Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Papež Benedikt XVI. v Ameriki

Papež Benedikt XVI. v Ameriki

BOSS- jaz zelo dobro razumem tisto kar ti pišeš in še kaj drugega!!! Samo pri tebi je pa bistveno drugače. Sam sebi praviš kakšen butec si. Preden oddaš še preberi kaj si npisal in to ne semo enkrat ampak VEČKRAT, mogoče se ti bo posvetilo. Pa to ne velja samo zate, je še veliko takšnih, kot pradedi npr.
A partizani so imeli akcijo, kjer je nastradalo veliko nedolžnih??? Ma bejži no! Ma kje si ti to slišal in kdo so ti nesrečneži bili. Mogoče domobrančki, ki so nedolžnim ljudem živim sekali glave??? Enkrat si v glavi razjasni razliko med okupatorji in osvoboditelji!!!
Seveda je za kriminalca hudo narobe, ko ga stlačijo za rešetke in kriv je tisti ki ga je ujel in ne tisti, ki je kradel!? Razmisli malo o tem in ne butaj neumnosti!

Ali je bil na oblasti ali ni bil? Kaj se sprenevedaš in lažeš! Za spreminjanje zakonov je dovolj navadna večina prisotnih v parlamentu in ne absolutna večina. samo da so lahko drugi krivi le pravoverni ne. Mah, brez veze. Uživi v senci je na soncu prevroče.

No spoštovana perutnina čas je da začneš študirati zgodovino ww2. Preberi si o akciji in reakciji pa ti bo mogoče kaj jasno kaj sem napisal.

ja, če gledaš zelo ozko (plašnice press), potem je bilo streljanje talcev s strani okupatorja ter klanje in posiljevanje s strani domobrancev reakcija na partizanske akcije. Vendar, kakšno taktiko upora proti okupatorju bi pa ti izbral za bolj primerno? Z molitvijo?

Ne boom, le da rezultat akcije mora prevagati nad rezultati reakcije. Le to. Iz pisanj, ki ti je bilo tudi na čveku predstavljeno, pa je bilo dostikrat razvidno, da je bil glavni cilj akcije reakcija nad civilisti. Res pa je , da smo danes lahko vsi generali.

ja, forum pa ima neko znanstveno težo. Na forumi je bilo PREDSTAVLJENO tako, kot da je bila reakcija glavni namen akcije.

BOSS, kaj si res tak bedak ali samo igraš??? Vsaka perutnina veliko več zna o zgodovini kot ti. Pojdi malo po svetu s tvojimi umotvori pa boš videl do kam boš prišel. Hitro krajši za glavo.
Samo res umski bolniki lahko tako razmišljajo, da so si SLOVENCI zaželeli malo vojne in so rekli gremo malo poskusit??? Vojna je bila Slovencem VSILJENA s strani okupatorja in tudikolaborantov in domačih izdajalcev! Ali vojna ali obglavitev, kot imaš napisamo že v prejšnjem postu.

ja, forum pa ima neko znanstveno težo. Na forumi je bilo PREDSTAVLJENO tako, kot da je bila reakcija glavni namen akcije.[/quote]

ne forum kot tak ampak prepisi dopisovanj in viri.

Ženkica, nikar tako hitro. Osteoporoza je nevarna. Odšepaj počasi. Spleti mi volnene nogavice. Zadnje dni me zelo zebe. Tvoj PRADEDI

Ali je bil na oblasti ali ni bil? Kaj se sprenevedaš in lažeš! Za spreminjanje zakonov je dovolj navadna večina prisotnih v parlamentu in ne absolutna večina. samo da so lahko drugi krivi le pravoverni ne. Mah, brez veze. Uživi v senci je na soncu prevroče.[/quote]

boss,
dober dan!

“Saj ni res pa je”, vse tole čvekanje je brez veze. Vseeno sem se oglasila.
Se ne sprenevedam niti ne lažem, to mi pripisuješ ti, napisal si mi tudi že, da imam skisane možgane. Kdo ima bolj skisane veva vsak zase!

Kar si napisal, ta čas pod boss, sem na hitro prebrala.
Med drugim si napisal 06.08.2009 ob 13:51:
“Še en primer kako sedanja vlada nima vizije o prihodnosti gospodarstva.”
Prejšnja jo je pa imela??? A ne? Ja, za svoje dobro, ja! Ne imej nas za tako neumne, za kaj so vse trošili sredstva!
Ne pripisuj Pahorjevi vladi vse slabosti! Slabosti se vlečejo že od DEMOS-a dalje.
Kdor je spremljal delo vlade JJ, dobro ve, da ni bilo vse okej, tudi sloni so letali.

Kdo je postavil temelje ob osamosvojitvi Slovenije? Dobro veš! Zakaj jih je toliko odšlo iz prve DEMOS-ove vlade? Vse lahko najdeš!
Če si gradil hišo tudi veš, da morajo biti temelji dobro postavljeni!
Po dveh letih je DEMOS propadel, ni šlo dalje več, zakaj, dr. Bučar je
povedal. Še za sedem mesecev so dobili mandat, pa še predzadnji mandat so imeli. Pristali smo v “nuli”!

Nedeljski, 09.08.2009:
DRAGI IN VPRAŠLJIVI NASVETI VEČNIH SVETOVALCEV IZ TUJINE!
Peterle je bil naklonjen “čudežnemu dečku” Jeffreyja Sacha. Sachs, ki je po Argentini svojo šokterapijo s pravtako katastrofalnimi posledicami preiskusil še v Rusiji. Pozneje priznal svoje zmote.
In še:
Dr. Jože Mencinger:
“Nauki in nasveti teh ustanov so bili pred 15 leti povsem zgrešeni in zdaj približno vemo, kako je s tem – tiste, ki so jih najbolj poslušali, je najbolj prizadelo. Tudi sedanjih nasvetov OECD ne bi jemal preveč zares.” Je izjavil dr. Mencinger. VEČ BERI V NEDELJSKEM!
Strokovnjak JAZBINŠEK, brez komentarja, jih je bilo že preveč na prodajo stanovanj.
http://www.dnevnik.si/debate/pisma_bralcev/1042288076
Minister za finance, Andrej Bajuk, še vedno prejema nadomestilo,
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042288557, pa komentarje beri!
NSi, pa sedaj kritizira delo sedanje vlade, kaj je delal njihov minister v prejšnji vladi jih ne briga. Tudi to ne, da prejema nadomestilo.
Tudi to ne, koliko je bilo za Bajuka porabljenih sredstev v preteklih letih. Koliko takih strokovnjakov so pripeljali v slovenijo, k sreči navadni smrtniki. ne vemo.

Mah, brez veze, res je!
boss,
če se ne strinjam s tabo in imam drugačno mnenje,
to še ne pomeni, da sem pametnejša od tebe,
le drugače mislim! Nisem tako izobražena kot si ti.
Zaradi dručnega mišljenja, mi ne pripisuj VEČ,
da imam skisane možgane.
Lep popoldan ti želim!”


Zagovarjaš partijo in se hkrati bojiš komunistov? Oni so metali žive ljudi v jamo![/quote]
PRADEDI,
ne zagovarjam nikogar, niti se nikogar ne bojim!
Sem se pa zelo bala belčkov, med drugo svetovno vojno, ker niso bili angelčki, kot jim nekateri pripisujejo.

Hahaha, če si ti res PRADEDI, bi moral vedeti kaj so bili zmožni tisti mladi mulci domobranci, ko so bili nekaj let starejši od mene in kaj so bili pripravljeni napraviti človeku, ljudem, ko so jim bili nevšeči.
Sem jih krepko občutila na lastni koži!
PRADEDI, okrog katerih si se ma motal ti?

Osvobodila me je partizanska vojska, hvaležna sem jim, drugače me sedaj tukaj ne bi bilo in tebi ne bi kravžljala živčke!:-)
S partijo in komunisti pa nisem imela nikoli nič, to sem že večkrat napisala. Jih je pa kar veliko v parlamentu in po raznih institucijah, ko so bili zagrizeni komunuisti.
Ampak, kaj hočeš, zaradi osebne koristi so se prebarvali in sedaj tolčejo po svojih bivših kolegih.
Nekateri se pač preoblačijo. Tudi tukaj na MON-u se kar naprej preoblačijo, saj sem mislila, da sem zgrešila forum, da sem prišla na SDS in NSi. Samo od njih novice, čisto so okupirali MON.

PRADEDI, pišeš: “””Oni so metali žive ljudi v jamo!”””
Tudi domobranci so metali žive ljudi v jamo, še preje so si morale žrtve same izkopati jamo. Med tem ko si je morala žrtev kopati jamo so žrtev zasramovali in še in še …..
Ne bom vsega pisala kaj so počeli domobranci, je vsega preveč. Kaj so počeli s PEPCO BOŽIČ 5. maja 1944, za ta nesrečni dogodek, primer bom raje pripopala link. Tam je opisan ta dogodek, napisala sem ga:
26.07.2007 ob 21:21, GLEJ MOJ POST, na temi “kako to”, tema se je začela 5. maja 2007, je kar veliko postov, preden prideš do 26.07.07.

Naslov je:
“ŽIVO SO ZAKOPALI!”
http://med.over.net/forum5/read.php?186,4057926
Tam sem pisala o raznih dogodkih, ko so jih počeli domobranci v Ljubljanski pokrajini in na Dolenjskem. O teh dogodkih nekateri ne vedo NIČ, nekateri so pa zanje gluhi in slepi.
ZGODOVINO JE POTREBNO VIDETI V CELOTI, TUDI ZA VEČ STOLETIH NAZAJ!
Nikomur ne bo škodilo, če bo bral opis žalostnih dogodkov med drugo svetovno vojno.
Pisala sem jih pa zato, ker so tukaj na MON-u, pisali samo o povojnih pobojih, nihče pa ni pisal domobransko izdajalsko delo med vojno, pod okriljem RKC.
Povojni poboji so posledida domobranskega medvojnega dela.

PRADEDI,
če si nisi prebral tiste teme takrat, si jo boš lahko sedaj, pa še kdo drug tudi, ko ga takrat še ni bilo na MON-u.

P.s.
Sem že boss-u napisala, da bom raje kakšno staro temo potegnila, za osvežitev spomina. Pa še komu drugemu bo prav prišla.

Ženkica, nikar tako hitro. Osteoporoza je nevarna. Odšepaj počasi. Spleti mi volnene nogavice. Zadnje dni me zelo zebe. Tvoj PRADEDI[/quote]
PRADEDI,
da ti odgovorim še na tole tvoje pisanje.
Hitim primerno mojim letom, kako pa ti?
Osteoporoze nimam, polomljena pri teh letih še nisem bila, nekateri so in so zelo ubogi, pa pomagat jim je potrebno.
V teh dneh te pa res ne more zebsti, ali nimaš PRABABICE, da bi te ogrela in spletla nogavice? Si pa res ubožček, bodi malo hinavski do nje, saj znaš biti, a ne?
Pod nikcem PRADEDI, ne bo mojih nogavic.

Lepo se imej in bodi dober do Prababic!

iz strankarskih strani????? :-)))))))))))

Lepo da si mi odgovorila, sedaj pa še jaz tebi. zelo rada delaš enolončnico. v njo mečeš vse pa če paše ali pa ne. Še huje, ponujaš jo kar naprej pa čeprav bi jaz le mal solate rad. Tako je to pri tebi. Še enkrat prababi, vsak zakon ki, je bil sprejet, se ga lahko spremeni. In vladajoča stran ima za to vse vzvode. Najlažje je le kritizirati in nič narediti.

Napisala si, da ima vsak svoje mnenje. Se strinjam! Zato pa trdim , da sedanja vlada nima pojma kaj naj dela. Žal! Plačala pa bova tako jaz kot ti. Problem vseh naših vlad je obračun z preteklim časom ne pa delo za sedanjost. Kaj veš, mogoče pa bova kdaj dočakala, da bo prišel pravi na oblast, in da bo znal prav razdeliti delo. Živi bili pa videli.

iz strankarskih strani????? :-)))))))))))[/quote]

Zakaj pa potem uporabljaš ideološko naravnano razlago zgodovine iz prejšnjega sistema? To strankarsko časopisje so vnesli v vse pore.

boss, pozdravljen!

Lepo, tudi jaz bom tebi odgovorila, ker bi rad še malo solate, da ne boš samo ob enolončnicas. Nekateri tudi enolončnic skoraj nimajo več!
Boš dobil še malo solate in še nekaj hrušk in jabolk.
Že pred dvemi leti sem nekje napisala, da nas bodo spravili na beraško palico in so nas res! Nimam časa, da bi šla pogledat, kaj si ti takrat napisal.


Ja, ja boss, vsak zakon se lahko spremeni.
Kako bi bilo, kakšna reakcija bi bila od desnice, če bi po dveh letih vladanja DEMOS-a, spremenili vse zakone? Kaj praviš? Raje ne bom napisala.
Če bi spremenili Jazbinškov stanovanjski zakon. Po kakšni ceni so bila pradana stanovanja?
Da o deonacionalizaciji ne govorim, koliko odškodnin je bilo plačano in to vse iz davkoplačevalskega denarja. Lako bi ti še naštevala razne solate, tudi sadja ne zmanjka.

Kot sem že napisala, zelo slabe temelje si je postavila prva osamosvojitvena vlada.
Sem poslušala Mencingerja oni večer, dejal je, da o marsičem niso vedeli nič! Tudi vse ni bilo potrebno prodati.
Ja, ja najeli so čudežnega dečka Sacha, pa strokovnjak Bajuk je priskočil na pomoč. Evo ga, kako se reži, saj se lahko.
http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042290130
Že veliko sem poslušala nekatere, ko so bili takrat v vladi, tudi France Bučar, je nekoč dejal, ker niso znali dalje, je DEMOS propadel. Rušitelja Peterleta upam, da tudi poznaš!?
Ti jih kar zagovarjaj, že veš zakaj!


Najlažje je kritizirati, to znajo eni in drugi! Predvsem, pa to kritiko dobro obvladajo ti, ko jih ti kar naprej braniš in zagovarjaš!
Svojih napak pa ne vidijo ko so jih delali vsa štiri leta vladanja.
Napake je težko odpravljati.


Težko je popravljati napake, posebno še take, ko jih je delala prejšnja vlada. Žal!
Žal, tudi, da ti ne vidiš, da je prejšnja vlada pustila prazen žakelj in kup pufov. Žalostno je tudi, da prejšnji, vladarji tega ne vidijo in vse pripisujejo Pahorjevi vladi. S tabo vred.
Sem ti že napisala, da ima NSi in Ljudmila Novak mnogo kritike. Kaj vse je in koliko škode je napravil njihov financminister Bajuk, tega pa gospa Novakova ne vidi. Ne vidi, da je to posledica, ko se vleče že iz časa DEMOS-a in Argentinskih strokovnjakov. Pa izguba jugotrgov.
Bajuk, je kidnil in se nam reži s polno malho. Pa ga ni nič sram, pa saj mu bo vse odpuščeno, a ne?

Ja,ja, plačali bomo vsi mi, navadni smrtniki.
Poslanci so poskrbeli za sebe, še regres bodo dobili, saj so ga že.
Sebi so kar dobro postlali, ne eni ne drugi, si sebi ne krajšajo bonitet.
Hahaha, pravi na oblast, sem že povedala, da s praznim žakljem vladati je težko, pa naj pride kdor hoče.
Mogoče, boš pa le dočakal in videl, ali pa pomagal razdeliti delo, saj znaš, mogoče ti bo uspelo.
Tukaj je še nekaj asov, iz časa osamosvajanja in njihovi kiksi.
http://www.dnevnik.si/nedeljski_dnevnik/aktualno/1042209039,
komentarje beri pri linkih!
Lepo se imej!

[/quote]

No witch bo kej?[/quote]

witch,

za witcha z rožički, se vedno kaj dobi.

http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/1042289571,
http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/objektiv/1042289608

Papež izgnal frančiškana, ker je imel spolne odnose z redovnico
http://www.dnevnik.si/novice/svet/1042288031
http://www.dnevnik.si/novice/neverjetno/1042283886
Papež bo imel kar veliko dela, da bo kos tem gospodom.

Uh, vsa čast , ti! da se ti da tako na dolgo pisati še posebaj da me tako seciraš.
Praviš, da bi bila reakcija opozicije na spremembo zakonov velika. Veš, brigal je Drnovška za to in tudi sedanje veljake ne. Zelo plehek izgovor si si izbrala.
Prazen žakel! Ta žakel je imel kar lepo uravnotežen prihodek in odhodek. In ravno zaradi tega si je lahko sedaj Pahor privoščil kar 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} primanjkljaj v bilanci.
Aja, strašni Sachs. Ja poskušal je prodreti z svojimi idejami a na srečo ni!
Pa še strašni Mencinger. Čudno izjavo postavljaš kot potrditev tvoje teze. Veš, on je bil gospodarski minister, torej odgovoren za stanje v gospodarstvu.
Pa še Bajuk. On je vodil svoje ministrstvo zelo konzervativno. In ravno temu dejstvu se imamo za zahvaliti da nismo bili že na začetku na udaru. tako kot Madžarska, recimo.
Sicer pa ima sedanja naj, naj vlada vse možnosti da nas popelje še močnejše iz te krize.


boss, dober večer!
Madonca, pridni ste pa kot kej, pa koliko novincev se je pojavilo. :-)))
Pa še vsi, vse vedo, vidiš, te, bi morali izvolt v novo vlado, tebe pa za premiera, ker največ veš, hahaha, saj sem ti že večkrat napisala, da si blizu korita.:-) Od A do Ž, vse veš!

Hahaha, a cesiram te,:-) bejš bejš, samo pogovarjam se s teboj.:-)
Malo dolgo si čakal, nimam časa, še precej dolga imam tukaj, počasi se daleč pride.

– Drnovšek je dobro vedel, da se boste popapcaj (malo olepšala) med seboj.
– Pišeš: “brigal je Drnovška in tudi sedanje veljake ne.
boss, povej, kaj je brigalo vlado JJ???
Aja, Rožmanovo sodbo so razveljavili, kup kreditov nabavili, Lovro Šturm se je pa sploh pobrigal, “Resolucijo o evropski zavesti in totalitarizmu” je sestavil v času predsedovanja, s svojimi kolegi, da se uradno izenači nacistične in komunistične zločine. Domobranci in RKC ni pa niti omenjejena nikjer, da so kaj hudega storili Slovenskemu narodu. Vse grdobije so skrili, ampak, jaz jih nisem pozabila.
Kaj so bili tisti mladi domobranci zmožni napraviti ljudem, sem že zgoraj napisala PRADEDKU, veliko je takih zgodb. Mogoče kdaj drugič, da te ne bom preveč “secirala” sedaj.:-)
Nekje sem tudi brala, da je Lovro Šturm – odrešenik cerkve, dogovorili so se kako bodo financirali največjo versko ustanovo, Slovensko katoliško …., prisoten JJ in visoki cerkveni predstavniki, tudi Uran, napiši ga v “Najdi si”, boš dobil en kup stvari o Lovru Šturmu.
Hahaha, izbrala sem plehek odgovor,:-) si napisal.
Prazen žakel, pišeš: lepo uravnotežen prihodek in odhodek. Dej dej, a res?
Strašni Sachs, Mencinger …… Mogoče ti pa kakšna ovca le verjame?
Ja, seveda, Bajuk je pa “AS” 1/A, res škoda, da niste dobili še en mandat, kot je napisala Ninej, sem prav radovedna kako bi šlo, ker je že hudičevo škripalo v letu 2007 in 2008, lahko ti potegnem kakšno staro temo,
Lahko temo: “Saj ni res pa je”, v njej je veliko napisanega, pa še veliko drugih tem je, kjer se je obravnavala takratna kriza.

Prejšnja vlada je imela kar veliko dela sama s seboj. :-)))
Prav malo je brigalo vlado JJ za navadne smrtnike, če so bili tako fajn, zakaj je pa šlo vse navzdol???
Sem ti že napisala, da če nekatere zavajaš, mene ne, pa še mnogih ne!

Trenutna vlada ima možnost, če ji bo uspelo počasi popravljati napake prejšnje vlade in velikih kiksov vlade DEMOS.

Komuniste obtožujete za revolucijo, da so lahko prevzeli oblast.
Sem že napisala, da je bilo komunistov leta 1945 malo, sem tukaj na internetu brala.
Največ jih je bilo, ko so se v KP vključili sinpatizerji izdajalcev.
Imaš lep pregled, po naših poslancih, kateri so bili v KP in na visokih, dobrih delovnih mestih, sedaj pa na vsa usta kritizirajo prejšnji sistem in nas osirajo v Evropski uniji, kar precej je takih, ni mi jih potrebno naštevati, ker jih bolj poznaš kot jaz.

Kako se reče temu bombandiraju, po levici, ko jo izvajajo desničarji SDS in NSi in MSi. JE TO TUDI REVOLUCIJA, DA BODO PRIŠLI NA OBLAST???

Prilagam link, gospe Ljudmile Novak, ko je zadnje čase tudi precej agilna z bombandiranjem, v linku se vidi, kako je trpela “ubožica”, v prejšnjem režimu. Kaj so nekateri zmožni napraviti za svojo korist, na vse njeno početje se lahko samo nasmejem.
http://nsi.si/Predsednica.html

Še to:
Včeraj je obiskala občino Kungota, nima lopate,:-) da bi pomagala, to je izlet in reklama! Klikni na sliko!
http://nsi.si/tajerska-ponovno-dalec-od-ljubljane.html
Lahko noč!

Dobro jutro!
Že na vse zgodaj si mi servirala svojo znamenito enolončnico! Hvala, a je zanič! Vlečeš se ven z enimi in istimi izgovori pa če pašejo sem ali pa ne. Glede na tvoje pisanje smatram, da si končno ugotovila, da se zakoni dajo spremeniti če je to v interesu vladajočih. Le to in nič drugega ni bila najina tema pogovora.
Na zadnje bom še začel verjeti napovedim o razpadu koalicije jeseni. Očitno se vam zelo kolca po opozicijskih časih ter lenarjenju. Sedaj je treba delati to pa vam ne diši preveč.

PRABABI znova in znova servira svojo pokvarjeno enolončnico!
Old woman, če ti še ni kdo povedal ti bom jaz: S temi tvojimi mnenji si rit obrišemo. Čez dan iščeš partijske verze po internetu, zvečer jih pa kopiraš na ta forum. To tvoje forsiranje partijskih idej med ljudi ne vžge. Haloooo oma, če misliš, da boš z boljševiško poezijo prevzgojila današnjo mladino se pošteno motiš. 🙂

Kar malo okoli sebe poglej, da bolj ko ta črni in ta beli blejajo, bolj pri mladini vžiga prav to (če zanemarimo okolja, kjer imajo gospod župnik zadnjo in glavno besedo).

Kar malo okoli sebe poglej, da bolj ko ta črni in ta beli blejajo, bolj pri mladini vžiga prav to (če zanemarimo okolja, kjer imajo gospod župnik zadnjo in glavno besedo).[/quote]

Pri mladini zgodovina bolj malo vžiga.

naša mladina je pametna!!!

Razen kadar na 24kur preberejo, da je Potrč izjavil, da v Jugoslaviji ni bilo komunizma. Nato pa pišejo svoje boljševistične prebliske po forumih, kot kura brez glave. Potem pa Toš dela raziskavo, katere starostne skupine “vsrkavajo” znanstvene vsebine na 24kur in pride do rezultata, da so to predvsem 12 – 16 letni mulci!!!

New Report

Close