Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroške dude – katere uporabljate?

Otroške dude – katere uporabljate?

Zdravo,

odločam se med ekološkimi dudami Natursutten, ki so malo dražje in navadnimi (Chicco ipd.) pa me zanima vaše mnenje ali predlogi…

hvala

Jaz ne uporabljam nobene.

Mi smo imeli od začetka Mam, zdaj pa Avent, slikonske.

nova
Uredništvo priporoča

Če nima zobk, potem so dobre tudi silikonske. Če pa že ima zobke, pa so najboljše tiste iz gume. Ker je guma naraven material, silikon pa ni. In če se že zgodi, da ugrizne vanjo, naj ugrizne v nekaj naravnega. Moje mnenje.

Mi uporabljamo chicco. So fajn, ker so cele mehke.

NUK

Ker sem poklicno deformirana ne uporabljam navadnih dud; na RAPEX-u je moč videti kaj vse dajemo otrokom v usta.

če ktero zanima (http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm).

Pri starejšemu smo uporabljali Chico, pri mlajši NUK.

tiste cele silikonske, ki imajo luknico v cucelj 🙂

Natursutten in so fenomenalne ker so iz enega kosa, čeprav izgledajo hecno. Precej velik obroč okrog dude je nenavaden, ampak praktičen 😉

kamilla; predlagam, da preizkusiš to eko dudo – dobiš jo v lekarnah, pa tudi na spletu sem že videla, da se prodaja. če otroku ne bo všeč, jo pač ne kupuješ več.

nekatere mamice otrok sploh ne navajajo na dudo – verjetno je to tudi opcija, če tvoj otrok še ni navajen na dudo.

super, ravno iščem eno darilo za kolega..a tukaj si jih kupila?

Iščem kaj naj podarim prijateljema, ki pričakujeta prvega otroka in sta precej eko usmerjena; a imate kakšen zanimiv predlog morda, da ne vstrelim preveč mimo? V mislih sem imel cel paket za novorojenčka: organska oblačila, bio pleničke (če sploh obstajajo) in očitno eko duda bi bilo super. Mimogrede, kakšne velikosti pleničk naj sploh nabavim?

Hvala za pomoč,
Roman

Čisto nobene pri vseh treh. Vedno sem ponudila par krat po rojstvu in če je izpljunil, nisem več silila. Ni nobene potrebe po dudi in vsi so bili zelo pridni.

Roman; jaz sem jo kupila v lekarni, drugače pa jo imajo tudi na ekoplazi in lekarnarju.

Glede tvojega vprašanja: velikost pleničk je odvisna od velikosti otročička, zato za pomoč raje prosi prodajalko. Različni proizvajalci ponujajo različne velikosti.

Hvala sasika_n,

ampak kaj je to ekoplaža? meni vrže v googlu neko poljsko plažo

to ni plaža, glej link

ej, a ta ekoplaza uvaža te dude, da so cene tolk nižje? ve kdo?

New Report

Close