Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroški dodatek – a to avtomatično potem pomeni tudi manj plačat v šoli za prehrano?

Otroški dodatek – a to avtomatično potem pomeni tudi manj plačat v šoli za prehrano?

Saj to sem napisala zgoraj, pa je bilo razumljeno kot sarkazem.

Saj to sem napisala zgoraj, pa je bilo razumljeno kot sarkazem.[/quote]

Zato, ker ima polno rit vsega in to nezasluženega, drugače ne bi hlastala še po več, ker bi znla to cenit in bi bilo vredno, enostavno zato…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

A res delaš, bejž no? V penzijo boš šla pa spočita in še potem “delala”, kar tisti, ki resnično delajo ne bodo zmogli. Zgolj primer rutinske upravne delavke, ki naprintajo neke paiprje in podpišejo za gradnjo hiše dobijo plačano dosti več, kot pa tisti, ki zgradijo hišo, napeljejo instalacije…Ali pa vremenarka li kaka druga, ki se” trga od dela”,izusti nekaj neumnih besed in razkazuje joške na televiziji, zasluži bistveno več kot tisti, ki pridelujejo hrano…..

Boš delala in to kmalu, če boš imela kaj in prosila za skorjo kruha, verjemi, prihaja do tega, da se bo v bližnji prihodnosti svet s krvjo očistil, kot se je vedno v zgodovini..[/quote]

Ti pa mešaš zdej hruške in jabolke. Ti sam men povej zakaj OTROK dobi, nek drug OTROK pa ne dobi. Kaj ima OTROK veze s dohodkom svojega starša itd…. Ti ne razumeš bistva problematike, Vsi ste se naslonili samo na mojo nesramnost, dejstva pa govorijo čisto drugače.[/quote]

Ker ti svoje otroka zmoreš preživeti sama, midva pa svojih ne.
Skupne delovne dobe imava 46 let, pa ne zmoreva preživeti svojih dveh šolarjev.
Poznaš občutek, ko ne zmoreš preživeti LASTNEGA otroka? Da ne??? Ne želim ti, da ga spoznaš…

Jaz dobim za dva otroka 61 evrov,in nimam subvencije za kosilo,nisem niti pomislila na to.Me pa zanima,na kateri soli se placuje 120 eur prehrane,ker jaz dam nekje 60 eur za solsko poloznico,za dve malici in kosilo,brez zajtrka.

Ti pa mešaš zdej hruške in jabolke. Ti sam men povej zakaj OTROK dobi, nek drug OTROK pa ne dobi. Kaj ima OTROK veze s dohodkom svojega starša itd…. Ti ne razumeš bistva problematike, Vsi ste se naslonili samo na mojo nesramnost, dejstva pa govorijo čisto drugače.[/quote]

Ker ti svoje otroka zmoreš preživeti sama, midva pa svojih ne.
Skupne delovne dobe imava 46 let, pa ne zmoreva preživeti svojih dveh šolarjev.
Poznaš občutek, ko ne zmoreš preživeti LASTNEGA otroka? Da ne??? Ne želim ti, da ga spoznaš…[/quote]

Ma, ne pa to jih ne moreš več razumet.Namesto da bi bili tiho kot miši in molili boga, da ne izgubijo tisto kar dobivajo na račun tistih, ki dejansko delajo in za to ne dobivajo spodobnega plačila, se šopirijo, udrihajo z zavistjo in vsem svojim napuhom…adijo še zadnji kanček pameti, resnično…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Se popolnoma strinjam. Res so ubogi tisti, ki zavidajo nekomu socijalne transferje.
Ne vem od kod vsem taksno prepricanje v to, da bodo do smrti dobro preskrbljeni. Stvari se zadnjihdeset let spreminjajo iz danes na jutri.
Ce pa imate toliko, da ste prepricani, da vam nikoli ne bo hudega, pa sploh ne razumem kaj jim zavidate?

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.[/quote]

Hvala lepa za razumen odgovor. Tudi sama sem enakega mnenja, vendar kot si sama napisala gre za diskriminatorno poimenovanje transferja in upravičenosti do transfer. NImam pripomb, če so težave, da se za otroke ukine plačevanje malice in prehrane, če se ne more plačati. Če pa otrok prejema že tako otroški dodatek, ki je namenjen otroku in ne vem zakaj se od njega ne more plačevati tudi prehrano za šolo, poleg tega dobi pa še znižano plačilo prehrane. Dvojno nagrado za kaj?

Otroški dodatek, se mora preimenovati v dodatek za otroka v primeru nezmožnosti vzdrževanja lastnega otroka – tako bi tudi odvrnili marsikoga da bi ga vzel. In zajeti vse, tudi dvigniti višino da se šolska prehrana plača iz njega. In nobenih drugih znižanj. Danes pa vsak ki ne preseže 1000€ na družinskega člana dobi vsaj 20€ mesečno otroškega dodatka. To znese 240€ na otroka na leto za kaj? Zato da se ta denar daje na varčevalne račune otrok. Zakaj pa moj ne dobi od države 240€ na leto? Za devet let osnovne šole to znese 2160€. Hvala lepa država za ta denar, ki ga moj otrok NE DOBI.[/quote]

Zakaj bi otroški dodatek preimenovala tako ponižujoče? Raje si prizadevaj, da bi otroški dodatek dobili vsi starši, tako kot dobijo v Avstriji za vsakega otroka po 200 evrov. Imam 4 otroke, pa imamo celoten otroški dodatek 150 evrov. V Avstriji bi dobili 800 evrov! Čeprav so tam višje plače in podobni življenjski stroški, kot pri nas.

mislijo da so sami na svetu in da popolnoma zaslužni za svoj uspeh…vsi ostali pa naj pocrkajo če nimajo za jest…ne želi si da se to uresniči…malo poglej kaj se dogaja ko so ljudje obupani…ali bi take kar preventivno pospravila….brigej se zase, če lahko preskrbiš svojega otroka super, če ga nekdo drug nemore bo dobil od države….živimo v družbi…če pa te tvoja prevelika sposobnost vleče stran pa z veseljem piči v đunglo….

dokler boste tako žaljivo pisali o tistih, ki prejemajo otroški dodatek pa o takih, ki prejemajo minimalno plačo, bomo tam kjer smo.
Če bi se dvignili in zahtevali otroški dodatek za vsakega otroka, kot ga imajo v razvitih državah, pa višjega minimalca, dodatne olajšave, ki so nam jih vzeli…., bi se pa mogoče kaj spremenilo. Tako pa sami sebi pljuvate v skledo – politiki najlažje stiskajo rajo, ki se med seboj krega, namesto da bi držala skupaj.

Ampak vi, Slovenceljni tega nikoli ne boste razumeli!

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.[/quote]

ker smo sami sposobni preživeti otroka, za katerega smo se zavestno odločili, je naš otrok manj vreden od tistih, ki jih starši niso sposobni preživeti skozi mesec…in to je otroški dodatek?! dodatek oz. nagrada za otroka, ki verjetno (kot starši) ne bo nikoli polnil državne blagajne in bo iz nje samo jemal…res smo lahko ful ponosni na takšno državo 🙂

In od kje tebi predvidevanje, da ti otroci, ki so upravičeni do otroškega dodatka, nikoli ne bodo polnili državne blagajne?
Mogoče bodo za razliko tvojih našli poklic, kjer se bodo zaposlili, medtem ko se bodo tvoji šlepali na tvojo plačo do 30. leta in čez, ter študirali na kakšnem levem FDV…. Haha.

Mi smo ponosni, da smo sposobni sami preživeti otroke brez pomoči države.

Bi bilo pa vselkakor bolj primerno, da bi preimenovali ta socialni transfer v dodatek za otroke revnih staršev, ker drugače je poimenovanje res diskriminatorno do določenih otrok.[/quote]

ker smo sami sposobni preživeti otroka, za katerega smo se zavestno odločili, je naš otrok manj vreden od tistih, ki jih starši niso sposobni preživeti skozi mesec…in to je otroški dodatek?! dodatek oz. nagrada za otroka, ki verjetno (kot starši) ne bo nikoli polnil državne blagajne in bo iz nje samo jemal…res smo lahko ful ponosni na takšno državo :)[/quote]

Še enkrat: skupno imava 46 (ŠESTINŠTIRIDESET) let delovne dobe. Po bolezni v družini se je (poleg vsega ostalega!) bistveno spremenilo naše finančno stanje. In kljub 46-im letom plačevanja davkov in prispevkov ne zmoreva več v celoti preživljati svojih dveh otrok. NE ZMOREVA preživljati LASTNIH OTROK.
Česa nam zavidate? Bolezni? Na glavo postavljenega družinskega življenja? Zavedanja, da nisva več dovolj sposobna za preživljanje družine? Ali samo otroških dodatkov?

Zelo verjetno pripada subvencija najcenejse malice, torej cca 18€ na mesec. Ce si jo placala za sept, ti bodo poracunali, ko dobijo odlocbo, ki pride avtomaticno.

cene se pa razlikujejo od sole do sole.

Ta država je v pi z di, dobro si to spisla, hehe. Dodal bi še, da sem opazil dosti takih, ki bi komot bili lahko brez te subvencije za malico, ker se vozijo v novih avtomobilih, ampak ne, morjo vsak cent pobrat od države, če se le da.


Če imaš 4 otroke, si jih sama rodila! Nisi nas nič vprašala ali jih lahko imaš! In ker si te štiri otroke rodila tukaj, ti je pripadala 4x porodniška, pa najmanj 4x vse bolniške, pa najmanj 4 dopust za otroke, pa najmanj- a zdaj bi pa kaj še? Za TVOJE 4 otroke. Pa madona, saj niso moji, pa jih moram vseeno živet pa še tvoje porodniške, pa bolniške zraven, pa kaj še no?.
Pa še domoljubna nisi, torej….

ker smo sami sposobni preživeti otroka, za katerega smo se zavestno odločili, je naš otrok manj vreden od tistih, ki jih starši niso sposobni preživeti skozi mesec…in to je otroški dodatek?! dodatek oz. nagrada za otroka, ki verjetno (kot starši) ne bo nikoli polnil državne blagajne in bo iz nje samo jemal…res smo lahko ful ponosni na takšno državo :)[/quote]

Še enkrat: skupno imava 46 (ŠESTINŠTIRIDESET) let delovne dobe. Po bolezni v družini se je (poleg vsega ostalega!) bistveno spremenilo naše finančno stanje. In kljub 46-im letom plačevanja davkov in prispevkov ne zmoreva več v celoti preživljati svojih dveh otrok. NE ZMOREVA preživljati LASTNIH OTROK.
Česa nam zavidate? Bolezni? Na glavo postavljenega družinskega življenja? Zavedanja, da nisva več dovolj sposobna za preživljanje družine? Ali samo otroških dodatkov?[/quote]

Če imata skupno 46 let delovne dobe sta pa menda tud kaj prihranila ali pač nič???? A ljudje res živite samo iz danes na jutri? In sedaj pa samo še povej, da imata svojo hišo? To koliko imaš delovne dobe ni pomembno, moja mama in oče sta naredila skupaj 75 let delovne dobe in ima mama 570€ vdovske pokojnine. Nimam ti kaj zavidat, lahko pa mi poveš: Zakaj meniš, da so tvoji otroci upravičeni do OTROŠKEGA dodatka, drugi pa NE. Ker niso zajebali v življenju, ali pa zato,ker niso bolni? Takšno je tvoje razmišljanje. Pa da ne bom izpadla grdoba, obračam samo tvoje besede, glede na to, da eni tukaj znajo samo to. In ob enem mi je žal,da ti je življenje tako zagodlo.

Še enkrat: skupno imava 46 (ŠESTINŠTIRIDESET) let delovne dobe. Po bolezni v družini se je (poleg vsega ostalega!) bistveno spremenilo naše finančno stanje. In kljub 46-im letom plačevanja davkov in prispevkov ne zmoreva več v celoti preživljati svojih dveh otrok. NE ZMOREVA preživljati LASTNIH OTROK.
Česa nam zavidate? Bolezni? Na glavo postavljenega družinskega življenja? Zavedanja, da nisva več dovolj sposobna za preživljanje družine? Ali samo otroških dodatkov?[/quote]

Če imata skupno 46 let delovne dobe sta pa menda tud kaj prihranila ali pač nič???? A ljudje res živite samo iz danes na jutri? In sedaj pa samo še povej, da imata svojo hišo? To koliko imaš delovne dobe ni pomembno, moja mama in oče sta naredila skupaj 75 let delovne dobe in ima mama 570€ vdovske pokojnine. Nimam ti kaj zavidat, lahko pa mi poveš: Zakaj meniš, da so tvoji otroci upravičeni do OTROŠKEGA dodatka, drugi pa NE. Ker niso zajebali v življenju, ali pa zato,ker niso bolni? Takšno je tvoje razmišljanje. Pa da ne bom izpadla grdoba, obračam samo tvoje besede, glede na to, da eni tukaj znajo samo to. In ob enem mi je žal,da ti je življenje tako zagodlo.[/quote]

Ja, imamo kje živeti. Na srečo. Ker za najemnino ne bi bil več dovolj.

Predvidevam, da tvoji mamai po upokojitvi ni bilo več potrebno preživljati mladoletnih otrok. Pa bi ji jaz vseeno z veseljem privoščila večjo pokojnino.

Da vidite mnogi težave v tem, da nam v neugodni situaciji država pomaga z otroškimi dodatki (ali pa nam le vrača, kar smo v državno blagajno plačevali), pa vem.
Škoda.

Če imata skupno 46 let delovne dobe sta pa menda tud kaj prihranila ali pač nič???? A ljudje res živite samo iz danes na jutri? In sedaj pa samo še povej, da imata svojo hišo? To koliko imaš delovne dobe ni pomembno, moja mama in oče sta naredila skupaj 75 let delovne dobe in ima mama 570€ vdovske pokojnine. Nimam ti kaj zavidat, lahko pa mi poveš: Zakaj meniš, da so tvoji otroci upravičeni do OTROŠKEGA dodatka, drugi pa NE. Ker niso zajebali v življenju, ali pa zato,ker niso bolni? Takšno je tvoje razmišljanje. Pa da ne bom izpadla grdoba, obračam samo tvoje besede, glede na to, da eni tukaj znajo samo to. In ob enem mi je žal,da ti je življenje tako zagodlo.[/quote]

Ja, imamo kje živeti. Na srečo. Ker za najemnino ne bi bil več dovolj.

Predvidevam, da tvoji mamai po upokojitvi ni bilo več potrebno preživljati mladoletnih otrok. Pa bi ji jaz vseeno z veseljem privoščila večjo pokojnino.

Da vidite mnogi težave v tem, da nam v neugodni situaciji država pomaga z otroškimi dodatki (ali pa nam le vrača, kar smo v državno blagajno plačevali), pa vem.
Škoda.[/quote]

si upas zapisat, koliko sta v teh letih placala v blagajno za socialne transferje? Si kdaj pogledala, kaksen delez place je sel vsak mesec. In koliko je bila vsota vseh tvojih porodniskih mesecev? Si prepricana, da si vplacala vec, kot si dobila?

Ja, imamo kje živeti. Na srečo. Ker za najemnino ne bi bil več dovolj.

Predvidevam, da tvoji mamai po upokojitvi ni bilo več potrebno preživljati mladoletnih otrok. Pa bi ji jaz vseeno z veseljem privoščila večjo pokojnino.

Da vidite mnogi težave v tem, da nam v neugodni situaciji država pomaga z otroškimi dodatki (ali pa nam le vrača, kar smo v državno blagajno plačevali), pa vem.
Škoda.[/quote]

si upas zapisat, koliko sta v teh letih placala v blagajno za socialne transferje? Si kdaj pogledala, kaksen delez place je sel vsak mesec. In koliko je bila vsota vseh tvojih porodniskih mesecev? Si prepricana, da si vplacala vec, kot si dobila?[/quote]

Nisem računala. Prepričana sem, da bom skupno dobila več kot sem vplačala.

Še vedno pa otroški dodatki zdaleč ne nadomestijo dela in plačila za delo. Občutka, da si sposoben, koristen, vreden. Da prispevaš. Da nisi odveč. Da nisi tisti, ki samo drugim jemlješ…

Naj mi nekdo razloži, zakaj bi ob rodnosti 1,5 otroka na žensko (ali drugače, čez nekaj desetletij bo v naši državi živelo samo 1,5 milijona ljudi) morali starši biti tisti, ki vzdržujejo svoje otroke? Otrok ni last staršev, starš ga popelje v življenje, potem pa otrok gre. Meni ni ta logika nikdar delovala. Tisti pa ki ste nevoščjivi otrokom, ki dobijo tistih nekaj deset evrov otroških dodatkov, medtem ko imate sami več kot 2200 evr dohodka na družino (4-člankska, cenzus) … pač bedno je, brezveze, neempatično, gnilo.


Pelji domov svojo empatijo, si jo namaži na kruh, pa še malo razdeli. Dost imam takihle empatičnih babšet, ki menijo, da bi morali razdeliti svoj denar drugim. Kolikšno plačo (denarna sredstva) ima kdo je odvisno od njegovega dela in dela preteklih generacij iz njegove družine. Če so bile te na sociali tudi z njim/njo (čast redkim izjemam) ni nič bolje. Sociala na socialo!
In ne, da se ne da živeti – imeti 3-4 otroke kot samohranilka ali hranika z zanič descem je enako, ampak ne, ve babe menite, da smo drugi, ki dajemo v skupno kaso preko prispevkov in davkov bedni, gnili in neempatični. Trapa !

Tudi jaz dobim za svojega otroka OD in posledicno ima v soli subvencionirano solsko malico, torej jo ima zastonj. Kosilo in vse ostalo placam sama. Posteno delam, moji delovniki ne poznajo sobot, nedelj, praznikov. Vsake toliko delam ponoci od osmih zvecer do sestih zjutraj in v primeru nedelje do osmih zjutraj. Torej v treh nocnih oddelam 32 ur. Delam zjutraj,popoldne in vmes. In to moje delo so ovrednotili na 750 do 850 € neto mesecno. Zivim pa sama s solskim otrokom. Vse ostalo razen malice placujem sama kakor vem in znam in najbolj zalostno v Slo je to, da smo taki ljudje, ki posteno delamo pa zivimo iz rok v usta za to drzavo itak se prevec placani. Res me zanima kaj hudica delati tisti, ki imate take place, da nimate nobenih olajsav, bi se kar prekvalificirala. Samo mislim da prekvalifikacija ne bi dosti pomagala, ker v Slo je najbolj pomembno da imas VIP in da se znsjdes.

2200 evrov dohodka štiričlanske družine lahko pomeni zelo različne stvari. Če je nekdo pri tej plači v najemu ali plačuje visok kredit za streho nad glavo, potem pa še visoko ceno vrtca, vse v šoli, po možnosti varstvo, ker ga doma, mu na koncu ostane manj od nekoga, ki se lepo transferira in zastonjka skozi življenje.

Glede na to, da so priznali OD, bo šolska malica subvencionirana. Jaz prejemam 43 € in imam malico subvencionirano, ostali obroki pa so samoplačniški.
V naši državi je marsikaj narobe. Raumem tiste, ki se jim ne zdi pravično, da njihov otrok ali otroci ne dobijo ničesar od države. Dejstvo pa je, da je pri nas zakon pač tak, da se upošteva prihodke staršev in če so ti višji od določenega, otrok ne dobi OD in s tem povezanih olajšav. Jaz osebno sem zaposlena, hodim v službo, živim sama s sinom vendar je moje delo ovrednoteno ravno toliko, da lahko živiva iz rok v usta. To pomeni, da ne živiva v pomanjkanju, položnice so plačane, vendar je pa to tudi vse, ves nadstandard (zimske počitnice, krompirjeve počitnice, avto ki bi bil mlajši od 10 let, kabelska na najvišjem možnem paketu, fancy telefoni z nevem kakimi KB prenosa podatkov, tablice, prenosniki, oblačila znanih blagovnih znamk in prav tako tudi obutev, in lahko bi še nadaljevala) so za mene samo sanje. To verjetno za vas, ki OD ne prejemate ni ravno tako. Za vas morda položnica v višini recimo 50 ali 70 € ne predstavlja takega udarca za vaš proračun. Super za vas. Če bi jaz dobila za svoje delo vsak mesec od 1000 € dalje tudi ne bi rabla teh 43 €. Hvala za razumevanje.

P.s: bi pa bla zelo zainteresirana za kako službo, ki bi mi prinesla več cvenka. Sam na žalost nisem VIP pa tudi preveč iznajdljiva nisem, da bi neki bluzila in bila za to mastno plačana.

Samo si pozabila, da teh 43 eur pomeni dodatne/povezane olajšave. In si kmalu v + s tistim, ki ima na mesec 50 eur dohodka več od tebe, a ne?

New Report

Close