Panika
Zakaj mediji uporabljajo beseda panika ko gre za čisto smiselne ukrepe, npr pišejo da v Metliki vlada panika. Pa saj je omejitev stikov glede na izkušnje drugih držav čisto racionalen ukrep in to ni nobena panika.
Če kdo, potem bi novinarji morali poznati pomene besed.
Poznati bi tudi morali moč pisane besede in besede previdno uporabljati.
Metliški zdravnik je bil v stiku z okrog 300 osebami (!), tako navajajo v javnosti . Praktično po tej logiki bi Metlika morala biti v karanteni. V Italiji bi že bilo tako.
Pa prepovedovanje prireditev, zbiranja in druženja nad 500 oseb. To je mnogo previsoka številka. Že 50 oseb je preveč. Ampak to so naredili zato, da jim ne bi bilo treba vrtcev, šol in fakultet zapirat.
Naprimer gimnazija, ki ima nad 500 dijakov + zaposleni ( jih je kar nekaj v državi), , po tej logiki bi morala imet vrata zaprta. Kaj so otroci in mladina po njihovi logiki manj dovzetni za okužube, ali kako – ali pa kaj prikrivajo glede na nedefinirane “izbruhe grip in viroz” pred nekaj meseci, ko je manjkalo veliko mladih v vrtcih in šolah, da otroci to “lažje” prenašajo ?
Ne pretiravat. Dejstvo je, da ima Metlika samo 2 okužena. Ve se pa zato, ker je en zdravnik in so ga stestirali. Če ne bi bil, ga itak ne bi. A med počitnicami je bilo ogromno slovencev v Italiji na smučanju. A niso zdravniki in so doma, kao prehlajeni. V Metliki je vsaj pod kontrolo, a drugje? Prosto šetajo po trgovinah, šolah, službah in širijo virus.