Paraziti
V Sloveniji je bilo leta 1991 v javni upravi zapslenih (9773) uslužbencev.Aprila leta 2006.pa že(35.179) uslužbencev.Če k tem prištejemo še povečanje števila zaposlenih v ostalih državnih službah ter vse koncesijske službe ki se napajajo iz državnega proračuna in vse druge pridemo zlahka do spoznanja ,da se je število novo zaposlenih in vseh drugih ki prejemajo plačo iz državnega proračuna enormno povečalo.
Za vso to silno armado novopećenih uradnikov je bilo potrebno zgraditi nove pisarne. Zraven velikih stroškov za izgradnjo (v večjem delu nepotrebnih)pisarn je treba prišteti še mesečne stroške za vzdrževanje,ogrevanje pozimi,hlajenje poleti,porabo el energije,vode,pisarniškega materiala itd.Na koncu pa je potrebno k mesečnim stroškom prišteti še bruto plače vseh na novo umetno ter nepotrebno zaposlenih uradnikov.
Da pa bo nesmisel vsega tega še večji so poskrbeli naši vrli vladni ekonomisti,kateri so te nepotrebne stroške prikazali kot rast BDPja zaradi povečane potrošnje.To ni rast BDPja ampak je ekonomska katastrofa.Da pa bo mera polna so pred kratkim sindikati javnih uslužbencev grozili z stavko in zahtevali povišanje plač.To je isto kot če bi v MURI povečali število delavk za 5.000 – in bi potem ob kolčinsko enaki proizvodnji delavke MURE stavkale ter zahtevale povišanje plač.
Tudi na vseh druhih področjih se v Slovenji investira veliko denarja v objekte od katerih nima nihče koristi in zaradi katerih vsi slabše živimo.Gradnja nepotrebpnih objektov je slovenska nacionalna bolezen.Pa še en velik problem će ne največji je v Sloveniji.To je gospodarski kriminal (po domače lopovščina)katerega nihče ne preganja.
Vse zgoraj opisano je metanje denarja skozi okno in to denarja tistih,ki proizvajajo koristne stvari in držijo Slovenijo pokonci.Prej bom postal jaz PAPEŽ kot pa bo SLOVENIJA z tako slabim načinom vodenja dohitela razvite države.
komentar, se bojim, da si pomešal jabolka in hruške. Številk sicer ne poznam in ta trenjtek se mi jih ne ljubi iskati, ampak o tvojih številkah zgolj tole: kolikor vem, je v Kliničnem centru v LJubljani zaposlenih okroh 6000 delavcev (zdravnikov, medicinskih sester, ostalega osebja). verjamem, da jih leta 01 ni bilo kaj bistveno manj. Če je v KC Ljubljana 6000 zaposlenih, potem res ne vem, kako je preostalih 3000 pa še nekaj ljudi furalo celotno državno upravo. Verjetno je bilo v ostalih bolnišnicah in zdravstvenih domovih bilo zaposelnih kakšnih 300 ljudi, kakšnih 250 je bilo policistov, približno 25 je bilo gasilcev, aja, pa kakšnih 450 učiteljev in profesorjev, preostalih (morda 1000) pa je bilo tistih pravih, zakrknjenih birokratov, ki imajo vsak svojo pisarno s tajnico in fikusem.
Namreč, vsi našteti (pa še marsikdo) pašejo v javno upravo, pri čemer prva številka iz leta 91 verjetno ponazarja število delavcev v državni upravi (ministrstva, agencije, organi v sestavi…), druga številika pa verjetno predstavlja celotno JAVNO upravo (vključno z učitelji, zdravniki….)
Kar pa te verjeno niti ne zanima, ker se potem več ne bere tako dobro. In s takšnimi dejstvi ne moreš več zavajati javnosti.
Pa še tvoje namigovanje na to, da se javna uprava financira iz dela tistih, ki delajo nekaj koristnega (kar namiguje na to, da je javna uprava nekoristna). Me prav zanima, po kateri cesti bi se peljal, v katero šolo bi hodil, kje bi se zdravil, pa še in še, če bi bila javna uprava res odveč in bi jo ukinili.