Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ozki čevlji uničujejo stopala halux valgus

Ozki čevlji uničujejo stopala halux valgus

Sestra je imela operacijo halux valgus pred tremi meseci. Še zdaj jo boli noga in občasno vzame tablete proti bolečini. Operirana v Brežicah.

Nikoli več ne obujem ozkih čevljev!! Odpadejo tudi superge v špico! Ker eni mislijo, da so samo salonarji s peto problem. Moški niso izjeme. Tudi natikači in pohodni, ki preveč stisnejo mezinec so nevarni.

Če si želite dobro in nebolečo starost boste kupovali samo široke čevlje.

Zato jz pr 83h še vedno nosim DC šuze in Vanse. Skerjtarske/raperske čevlje vlečem od mladosti. Pač pogledam da so bolj črnj, ne tisti pisani za najstnike.

Jaz sedaj menjavam celotno obutev….upam, da se mi stanje ne poslabša in ostane palec malo ukrivljen, ker si ne morem privoščiti operacije….

Cca 2 leti sem striktno v bosonogi obutvi in se je zamik palca (halux vagus)že močno popravil . Ni še čisto ok, a upam, da z nadaljevanjem nošenja barefoot čevljev in z vajami za stopala zadevo čisto saniram. No, glavno je, da ne gre na slabše, ker si res ne želim imeti takih težav na stara leta kot jih imata mama in teta.

Ne vem, če so za to krivi samo čevlji. Prijateljičin mož ima to anomalijo, pa ni nikoli nosil tesnih čevljev ali visokih pet.

Kupite si to preprosto stvar in nič ne  čakajte, no dajmo, ker tole poravna celo vse zvite prste hitro dajmo!

 

Hitro hitro kupite in probajte, skoraj dokazano pomaga!

Odgovor na objavo uporabnika
ne vem če, 10.04.2023 ob 16:26

Ne vem, če so za to krivi samo čevlji. Prijateljičin mož ima to anomalijo, pa ni nikoli nosil tesnih čevljev ali visokih pet.

Kriva je tudi nagnjenost.Jaz tega nimam, čeprav sem včasih nosila tudi ožjo obutev, zdaj si pa izbiram širšo in udobnejßo.

Večji del je genetsko. Moja pokojna mama je imela v starosti že tako zvlečene prste enega preko drugega. da ni bilo več nogi podobno.

Največ moških čevljev in superg je v špico. Že mladi imajo uničena stopala.

Tekaški copati so v zadnjih dveh desetletjih postali zelo ozki. Ne pozna, razloga. Verjetno gre za šparanje pri materialu. Največji obup so Nike, Adidas.

Mnogi ljudje imajo širše stopalo in rabijo širši prenji del copata.

Altra (ZDA) ima kakovostno tekaško obutev. Poleg “zero drop” je njihova značilnost PROSTOREN PREDNJI DEL COPATA. Prsti so sproščeni in ne stisnjeni kot pri večini proizvajalcev.

V Sloveniji niso naprodaj.

Jaz jih naročam preko spleta: Trade Inn. Španska firma. Doslej nobenih težav.

Velikost je identična Brooks-u.

Velik in glavni zvrok je primarno dedna genetska predispozijia in nikakor ne samo ozki čevlji in špičaki, pa visoke pete. Toliko, kot sem jaz prenosila petk in pet in ozkih čevljev, bi morala imeti še kako H. Valgus potem, pa ga nimam, top stopala. Ker tudi nimam genske predispozicije.

 

Glede genske predispozicije, zapis izpod peresa strokovnjaka ortopeda:

http://www.ortopedija-kavcic.si/deformacija-noznega-palca/

Odgovor na objavo uporabnika
za tekače, 11.04.2023 ob 19:17

Tekaški copati so v zadnjih dveh desetletjih postali zelo ozki. Ne pozna, razloga. Verjetno gre za šparanje pri materialu. Največji obup so Nike, Adidas.

Mnogi ljudje imajo širše stopalo in rabijo širši prenji del copata.

Altra (ZDA) ima kakovostno tekaško obutev. Poleg “zero drop” je njihova značilnost PROSTOREN PREDNJI DEL COPATA. Prsti so sproščeni in ne stisnjeni kot pri večini proizvajalcev.

V Sloveniji niso naprodaj.

Jaz jih naročam preko spleta: Trade Inn. Španska firma. Doslej nobenih težav.

Velikost je identična Brooks-u.

Da -oznaka za tako obutev, da je široka in udobna v prstnem delu  je  v ZDA po trgovinah in preko spleta: “WIDE”

Altra nima nobene posebne oznake. Koncept copatov je naravnan na široko stopalo.

altrarunning,com

Odgovor na objavo uporabnika
za tekače, 11.04.2023 ob 20:29

Altra nima nobene posebne oznake. Koncept copatov je naravnan na široko stopalo.

altrarunning,com

Ne pozman te znamke, ki jo lepiš. samo tiste, ki so bile kupovane za enega od potomcev, ki ima res široko stopalo v predelu prstov.

 

Npr. Skechers,  L.L. Bean,  New Balance, Puma, Mustang,  Lumberjack – so imeli že pred leti vedno oznako wide na voljo, tudi na spletu.

 

http://www.skechers.com/extra-wide-fit/

Bosonogo obutev zdaj zelo propagira Alenka Košir. Se mi pa zdi, da rabiš veliko časa, da se na to navadiš. In še zelooooo draga je.

Vse naštete znamke so narejene v špico. Kaj ti nuca širok del, če prste na koncu stisneš???

Edina prava oznaka je ‘barefoot’, ki je  močno oglata spredaj.

V naši družini ima oče grozna stopala. Nihče drug.

Odgovor na objavo uporabnika
Anja869, 11.04.2023 ob 20:42

Bosonogo obutev zdaj zelo propagira Alenka Košir. Se mi pa zdi, da rabiš veliko časa, da se na to navadiš. In še zelooooo draga je.

Ja, npr. češka znamka Peerko,  ročna izdelava:

https://www.peerko.cz/eu/

Še slovenski ponudnik:

solemio.si/?s=peerko&product_cat=0&post_type=product

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Špica, 11.04.2023 ob 20:50

Vse naštete znamke so narejene v špico. Kaj ti nuca širok del, če prste na koncu stisneš???

Edina prava oznaka je ‘barefoot’, ki je  močno oglata spredaj.

V naši družini ima oče grozna stopala. Nihče drug.

Vse od naštetih  znamk zgoraj vedno kupljeni v wide opciji, toprej široki v predelu prstov že 10 let nazaj.

Ti pa še enkrat ti link npr. za Skechers,  za dokaz – vsi modeli so wide fit – torej široki. Se pa ne dobijo pri nas….

https://www.skechers.com/extra-wide-fit/

 

 

 

 

V Sloveniji je proizvajalec barefoot obutve Proalp. https://www.proalp.si/bosonoga-obutev/

Super so.

Jaz imam tako široka stopala, da so stopala za povprečno nogo preozka zame. Upam, da se mi ne bo kaj nardil, ker me stiska tam pri sredinski kosti. V glavnem … Salonarjev in podobnih čevljev pa v lajfu ne nosim, ker niso narejeni zame lol.

Jaz sem tudi letos prešaltala na barefoot obutev, kupujem v Pro Alp, več kot zadovoljna. Hallux imam pa že kar hud, tudi stisnjene prste, mezinec. Pa čeprav sem si kupovala ”udobne, široke” superge. To je vse na špico in vse tišči. Počutim se, kot da sem celo telo osvobodila kletke, v kateri je bilo zaprto celo življenje. Poleg tega drža stopal vpliva na celotno hrbtenico, kolke, kolena, vrat, čeljust. To, kar prodajajo po trgovinah so mučilne naprave, ki na dolgi rok POHABIJO TELO. Ne le stopala, temveč telo. Tako da sem si zadala, da do naslednjega leta spremenim celotno obutev v barefoot, pa tudi, če namenim eno celo plačo ali še več temu. Zdravje je na prvem mestu.

Tudi sama prehajam na široko obutev. Že do sedaj nisem ljubiteljica špičakov, po teh videnih poškodbah stopal (in bolečinah ki jih trpijo) pri prijateljicah, pa sploh nimam želje obuti ničesar v špico.

@atkin: gledam tele na tvoji povezavi, obožujem to znamko, ampak prijateljice pravijo, da tile wide niso pravi, ker vodijo v oženje prstov. Pravi so tisti od barefoot.

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 12.04.2023 ob 12:10

Tudi sama prehajam na široko obutev. Že do sedaj nisem ljubiteljica špičakov, po teh videnih poškodbah stopal (in bolečinah ki jih trpijo) pri prijateljicah, pa sploh nimam želje obuti ničesar v špico.

@atkin: gledam tele na tvoji povezavi, obožujem to znamko, ampak prijateljice pravijo, da tile wide niso pravi, ker vodijo v oženje prstov. Pravi so tisti od barefoot.

msolivija:

moji potomci jih nosijo že 12 let – tudi ravno te wide od Skechers – nobenih problemov in nobenih zožitev stopal.

Za tekače. Res je da ima večina tekaške obutve ozek sprednji del. Stiska prste. Po mojih izkušnjah so najboljši Mizuno. Imajo veliko prostora okoli prstov. V drugih sploh ne morem tečt.

New Report

Close