Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa dobr kaj je s temi starši, da se deklici skoraj utopita

Pa dobr kaj je s temi starši, da se deklici skoraj utopita


Lahko si še ne vem kako zahtevna do sebe, ne boš mogla preprečiti vseh napak in nesreč.[/quote]

To kar piše zame človek ni zahteven ampak odgovoren. Ima pa verjetno svoj red in svoja pravila. Se pa strinjam, da se nesreča hitro zgodi ali smo veseljaki ali smo morebitni.[/quote]
Ne, nimam svojih pravil. Upoštevam kar ta univerzalna pravila udeležbe v prometu.
Že kot peška pogledam levo, desno, levo, tudi ko grem čez zeleno luč. Ne dolgo nazaj sem se tako izognila bližnjemu srečanju z avtom v prometnem križišču, ki je odbrzel mimo mene(na drugem delu križišča) in me verjetno sploh ni opazil. Na tistem križišču sem že videla, ko je avto zbil kolesarja, ki je šel čez zeleno luč. Pa vsi vemo, da avto mora počakat.


Nisem zahtevna do sebe, če upoštevam predpise. Hehe, zakaj folk tega ne dela med glavno vožnjo, da popadajo? Hinavci ;). Ravno tako velja v prometu kot v trgovini, da ne kradeš. Kaj ima to z zahtevnostjo do sebe?
Le na ta način širim zavedanje med ljudmi. Mogoče se pa koga prime, nikoli ne veš. Zadnje dni je spet vse preveč nepotrebnih nesreč ;(.[/quote]
Ne zato, ker upoštevaš pravila, ampak zato, ker preveč pričakuješ od sebe.[/quote]
Od sebe pričakujem, da sem odgovorna udeleženka v prometu ;).


Nisem zahtevna do sebe, če upoštevam predpise. Hehe, zakaj folk tega ne dela med glavno vožnjo, da popadajo? Hinavci ;). Ravno tako velja v prometu kot v trgovini, da ne kradeš. Kaj ima to z zahtevnostjo do sebe?
Le na ta način širim zavedanje med ljudmi. Mogoče se pa koga prime, nikoli ne veš. Zadnje dni je spet vse preveč nepotrebnih nesreč ;(.[/quote]
Saj ni nepotrebnih nesreč. Vsaka nesreča je potrebna v smislu nujnega zla, da se človek uči in napreduje v svojem razvoju.[/quote]
Ok, to popolnoma razumem.
S tega stališča gledano, je vsaka nesreča dobra za vse. A kaj, ko se malo ljudi nauči lekcije iz tega.


Ne zato, ker upoštevaš pravila, ampak zato, ker preveč pričakuješ od sebe.[/quote]

Od sebe pričakujem, da sem odgovorna udeleženka v prometu ;).[/quote]
Najmanj…..Naprej ni treba naštevat. 🙂


Saj ni nepotrebnih nesreč. Vsaka nesreča je potrebna v smislu nujnega zla, da se človek uči in napreduje v svojem razvoju.[/quote]
Ok, to popolnoma razumem.
S tega stališča gledano, je vsaka nesreča dobra za vse. A kaj, ko se malo ljudi nauči lekcije iz tega.[/quote]
Nam je bog menda dal premalo pameti. 🙂


Ok, to popolnoma razumem.
S tega stališča gledano, je vsaka nesreča dobra za vse. A kaj, ko se malo ljudi nauči lekcije iz tega.[/quote]
Nam je bog menda dal premalo pameti. :-)[/quote]
U, menda ;).

Od sebe pričakujem, da sem odgovorna udeleženka v prometu ;).[/quote]
Najmanj…..Naprej ni treba naštevat. :-)[/quote]
Hehe, ne bom ;).

Starši niso neodgovorni,ampak nesreča nikoli ne počive.Sramota je lahko kriminalista(kar se je kasneje izvedlo) ki je pobegnil namesto da bi priskočil na pomoč.Glede na to da je fotografiral prej bog si ga vedi kdo v resnici je in mogoče ni upal,da bi bil zasačen,če bi policija prišla?

Pred leti sem v ankaranu rešil utapljajočega otroka.Bil je večer,pakirali so se domov,sin se je smejal in šel očetu nagajat ter s pomola nazaj v vodo igrače metata.No mu je spodrsnilo in je padel v vodo plavat ni mogel,oče se je hitro obrnil,mu je v vodi spodrsinilo in se je porezal na kamnu,ter ga je krč zagrabil.Se je trudil priplavat do njega,ampak sem jaz odhitel otroka ven rešit.Takrat sem videl gospoda kakao je začel pakirat in hitro odbežal.

A bodo tu sedaj starši neodgovorni ali pa sramotni osebek,ki je pobegnil??? Zakaj osebe niso kazensko ovadili???

Daj ne nabijaj.

Nesreča ne počiva? Aja?
Tako bi lahko rekli, če bi šel en od staršev (ali na primer kakšen starejši brat, sestra, ipd.) zraven in bi se mali otrok spotaknil, “varuška” pa ga ni dovolj hitro ujela. Recimo. Takim primerom se reče “nesreča ne počiva”.

Temu, zgoraj opisanemu primeru pa se reče MALOMARNOST, pa če ti razpredaj o “nesrečah, ki ne počivajo”, 100 na uro.

Daj ne nabijaj.

Nesreča ne počiva? Aja?
Tako bi lahko rekli, če bi šel en od staršev (ali na primer kakšen starejši brat, sestra, ipd.) zraven in bi se mali otrok spotaknil, “varuška” pa ga ni dovolj hitro ujela. Recimo. Takim primerom se reče “nesreča ne počiva”.

Temu, zgoraj opisanemu primeru pa se reče MALOMARNOST, pa če ti razpredaj o “nesrečah, ki ne počivajo”, 100 na uro.[/quote]

to je malomarnost, res!
večkrat opazim starše, ki peljejo otroka ob cesti tako, da je otrok na cesti, starš pa na travniku 🙂
res ne razumem, da jim klikerji ne rečejo, da mora biti otrok na travi pa stari na cesti!

A bosta starsa toliko fer in mu v zameno kupila novega?
In ja, to je malomarnost, da pustis otroka brez nadzora ob vodi, pa sam VES, da ta ne zna plavati …

Nesreča nikoli ne počiva, res je. Zato pa dostikrat starši, ki bi morali odgovorno skrbet za svoje male otroke. Pustit 3 in 4 letne otroke same k vodi, je v nebo vpijoča neodgovornost, pa rečite kar čte. Res pa je, da je treba rit dvignit, in it z otrokom do vode, ko se ti morda ne da najbolj. ko si utrujen, se komaj premikaš. No, v resnici, so po navadi bolj leni tisti starši, ki se že sicer ne pretegnejo glih najbolj. In jim je vse muka. Stvar je v tem, da se neodgovornost v veliki večini primerov konča brez resnih posledic oz. jih sploh ni. Zato so starši še toliko bolj samozavestni, včasih celo toliko, da se nad drugimi zgražajo, kako zavijajo otroka v vato. Pustimo primere, kjer so starši v tej smeri čist skrenili in ne pustijo otroka, da bi splezal na bližnji hribček ali počel karkoli spontanega … ker bi se lahko poškodoval (kao) ali umazal.
Tukaj gre pa za očitno malomarnost (in kar se mene tiče tudi kazensko odgovornost) zanemarjanja otroka.

Polomila sta ga, ja. Ampak kar kazenska odgovornost? A res nihče ne pomisli, kako vsa ta histerija prispeva k temu, da ljudje rajši nimajo otrok, kot da se jih zaradi ene napake javno pribija na pranger in zahteva kazni? Bi rekla, da sta več kot dovolj kaznovana.

A ti se nisi slisal,da nesreca nikoli ne pociva?
Po prebranem tezko sodim,da bi slo za neodgovorne starse.[/quote]
Pustiti tako majhnega otroka ob vodi brez nadzora odrasle osebe je ZELO neodgovorno.

Pred leti – mamica se je sončila, 2,5 letnik pa je s plavalnim obročem čofotal po vodi. Kar naenkrat je bil pregloboko. Prekucnik se je na glavo, iz vode so gledale noge in niti brcal ni. K sreči smo ga drugi opazovali in je najbližja oddrvela k njemu in ga potegnila iz vode. Dete se je drlo, mamica pa je povedala, da se ji je sanjalo, da se je utopil. Super. Tako pa je Filip s Ptuja še živ in je zdaj star 19 let,

Močno dvomim, da je bil ta primer prvi in edini v njunem neodgovornem obnašanju…

Močno dvomim, da je bil ta primer prvi in edini v njunem neodgovornem obnašanju…[/quote]
Veš pa ne. Je tako?

Daj ne nabijaj.

Nesreča ne počiva? Aja?
Tako bi lahko rekli, če bi šel en od staršev (ali na primer kakšen starejši brat, sestra, ipd.) zraven in bi se mali otrok spotaknil, “varuška” pa ga ni dovolj hitro ujela. Recimo. Takim primerom se reče “nesreča ne počiva”.

Temu, zgoraj opisanemu primeru pa se reče MALOMARNOST, pa če ti razpredaj o “nesrečah, ki ne počivajo”, 100 na uro.[/quote]

A si ti ta kriminalist ki je pobegnil namesto da bi pomagal??? Sram te je lahko.Upam da te kmalu sreča nesreča in da te karma močno kaznuje.Kaj počneš s fotografijami in kaj fotografiraš?Otroke?Si pedofil???

New Report

Close