Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok in pitbul

Otrok in pitbul

Pa kaj vam je pitbuli nuso nevarni psi vai mislite da so zaradi tega ker so jih imeli za pasje borbe resnica je pa ta da so to cudoviti pai in ljubeči psi vec ljubezni pa prijaznosti pokazejo kot pa druzinski namejeni psi tako da ne govorite napamet da so nevarni pa bog neve kaj prvo se malo pozanimajte pa potem bodite pametni ker ze 8 let mamo pitbulla pa mala seatrica je z njim odraščala oziroma se odrašča pa nikoli nic ni blo narobe ker jo bolj varuje kot pa nevem kdo tako da ja nebodite pametni

Odgovor na objavo uporabnika
madoncaaa, 08.01.2020 ob 15:34

A je vam normalno, da 9-letnemu otroku kupiš pitbula? Mene kar zmrazi.
Sedaj je še mladič, ampak kaj bo konec leta? A lahko tak otrok obvlada nevarnega psa?

 

Ti si bolana. Nevarnega psa NI!!! pes kot pes.

če pitbula vzgojiš ni ne varen in otrok ga ne bo mogel sam če ga boste skupaj izšolali je lahko čisto vredu družinski pes

Odgovor na objavo uporabnika
se ne strinjam, 08.01.2020 ob 17:08


Varnost okolice je cisto odvisna od lastnikov in niti malo od pasme psa.
[/quote]

Je kar velika razlika med močjo ugriza bula ali čivave.

ja je razlika ampak oba lahko naučiš da tega ne delata

 

Kaj ima  pasma psa s tem? Ali je pitbul ali kaksna druga pasma je enako. Vazno je kak je vzgojen!!!

jaz mam malo hcerko ind ona ima tudi ze psa ki pa se je bolj zahteven oz po tvoje bolj nevaren : American bully

in on je najbolj nezen pes kaj ga lahko mas. Mam se enega manjsega psa in je dosti bolj grob s hcerko kot pa vlki.

tak da nehajte s predsodki glede psov, ker pes je taksen kaksen je lastnik!

lep pozdrav

O moj bog haha.. Nemški ovčar, zlati prinašalec bla bla bla so znani kot varne pasme psov, družinske pa se je v zadnjih letih veliko bralo da so zagrizli otroke, odrasle itd. Lastnik je v večini primerov kriv ker se ne zaveda kako “muhasto” žival ima. Otroci nimajo neki občutka kdaj morejo dat kužku mir, tak da ja… Premalo so mogoče starši zraven ali pa enostavno preveč slepo zaupajo nima pasma nic s tem… Tudi karakterji so si kužki tk različni… Lahko ista pasma ampak ma vsak svoj karakter. Isto konji.. Imamo tri pomije (ena kobila in dva žrebca ki ju je ona povrgla) tak so si različni kot dan in noč po karakterju. Smo meli doma že dva čistokrvna nemška ovčarja.. Karakterja različna kot dan in noč.

Ni nevaren peš, nevaren je lastnik. Tudi sam sem imel pomisleke glede te pasme, pa sem jih nekaj spoznal in so prav srčkani. Pravi družinski psi, ljubeči in nežni, tudi do otrok. Tako da ni strahu pred psom, če bodo z njim ravnali kot z družinskim članom. Tudi iz čivave je mogoče narediti “morilca”

Sej je tudi velika razlika v karaktetju. Nevem ce veste ampak pitbuli so bili v prvi vrsti vzrejeni za otroske varuske.  Tko da so pravi mucki, med tem ko imajo manjse pasme vecinoma hude tezave z egom v kombinaciji s sivankastimi zobmi;)

Zakaj bi bil nevaren vse je odvisno kak ga boste vzgojili to je vse na vaš.

In kje pise, da bo nevaren?? Je velimo vec drugih pasem, ki so lahko nevarne..in vse je v vzgoji, vsakega psa, ne samo bull pasem!!! Definitivno se strinjam, da ne mores otroku kupit psa, kakrsnega koli, pes ni igraca, je zivo bitje..

Prvo kot prvo, pes ni nevaren zaradi svoje pasme. Pes postane nevaren zaradi napačne ali pomanjkanja vzgoje ne glede ali ga vzgaja otrok ali odrasla oseba.

Osebno jaz svojemu otroku ne bi kar tako kupila psa. Še posebaj pa ne pasme, ki potrebuje ogromno znanja in dela za ga vzgojiti.

Če se mu ga je kupilo, da se otrok nauči odgovornosti, je mnogo drugih izbir iz katerih se lahko otrok tega nauči, ki niso živo bitje.

Če si starši želijo psa in hkrati naučiti otroka skrbi ipd. Naj ga starš kupi in skupaj z otrokom hodi v pasjo šolo, treninge, sprehode… Ne pa kar kupit otroku psa.

Nikoli ni kriv pes, če napade ali je agresiven. Problem je v lastniku pa v vzgoji. Mi mamo doma rotvaljlerja pa 1-letnga fanta pa se mata čist dobr pa še sosedi ga majo radi. Tko da ne govort, da je pes nevaren.

Odgovor na objavo uporabnika
Ma ja889, 15.06.2022 ob 22:41

Prvo kot prvo, pes ni nevaren zaradi svoje pasme. Pes postane nevaren zaradi napačne ali pomanjkanja vzgoje ne glede ali ga vzgaja otrok ali odrasla oseba.

Osebno jaz svojemu otroku ne bi kar tako kupila psa. Še posebaj pa ne pasme, ki potrebuje ogromno znanja in dela za ga vzgojiti.

Če se mu ga je kupilo, da se otrok nauči odgovornosti, je mnogo drugih izbir iz katerih se lahko otrok tega nauči, ki niso živo bitje.

Če si starši želijo psa in hkrati naučiti otroka skrbi ipd. Naj ga starš kupi in skupaj z otrokom hodi v pasjo šolo, treninge, sprehode… Ne pa kar kupit otroku psa.

se strinjam

Največji butli so pa tisti, ki pravijo da pasma ni pomebna. “Vse pasme so enako nevarne, važna je vzgoja” in podobne bedarije jih slišim govorit.

Če je na vsakih 100 agreeivnih nevzgojenih čivav en tak agresiven, nevzgojen pitbull, bo pač edini od teh 101 psov odgovornih za smrt ali hujše poškdobe na človeka odgovoren tist en pitbull.

Drago NEUMNO bitje!!!

Pasji karakter ni odvisen od pasme ampak od lastnika!!!!!!!

Veliko ljudi je zal tako neumnih in sodijo pse po pasmi.  Sama imam dobermana in weinmaranerja… Oba sta nezna bitja, mucki… Zakaj? Zaradi vzgoje!!! Pa marsikateri neumnez pravi da so dobermani eni izmed agresivnejsih psi… Prav tako pitbulli, ker neumnezi berejo kako je kateri pes koga ugriznil, in potem posplosujejo..  A civave in ostale pucvole so pa ok?? Vrjemi da pride do vec ugrizov pri takih malih dzukelah..

Se enkrat, pasma psa ne opredeljuje agresije, pasja agresija je odvisna od lastnika!!!

 

Se vidi da pojma nimaš o psih. Noben pes ni od rojstva hudoben, napadalen ali karkoli se že mota po tvoji glavi. Vse je odvisno kako lastnik vzgaja psa, ne glede na pasmo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 2106, 16.06.2022 ob 07:50

Največji butli so pa tisti, ki pravijo da pasma ni pomebna. “Vse pasme so enako nevarne, važna je vzgoja” in podobne bedarije jih slišim govorit.

Če je na vsakih 100 agreeivnih nevzgojenih čivav en tak agresiven, nevzgojen pitbull, bo pač edini od teh 101 psov odgovornih za smrt ali hujše poškdobe na človeka odgovoren tist en pitbull.

Res je.

New Report

Close