Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pa sta na POP tv, starša 11 otrok :-)

pa sta na POP tv, starša 11 otrok :-)

Zakaj vedno popljuvamo nekoga, ki živi izven kalupov in modelov, ki smo si ga sami zamislili ali pa so izven slovenskega standarda – 2 otroka. Tipična slovenska folklora. Nekdo, ki izstopa, pa naj bo to družina z več otroki, ali nekdo, ki je uspel v svojem poslu – tega se mora pribiti na sramotilni steber in pljuvati po njem. Mi gre na bruhanje. Naj imajo toliko otrok, kolikor jim paše. Je veliko parov, ki se zelo trudijo za 1, pa mnogim to nikdar ne uspe.

olga007 , ne pljuvam po njih, če izrazim svoje mnenje in navedem dejstva.

Me pa vse bolj moti poveličevanje takih družin, kot nekaj idelnega, optimalnega.
Velike družine ne pogojujejo srečno družinsko življenje.

Otroke pa naj le imajo, ampak ne kolikor hočejo, ampak koliko jih lahko preživijo!

joj,saj ne morem verjet,da prav vidim,kako ste nekateri hudobni!Na takem nivoju kot je Abe!To te je lahko sram,da si SLOVENEC!
Sramota!
Kako moreš rečt,da ti preživljaš njihove otroke!
A si ti kdaj za katerega ponoči ostala,kdaj negovala ko je bil kateri bolan,kdaj kaj iz trgovine za katerega prinesla,koga stisnila k sebi,ga pobožala,rekla rada te imam,mu skuhala juho,ga peljala na sprehod,povedala pravljico,šla z njim k zdravniku,ga tolažila,ko je bil žalosten krat 11!!
Da te ni sramABE!
Kdaj si pa dala katerem u kaj iz svojega žepa?
Ti si gurno nimaš otrok!
Taki si jih ne zaslužijo!
F U J!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarji, da te kap .
Jaz jim želim vse dobro .

Pozdravljeni, to družino poznam in vsi zgoraj navedeni komentarji so žaljivi do konca. Res je, družina je velika, oče s svojim podjetjem dobro zasluži, sicer ne za draga oblačila in računalnike v vsaki sobi. Res je tudi, da je očetov humor pač takšen, da ga večina ljudi ne razume najbolje. Sicer pa sami pravijo Dolenjci “Dolenjčk je Dolenjčk” 🙂 . Lahko pa vam povem, da nihče od otrok ni prikrajšan za ljubezen, res je ta večji (stari od 15 navzgor) popazijo na mlajše, pa saj to počnejo tudi v družinah kjer sta samo dva otroka. Pa verjetno nihče ne obtožuje teh staršev, da ne nudijo dovolj ljubezni. Pa dajte že enkrat obravnavat druge ljudi po principu – govori o ljudeh tako kot bi želel, da drugi o tebi.

Marsikdo, ki se je rodil v družini z veliko brati in sestrami, seodloči, ko odraste, da nima svojih otrok. Zakaj ne vem, je pa veliko takih primerov.

Tole zgornje zelo drži, a na žalost poznam nekaj teh, zdaj odraslih otrok, in eni so taki egoisti in razvajenci, da kar težko razumeš ali pa tudi ne, ker so jim cankarjanska mati vse v rit stlačili.

Foušija vam gleda iz vseh lukenj.
Verjetno je med vami tudi kera taka ,ki sploh ne more otrok imet.


Starši, ki imajo toliko otrok, so res navadno havdreti. Še z otroki se ukvarjata površno. V bistvu je štepanje otrok,za katere potem dejansko skrbijo starejši otroci, totalno neodgovorno. Vi se pa skrivate pod krinko “da se tako učijo otroci samostojnosti”. Zgled staršev pa je ravno obraten. Če jima starejši otroci ne bi pomagali, bi se utopila v vsemu. Starša sta tista nesamostojna in slab zgled.

Tema je že stara, menda imata zdaj 12 otrok.
Mene nič ne motijo. Otroci so preskrbljeni in zadovoljni, zanje lepo skrbijo, nič jim ne manjka. Če želijo imeti toliko otrok, naj jih pač imajo.
Nekateri imajo samo enega in dva, pa so še tistih siti. Vsak ve zase.

Ta ženska je večino življenja noseča.

Cerkev pravi:
– NE kontracepciji,
– spolnost je grešna,
– množite in plodite se (spolnost z “namenom” pridelovanja mladičev ni grešna),
– otroci so bogastvo in imejte jih, kolikor jih bo Bog dal (da bo še več malih kristjančkov),…

Tebe pa že lep čas ni bilo v cerkev, a ne?


Ja, v resnici Cerkev ne pravi nič od naštetega. Že kakih 100 let ne.

Zanimivo je tukaj zgolj to, da se nekateri nad družino zgražate. Ne vidim problema, če družina funkcionira. Pa če smo čisto iskreni, je v večjih družinah mati doma in tudi če ima 10 otrok, imajo otroci več od nje, kot ima edinec, ki ima zaposleno mati, ki ga pride domov samo pokrit in poljubiti za lahko noč. Četudi pride ob treh domov je potrebno še kup stvari postoriti, ker jo je vse počakalo, ko je ona delala.
V ZDA je en kup takih družin, pa ne mislim družin v revščini. Seveda pa gre za verne družine, pa kaj potem. Zakaj se Slovenci vedno zgražamo nad sosedi, potem pa jokamo kako smo sami, kako je vsak drugi depresiven itd.
Vse je samo zato, ker imamo predsodke da otroke “štepajo” samo revni, “ta spodnji”, romi in muslimani. Pa ni res tako velike družine so vseh narodnosti, veroizpovedi, barve. Samo mi vidimo samo do sosednjega hriba. Saj drugače je res bolje, da mi Slovenci nimamo toliko otrok – saj še prijatelji ne znamo biti, ok dokler gre kolegu slabše kot meni… Ko pa se človek najde v življenju, potem pa gremo na juriš in kritizirat.

Imeti otroka in družino je edina naravna stvar, ki jo sploh počnemo. Vse ostalo smo umetno ustvarili. In vedno manj bomo v stiku z naravo, več no takih in drugačnih bolezni.
Je pa seveda dobro, da ljudje, ki ne želijo otrok, jih pač nimajo – in imajo pravico do te osebne odločitve, brez obsojanja.
Prav tako pa ni dobro, da imajo taki otroke, ki še zase ne morejo poskrbeti.
Zdrave, ljubeče ljudi se mi zdi pa nesmiselno obsojati, če imajo velike družine.


Ja seveda. Otrok si deli mamo z enajstimi drugimi + očetom. In ti sanjaš, da ima tak otrok več od mame (ki je doma) kot en, čigar mama je v službi? V kateri pravljici točno? :-)))) Si kdaj vprašala otroka iz takšne družine, česa si želi? Meni je en tak iz številne družine povedal, da to, da bi imel mir in mamo vsaj malo zase. Pa jih je bilo samo pol toliko. Pa da otroci iz te familije nimajo vec kot max dva otroka, tudi veliko pove. Najbrž ne to, da je življenje v takšni familiji rožnato.


Ja seveda. Otrok si deli mamo z enajstimi drugimi + očetom. In ti sanjaš, da ima tak otrok več od mame (ki je doma) kot en, čigar mama je v službi? V kateri pravljici točno? :-)))) Si kdaj vprašala otroka iz takšne družine, česa si želi? Meni je en tak iz številne družine povedal, da to, da bi imel mir in mamo vsaj malo zase. Pa jih je bilo samo pol toliko. Pa da otroci iz te familije nimajo vec kot max dva otroka, tudi veliko pove. Najbrž ne to, da je življenje v takšni familiji rožnato.[/quote]

Meni je enkrat en edinec rekel, da si želi mamo, ki bi se brigala zanj, ne pa kot njegova, ki se bolj briga za fanta, službo in prijateljice. No ta fant je bil veliko pri nas, 5 otrok, no potem pa je zašel, danes je v zaporu.
Moj mož je edinec in edino kar je pogojeval je, da če se bo le dalo, bi imela več, kot enega no imava 4.
Ali ne bi že končno nehali posploševati in z nekimi “primeri iz okolice” utrujati z edinim pravim načinom življenja, to je seveda vašim?

Kontracepcija je “špansko selo” tudi tistim babetinam, ki delajo kot po tekočem traku splave. Se takrat tudi oglasiš?


Ja seveda. Otrok si deli mamo z enajstimi drugimi + očetom. In ti sanjaš, da ima tak otrok več od mame (ki je doma) kot en, čigar mama je v službi? V kateri pravljici točno? :-)))) Si kdaj vprašala otroka iz takšne družine, česa si želi? Meni je en tak iz številne družine povedal, da to, da bi imel mir in mamo vsaj malo zase. Pa jih je bilo samo pol toliko. Pa da otroci iz te familije nimajo vec kot max dva otroka, tudi veliko pove. Najbrž ne to, da je življenje v takšni familiji rožnato.[/quote]

Meni je enkrat en edinec rekel, da si želi mamo, ki bi se brigala zanj, ne pa kot njegova, ki se bolj briga za fanta, službo in prijateljice. No ta fant je bil veliko pri nas, 5 otrok, no potem pa je zašel, danes je v zaporu.
Moj mož je edinec in edino kar je pogojeval je, da če se bo le dalo, bi imela več, kot enega no imava 4.
Ali ne bi že končno nehali posploševati in z nekimi “primeri iz okolice” utrujati z edinim pravim načinom življenja, to je seveda vašim?[/quote]
Potem pa ne utrujajte s prikazovanjem teh familij, pa bo mir. Niso namreč noben zgled. Razen če tudi ti ne iščeš takšnega oplojevalca, ki mu ne bo potrebno poznati vseh imen otrok na pamet? 🙂

Kontracepcija je “špansko selo” tudi tistim babetinam, ki delajo kot po tekočem traku splave. Se takrat tudi oglasiš?[/quote]
Jaz bi se takoj. Samo za razliko od tehle, še tiste prve ne izpostavljajo. Še manj pa jih kdo daje za zgled.
“Špansko selo”? He he, a to po tisti familiji, ki jih ima še več, mati pa lazi po svetu in se prodaja, pardon, trži?

Meni je enkrat en edinec rekel, da si želi mamo, ki bi se brigala zanj, ne pa kot njegova, ki se bolj briga za fanta, službo in prijateljice. No ta fant je bil veliko pri nas, 5 otrok, no potem pa je zašel, danes je v zaporu.
Moj mož je edinec in edino kar je pogojeval je, da če se bo le dalo, bi imela več, kot enega no imava 4.
Ali ne bi že končno nehali posploševati in z nekimi “primeri iz okolice” utrujati z edinim pravim načinom življenja, to je seveda vašim?[/quote]
Potem pa ne utrujajte s prikazovanjem teh familij, pa bo mir. Niso namreč noben zgled. Razen če tudi ti ne iščeš takšnega oplojevalca, ki mu ne bo potrebno poznati vseh imen otrok na pamet? :-)[/quote]

Ne, ne poznam te družine, poznam pa ogromno družin, kot učiteljica, ki ima 20+ let delovne dobe, ti lahko povem le to, da otroci, ki prihajajo iz številčnejši družin (zadnjih 5 let, le 4 take družine, ki imajo 6, 7 in 9 otrok) so praviloma bolj socializirani, kot pa otroci iz manj številnih družin.
Da ne govorim o zadnjih vpisanih generacijah, ko kolegice obupujejo že v prvi triadi. Otroci so popolnoma nevzgojeni v večini edinci, kvečjemu dva na par:(((((


Potem pa ne utrujajte s prikazovanjem teh familij, pa bo mir. Niso namreč noben zgled. Razen če tudi ti ne iščeš takšnega oplojevalca, ki mu ne bo potrebno poznati vseh imen otrok na pamet? :-)[/quote]

Ne, ne poznam te družine, poznam pa ogromno družin, kot učiteljica, ki ima 20+ let delovne dobe, ti lahko povem le to, da otroci, ki prihajajo iz številčnejši družin (zadnjih 5 let, le 4 take družine, ki imajo 6, 7 in 9 otrok) so praviloma bolj socializirani, kot pa otroci iz manj številnih družin.
Da ne govorim o zadnjih vpisanih generacijah, ko kolegice obupujejo že v prvi triadi. Otroci so popolnoma nevzgojeni v večini edinci, kvečjemu dva na par:((((([/quote]
Hm, potem pa je sošolec mojega otroka spet ena izjema? Ima še 6 bratov in sester, pa je v razredu ravno ta mulo najbolj problematičen. Kako je z drugimi sorojenci, ne vem. Je že tale dovolj velik zalogaj za razred. Glede na odnos staršev pa ne verjamem, da so drugi kaj boljši.
Drugi primer spet družina s petimi otroki oz danes jih je najmanj šest. Mama in ata sta delala – otroke, ostalega niti ne. So nomadi – selijo še iz enega socialnega stanovanja v drugega. Vmes so prišli tudi v naš kraj, kjer so dobili stanovanje brez najemnine v prenovljenem župnišču. Skrbeli bi naj za okolico in sami plačevali za kurilno olje za ogrevanje. To je nekako bilo vse. Seveda je bilo stanovanje kmalu premajhno in so zahtevali, da se mansarda poveča za dodatno sobo (na poti je bil nov otrok). Ker so farani ravno eno leto prej obnovili streho, seveda niso bili za to. No, pa se je začelo – vlomi, uničenje, na koncu pa požar (v eni izmed sob pa jeklenka s plinom). Uničili so vse, CSD pa jim je dodelil novo stanovanje drugje. Starejši otrok je bil v petem razredu. Glede na to, da starša nista bila zaposlena, je imel vse mogoče najnovejše računalniške igrice in res dober računalnik. Seveda stvarmi pa je počel tako, kot starša – uničeval. Tudi šolsko lastnino. Ker pa je baje družina bila finančno ogrožena, jim škode nikoli ni bilo treba povrniti.
Pa tudi moja sošolka iz OŠ izhaja iz familije 16 otrok. Vedenjsko problematična res ni bila, je imela pa hude težave v šoli. Naredila je samo 7 razredov. V tej familiji jih je bolj malo naredilo še kaj kot OŠ.
Sama naključja najbrž. Pa vseeno kvarijo to idilično podobo srečne velike družine. No, vsaj njihova okolica navadno ni tako srečna. Verjetno z razlogom.

Ma, ne moreš se ti s štirimi primerjat z enajstimi! Neprimerljivo!

Nas je 5 in ker so fantje že odrasli, so zrasli tudi lonci. Pa ajde, še gre. Pri vas je en več, bo menda tudi šlo.
Kako pa skuhaš za 13-14-15 ljudi? Kakšne piskre moraš imeti? Skuham lonec juhe, 5 litrov, imamo dva dni. Pri njih v 5 litrskem loncu ne skuhaš juho niti za en dan za vse!
Pa pranje perila, pa posteljnina, potrebuješ najmanj 30 kompletov preoblek za posteljnino, 14 velikih brisač in toliko malih v eni rundi, itd…

Ni šans, da bi ta mama sfolgala vse sama in se še ukvarjala z vsakim otrokom posebej, vsaj malo, vsaj vsak drugi dan…

New Report

Close