Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otrok vas vpraša, zakaj je na steni Jesus napol gol. Kako bi odreagirali?

Otrok vas vpraša, zakaj je na steni Jesus napol gol. Kako bi odreagirali?

počakaj, da Majda in hhm prideta, bosta vse pojasnila
[/quote]

provokatorji niste vredni, da bi z vami JAZ tratil čas…

Jaz tud nimam več veliko časa, se moram pripravit na večerno mašo.


Ma ne moreta bit dva šefa v isti bajti..

Dokler sem hodil še k verouku smo z Župnkom skupaj orišli do ugotovitve, da je križ na steni enako kot da bi imel električni stol obešen 🙂 . Pač… tale je bil eden redkih da mu lahk rečem CAR. Dokaj razgledan in tudi nepristranski.

Mimogrede smo tudi do tega prišli da golota ni sramovanja vredna in smo imeli mal zgodovinske debate na to, kako je sploh v obdobju renesanse človek postal objekt lepote ki jo je “kao” izpopolnil sam bog 😉 Pač upam da ni treba razlagati, kako so tudi razni napihnjei dogodki zanj zgolj interpretacija zgodovinskih naravnih pojavov. V bistvu so bile ure verouka bolj ure zgodovine 😀 in smo tudi kaj pametnega izvedeli iz dejstev, ne pa samo floskule.

Vse je v simbolizmu. Jezus je trpel in umrl za naše grehe.

Pac mu poveš pravljico o brezmadežnem spočetju… Če stari bukselni nasedejo pa valda bo tudi otrok verjel tej pravljici…

Presento sdaj ste me pa najdli, rafno pomišlam kaj bi malemu djala ko ga peljem v galerijo, pa mu dovolim da prelistava one knjige u polici od davinčja, življenepis…jebela ta krstus pa bo tudi en kriš…praf maš jebela dobr prašane za farške butle ja pa prfokacja tud majla maš iq!!!

Jezus je bil resničen človek, o tem ni nobenega dvoma, to vedo in priznavajo tudi najbolj zagrizeni antikristjani. Pravljično bitje je lahko Bog in angeli, pravljica je lahko, da je bil Jezus božji sin, da je na križu trpel za vse nas in da je po smrti na križu vstal. Jezus pa ni in ne more biti pravljično bitje, prav tako kot Mohamed to ne more biti. Sta zgodovinski osebi, isto kot Julij Cezar, Arhimed, Gengis Kan ali Marie Curie.

Sicer v življenju velja več veš in več znaš več veljaš in če otrok mlad-majhen ali pa zgodaj sliši svetopisemsko zgodbo o Jezusovem življenju sij jo tudi zapomni, seveda če je dojemljiv in umsko dovolj razvit. Tudi kasneje v življenju poznavanje teh zgodb lahko prav pride in nam ni treba naokrog spraševat kaj je pa to za ena zgodba. Prav tako kot bi nam prav prišlo poznavanje malo bolj v detalje drugih verovanj.

Niti ni smešno, če je rekel kot je nekdo napisal: A ga nič ne zebe? …to je že stara fora in samo ponavljate stare fore, kot ena zlajnana stara harmonika, ki so jo z gradbišča potegnili!!

Saj po pravici napisano,ne razumem kakšna oseba sploh lahko postavi takšno vprašnje, namen mi je pa morda nekoliko bolj jasen.

To kar se upodablja na križu je vsekakor pravljično bitje. Pravi Jezus je zgledal nekako takole:

[img]http://pop.h-cdn.co/assets/15/51/1450102826-jesus.png[/img]

New Report

Close