Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroski vozicki za velike dojencke

Otroski vozicki za velike dojencke

Moja oba sta se pri 3m že znala obrnit na trebuh – in ko sta to pogruntala sta to tudi kar naprej počela, tudi v vozičku. Si ne predstavljam, da ne bi imela košare in bi morala pri miru ležati na hrbtu, pripeta. Oziroma si – bilo bi veliko joka in slabe volje.
[/quote]

Ali pa bi zato, ker bi videla ven, komot bila v vozičku pripeta in opazovala okolico.

tezko sem jaz tezakinja, jaz sem samo odgovorila potem, ko je ona citirala mene. Cist komot me pustite pri miru in ne citirate.
Svoj zapis poglej samo z namenom ega in zalitve ter napada se oglasas vec kot ocitno. Jaz sem samo argument napisala, ki pa drzi… cetudi je ona rodila otroka velikega 56 cm in je zrasel v 1 mesecu 10 cm, pri dveh se ni bil prevelik za kosaro, niti pri treh mesecih ne, ce je košara velika 80. Lahko ti iz ega trdis, da nimam pojma, ampak tukaj to potrjuje matematika.
[/quote]

Mož ima 190 in mu je postelja 200 na knap.
Če ima dojenček 75, mu je tudi 80 zelo na knap. Kaj pa je 5cm? Nič.
Eno je matematika na papirju, drugo pa matematika v praksi.

tezko sem jaz tezakinja, jaz sem samo odgovorila potem, ko je ona citirala mene. Cist komot me pustite pri miru in ne citirate.
Svoj zapis poglej samo z namenom ega in zalitve ter napada se oglasas vec kot ocitno. Jaz sem samo argument napisala, ki pa drzi… cetudi je ona rodila otroka velikega 56 cm in je zrasel v 1 mesecu 10 cm, pri dveh se ni bil prevelik za kosaro, niti pri treh mesecih ne, ce je košara velika 80. Lahko ti iz ega trdis, da nimam pojma, ampak tukaj to potrjuje matematika.
[/quote]

Poleg bralnega razmevanja ti tudi enostavno seštevanje ne gre. 🙂 Pa košara je redko katera velika 80 cm, večina jih je precej precej manjših – 68 cm in potem naprej, Icandy Peach 74 cm, do 75 cm (bugaboo cameleon npr.), redkokatera je večja. Menda ti je jasno, da moraš gledati notranje mere, ne zunanje? Pa da je otrok od enega roba do drugega tudi ni ok, ker v košari vseeno ni čisto na miru in bi hitro butal z glavo ob rob. Mogoče so pa pri tebi vidne posledice premajhne košare? 😛

Cam
To je voziček, ki je šel meni totalno na zivce.
Ker se je moj otrok izgubil v njem. Rojen z 48 cm, sicer pa vedno kasneje na zgornji meji rasti. Torej bil je kar velik otrok in je bil voziček Cam še preveč glomazen. Tako košara kot vse ostalo. Sovražila sem ta voziček.
Maxicosi sem pa gledala, pa je bil tako majhen, da…
V tem vozičku cam, sem otroka v kosari vozila 6 mesecev. Pa še bi ga lahko, če me ne bi bilo sram. Za športni del, ki je tudi glomazen, je bil moj otrok premajhen pri 6. mesecih.

Mož ima 190 in mu je postelja 200 na knap.
Če ima dojenček 75, mu je tudi 80 zelo na knap. Kaj pa je 5cm? Nič.
Eno je matematika na papirju, drugo pa matematika v praksi.
[/quote]

Za otroka je vse dobro zgleda.

Mož ima 190 in mu je postelja 200 na knap.
Če ima dojenček 75, mu je tudi 80 zelo na knap. Kaj pa je 5cm? Nič.
Eno je matematika na papirju, drugo pa matematika v praksi.
[/quote]

Ne, dokler ga lahko stlačijo noter, ga bodo, čauhnjenke. To so tudi tiste, ki oblačijo otroke po tabelah in ne po primerni velikosti. Potem pa vidiš revčke, ki imajo povešena ramena, ker jih premajhni bodiji vežejo, da se niti stegniti ne morejo.
Ne vem kje živijo, da ne vidijo, da so košare majhne in niti slučajno niso dovolj velike za pol leta. Tudi ti oblikovani športni deli v začetku niso uporabni. Na koncu res vidiš, da je klasika – voziček, kjer se tudi športni del poleže, še najboljši.

V šajtrgi ga vozi; bo vec kot zadost prostora.

Dobro da berem mon, da sem ugotovila, da sem nora, ker vozim otroka se v kosari.
Je pa stara pol leta. Nikjer lepse ne zaspi kot v kosari.

Sem vzela meter….notranje mere kosare so cca. 80 cm.


Kateri voziček pa imaš? Pa katero košaro? Ker to je potem ena največjih. Vse, ki gledam, so majhne notri.


Kako velika pa je hčerka? In kateri voziček imaš to, ker je košara res velika?

Nakladaš, da glava peče. Daj, povej model vozička, pa da vidimo, če je res tako velika košara.

Mi smo pa kar prilagodili največji nakupovalni voziček.

Glede na to, da se reče delu vozička košara, ste z izbiro zadovoljili tudi najzahtevnejše monovce (leelee) 🙂

Za xxl otroke je samo tak voziček:
https://www.amazon.com/Evenflo-Pivot-Xplore-All-Terrain-Stroller/dp/B081497RDJ/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=stroller+for+big+kids&qid=1618380083&sr=8-5

Moji otroci so okrog 15, košare nisem uporabljala, pa ne zato, ker jih ne bi bilo, ampak ker je bila draga in sem za ta denar raje kaj drugega kupila. Ampak kakšno vezo ima to? A so današnji otroci kaj drugačni, da ne morejo preživeti, če niso v košari…

Moji otroci so okrog 15, košare nisem uporabljala, pa ne zato, ker jih ne bi bilo, ampak ker je bila draga in sem za ta denar raje kaj drugega kupila. Ampak kakšno vezo ima to? A so današnji otroci kaj drugačni, da ne morejo preživeti, če niso v košari…
[/quote]
Otroci preživijo marsikaj. Jaz jim privoščim še kaj več, ne samo golo preživetje.


Otroci preživijo marsikaj. Jaz jim privoščim še kaj več, ne samo golo preživetje.
[/quote]

In en voziček brez košare je samo golo preživetje? Imate pa res hude standarde (nizke)… :-))))

Jaz bi danes izbrala nekaj takšnega:
https://www.maxi-cosi.com/international/strollers/lila
Ne potrebujem nekaj hudo glomaznega, samo da je neka kvaliteta (imam dobre izkušnje s to znamko) in pa da se športni del poleže in obrača.

Teli športni vozički, do konca položeni, pa podloženi z raznimi plenicami in penami, po možnosti še pripet… to je kot raztegnjen kavč, na katerem spite pri sorodnikih. Saj gre za silo, čeprav ste zjutraj vsi polomljeni in neprespani. Košara je pa kot postelja z jogijem. Čvrsta, ravna, brez gub, stikov… OK, če je otrok že prevelik, bo pač potrpel kakšen mesec na kavču, ampak vsaj novorojenčku privoščite dobro udobno ležišče. Ni lepšega zanj, kot da spi zunaj, na svežem zraku, na udobnem ležišču. In ni boljšega za razvoj njegove hrbtenice.

Ti vozički niso čisto nič drugega kot pa vozički s podlogo iz pene in so prav super za otroka z refluksom. Ni treba čisto nič posebej podlagati. Lahko otrok leži na peni ali pa kar na ravni podlagi brez gub in ne vem še česa. So zelo udoben kavč, zračen in ne kot košara, ki je kot truga, na katero večina naveša še plenice in ne vem kaj še vse. Tudi košara ni idealen prostor za otroka, da bi v njem preživel praktično cel dan, kot morajo to trpeti nekateri otroci. Za hrbtenico pa tudi ni treba skrbeti – nič ne trpi.
Ne vem, verjetno imate sami vozičke, kjer športni del res ni primeren za majhne, pa si zato ne predstavljate. Ker je res prav neverjetno kako vztrajno trdite, da je nekaj grozno, pa niti ne poznate dobro. Prav, imejte košare, nihče vam ne nasprotuje. Samo, prosim, ne tlačite otrok, ki so preveliki, vanje. Samo to prosim v dobro vaših otrok. Ker to, da je otrok natlačen notri in ima zato glavo postrani, pa je res škodljivo. Sploh če v njem preživi praktično cel dan.

Kateri voziček ima tako veliko košaro?

Pri nas smo tudi veliki, uporabljali pa smo Inglesino Aptica XT, kupljena na http://www.bimbo.si

New Report

Close