Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Otroka sem pustila v avtu

Otroka sem pustila v avtu

Večkrat zaporedoma nastavi budilko, naj te opozarja, v razmahu tistega časa, ko si kje zunaj z otročičkom. Mislim, da bo tako najbolje.

Mater ste vsi pametni!!! Vsi smo pod strrsom in vse se lahko cloveku pripeti zaradi tega. Tej mamici se je zgodilo, da je 5min pozabila na otroka.

Po vasih komentarjih so vsi starsi nepopolni, ce 5 min ne gleda otroka?

Me zanima kateri stars ima 24/7 na oceh otroka???

Moj bratec je umrl v spanju kot dojencek. So moji starsi zato krivi, ker niso opazili, da je ponoci nehal dihati???

Mi smo imeli super otrostvo, cele popoldneve na ulici, brez starsev, s potolcenimi koleni….

Vsak dan berem:prometna tu, prometna tam. Je treba vsem odvzet vozniske, ker je bil trenutek nezbranosti zaradi stresa in je nekdo npr umrl zaradi tega?

Pometite pred svojim pragom. Smo ljudje, ne stroji. Nihce ni popoln. Tudi ti, bodoca babica, ki se sina nisi bila sposobna vzgojiti, da bi bil kot odrasel samostojen, in ga imas namen vsak dan klicati, ce je peljal vnuka v vrtec…. Tak naj bi imel svoje otroke???? In ti si drznes pljuvati po drugih??? To bo snaha vesela, ko bo dobila maminega sincka in se sitno tasco v paketu….

Ce rabs sistem v avtu, da te opozori da imas otroka imas verjetno globje tezave. Te se resuje pri psihiatru ne z rdecim ruticam.Če razumete očeta, ki je pozabil otroka nekaj ur v avtu, da je umrl, takoj napravite nekaj proti svoji raztresenosti. Ne počnite  neumnosti in pojdite v šoping z odraslo osebo ali pa sami.

Se. Ti. NE. Zgodi. Pika.

Nekaterim med nami se to ne more zgoditi nikoli. Pika. Smo prevec skrbni, pozorni, premisljeni. Ne, to se ne dogaja vsakomur in ni nekaj, kar se “zgodi”. To je samo poceni opravicilo. Nekateri ste kot kure brez glave, nekateri pa smo prirojeno prisebni, tudi ce smo v nevem kaksnem stresu, smo v stiki u z realnostjo.

Da, je z ženskami res enormno v teži  da otroka poabus, huh, can I cray, 2 dni čemur najeda s preselitvi nazaj iz Srbije. Pa bom posnela te čefurje. Dva dni kam naj grem spat, pofzkan nesojeni, kam no, a grem motirko in fuzbal snemat Res f oi

Najlazje je samo obsojat… nekateri mislite da ste popolni in da se vam kaj takega ne more nikoli zgodit.. ze tako se gospa slabo pocuti vi pa se tolcete po njej. Lahko vas je sram.
Za gospo pa pravim da je najboljse da pusti vzadaj torbico ali pa zdaj v poletnih casih sem videla da ljudje vozijo bosi in pustijo vzadaj na sedezih sandalcke, natikace ipd.
Ne opravicujem tega dejanja, da se razumemo, vendar ne mores takoj s prstom kazat na druge, kot da se vam to ne more zgodit. Gospa je imela sreco da je bilo to 5min, ker drugace bi lahko posledice bile grozovite!

Bilo je obdobje, ko je zjutraj otroka vedno peljal mož. Ko sem po dolgem času peljala jaz, sem enostavno zavila na AC in proti službi. Ker sta bila otroka že “velika” je hči vprašala, zakaj gremo v vrtec po AC. Ja pismo, enostavno bi se mi zgodilo, da bi imela malega otroka, ki bi v avtu zaspal. Pred službo pa bi avto parkirala in šla not. Na nadaljevanje nočem niti pomislit. Tako da, enostavno se to lahko zgodi vsakemu. Vsakemu!

Oprosti.. ampak ne morem razumeti.. telefona ziher nisi pozabila.
sama imam dve leti starega otroka in si ne predstavljam, da ne pogledam kaj in kako je med vožnjo, ko štartam, parkiram… tudi, če spi v stolčku (kar sicer redko, ker skozi pojema, se pogovarjava itd.) žal, ne gre mi v glavo tole.

Ko delam v gostinstvu si za pomembne stvari zapišem začetno črko besede na zapestje. Vedno deluje!

Ja sliši se grozno, pozabiti otroka v avtu, ampak dejansko se lahko zgodi. dajmo pogledat npr. če se utopi otrok. Starš je lahko v neposredni bližini pa se zgodi tragedija. Takrat nihče ne kaže na starše. Vsem se starši smilijo. Pa je dejansko kakšna razlika med obema “nesrečama”?

Odgovor na objavo uporabnika
Grozno, 16.06.2021 ob 01:23

Ja sliši se grozno, pozabiti otroka v avtu, ampak dejansko se lahko zgodi. dajmo pogledat npr. če se utopi otrok. Starš je lahko v neposredni bližini pa se zgodi tragedija. Takrat nihče ne kaže na starše. Vsem se starši smilijo. Pa je dejansko kakšna razlika med obema “nesrečama”?

 

govori zase. upam, da se ob takih tragedijah starši resnično ne smilijo vsem in vsaj kdo pomisli tudi na njihovo odgovornost. v nasprotnem primeru se otrokom kaj slabo piše, če bomo vse tretirali zgolj kot “nesreče”…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Muskov ElOn, 10.06.2021 ob 18:37

Odgovor na objavo uporabnika
Kura brez glave, 10.06.2021 ob 09:29

Če si tudi v življenju tako raztresena kakor pišeš pol je res nekaj hudo narobe s tabo. Ne bi ti zaupala otroka niti za 5 sekund. Pozabiš na otroka??? Neodpustljivo. Ne govori tega na glas, da ti ga ne odvzamejo.

Kaj pametuješ? Veš kolikokrat sem jaz že peljal sproti na šiht zjutraj tamalo v vrtec, nato pa proti šihtu … in verjetno sem že 100x pogledal nazaj, če sem jo res oddal … včasih se niti ne spomnim, ker se mi zjutraj toliko dogaja. Prvo direktor kliče, potem pa morem delavce klicati, da povem kdo bo kaj delal, med vožnjo. Jaz na srečo vedno pogledam, če je v avtu, če pa se mi kdaj res kaj takega zgodi, se zagotovo od žalosti ubijem še tisti dan. S tem ne bi mogel živeti. Isto sem enkrat se že domov peljal s šihta, ko sem se sredi poti spomnil, da morem po tamalo v vrtec. Če imaš zelo pester urnik oz dan, se take stvari lahko hitro zgodijo. Sem 1000%, da noben starš ne pozabi otroka nalašč v avtu.

To, da nekdo pozabi otroka v avtu, je zame isti primer kot morje, ko se kopaš v njem, otroka pustiš, da plava 10m stran od tebe, nato pa morski tok nevede začne počasi otroka odnašati od obale.  Zelo hitro se lahko zgodi, pa se sploh ne zavedaš.

Jaz se stalno bojim, da bi otroka pozabil oddati v vrtcu.

 

Drugo je, če pelješ otroka v vrtec in greš nazaj domov, eno pa je, ko ti telefon že zgodaj zjutraj brni na vse strani, potem pa moreš skrbeti pa tuhtati komu boš kakšno delo dal, med tem pa otroka peljati v vrtec in tuhtati, da čim prej pridem na šiht … Če ne drugo, sem otroka že malega naučil, kako se odpeti iz otroškega sedeža, če do česa pride, kje lahko vrata odklene na sprednji strani, tako da zelo upam, da če bi kdaj kaj takega naredil, da bo naredila tako.

Najbolj da si zamisliš varuško,da ti  ga odpelje v vrtec, plačaš pa ziher lahko, ker imaš tako pomembno službo. Že od jutra !!!

 

 

New Report

Close