Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroka ugriznila osa v vrat

Otroka ugriznila osa v vrat

Danes ko sem zjutraj ob 3:30 sel kadit me je upičila čebela. upicila me je na prst na nogi in mi je prst otekeo a se mi nemore nic zgoditi??

Ne skrbite! Lahko se reši tudi z jabolčnim kisom…. Na krpuco pokapljate jabolčni kis in ga otroku daste na pesto ugriza-pika… Ni zakaj😊😉


Po osmih letih verjetno avtorici dela otrok že kakšne druge skrbi …

po piku ose ali čebele – takoj po piku, pomaga da na mesto pika položimo nekaj vročega – vročo kovino. S tem zakrkne strup in se ne širi in tako mesto pika ne zateka.
Nato nadalje potem mesto lahko hladimo.
Meni pomaga. dokler tega nisem vedela, mi je mesto pika vedno močno zateklo, čeprav nisem alergična na pike, od kar koristim ta nasvet je oteklina bistveno manjša oz. je sploh ne, če takoj položiš nekaj vročega.

seveda v primeru nagnjenosti k alergičnim reakcijam nujno in obvezno k zdravniku.

Pomaga tudi čebula. Mesto pka hladimo, dokler ne narežem čebulo in jo pripravim za obkladek, potem položimo gor kos čebule in držimo, ta naj bi delovala kot antistrup.

Nisem vedela, da ose grizejo :-))))
Sicer pa… ko sem bila otrok je tudi mene osa pičila v vrat in sem preživela brez vseh obkladkov, kamagelov, calpolov in podobnega.

Dokler imas cas na monu viset ni panike ocitno. Sicer pa je mon pravi naslov za take nasvete. Zdravnika vprasi al kaj.

Pa saj niste normalni!
Včeraj ste se zgražale zakaj eni hodijo na urgenco, danes pošiljate to mamo na urgenco!
Toliko o tem kako nam pamet odpove, ko se komu od domačih kaj zgodi.
Ok gre se za otroka, tiste ki ste nedolgo nazaj pljuvale napačne odločitve ljudi kdaj na urgenco, sedaj zaradi pika ose ( brez zapletov) otroka pošiljate na urgenco!!!
Pik ose se hladi in to je to. A claritin ste mu dali – a unga za odrasle, ane. Ja fajn. A zaspan je… Aha, prvič bi bila pri piku ose pozorna na morebitne motnje zavesti v smislu zaspan!!! Zdej se pa ti odloči zakaj je zaspan. Mater ste usekane. Vsaj druge dajte razumet, da ko prideš na urgenco imaš hudo stisko. Če že ne telesno, pa duševno.

Ose ne grizejo

Danes mu je v danko zlezel kaplan. A bo aspirin pomagal?

O moj bog, paaaniiiika…. Osa z zobmi!

Ha ha osa ugriznila in kača piknala….ste pa res prizadeti!

mene pa resnično zanima, če je otrok po tej strašni prigodi, danes še živ.

v naši vasi je leta 1980 enega otroka tudi pičila osa, pa je k sreči preživel in je danes star že štirideset let.

New Report

Close