
Ko se poročita Dolenc in Novak si oba nadaneta priimek NoDol ali pa DoleNov pa neko poljubno kombinacijo. Volk sit in koza cela.

podpis!

In poroka pomeni po vaše avtomatsko en priimek – možev, logično, a ne? 🙂
Ker ljubezen in pripadnost kažete s priimkom? Zanimivo, da ga samo ženska, moškemu pa dol visi za izkazovanje ljubezni? A mislite, da nosi svojo moškost v priimku in bi v nasprotnem primeru ne bil več moški? 🙂

Moja otroka imata dva priimka in dokler sta mladoletna, bo tako. Potem pa lahko izbirata med enim ali drugim, lahko pa izbereta enega tretjega, če jima paše. Dol mi visi za tradicijo tudi pri priimkih in danes dva priimka res nista nobena redkost. Če kaj, mi je manj praktično, da ima kdo dve imeni. Ker priimki se v vsakdanjem življenju ne uporabljajo stalno, medtem ko imena se. Torej je malo bolj zoprno, da mora otrok pisat stalno dve imeni (priimke navadno v razredih ne pišejo, še če imata dva enaki imeni, dodajo samo prvo črko priimka). Ampak hej, če jim je to ok, kdo sem jaz ali pa kdo ste vi, da bi sodili. Saj vam jih ni treba imeti. Na srečo vendarle lahko izbiramo in tudi popravljamo zablode naših staršev, če je treba. 🙂

Še kako se ti jeb.. ker si se moralo oglasiti v tej temi. Uboga otroka.
[/quote]

Boga ti je mama in ti z njo!


In zakaj se ti sekiraš, koliko priimkov imajo tuji otroci?

Po tvoje seveda.

Največ, kar imava midva za pokazat, poleg seveda čudovitega otroka z dvemi priimki (ki ju oba s ponosom navaja), je dejstvo, da nama ta otrok skoraj vsak dan pove, da sva najboljša starša na svetu, in kako lepe spomine bo imel na otroštvo. Me zanima, če lahko kaj takega vidimo pri vas?

Tako za zraven sva pa oba še visoko izobražena, oba govoriva več tujih jezikov, z lastnim znanjem sva ustvarila uspešno podjetje, postavila lepo novo hišo in nam omogočila zelo udoben življenjski stil. Vsaj nekaj.

Pa tvoji dosežki, razen tega, da si zmogla pot do matičarja?

Po tvoje seveda.

Največ, kar imava midva za pokazat, poleg seveda čudovitega otroka z dvemi priimki (ki ju oba s ponosom navaja), je dejstvo, da nama ta otrok skoraj vsak dan pove, da sva najboljša starša na svetu, in kako lepe spomine bo imel na otroštvo. Me zanima, če lahko kaj takega vidimo pri vas?

Tako za zraven sva pa oba še visoko izobražena, oba govoriva več tujih jezikov, z lastnim znanjem sva ustvarila uspešno podjetje, postavila lepo novo hišo in nam omogočila zelo udoben življenjski stil. Vsaj nekaj.

Pa tvoji dosežki, razen tega, da si zmogla pot do matičarja?
[/quote]

Kako pa kaj vajine napake?
Ker malo dvomim, da sta vidva Princ in Sneguljčica, tako popolni so namreč samo ljudje v pravljicah…

Dvojna imena, dvojni priimki, to mi je vse malo pretiravanje… Za žensko ok, ko se poroči, da ima dva priimka, če to želi, otroku mi je pa to brez veze delat…

To ni nič drugega kot egoizem. Potem pa otroka spraviš v nehvaležen položaj ko se odloči za en priimek namesto za drugega. Ker pač ve pa res niste užaljenje, otrok pa tega ne začuti. Pač sodobne ženske, nimaš kaj

A nimate kaj bolj pametnega počet kot se zaganjat v tiste, ki otrokom dajo 2 priimka?

Ne, nimamo.

To je najboljši post, kar sem jih zadnje dni prebrala. Bravo!

To je najboljši post, kar sem jih zadnje dni prebrala. Bravo!
[/quote]

Ne ploski. So tud že pr ns otroke zamenjali v porodnišnicah. Če nimaš dnk testa je dejstvo da ne veš!

Ne ploski. So tud že pr ns otroke zamenjali v porodnišnicah. Če nimaš dnk testa je dejstvo da ne veš!
[/quote]

A res? Kdaj pa? In tudi če so, je to definitivno manjkrat, kot je podtaknjen otrok očetu. 🙂

A res? Kdaj pa? In tudi če so, je to definitivno manjkrat, kot je podtaknjen otrok očetu. 🙂
[/quote]

Gugli o poravnavah bolnic.

Zato pa podpiramo dnk test novorojenčkov v porodnišnici! Bo zdej šlo?

New Report

Close