Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroke imajo samo še revni?

Otroke imajo samo še revni?

A zdaj ste se pa spravili na tiste, ki imajo več otrok? A jim kaj pomagate? Jim pomagate z oblačili, plačujete položnice, pazite majhne otroke?
Ne imeti otrok ali imeti samo enega otroka je velikokrat čisti egoizem, lenoba, nesposobnost in še bi lahko naštevala. Naj mi oprostijo tisti, ki zaradi bolezni ne morejo imeti več kot enega otroka.
Več problemov je s tistimi otroki, ki jim starši nudijo popolnoma vse, jih razvajajo, vozijo vsepovsod, pa na koncu vzgojijo enega sebičnega tirana, ki od staršev samo zahteva in zahteva.
Poznam kar nekaj družin, ki imajo več otrok. Lepo vzgojeni, vsi prišli do poklica, delovni, prijazni. Ga sicer ni pravila, ampak ne vem, zakaj se vedno znova spravljate na družine z več otroki.
Avtorica, koliko otrok imaš? Enega, nobenega?
Kaj ko bi rajši svoj gnev usmerili na tiste, ki so uničili slovensko gospodarstvo, na bankirje, tajkune, kvazi menedžerje, tatove? Bi bilo veliko boljše.Pa lep dan vsem. Sem odkrita, ampak taka sem.

Popolnoma se strinjam s tabo, kajti tudi jaz to večkrat razmišljam. Poleg tega pa za tuje otroke ni nihče dolžen skrbeti. In še nekaj, ne razumem zakaj imajo otroke takšni, ki še zase nimajo dovolj za preživetje, na koncu itak samo otroci trpijo.

Samo na tiste, ki se, ko še sebe komaj preživijo, odločajo za vedno več otrok. Ki si ob vsaki novi nosečnosti računajo, koliko bodo ob tem pridobili, na otroke pa ne mislijo. Samo na te.

Družini z več kot 3 otroci ne bom nikoli pomagala. Zakaj? Ker jih bodo pol imeli še 5. Za njih dobijo ogromno denarja,ki ga zapravijo zase,otroci pa pač dobijo to kar dobijo podarjenega. Naj se raje spravijo delat.
Če pomagam,rada pomagam mamici,ki je res sama,sama z enim otrokom.

V čem je fora? Imajo 5 otrok,oba na socialki,ugodnosti od vsepovsod,zastonj vrtec v katerem ima otroka od minute,ko se vrtec odpre,pa do zadnje minute delovnega časa,čeprav se doma čoha po riti,zastonj šola,zastonj izleti (ker sošolci zbirajo denar za njih),zastonj oblačila,zastonj hrana, najnižje plačilo najemnine. Torej kdo je pol na slabšem? Par z minimalkami in enim otrokom,ali brezposelni par s 5 otroci? In pol bo kdo rekel,da sistem v državi ni zatajil? A ni to narobe svet,da je najvecji revez tisti,ki dela,najbolje pa skozi pridejo lenuhi?

Čisto enako razmišljam.

Živi in pusti živeti

Je pa treba tudi to stran pogledati – tisti, ki nimajo otrok lahko privarčujejo denar (govorim za srednji razred). Največ dohodka in premoženja imajo ravno ti ljudje v povprečju.

Kako tega ne razumete? Reveži, ki imajo že dva otroka, se bodo odločili še za dva iz preprostega razloga, ker potem dobijo še toliko in toliko otroškega dodatka, zastonj vrtec že imajo, zastonj dobijo tudi delovne zvezke za šolske otroke, padejo zastonj počitnice na morju, dodatek za veliko družino….jim kar kapne, za enega otroka oni niti v snu ne porabijo 120€ mesečno, ker imajo itak vse zastonj ti otroci – od vrtca do hrane v vrtcu/šoli, do cunj, ki jih dobijo vsepovsod, in to tudi znamke, potrebščine za šolo (torbe, zvezke itd. dobijo zastonj – vsako leto vsak šolski otrok dobi 70€ za šolske potrebščine (brez delovnih zvezkov, ker to dobijo zastonj v šoli). Seveda imajo nove torbe, in to vsako leto lahko imajo. Lani je poleg tega Rotary klub zbiral za te otroke (vse, ki so na CSD prijavljeni kot socialno ogroženi) šolske potrebščine v vrednosti 50€ (zvezki, peresa, svinčniki, barvice…) na vsakega otroka.

Seveda se jim splača imeti več otrok, ne bodite smešni. Ne gre za glupost, neosveščenost itd., gre za preračunljivost. Kot je pred kratkim rekla noseča soseda, cela družina na CSD, oba brezposelna, pričakujoči otrok bo peti po vrsti: “Bolj se nam splača imeti več otrok kot manj.”

No, za tele odgovore pa ne potrebuješ veliko inteligence, eno veliko posploševanje in nastrojenost proti družinam z več otroki in simpatizerstvo mamam samohranilkam: zakaj že?

Hahaha, si smešna. V razredu mojega sina ima vsako leto novo torbo – in to tako za 70€ in več – ravno otrok brezposelnih staršev. Moj mi pravi, da bi on tudi imel tako torbo, pa za šolsko torbo enostavno ne mislim dati toliko denarja. Ima tudi edini pametni telefon – 4. razred – noben drug otrok ga nima ne glede na bogastvo staršev. Nove Nike superge vsako leto. Imajo pa še tri mlajše otroke, neprofitno stanovanje…

Mal ste naivni vsi skupaj.

kakšna nastrojenost proti velikim družinam? Nastrojenost je proti sistemu, ki dovoljuje, da lahko dva brezposelna štepata xy število otrok, ki jih vse preživlja država (in ti otroci imajo prednost pri sprejemu v vrtec in vsepovsod) , medtem ko dva na minimalcu ne moreta dostojno preživeti enega otroka.

PROTI TEMU SMO NASTROJENI, če nisi opazila.

Jaz imam tudi 4 otroke, torej ne morem biti nastrojen proti velikim družinam. Ampak jih sam vzdržujem, šolam, peljem na dopust. Seveda se lahko zgodi, da ostaneš brez službe, ampak tukaj govorimo o tistih, ki v času, ko sami ne zmorejo preživeti niti enega otroka, naštepajo še dva, tri ali štiri.

A razumeš zdaj razliko?

Žal je tako, ja. Preračunljivost staršev izključno s svojega stališča.
Da otrok v taki družini nima optimalnih pogojev za razvoj, se itak ne zavedajo; običajno gre za zelo (milo rečeno) preproste ljudi, neizobražene, nezmožne otroku pomagati pri šolskem delu, nezainteresirane za vzpodbujanje otrok, pač v stilu “z mano se tudi nihče ni ukvarjal pa kaj mi manjka”.
Poleg tega ta sistem laufa do šole. Mislim nošenje garderobe enega za drugim, brezplačni vrtci, ki vključujejo tudi brezplačne interesne dejavnosti… Hitro po vstopu v šolo pa se otrokove potrebe, no, lahko rečemo tudi želje, če že kdo vztraja, da je potreba izključno streha nad glavo in hrana, začnejo spreminjati; oblikuje svoj okus glede oblačenja, imel bi telefon, kot vsi njegovi sošolci, “drznil” bi si trenirati nogomet ali igrati inštrument, sošolce bi povabil na rojstni dan, sicer oni ne bodo njega,… Sošolec je bil s starši v kinu, pa mnogi gredo na morje, pa v Gardalandu je baje cool,… On pa ne more nikamor.
Sploh nisem zato, da bi vsako muho bilo potrebno otroku uresničiti, niti slučajno. Ampak nekako, da gre vštric z vrstniki, pa je že dobro. In tu se potem zatakne v takih družinah. Ker otrok pač ne razume, zakaj edini v razredu nima tehničnega svinčnika…
Časi za imeti veliko otrok niso primerljivi s tistimi pred 30-imi, 50-imi leti; takrat so jih upali imeti tisti, ki so (ponavadi s pomočjo kmetij) lahko toliko ust nahranili. Zdaj je pač malo drugače.

Hahaha, si smešna. V razredu mojega sina ima vsako leto novo torbo – in to tako za 70€ in več – ravno otrok brezposelnih staršev. Moj mi pravi, da bi on tudi imel tako torbo, pa za šolsko torbo enostavno ne mislim dati toliko denarja. Ima tudi edini pametni telefon – 4. razred – noben drug otrok ga nima ne glede na bogastvo staršev. Nove Nike superge vsako leto. Imajo pa še tri mlajše otroke, neprofitno stanovanje…

Mal ste naivni vsi skupaj.[/quote]

To pa so prej izjeme kot pravilo. Ali je to šiptarska družina, ki se “znajde” tako, da vsi bratje, ki imajo po pet, sedem otrok, dajo premoženje napisat na svojega fotra, ki je potem lastnik 15-ih avtomobilov, Audijev in Mercedesov :-), in sedmih hiš (od katerih jih pet oddajajo in se 5 družin s, vsaka s kopico otrok,drenja v dveh; take bo zdajšnji davek prizemljil) ali pa so preprosto neodgovorni, nepremišljeni brezbrižneži, ki imajo samo hipotek več kot so samo vredni, izvršbe pa tedensko prihajajo na njihov naslov, ki je vsaki mesec spremenjen.
V vsakem primeru ljudje, ki svojih otrok ne vzgajajo v odgovorna delovna bitja.

Večina teh družin pa je preprostih, skromnih in velikokrat ne najbolj racionalnih, vsaki naslednji otrok jim predstavlja novi vir (otroškega) prihodka. V glavnem – nikakor zavidanja vredno, predvsem s stališča otroka ne. In taki nimajo najdražje obutve in torbe, kvečjemu telefon. Ki mu ga slej ko prej zaradi neporavnanih obveznosti odklopijo.

Ko macki stopimo na rep…
No, sedaj pa mi iz prve roke povej, v cem se je avtorica zmotila. Zakaj sem dolzna JAZ, s svojimi 1000€ place toliko prispevat za socialo, katero dobijo tvoji (prestevilni) otroci? Zakaj? Enega bos tud z minimalcem prezivela, ampak zakaj hudica je treba imet se dva ali tri, ceprav ti kuzla v rit skace ze pri prvem?? Samo to mi povej, pa bom tiho[/quote]

Ne bi ti želel razlagati, ker bi za razlago potreboval veliko več časa, kot pa bi opico naučil uporabe računalnika.
Žal je res…..

Ko macki stopimo na rep…
No, sedaj pa mi iz prve roke povej, v cem se je avtorica zmotila. Zakaj sem dolzna JAZ, s svojimi 1000€ place toliko prispevat za socialo, katero dobijo tvoji (prestevilni) otroci? Zakaj? Enega bos tud z minimalcem prezivela, ampak zakaj hudica je treba imet se dva ali tri, ceprav ti kuzla v rit skace ze pri prvem?? Samo to mi povej, pa bom tiho[/quote]

Ne bi ti želel razlagati, ker bi za razlago potreboval veliko več časa, kot pa bi opico naučil uporabe računalnika.
Žal je res…..[/quote]

Ah ja, seveda, poleg tega da si zmisljujes, si se nesramen. Kakorkoli, veliko uspeha pri vzgoji naslednjega rodu socialarjev.

Ti res ne bi smela imeti niti enega otroka in upam, da ga res nimaš. KURA PRIMITIVNA!! Po tvoje imajo lahko otroke zgolj bogati starši.[/quote]

Po njenem imajo otroke lahko odgovorni starsi. In ji dam cisto prav.

In se strinjam z ukinitvijo podpor velikim druzinam. Zakaj bi jih morali drugi davkoplacevalci vzdrzevati?

Ti res ne bi smela imeti niti enega otroka in upam, da ga res nimaš. KURA PRIMITIVNA!! Po tvoje imajo lahko otroke zgolj bogati starši.[/quote]

Po njenem imajo otroke lahko odgovorni starsi. In ji dam cisto prav.

In se strinjam z ukinitvijo podpor velikim druzinam. Zakaj bi jih morali drugi davkoplacevalci vzdrzevati?[/quote]

Podpis.
Nekdo, ki sočloveka zmerja s KURA PRIMITIVNA, je gotovo odgovoren starš…

Živi in pusti živeti

Gre za Strojan style način življenja, značilen za revne, neizobražene, neosveščene..

Žival poskrbi za gnezdo, preden skoti/zvali mladičke. Žal smo velikokrat ljudje manj odgovorni od živali. Otrok je odgovornost.

In zakaj revni ne bi smeli imeti otrok? Privošči jim vsaj otroke, če že ničesar drugega nimajo. Bolje, da imajo otroke oni, kot pa vase zagledani egoisti, kot si ti.[/quote]

Pa se ti otroci, ki živijo v takšnih družinah nič ne smilijo? Ampak res nič? Ne morem verjeti, da nekdo niti pomisli ne, kako je s temi otroci. Sem bila včasih sama tak otrok. Otrok samohranilke. Edinka. Mama ostala brez službe. Nobene pomoči. Nič. Imela sem 5 majic, dvoje hlač, ene čevlje…nikoli nisem mogla na kak izlet s sošolci, ne v osnovni in ne v srednji šoli. Za valeto si je mama morala sposodit denar, za maturantskega sem si zaslužila sama. Veš kdaj sem začela delat? Pri 15.letih, med počitnicami, v tovarni. Škoda, da nisem imela še 5sester. Bi bilo malo lažje, a ne? Ravno zaradi tega ne razumem, zakaj toliko otrok. Moja mati je bila vsaj toliko pametna. Hvala bogu.
Sedaj z denarjem ni več problemov, pa imam samo dva otroka. Pa ne zato, ker jih več ne bi mogla preživljat, ampak zato, ker toliko delam, da še za ta dva včasih težko najdem čas. Mogoče pa bi jih mogla imeti 10, da ne bi več rabila v službo. Samo ne bi pa mogla več udobno živeti, kot živim se daj. Otroka sta sita, oblečena, imata vse kar potrebujeta. Pri 10-h bi to bilo nemogoče.

En taboljših odgovorov!

Pa si mogoče pomislila, da si dve osebi na minimalcu težko privoščita več kot enega otroka? Da je treba npr, plačat najemnino, stroške, vrtec za prvega, hrano, oblačila? Da živijo iz meseca v mesec? In potem izpadejo lenobe, egoisti, ker že tako komaj napraskajo za hrano pa si ne želijo še dodatnih lačnih ust?

------------------------------------------- Nasmehni se, nekdo te ima rad=)

Zakaj tisti z nekaj 1000€ družinskega proračuna nimajo pet otrok?

Da oba starša prilezeta vsak na plačo 2000 do 4000€ neto, je potrebno tudi kaj truda, prisotnost v službi, dodatno izobraževanje, ambicije……….Vse to vzame čas. Pa leta tudi tečejo. Če ima taka ženska 4 ali 5 otrok, tudi take plače več ne bo imela. Ko bo začela rojevat in vsake tri leta manjkat vsaj eno leto (brez bolniške med nosečnostjo) bo konec z intenzivnim napredovanjem v službi. Nihče v tako odgovorni službi ne more biti vsake štirinajst dni en teden na bolniški. Pa tudi če se menjata z očetom otrok. Šef ne more več biti prepričan, ali bo lahko šla na službeno pot naslednji teden ali ne. Ali bo prišel moški naslednji teden v službo, dal vse od sebe, da se zapre ali izpogaja pogodba. Da se v roku zaključi projekt. Da se v proizvodnji požene nova linija. Da gre v tujino in naredi posel do konca……Pri petih otrocih je marsikatera noč slabo prespana, ali pa se leta ne naspiš. Kdo bo gledal zaposlene, ki še komaj držijo oči odprte. Poleg tega je potrebno po otroke po 9 urah v vrtec, take službe so pa včasih tudi krepko v popoldne. V takih službah šefi ne prevzemajo družinskih obveznosti svojih vodilnih nase, ampak poiščejo nekoga, ki je brez teh obveznosti in tveganj.

Možni scenariji so.
Četudi dva z več denarja želita imeti veliko otrok, potem počasi v službi tam tudi obstaneta in ni več denarja.
Če imaš najprej kariero in prilezeš na prej omenjene evre, ženski že zmanjka biološkega časa za rojevanje toliko otrok vsaj s par leti presledka (4 otroci pomenijo najmanj 8 let rojevanja bolniških in neprespanih noči). Največ ima enega ali dva.
Lahko se starša dogovorita, da tako službo in kariero fura samo mož nemoteno naprej, žena pa obstane na slabše plačani službi z manj odgovornostmi ali celo doma.

Edina rešitev za uspešno združitev dobro plačanih služb in veliko otrok je popoln servis za otroke. Nekdo, ki ti otroke zjutraj odpelje v vrtec in šolo, jih gre pravočasno iskat, jim skuha kosilo, jih pelje popoldne ven, se z njimi ukvarja, poskrbi, da so naloge narejene, vmes jim posesa in pospravi hišo, obesi perilo in skuha, zlika vse bluze in moške srajce, gre v čistilnico po kostime in moške obleke, otroke pelje še na kakšno dejavnost. Bolanega otroka pelje k zdravniku…….IN ko ati in mami prideta domov enkrat ob štirih, drugič ob sedmih, je vse pod kontrolo. Lahko samo še pojejo večerjo in otroke dajo spat. No ugibajte, kdo bi lahko bil taka oseba? Babi ena ali druga ter kakšna študentka, ki je zaposlena pri njih. In drugo vprašanje! A to sploh pomeni, da imaš otroke, če jih vidiš samo dve uri na dan?.

Poglejte si mal ameriške filme, kako gre to pri njih. In tako je že tudi pri nas.

In zakaj revni ne bi smeli imeti otrok? Privošči jim vsaj otroke, če že ničesar drugega nimajo. Bolje, da imajo otroke oni, kot pa vase zagledani egoisti, kot si ti.[/quote]

Pa se ti otroci, ki živijo v takšnih družinah nič ne smilijo? Ampak res nič? Ne morem verjeti, da nekdo niti pomisli ne, kako je s temi otroci. Sem bila včasih sama tak otrok. Otrok samohranilke. Edinka. Mama ostala brez službe. Nobene pomoči. Nič. Imela sem 5 majic, dvoje hlač, ene čevlje…nikoli nisem mogla na kak izlet s sošolci, ne v osnovni in ne v srednji šoli. Za valeto si je mama morala sposodit denar, za maturantskega sem si zaslužila sama. Veš kdaj sem začela delat? Pri 15.letih, med počitnicami, v tovarni. Škoda, da nisem imela še 5sester. Bi bilo malo lažje, a ne? Ravno zaradi tega ne razumem, zakaj toliko otrok. Moja mati je bila vsaj toliko pametna. Hvala bogu.
Sedaj z denarjem ni več problemov, pa imam samo dva otroka. Pa ne zato, ker jih več ne bi mogla preživljat, ampak zato, ker toliko delam, da še za ta dva včasih težko najdem čas. Mogoče pa bi jih mogla imeti 10, da ne bi več rabila v službo. Samo ne bi pa mogla več udobno živeti, kot živim se daj. Otroka sta sita, oblečena, imata vse kar potrebujeta. Pri 10-h bi to bilo nemogoče.[/quote]

Smilijo se mi čisto vsi otroci, ker ne bodo imeli prihodnosti. Ker večina Slovencev še ni toliko dozorela, da bi spremenila razmere, v katere so nas pahnili lopovi in izkoriščevaci in plenilci. Danes so revne ene družine, jutri bodo tudi tiste, ki zaenkrat še imajo za dostojno življenje.

Ja tko približno gre to ampak jaz res poznam nemalo družin s po 4 ali 5 otroci – pravilo je,d a je mati zdravnica, oče pa zelo uspešen poslovnež, podjetnik ali tudi zdravnik. Večina sicer nima lih managerke doma ampak jim ogromno pomagajo starši, tako finančno kot drugače, ki so tudi odlično situirani. Gospe zdravnice so res ogromno na porodniškem dopustu ampak so navajene študirat tudi ob otrocih, je pa res, da v takem primeru res težko delaš klinično kariero in pač pristneš v lokalnem ZD. Mi je pa všeč kot pravi ena zgoraj videt te velike družine kjer imajo otroci vse kaj je dobro za njihov razvoj, tudi veliko ljubezni razširjene družine, pa počitnice, tujino, smičanje, intelektualne, umetniške in športne dejavnosti. Je pa res, da niso preveč razvajeni in mahnjeni na znamke in podobne bedastoče, ker to pač ni v vrednostnem sistemu teh družin in pri 3-5 otrocih je vedno potrebno se ozirat na ostale družinske člane kar je odlično za bivanje v skupnosti.

New Report

Close