Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok s posebnimi potrebami

Otrok s posebnimi potrebami

Četudi vprašanje ni bilo namenjeno meni odgovarjam. Jaz sem vedela že od 3m da nekaj v otrokovem razvoju ni ok. Zraven so svoje naredile še pogoste bolezni. Pa me prav dosti okolica ni resno jemala, znanci so mi govorili da paničarim. Pa nisem paničar. In po mnenju razvojne hvala bogu da sem vztrajala na tej poti in opozarjala, ker je potem otrok dobil pomoč že v vrtcu, hkrati so pomoč v vrtcu dobili tudi drugi otroci. V vrtcu sta bila dva fanta, ki sta pogosto provocirala našega, to naše revše pa se jima ni znalo upreti. Vzojiteljica je norela da je nemogoč naš, šele nadzorovane ure so pokazale da je bil problem v vzgojiteljici zaradi nepravilnega ukrepanja in nadležnih mulcih. Ko je sledilo soočenje se je zadeva bistveno popravila. Včasih ni potrebno ogromno, da gre na bolje, najhuje je odpor in nestrpnost. Zdaj v OŠ je naš fant zelo priljubljen pri otrokih, učiteljici pa v silno breme. Žal mi je da imamo ravno njo.

Imam otroka s PP in ne moremo metati vseh v isti koš. Sama menim, da je preveč izdanih odločb za OPP (za otroke z vedenjskimi motnjami).

Radi bi, da se učiteljice posebej ukvarjajo z otrokom s posebnimi potrebami…v posebne šole kjer bi bili specializirani učitelji in manjše skupine jih nebi dali. Kako naj se učiteljica ukvarja posebej s takim otrokom ves čas in istočasno z ostalimi? Seveda, učiteljice so krive, ker izjemni in nadarjeni sončki niso sposobni razumet snovi, ker niso sposobni slediti pouku… včasih, če nisi znal si dobil oceno 1, danes pa 3.
Najbolje, da si sami plačate iz svojega žepa spremljevalce pri pouku, ki bodo prisotni in se ukvarjali z otrokom, ki ima posebne potrebe.

Seveda, kar sanjaj o tem :-))))

Na naši OŠ nimaš šans, se boš takoj zbudila s kupom cvekov, kolov, batov, šusov!

Seveda, kar sanjaj o tem :-))))

Na naši OŠ nimaš šans, se boš takoj zbudila s kupom cvekov, kolov, batov, šusov![/quote]

Tudi na naši OŠ nekateri učitelji še preradi dajejo cveke. Prav iščejo neznanje. Je velika razlika med učitelji na tej šoli.

New Report

Close