Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Par v mojem stanovanju, pričakuje otroka…. Kako je v tem primeru z najemnino?

Par v mojem stanovanju, pričakuje otroka…. Kako je v tem primeru z najemnino?


Lažnivec ali pa samo napihnjenec si ti.
Ne nakladaj. Verjetno oddajas luknje študentom in se greš nekega daso. Jaz oddajam nepremičnine za malo globlji žep in si takih neumnosti ne morm privoščit da bi se vtikala in lonček zraven prislonila vsakic ko bi kdo dojenčka dobil ali pa ljubico pripeljal. Ti si na izgubi par sto evrov mesečno jaz sem bila ob tri jurje mesecno nazadnje v Zagrebu ko so se odselili najemniki nazaj v tujino. Dva meseca in pol je to že 7 jurjev plus stroške je treba plačat.. Če bi delala po tvoje lahko kar zaprem dol.[/quote]

Očitno te je zadelo, kaj? Verjamem, da te boli? Ne vem kaj je zate luknja, povedala sem, da oddajam stanovanja in ne vem zakaj bi lagala? To je moj vir dohodka, moje preživljanje in moram reči, da mi ne gre slabo he he. In motiš se, ti grdoba, ne oddajam študentom in študentom nikoli niti ne bi hotela, oddajam samo zrelim zaposlenim ljudem. Ja, prav takšnim, kot si jih ti želiš. Z globjim žepom. Tistih socialcev, ki ti stanovanje samo razbijejo, jaz ne pobiram. V vseh teh letih kar oddajam, še nisem imela mesec dni prazno nobeno stanovanje. Kaj praviš pa sedaj, aja lažem. seveda. Kar tolaži se, če ti bo lažje.[/quote]

No no tebi pa jaz niti malo ne verjamem pa nimam z grdim nobene veze. Torej ti oddas oglas za stanovanje z razponom cene ali kaj glede na stevilo ljudi?
Cesa takega razen pri Airbnb ali oddajanju stanovanja po sobah studentom se nisem videla.

Pac ko stanovanje najames ves kaksna bo najemnina in je fiksna.

Sem ženska in ne moški.
Za hm
Vsak ki se ukvarja z oddajanjem nepremičnin za malo globlje žepe ti bo znal povedati da obstajajo določena pravila . Zelo pomembno pravilo je Nikoli se ne vtika v življenje najemnikov ampak res nikoli. Tisti ki je pripravljen plačati določeno ceno in to redno placuje ni tvoj podrejeni, da ga ti buzoriras kot se tebi zdi ampak enakopravna stranka. Kar verjemi da ti ljudje se kako cenijo svoj denar in ga ne bojo kar tako višek tebi dali ker se ti spomniš da ljubica prevečkrat v stanovanju prespi in je postelja bolj znucana. To bi moralo veljati za vse ki si ne želijo izgube. Jaz denarja ne pobiram na cesti da bi se lahko šla te stose. Če ga imaš pa ti viška pa super. Računa se kvadratura. Število oseb se dogovori, če se le to spremeni se doda aneks in to je to. Ni nobenega govora o tem da dvigujem najemnino ker se je recimo ljubica preselila in sta zdaj dva v 4 sodnem stanovanju. Zakaj že? Najemnina ostane ista. Stroški so večji ampak to ni moj strošek ampak najemnikov.
Seveda št oseb je omejenokadar jih je preveč na premajhni kvadraturi. V 4 sodnem stanovanju jih ne more biti 85.

Nikoli nisem zvišala najemnine, če se je družina povečala za novega družinskega člana. Zakaj sploh bi? Z družinami nisem nikoli imela težav. Obojestranski fer odnos je zlata vreden.

Pogodba določa vse.

Ker pa je seveda nesprejemljivo, da v stanovanju bivata dva, onadva:

– ker so velike sobe
– ker se počutita osamljena
– ker več ljudi več ve

vzameta k sebi (spalna vreča) v veliko sobo še po dva.

Cena za tista dva je bila recimo 150 evrov po osebi, onadva pa oddajata naprej še dvema recimo po 100 evrov mesečno. Torej dajeta vsak mesečno po 150 evrov, dodatno pa kasirata vsak po 200 evrov in sta vsak po 50 evrov v dobičku.

Ni kaj, mladi ljudje so pregnani, očitno bodoči poslovneži, lastnik pa je – bedak!

Oddaš dvema, dobiš pa – hostel …

reč mi, da se hecaš?

reč mi, da se hecaš?[/quote]

Ne, se ne.

reč mi, da se hecaš?[/quote]

Ne, se ne.[/quote]

Ma sem pomislila, da je šlo za malo cinično pripombo, a zdaj sem brez besed… da tak folk obstaja, ojej… Upam, da si pol v kratkem spakirala pa našla kaj drugega.

Očitno te je zadelo, kaj? Verjamem, da te boli? Ne vem kaj je zate luknja, povedala sem, da oddajam stanovanja in ne vem zakaj bi lagala? To je moj vir dohodka, moje preživljanje in moram reči, da mi ne gre slabo he he. In motiš se, ti grdoba, ne oddajam študentom in študentom nikoli niti ne bi hotela, oddajam samo zrelim zaposlenim ljudem. Ja, prav takšnim, kot si jih ti želiš. Z globjim žepom. Tistih socialcev, ki ti stanovanje samo razbijejo, jaz ne pobiram. V vseh teh letih kar oddajam, še nisem imela mesec dni prazno nobeno stanovanje. Kaj praviš pa sedaj, aja lažem. seveda. Kar tolaži se, če ti bo lažje.[/quote]

No no tebi pa jaz niti malo ne verjamem pa nimam z grdim nobene veze. Torej ti oddas oglas za stanovanje z razponom cene ali kaj glede na stevilo ljudi?
Cesa takega razen pri Airbnb ali oddajanju stanovanja po sobah studentom se nisem videla.

Pac ko stanovanje najames ves kaksna bo najemnina in je fiksna.[/quote]

Glej, meni je čisto vseeno, če ti verjameš ali ne. To je pač čisto tvoja osebna odločitev.
In ne, nobenega razpona ni. Cena v oglasu je pač za eno osebo. Če želita biti v stanovanju dva, je cena višja. Je pa zanimivo ravno to, da se vam tukaj zdi to nekaj nezaslišanega, v resnici pa najemnik sam vpraša kakšna je cena, če bosta dva.
In seveda, ko nekdo stanovanje odda, ve kakšna bo najemnina in seveda je fiksna. Ve pa tudi ali bosta v stanovanju dva ali eden. Glede na to, se določi najemnina. V čem je problem?
Tudi stroški v oglasu so navedeni za eno osebo in vsi vemo in začuda se celo strinjamo, da so, v kolikor je oseb več, višji 🙂

Ne ti mene učiti kako in kaj pa bodi moški ali ženska. Imam ogromno izkušenj s tem poslom. In nikakor se ne vtikujem v njihovo življenje in niti malo ni vseeno ali bo v stanovanju eden ali štirje.
Tako pač je. Komur ne odgovarja, lahko gre naprej.

Družina je naše največje bogatstvo. Jaz te ob takem predlogu premlatim do nezavesti na tvojem lastnem oddanem pragu in nato prekinem najemno razmerje.

Bi najemnino znižali,če bi se eden odsesil?

Ne, se ne.[/quote]

Ma sem pomislila, da je šlo za malo cinično pripombo, a zdaj sem brez besed… da tak folk obstaja, ojej… Upam, da si pol v kratkem spakirala pa našla kaj drugega.[/quote]

Sem prosila, da mi zahtevo poda pisno. Na podlagi pisne izjave sem najemno pogodbo prekinila brez odpovednega roka ter se odselila v roku 1 tedna.

No no tebi pa jaz niti malo ne verjamem pa nimam z grdim nobene veze. Torej ti oddas oglas za stanovanje z razponom cene ali kaj glede na stevilo ljudi?
Cesa takega razen pri Airbnb ali oddajanju stanovanja po sobah studentom se nisem videla.

Pac ko stanovanje najames ves kaksna bo najemnina in je fiksna.[/quote]

Glej, meni je čisto vseeno, če ti verjameš ali ne. To je pač čisto tvoja osebna odločitev.
In ne, nobenega razpona ni. Cena v oglasu je pač za eno osebo. Če želita biti v stanovanju dva, je cena višja. Je pa zanimivo ravno to, da se vam tukaj zdi to nekaj nezaslišanega, v resnici pa najemnik sam vpraša kakšna je cena, če bosta dva.
In seveda, ko nekdo stanovanje odda, ve kakšna bo najemnina in seveda je fiksna. Ve pa tudi ali bosta v stanovanju dva ali eden. Glede na to, se določi najemnina. V čem je problem?
Tudi stroški v oglasu so navedeni za eno osebo in vsi vemo in začuda se celo strinjamo, da so, v kolikor je oseb več, višji :-)[/quote]

V oglasih so cene za osebo? So, ja, kjer se v stanovanja baše po 4 ljudi v sobo na pograde.

Glej, meni je čisto vseeno, če ti verjameš ali ne. To je pač čisto tvoja osebna odločitev.
In ne, nobenega razpona ni. Cena v oglasu je pač za eno osebo. Če želita biti v stanovanju dva, je cena višja. Je pa zanimivo ravno to, da se vam tukaj zdi to nekaj nezaslišanega, v resnici pa najemnik sam vpraša kakšna je cena, če bosta dva.
In seveda, ko nekdo stanovanje odda, ve kakšna bo najemnina in seveda je fiksna. Ve pa tudi ali bosta v stanovanju dva ali eden. Glede na to, se določi najemnina. V čem je problem?
Tudi stroški v oglasu so navedeni za eno osebo in vsi vemo in začuda se celo strinjamo, da so, v kolikor je oseb več, višji :-)[/quote]

V oglasih so cene za osebo? So, ja, kjer se v stanovanja baše po 4 ljudi v sobo na pograde.[/quote]
To so luzerji ki cuzajo študentarijo. Nobena normalna stranka ne bo plačevala pograda z zlatom. Danes je ponudba velika. Stanovanj se ne manjka. Zakaj bi plačeval cuzavcu če lahko plačuješ normalnemu najemodajalcu.
On misli da šteje št. Oseb v resnici pa šteje lokacija kvadratura in standard nadstandardno luksuz… Odvisno kaj kdo išče in koliko lahko plača. Se mu vidi da se ni oddajal nadstandardnih nepremičnin ker ne bi neumnosti pisal sploh glede dojenčka in dviga najemnine zaradi dojencka. Če pa nočeš otrok ali familjo v svoji lastnini pač zelo diplomatsko to navedeš se preden oddas, ne pa po kavbojski aha noseča je žena plači več. Keri kmetavzarji.

Ma sem pomislila, da je šlo za malo cinično pripombo, a zdaj sem brez besed… da tak folk obstaja, ojej… Upam, da si pol v kratkem spakirala pa našla kaj drugega.[/quote]

Sem prosila, da mi zahtevo poda pisno. Na podlagi pisne izjave sem najemno pogodbo prekinila brez odpovednega roka ter se odselila v roku 1 tedna.[/quote]

Bravo!

Meni se zdite trčeni vi, ki mislite, da bo najemnina enaka, pa če bo v stanovanju ena ali deset oseb.[/quote]
Po kakšni logiki pa ti to?

Npr. oddajaš 2 sobno stanovanje. Kaj tebi naredi razliko a ga najame ena oseba, ali par ali 3-članska družina?

Število ljudi ne poveča kvadrature niti ne izboljšajo lokacije stanovanja, ipd. kar so stvari, ki pravzaprav postavijo standard za višino najemnine.

Vsakič ko grem na MON, se zgrozim ko take teme berem in vidim med kakimi debili živim.

Ne. Jaz jim en mesec nisem računala najemnine (pa ni majhna, 750 eur).

kaj takšnega je možno samo v Ljubljani! Na srečo pa je tudi v Ljubljani zadnja leta veliko praznih stanovanj in lahko podnajemniki hitro najdejo novo.
Če bi ljubljanski pogoltneži oddajali stanovanja tako kot se to dejansko dela, bi ne samo imeli vsi vse prijavljeno, ampak imeli ceno najema določeno za stanovanje. Seveda se k temu pove tudi za do koliko oseb je stanovanje primerno. Da ne bo kakšen človekoljub noter naselil že 20 migrantov in tri pse. Če podnajemniki sami plačujejo stroške, je to vse in jim v primeru, da imajo otroka, ne moreš višat najemnine, lahko jih samo izseliš, če je s pogodbo določeno, da stanovanje ni primerno za majhnega otroka. Najemnik naj bi imel po zakonu podobne pravice kot da je v svojem stanovanju, kako je s tem v praksi, vključno z nenapovedanimi obiski lastnikov in podobno, pa vemo.
Povečano članstvo družine za eno osebo bo pa vplivalo na višje stroške, ki se plačujejo upravniku stanovanja. Tudi če si omislijo psa, se ta strošek poveča za pol osebe. Če torej te stroške plačujejo sami, nimaš kaj poviševat najemnino. Če jih plačuješ ti, pa povišaš najemnino za toliko kot se povišajo mesečni stroški na položnici od upravitelja stanovanja.

Po tvoji logiki bi moral človek s 50 kg plačevati pol nižjo najemnino kot človek s 100 kg, saj lažji manj obrabi parket, stole, posteljo, wc školjko, kavč… Mogoče bi bilo smiselno uvesti štempljanje kartic, da bi se videlo, koliko časa podnajemniki prebijejo v stanovanju. Pa seveda tudi kamere, ki bi pokazale, kaj počnejo in kako intenzivno, da se lahko zaračuna primerno najemnino, v katero je vključena obraba stanovanja in opreme…

Človeška neumnost res ne pozna meja.[/quote]

Dobra ideja. Mi je pa smešno, kako vsi skačete v luft. Pa kaj ste res tukaj sami socialci brez lastne strehe nad glavo? Da se tak cufate za tistih nekaj centkov ah jej. Napravite raje nekaj zase, da vam ne bo treba v najem.[/quote]

Brez Jazbinška bi bilo tudi ljubljanskih landlordov bistveno manj!
Stanovanja, ki se oddajajo v kleteh v raznih hišah na obrobju Ljubljane, pa itak običajno niso vredna naziva stanovanje.

Posel s stanovanji je v LJ cvetel zaradi študentov. Vsi so najraje oddajali študentom. Pred raznimi subvencijami in kazenskimi prijavami je bilo to vse večinoma kar neprijavljeno in neobdavčeno. Študenti so šli vsak vikend domov, nekateri so bili v LJ samo po 2, 3 dni na teden. Poznam družine, ki so medtem, ko študentov ni bilo, še naprej same uporabljale prostore, ki so jih dale v najem. Da je sin vadil violino tam ali pa da se je hčerka na miru učila. Študentom tudi ni bilo treba urejat prijav stalnega prebivališča in običajno so bili iz razmeroma dobro stoječih družin, večinoma bolj premožnih od njihovega lastnika stanovanja, z drugih koncev Slovenije. Socialci, o katerih pišete, so otroke dali v študentski dom, zato ljubljanski landlordi niso imeli slabe vesti nabit najemnine do neba. Včasih je bilo težko dobit stanovanje v Ljubljani. Potem je bilo pa otrok vse manj, posledično tudi študentov. Kot gobe po dežju pa so nastajale nove fakultete in univerze in v LJ je prihajalo vse manj provincialcev. In tako se je ljubljanska gospoda znašla v situaciji, ko mora v svoja čudovita z vlago prepojena in z odsluženim pohištvom opremljena stanovanja vzeti celo mlade družine, osebe z nerednimi dohodki, morda celo tujce. Še vedno bi radi uveljavljali site pogoje kot pri študentih, ampak tudi vsi ljudje niso več tako neumni kot nekoč.

Samo res, mogoče bi predlagala najemodajalcu, da mi konkretno zniža najemnino, zdaj ko v stanovanju živim sama. Hm…

seveda, najemodajalcu pripada polovica otroškega dodatka od vsakega otroka.

otrok prinese stroške pri elektriki, ogrevanju itd. ampak to običajno ni povezano z najemodajalcem, saj najemnik sam plačuje vse položnice.
Če vam pa otrok pokozla vaš čudovit kavč iz časa Jugoslavije, ste pa itak že zaračunali varščino.
Res ne vem od kod ljudem kaj takšnega pade na pamet!

Skratka, ne moreš na račun tega poviševat najemnino, lahko samo prekineš pogodbo, če imaš za to zakonsko podlago ali to dodaš aneks, da pač stanovanje ni primerno za dojenčka in potem to mlado družino izseliš. Kar je še vedno bolj fer kot pa da jih izsiljuješ z višjo najemnino.
Poleg tega je treba bit pozoren tudi na to, kje ima otrok prijavljeno stalno prebivališče. Mladoletnih otrok ne moreš kar pognat na cesto.
O tem bi v bistvu morali razmišljat prej in takšne stvari dat v pogodbo, če se vam to zdi smiselno. v pogodbo lahko daš karkoli, tudi da se najemnina potroji v primeru otroka. Vprašanje pa, če bo kdo to podpisal. Kar tako pa to ne gre.

V ZDA recimo ful ljudi celo življenje živi v najemu in se selijo za službami itd.
V Sloveniji je kaj takega nepredstavljivo. Se vidi, da je ta kapitalistična tradicija zrasla na bolnem socializmu in je vse prej kot socialna.

New Report

Close