Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroke dajo pazit neznanim smučarjem

Otroke dajo pazit neznanim smučarjem

Se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam z vsako vašo besedo, naj zaračunajo več, vsak starš bo plačal, če s tem zagotovijo, da bo otrok imel spremstvo na sedežnici. So le otroci stari 6, 7 let.
Ko pa otrok pade s sedežnice pa nihče ni odgovoren….

Me še ni doletelo, ne doma ne v tujini, pa kar dosti smučamo okrog. Ne bi sprejela, pa sem dobra smučarka, ker je tuj otrok tuj otrok in zanj odgovarjajo oni, ne pa jaz. Če se kaj zgodi, pa naj bom kriva ali ne, si ne bi nikdar odpustila. Tudi svojega otroka ne bi dala kr enmu in bi znorela, če bi zvedela, da so to naredili v neki uradni, kvalificirano smučarski šoli. Podn, da se to dogaja!

Od nasih sorodnikov 3.5 leta stara, se pa kar sama odpravi na krogce. Noce pocakati.

Jaz bi odklonila ker sem zaenkrat ena tistih ki imamo s seboj prevec dela oz imam velik strah na sedeznici. Moj bi verjetno sprejel ker res obvlada in tudi spremlja najine otroke na sedeznico….je pa tako. Ker jaz nisem ziher vase placujem izmenicnemu zdaj enmu zdaj drugmu otroku individualne ure da jaz smucam sama in grem na sedeznico sama oz koga ki je pred mano za mano sam, vprasam ce gremo skupi. Moj pa ima otroka cez.
Pa je razlika al se uporablja sedeznica ali krogce. Na krogce 6 7 letniki gtejo obicajno samo, prej jih naucijo uporabljati to. Na sedeznico pa sami ne morejo. Problem je ker je na trakovih toliko guzva da se otrok po smucini v eni uri pelje dvakrat….in potem se starsi jezijo da otrok premalo smuca, …ucitelj smucanja pa….

Vedno sem se spraševala, kako smučarske šole sfolgajo celo vrsto 7 letnikov s sedežnico gor spravit. Jaz smučam kar dobro, pa sem vse do 10.leta otroke imela na sedežnici pri sebi ali s starejšim sorojencem. Pazim, da nimajo palc na vrvicah, poučim, kako ravnati, če izgubi palico ali rokavico,.. Sedežnica ni hec, pa tudi sicer uživam, če preživljam dopust z otroci. Od 10.leta dalje pa imajo na smučišču tudi malo več svobode…

Tako da ne vem, kako bi odreagirala.

So pa skupinski smučarski tečaji itak en drek v vseh pogledih, tako da moja hči hodi od treh let dalje lepo na individualne ure, vedno k isti inštruktorici. Obvlada smučanje in vlečnice / sedežnice in se pri osmih letih lahko vozi praktično po katerikoli progi. Investicija je bila neprecenljiva.

In egoisti. Brez problema vzamem mulca s sabo, tudi dva, mi ne krona padla z glave. Pri vsedanju in sestopanju pa vedno pomagajo tudi žičničarji.

S tem nimam težav in sprejem tudi otroke iz šole smučanja, ampak ne več kot dva. Če vidim, da so res majhni, nakažem žičničarju da upočasni, da gredo otroci tudi lepo dol. Pri nas je to mal lažje, ker se tudi z otroci pogovarjam na sedežnici in potem jih tudi pripravim, kako bomo šli dol pri tem pa jim pomagam. Definitivno pa nikakor ne pustim, da dvignejo zapah preden je to dovoljeno. Zdi se mi, da so žičničarji mnogo bolj pazljivi na take otroke v tujini, predvsem v Franciji, kot pri nas. Res pa je, da nikakor pa ne sprejmem otrok na kakih sidrih.

Koncno en normalen in lepo povedano.

Daleč od tega, da bi bili sami 6, 7 letniki. So tudi dosti mlajši.
Taki, da se sam preprosto ne more usesti na sedež, da ga moraš dvignit gor.
6, 7 letniki sploh niso problem, ko ti jih dajo za pazit.
Tisti ta majčkeni pa so kar problem. Ker mu sedež, če ga ne dvigneš pravi čas, pride tja pod lopatice. Meni osebno se ne zdi ok, da tako male otroke uturijo kar enemu tam pa to pogosto počno. 6 letniki in starejši, taki mi niso problem. Tisti, ki pa komaj kobacajo okrog, taki se pa zdaj ognem. Sem enedvakrat se morala ubadat s tem pa mi ni ravno fajn. Pa nič ne upočasnijo žičnice.


Ne vem, kam hodiš pri nas smučat, ampak kar sem do sedaj videla in doživela, ko je skupina malih otrok upočasnijo ali celo ustavijo sedežnico tako za gor, kot za dol. Ko vidijo male otroke iz šole smučanja so tudi sami poleg in bdijo kako se bodo spravili na sedežnico, če jim ne gre jo pač ustavi se otroke namesti in potem, ko prideš na vrh nakažeš z roko, da upočasni ali pa ustavi. Zato kdaj, ko se pelješ s sedežnico se dogaja da se med kako furo full ustavlja, ampak to je zato, da mali in nevešči smučarji varno sestopijo dol.


Ne vem, kam hodiš pri nas smučat, ampak kar sem do sedaj videla in doživela, ko je skupina malih otrok upočasnijo ali celo ustavijo sedežnico tako za gor, kot za dol. Ko vidijo male otroke iz šole smučanja so tudi sami poleg in bdijo kako se bodo spravili na sedežnico, če jim ne gre jo pač ustavi se otroke namesti in potem, ko prideš na vrh nakažeš z roko, da upočasni ali pa ustavi. Zato kdaj, ko se pelješ s sedežnico se dogaja da se med kako furo full ustavlja, ampak to je zato, da mali in nevešči smučarji varno sestopijo dol.
[/quote]

Ko so meni dali otroke za pazit, niso prav nič upočasnili sedežnice. Niti me ni nihče nič opozoril, da bi jaz morala žičničarja ustavljat.
Glede na to, da sem prvič imela opravke z otrokom na sedežnici, sem res zadnji moment zagrabila otroka in ga dvignila gor. Bil je pa res zelo mali, vrtičkar. Pa potem še enkrat en zelo mali. S takimi šolskimi pa ni problem, taki pa bolj kot ne znajo že sami, razen, če niso čisto prvič, ampak v končni fazi so vsaj večji.

Ni se mi še zgodilo, da bi me kdo izrecno prosil…se je že vsedel kak tečajniški otrok z mano na sedežnico, ampak se ne spomnim, da bi bila kaj vprašana ali opozrjena in sem pač smatrala, da zna sam porihtat. Sicer na Rogli, kjer sicer največ smučam, sta samo dve sedežnici, od tega na Jurgovem začetniki itak nimajo kaj iskat…
Na sidra pa tako ali tako grejo v parih med sabo. Sicer pa ja, če bi me kdo prosil za pomoč, pa seveda, zakaj ne. Kar se tiče odgovornosti, je logično, da odgovarja učitelj smučanja, spremljevalec (torej jaz) bi odgovarjala za namerno škodo (če bi otroka vrgla dol) ali hudo malomarnost (npr. bi ga gledala zraven in ne ukrepala, ko bi otrok hotel splezat dol iz sedeža). Tako mi narekuje pravna logika, saj jaz nisem strokovnjak učenja smučanja in zato ne morem odgovarjati strožje.

Ko so meni dali otroke za pazit, niso prav nič upočasnili sedežnice. Niti me ni nihče nič opozoril, da bi jaz morala žičničarja ustavljat.
Glede na to, da sem prvič imela opravke z otrokom na sedežnici, sem res zadnji moment zagrabila otroka in ga dvignila gor. Bil je pa res zelo mali, vrtičkar. Pa potem še enkrat en zelo mali. S takimi šolskimi pa ni problem, taki pa bolj kot ne znajo že sami, razen, če niso čisto prvič, ampak v končni fazi so vsaj večji.
[/quote]
Meni so pa ravno ti vrtičkarji najbolj pri srcu in jim z veseljem pomagam, ker jih je lažje primit in dat dol. Bolj so mi problem nevešči smučarji, ki se s palicami zapletejo, po možnosti še s kakimi smučmi.
Prejšnji teden na Cerknem, ko so bile počitnice je bilo precej šol smučanja, ampak kjer so bili taki majhni, so lepo upočasnili ali pa ustavili in so šli lepo gor. Isto je veljalo za dol.
Ko primerjam s tujino recimo Francijo so otroci v teh smučarskih šolah bistveno bolj poslušni in striktno ubogajo navodila učitelja. Kdaj na kaki 6 sedežnici gredo po 4 otroci gor, ampak slonijo vsi nazaj in se držijo. Ko prispeš na vrh pa so žičnico ustavili in so jih tudi žičničarji dol vzeli ter tako naprej, dokler učitelj, ki je šel med zadnjimi prispel gor. Tam so žičničarji zelo pozorni na smučarje in res redko doživiš, da sedi v kabini noter.

No, prejšnji teden na Golteh, v času šolskih počitnic, v vrsti sami otroci,ki so na tečaju, žičničar sedi notri na toplem, ni ne upočasnil, ne ustavil, ko se en fantek sploh ni usedel gor, z njim še dva otroka približno isto stara…in padel je dol, cca 8-9 metrov. Sedežnica še kar ni ustavljena in otroci od zgoraj dol, gledajo nepremičnega otroka…reševalci…helikopter…otroci jokajo…
Kaj je delal žičničar,kje je bil, kaj je gledal, kje so učitelji???? Komu so te starši zaupal otroka?
Mislite, da se bo še kdaj usedel na sedežnico? Huda malomarnost za moje pojme!!!!

40. ☺

New Report

Close