Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PARADIŽNIK, rada bi naredila za ozimnico paradižnikov sok ali omake, kako nak to konzumiram, naredim??

PARADIŽNIK, rada bi naredila za ozimnico paradižnikov sok ali omake, kako nak to konzumiram, naredim??

Paradiznik je bolj zdrav, ko je kuhan.

Konzumiras pa tako, da odpres usta, prezvecis in pogoltnes:)

Res si lena. Jaz sem za gospoda župnika lani paradižnik olupila, rahlo skuhala v malo dobrega rdečega vina, spirirala in začinila s svežo baziliko in svežim origanom. Gospod župnik je nekaj podaril naprej in rekel, da so vsi pohvalili.
[/quote]

A gate mu tudi opereš, lupiš na roke?

Zelo pomembno vprašanje.

Paradižnika ne lupim. Zrežem v posodo rahlo posolim , malo pokuham, zmisam…..kuham do željene gostote. Dam v kozarce in nato še v pečico na pasterilizacijo. Še nikol se mi ni pokvaril , pa ne rabim nobrnga alkota.
V slkrinjo ne shranjujem več nobene ozimnice razen v tiste tri predale , ki jih ima hladilnik kakšno papriko za rižoto.
Sem ugotovila , skrinja , če jo imaš izklopljeno vsaj pol leta pršpara vsaj 180 ojeov. Tako da za tisti denar raje kupim ohoho mesa, pa še štroma ne plačam. In še to…vitamini ijn ostalo vzelenjsvi se uniči tudi z globokim zmrzovanjem.

Moj komentar je dodatek
h

Capricciosi

ne
kolk
komplicirate

Mislim, da neprekuhan paradajz ne bo za konzumiranje, ker še prekuhan crkne. Avtorica, ti pa uporabi kdaj slovar tujk al pa rajši lepo po naše napiši. Saj nam je vseeno, ko te ne poznamo, ampak v družbi tistih, kjer bi rada bila bolj pametna, lahko izpadeš tudi neuko in putkasto.

jaz pa paradižnik zmiksam, malo posolim in zamrznem … nekaj ga zamrznem v vrečkah za led, to so potem male porcije, nekaj pa ga nalijem v jogurtove lončke … in to je to … delam pa že nekaj let tako in se obnese …

avtorica, narediš to svojo hladno omako in jo daš zmrznit, drugače ne gre


Jaz pa sploh nič ne cedim in ne pasiram. Enostavno vse (prekuhano) zmeljem s paličnim, velikokrat dodam še kakšno bučko in veeeeeeeeliko česna. Pa origano. Pa vroče polnim v kozarčke. Nas mini kožice in semena ne motijo.
Nekaj od tega dam zmrznit v vrečke tanke plasti, da potem kar lomim stran, ali pa ledene kocke, ki jih potem dam ven iz pladenjčka in v vrečko, ko so zmrznjene.
Čisto brez kuhanja pa ne bo šlo, čeprav te razumem. Res ni boljšega kot sveža omaka.

Ampak to še vedno ne bo tako kot je zdaj – sveža omaka. Solila pa jaz pred zamrzovanjem ne bi. Slabše zmrzne.


Jaz pa sploh nič ne cedim in ne pasiram. Enostavno vse (prekuhano) zmeljem s paličnim, velikokrat dodam še kakšno bučko in veeeeeeeeliko česna. Pa origano. Pa vroče polnim v kozarčke. Nas mini kožice in semena ne motijo.
Nekaj od tega dam zmrznit v vrečke tanke plasti, da potem kar lomim stran, ali pa ledene kocke, ki jih potem dam ven iz pladenjčka in v vrečko, ko so zmrznjene.
Čisto brez kuhanja pa ne bo šlo, čeprav te razumem. Res ni boljšega kot sveža omaka.
[/quote]

to na kocke je tudi meni najbolj praktično, vzameš eno, dve, šest, vržeš v juho, riž, omako …

Paradižnik ima boljšo hranilno vrednost pokuhan, ne svež.

New Report

Close