Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok lačen, pa kosi v šoli

Otrok lačen, pa kosi v šoli

Meni tudi to ni jasno vse te razprave o lačnih otrocih, ne vem kaj se greste ljudje resnično mi ni jasno.

Sama sem se rodila leta 83′, torej lahko zračunate, da sem še hodila v šolo ob koncu 80 let in pa v 90-tih letih. In vam lahko povem da tudi v našem razredu skoraj nihče ni bil naročen na kosilo. Vsi smo imeli malice, ki so bile kakor se jaz spomnim čisto v redu. Bil je vedno čaj, kruh in potem kakšen namaz. Takrat ko je bil kakšen praznik so bila kakšna peciva ali pa slavni evro-krem. Nihče se ni pritoževal, tudi sama ma nimam niti enega momenta da bi bila v šoli lačna.

Problem danes je v tem ker kot so že tu nekateri zapisali ker se je standard zvišal. Ker froc bo pa danes še jedel evro krem??? haloo?? kater resno vas sprašujem, zelo malo. Vsi bi Nutello, pa pizze, pa bureke pa hot doge. To je problem višji standard življenjski, starši živijo kot živijo in tako tudi njihovi otroci.

Sem že pisala zgoraj, si pogledala mojo prilogo – prispevek na Botrstvu?
Med nami/vami SO otroci, ki so lačni, dobesedno L A Č N I… in to je dejstvo. Taki otroci, (preberite malo) so preponosni, jih je preveč SRAM, da bi na glas povedali, da so lačni, se skrivajo, zato takih v jedilnicah ne boste videle. Vidite pa, da nek razvajen ali pač neješč otrok brklja po krožniku in pusti polovico za v kanto… tudi taki so.

Ne morem verjeti in razumeti, da res tega ne dojamete, da je ogromno družin brez služb, sploh pa v krajih kjer so nekoč bile paradne tovarne, kjer so potem bile cele družine zaposlene. To se dogaja.

Dejstvo je tudi razvajenost otrok, požrtost, pohlep in pa debelost. Od kje to otrokom? Poberejo podobne vzorce od svojih staršev ki so podobno kot njihovi otroci, debeli in požrti. Kar poglejte kaki so današnji otroci, sami debeluhi. Grem zadnjič v štacuno pa vidim mati kupi svojemu bajsiju(zraven je stal njen sin) okoli 10 let je metal notri same čokolade….Dajte lepo vas prosim, razvajenost in debelost to je problem dan danes. Itak da so lačni otroci, saj so bili vedno in vedno bodo določeni {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tako pač je v družbi. Ampak zakaj smo pa mi ki smo šolo obiskovali 10, 20 let nazaj bili vedno siti? brez kosil? Še malice nisem imela v srednji šoli by the way pa sem preživela in nisem bila nikoli lačna pa vedno suhica z lepim telesom…A danes poglejte otroke in najstnike debelorite….Nenormalno.

Stvar je popolnoma enostavna:

VZETI PRESRANIM IN DATI TISTIM, KI BODO TO CENILI.

Pa bomo naenkrat vsi lepi, zdravi in šlank 😛

Ne bo debelih mulcev, umazanih do ušes s ceneno čokolado (v kateri je kakava le za vzorec, ostalo so maščobe), in bo lačnih, o katerih bi bilo treba pisati po forumih in jeziti strašno pravičniško naravnane egoistične avše!

Otroci v šoli niso lačni. Ne nasedajte propagandi vladajoče klike.
Doma je druga zgodba. Ampak tu bi se dalo marsikaj naredit, recimo starše malo na kuharske tečaje poslat, raje kot pa prek zavoda za brezposelne na bedasta izobraževanja, ki nikomur nič ne pomagajo, samo iz že tako izpraznjene državne malhe denar cuzajo. Razvajene matere ne znajo dugega kot pohati šnicle in kupovati sendviče ter pice, seveda je to drago. Skuhajo naj jim enolončnico, joto, zelenjavno juho, obaro, kislo zelje pa kakšen krompirček zraven… Sestavine poceni in malo kuharske žilice pa bo. Vsi, ki resnično nimajo, dobijo socialne pomoči, ki jih je pa spet treba znat porabit. Ni treba cigaret tako da se iz vseh voglov kadi pa šminke pa ateju piva pa take, naj kupijo raje dobro domačo hrano pri kakem kmetu in naj začnejo kuhat. Oprostite, a kar poznam socialnih primerov, ženske sploh ne znajo kuhati, sami pomfiji (seveda iz vrečke), pa pohano… In potem hitro zmanjka denarja.
Pa ne želim izpasti visoka in vase zagledana, vem, da je kljub temu ponekod res hudo, a v veliko primerih bi se s pametjo dalo tudi drugače, ne samo jamrat. Kaj mislite, da tisti, ki imajo denar jejo vsak dan meso, pico in biftek? Daleč od tega dragi moji!

Točno tako, bravo, treba je znat kuhat in si vzeti čas. Tudi to je ljubezen do otrok.

Se strinjam s ciklamco, točno tako je!

zgoraj navedena ciklamca in še ostali

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} se strinjam z vami

socijalno starši dobijo _ za cigarete

Upam, da je kdo dojel point mojega posta: Če otrok nima kosila v šoli je lahko lačen, če ima otrok kosilo v šoli je prav tako lahko lačen !!! Ker seveda ne bodo sebi minus delali !!!

Jaz svojo podpovprečno plačo zmečem za hrano in otrokovo gibanje, tako da pravzaprav ne ostane nič.

A se komu zdi normalno da dam za ušivo šolsko prehrano 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svoje mesečne plače!!! meni je to čist too much. Če bi bila doma bi dobila višje doklade, morda še podporo, pa še otroku bi skuhala sveže zdravo kosilo. Tako pa sem v službi do 16h, doma ob 17 h (ker mestna trola ne leti po luftu) in potem še nekaj časa za kuho (ker itak še vsak dan skuham kosilo, da se lahko vsaj ob drugem kosilu otrok naje kot človek). Saj fanta ja ne morem pustit lačnega, ja če mu ne bi bilo treba nič delat, pa mislit, pa bi še nekako šlo, da je lačen.

Pa tisto o zdravi šolski malici, najraje bi jim nekaj vrgla v glavo, tiste bureke, pa mrzle pizze naj kar sami žrejo. Tale HASAP ali kaj že je je čisti nateg. 30 let nazaj smo imeli sveže kuhan puding, pa gres, pa kruh z ribjim namazom, vse to so pripravile kuharice, ne pa danes je vse pakirano. Fuj in fej.

Upam, da je kdo dojel point mojega posta: Če otrok nima kosila v šoli je lahko lačen, če ima otrok kosilo v šoli je prav tako lahko lačen !!! Ker seveda ne bodo sebi minus delali !!!

Jaz svojo podpovprečno plačo zmečem za hrano in otrokovo gibanje, tako da pravzaprav ne ostane nič.

A se komu zdi normalno da dam za ušivo šolsko prehrano 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svoje mesečne plače!!! meni je to čist too much. Če bi bila doma bi dobila višje doklade, morda še podporo, pa še otroku bi skuhala sveže zdravo kosilo. Tako pa sem v službi do 16h, doma ob 17 h (ker mestna trola ne leti po luftu) in potem še nekaj časa za kuho (ker itak še vsak dan skuham kosilo, da se lahko vsaj ob drugem kosilu otrok naje kot človek). Saj fanta ja ne morem pustit lačnega, ja če mu ne bi bilo treba nič delat, pa mislit, pa bi še nekako šlo, da je lačen.

Pa tisto o zdravi šolski malici, najraje bi jim nekaj vrgla v glavo, tiste bureke, pa mrzle pizze naj kar sami žrejo. Tale HASAP ali kaj že je je čisti nateg. 30 let nazaj smo imeli sveže kuhan puding, pa gres, pa kruh z ribjim namazom, vse to so pripravile kuharice, ne pa danes je vse pakirano. Fuj in fej.[/quote]

Zakaj se starši ne ogalsijo na sestankih, predlagajo, kritizirajo, pohvalijo. A ste samo tiho?

Upam, da je kdo dojel point mojega posta: Če otrok nima kosila v šoli je lahko lačen, če ima otrok kosilo v šoli je prav tako lahko lačen !!! Ker seveda ne bodo sebi minus delali !!!

Jaz svojo podpovprečno plačo zmečem za hrano in otrokovo gibanje, tako da pravzaprav ne ostane nič.

A se komu zdi normalno da dam za ušivo šolsko prehrano 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svoje mesečne plače!!! meni je to čist too much. Če bi bila doma bi dobila višje doklade, morda še podporo, pa še otroku bi skuhala sveže zdravo kosilo. Tako pa sem v službi do 16h, doma ob 17 h (ker mestna trola ne leti po luftu) in potem še nekaj časa za kuho (ker itak še vsak dan skuham kosilo, da se lahko vsaj ob drugem kosilu otrok naje kot človek). Saj fanta ja ne morem pustit lačnega, ja če mu ne bi bilo treba nič delat, pa mislit, pa bi še nekako šlo, da je lačen.

Pa tisto o zdravi šolski malici, najraje bi jim nekaj vrgla v glavo, tiste bureke, pa mrzle pizze naj kar sami žrejo. Tale HASAP ali kaj že je je čisti nateg. 30 let nazaj smo imeli sveže kuhan puding, pa gres, pa kruh z ribjim namazom, vse to so pripravile kuharice, ne pa danes je vse pakirano. Fuj in fej.[/quote]

Zakaj se starši ne ogalsijo na sestankih, predlagajo, kritizirajo, pohvalijo. A ste samo tiho?[/quote]

ne, nismo tiho. Se puntamo, pa se žal nič ne spremeni. Največ pritožb je ravno zaradi prehrane, pa kot da je nemogoče kaj spremenit.

Zdaj si odkrila bistvo slovenskega šolstva: največ pritožb je zaradi prehrane! Žalostno…

No na naši OŠ je pa računovodkinja prava izsiljevalska iztirjevalka. Ne moti je ,če so otroci brez vsakega obroka,tudi malice. Svojim podložnikom,se pravi učiteljem razrednikom pošlje mail,da otrok ne sme dobit za jest. Nobena občina tistim otrokom ni plačala položnic,pač pa so se jim vsedli na plačo.
Vam pa povem ,da ima ta računovodkinja pisarno večjo,kot je velika učilnica. do nje se pa ne pride kar tako. Se moreš prej najavit,da ti potem gospa dovoli,da ena ta tretja gospa iz tretje pisarne odklene vrata s hodnika,da lahko vstopiš v prostor. Šola je nova,je pa gospa očitno pozabila,da je tudi iz plač teh staršev ,ki danes več ne morejo plačevat malice in kosila,nastala njena pisarna v kateri se valja samo ona in ena miza pa računalnik.
Za svojo plačo sama poskrbi,za druge jo pa ne briga.

New Report

Close