Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pa kaj utrujajo z vnovičnim obveznim služenjem vojaškega roka?

Pa kaj utrujajo z vnovičnim obveznim služenjem vojaškega roka?


Koliko vas, ki ste bili v naborniški vojski, je dejansko sposobnih tega? In koliko discipline je ostalo v vas? 🙂
Podpiram izobraževanje vseh mladih v stilu preživetja v naravi, postopanja ob naravnih nesrečah, terorizmu s poudarkom na prvi pomoči. V to bi bilo vključena tudi Slovenska vojska, ki bi predstavila svoje delovanje. To bi bil obvezno izobraževanje z taborom konec devetletke in tudi v srednji šoli. Vse ostalo je glede na današnje razmere nesmiselno in predrago. Se za poklicno vojsko ni denarja, vi bi ga pa razmetavali za neučinkovite zastarele ideje?[/quote]

Pišeš nesmisle.

1. Živimo v nevarnih časih
2. Lansko leto so vojski namenili dodatnih18 mio Eur migrantom 123 mio eur torej denar je
3. NATO zahteva, da Slovenija dvigne denar za vojsko z 0.99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na 2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} BDP-ja
4. če pride do vojne kdo te bo branil? NATO ?[/quote]
Hm, najbrž ne poznaš najbolje razmer v vojski. Predvsem na področju opreme in oborožitve? Se strinjam, da mora Slovenija imeti vojsko. Ampak takšno, ki bo vsaj približno usposobljena in opremljena. Nobena naborniška ti tukaj ne bo pomagala. Razen če misliš, da ti tisto eno leto obvezno da same chucke norrise? 🙂 Poleg vojaške obrambe pa je pomembna tudi civilna. Tukaj tudi šepamo, da joj. Pa nas v bistvu je najbolj ogrožajo naravne nesreče. Oborožen spopad je na srečo še vedno malo verjeten. Več je šans za terorističen napad. Zato je treba poskrbeti, da se bodo ljudje znali f takšnih primerih obnašati. Za samo streljanje z puško pa ne potrebuješ enoletnega drila.


Kako zelo je sposoben in koliko se res zavzema za vojsko, je že pokazal ko je bil obrambni minister. Malo sutra 🙂 Predlagam pa vojsko za penzioniste. Glede na to, da jih bo kmalu že toliko kot zaposlenih – Evo, super bazen z izkušnjami še tistih iz JNA! :-p

Super ideja. Slovenija ima samo 7000 vojakov rabimo jih še vsaj 20-30 000 če hočemo varovati meje pred ilegalcim.

A naredimo anketo če imaš ti predrago najemnino ???[/quote]
Te pa žuli ta najemnina :-)))))))
Ampak – brez težav. A glede na to, da sem anonimen (upam 🙂 ) bi moralo biti vprašanje: “A so najemnine previsoke”, a tudi potem nekako ne vem, kaj naj bi z odgovorom, kakršenkoli bi že bil.

namen vojske je pranje možganov, ne pa naučiti nekoga samostojnosti. kdor hoče biti samostojen, ne rabi nobenega vojaškega drila.

Nimaš pojma pa spremeni si ime v papak Glanzkopf, ker ti nisi nonem general.

JLA je recimo vzgojila dolge generacije papkov, ki si jla drilu navkljub niso znali niti jajca na oko speči. Kakšna samostojnost? zakaj so se stari jla-jevci vsi po ločitvah zapili?

Kakšen je to dec, ki rabi po služenju jla babo, da skrbi zanj?

JLA je recimo vzgojila dolge generacije papkov, ki si jla drilu navkljub niso znali niti jajca na oko speči. Kakšna samostojnost? zakaj so s estari jla-jevci vsi po ločitvah zapili?

Jaz vidim in vem kje je problem, pa ni pri meni.


Torej je pri možu? 🙂

Ok, najprej da razčistimo … Kaj točno si moramo predstavljati pod besedno zvezo obramba domovine? Bomo branili Heinekenove vodne vire ali morda Fraportovo letališče?

In kot drugo …. Vam se resno zdi vrlina, da nekdo uboga nekega vojaka? Čakajte, ali se prav spomnim, da so to tisti brezvezniki, ki so zaradi lastnega pohlepa v imenu tujega velekapitala odšli harat po nekakšnem Afganistanu, zdaj pa vsake toliko časa prebiramo, kako nevarno službo imajo, ker je pol kilometra stran od njihove ekspedicije nekdo vrgel petardo? Oprostite, ampak da imam jaz sina, bi bil najbolj ponosen nanj, če bi enemu od teh luzerjev pljunil v obraz.

Pa ti, mentalna sirota, imaš pravo ime.

Pa ti, mentalna sirota, imaš pravo ime.[/quote]
V bistvu bi bilo dovolj, da bi vse pokojnine na novo izračunali po današnjih kriterijih. A ne bi bilo to fer?

Pa ti, mentalna sirota, imaš pravo ime.[/quote]
V bistvu bi bilo dovolj, da bi vse pokojnine na novo izračunali po današnjih kriterijih. A ne bi bilo to fer?[/quote]

zato ker se vam ne ljubi delat?


V bistvu bi bilo dovolj, da bi vse pokojnine na novo izračunali po današnjih kriterijih. A ne bi bilo to fer?[/quote]

zato ker se vam ne ljubi delat?[/quote]
Mogoče zato, da bi stari penzionisti videli, kako je z današnjimi penzionisti, ki so že tako delali dlje od teh starih, penzije imajo pa precej precej manj?

700 neto pa grem
Lp
Aja pa mamine princeske tudi vključite, ne bodimo tako staromodni 😉

Mogoče bi vas virtualne rambote prve mobilizirali.

Mogoče bi vas virtualne rambote prve mobilizirali.

ko sem prišel iz vojske sem bil navaden norec,pol leta je trajalo,da sem prišel na normalen tir,saj komunikacija med ljudmi ne poteka normalno,saj je v vojski potekalo eno samo dretje v stilu:jebo te bog te jebo da te jebo,ali pa:pišat češ ti meni krv slovenačku ,MIRNOO, NA LEVOO ,OSTAAV,MAJKU TI JEBEM DA TI JEBEM,vse to pusti posledice na mlademu moškemu,čeprav,se mi je vse skupaj takrat zdelo vse skupaj smešno in sem včasih komaj zadrževal smeh,ko se je vodnik drl na na nas kot jesihar,vendar sem sčasoma postal tudi sam tak,kar pa v civilnem življenju seveda ne potegne saj izpadeš navaden norec.Če hočete vzgojiti novo generacijo alkoholikov in norcev pa uvedite vojaški rok.

Ja, pa kaj še. Le zakaj bi morala mladina obvezno tvegati glavo za tole skorumpirano državo. Se strinjam z dobro organizirano civilno zaščito. Otroke pa kar sami vzgojite v moške, če ste jih znali na svet spraviti.Dejstvo je, da politika zakuha, nasrka pa vojska in in civili, nedolžna raja. Pa kdo bo nosil glavo naprodaj za neke bolane ideje. Ne morem verjeti, da bi svoje otroke bili pripravljeni žrtvovati.. A nas zgodovina ni nič naučila. Sem odločno PROTI .

New Report

Close