Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Parkiranje v Ljubljani- PA KAJ SI TI NOR!!!

Parkiranje v Ljubljani- PA KAJ SI TI NOR!!!

Kaj pa ste prebivalci Ljubljane?

Ena navadna revšeta. Blokovska drhal, povsod sami čefurji. Kolk na MON-u vas je takih, ki se lahko pohvalite s hišo v centru Ljubljane, ki ima vsaj 1000 kvadratnih metrov zemlje okoli?

Če pa živiš v 50 kvadratih, sred Štepanjca (ali kakšnega podobnega getovskega naselja) in imaš kredit do smrti, pa le bodi ponosna prebivalka glavnega mesta.

Sicer pa kot rečeno. Iz Celja prideš prej v Lj, kot iz Dolgega Mosta do Novih Jarš in iz Kranja si prej v Ljubljani, kot iz Zgornje Šiške na Rudniku. Jebeš tako Ljubljano in tak javni prevoz. Ko boste imeli podzemno železnico in prišli iz enga konca Ljubljane v drugega v 5 minutah, potem se pa oglašajte. Zaenkrat pa ste navadni reveži.

Aja, pa tiste, ki se pizdite, da nekdo parkira pred vašim blokom. Zakaj pa sploh imate in rabite avto, če živite v središču vesolja? Itak imate javni prevoz, pa lastne noge in mi ni jasno zakaj rabite avto.

Pa si ti res glupa, ali se samo delaš.

Kako naj si medicinska sestra zaposlena v UKC s svojo mizerno plačo privošči tvoje predloge??

In ti bo oddajala parkirno mesto pred blokom in služila na tuj račun. Ne vem zakaj ga ne oddaš v dobrodelne namene.

Kaj pa ste prebivalci Ljubljane?

Ena navadna revšeta. Blokovska drhal, povsod sami čefurji. Kolk na MON-u vas je takih, ki se lahko pohvalite s hišo v centru Ljubljane, ki ima vsaj 1000 kvadratnih metrov zemlje okoli?

Če pa živiš v 50 kvadratih, sred Štepanjca (ali kakšnega podobnega getovskega naselja) in imaš kredit do smrti, pa le bodi ponosna prebivalka glavnega mesta.

Sicer pa kot rečeno. Iz Celja prideš prej v Lj, kot iz Dolgega Mosta do Novih Jarš in iz Kranja si prej v Ljubljani, kot iz Zgornje Šiške na Rudniku. Jebeš tako Ljubljano in tak javni prevoz. Ko boste imeli podzemno železnico in prišli iz enga konca Ljubljane v drugega v 5 minutah, potem se pa oglašajte. Zaenkrat pa ste navadni reveži.

Aja, pa tiste, ki se pizdite, da nekdo parkira pred vašim blokom. Zakaj pa sploh imate in rabite avto, če živite v središču vesolja? Itak imate javni prevoz, pa lastne noge in mi ni jasno zakaj rabite avto.[/quote]

Jao, podeželska logika…………hiša v centru mesta pa 1000 kv.metrov mora imeti drugač si luzer? :-)))))))))
Lubica, ne šteje sam tista zemlja veš. V mestu že ne. Če bi oboževali zemljo, bi šli na periferijo in ob 18h zvečer, ko bi se pricjazili iz Lj, občudovali neskončne travnike in gozdove, če bi jih v mraku sploh še uspeli videt.
Torej, še nekrat, pa počasi – v mestu so hiše, bloki, stolpnice, strnjeno poseljeno, z dobro infrastrukturo. Totalno drugačen stil življenja, urban, pač. Enim je všeč, drugim ni. Tebi očitno ni, meni je.
Če se jaz kot Ljubljančanka vozim z avtom po rodnem mestu, je to moj problem, plačam za to. Na jetra pa mi grejo vsi podeželani, ki se vozijo okoli, jamrajo zaradi guzve (ki jo povzročajo predvsem oni) in iščejo zastonj parking. Maršššššššššš!

To, da si ti, Zaskrbljena Ida, f**king mental, je že dolgo znano, da si f**king mental in še vukojebica, pa šele od danes. Huda kombinacija za življenje, zlasti ker je za neprilagojene čudake po vukojebinah precej slabše kot v mestih.


Ti pa mal politko zganjaš, nč od tega, kar si naložila namreč ni res. Če imaš delodajalca, ki zahteva,da med delom uporabljaš svoj avto, potem ti ni treba ves čas biti na parkingu, torej zate velja kratko parkiranje, saj potem vendar odpelješ. Reci svojemu delodajalcu, naj prostore iz katerih redno odhajaš na teren preseli nekam, kjer boste lahko parkirali. Drugače pa ni rs, v centru so prosta mesta v parkirnih hišah, vendar je cena višja kot si jo ti pripravljena plačati. In prosim sporoči, kje je tvoje parkirno mesto dopoldan prosto, ker ga bomo drugi, ki mogoče delamo na tvojem koncu takoj zapolnili. In ne politike zganjat, ampak kaj predlagaj? Pa ne zastonj parkirnih mest!

“Zaprepadena”…..tudi jaz sem zaprepadena, ko berem izjave “severnega vetra” in “ljubljančanke” ter njima podobnih. To so vase zagledane ljubljančanke, ki mislijo, da so najbolj pomembne, najbolj pametne, mi “vukojebci” (kar na kozlanje mi gre ob tem izrazu) pa nismo vredni, da hodimo po “njihovem” ozemlju. Ampak oni pa radi pridejo v “vukojebino” na kmečki turizem, smučanje, izlet,….Tudi jaz delam v LJ in se vozim iz “vukojebine” 1 uro v službo in 1 uro domov (120km). In ja…preselila sem se v “vukojebino”pred 10 leti….in to iz LJ.
Kar pa se tiče odgovora na tvoje vprašanje pa ti žal ne morem pomagati.[/quote]

No, lej, jaz sem tudi iz Ljubljane, uporabljamo kolesa, cela družina, če je slabo vreme, vzamemo taksi, ker je parkriranje predrago oz. je še dražje, če dobiš lisice. Zlagoma se te stvari urejajo. Raste velika parkirna hiša v zvezda parku, pa ena mora še pod osrednjo tržnico.
Prepričana sem, da bo še kakšna, če bo le Jankovič ostal. Prej je bilo vse še bolj kaotično!

Dejstvo ostaja, parkiranje v Lj, je jeba za Ljubljančane in tudi za vso dnevno migracijo in se nima smisla kavsat, kje bo kdo parkiral, ker je tako ali tako odvisno od sreče, ali boš tisti dan parkiral zastonj, ali poceni, ali drago, ali pa boš olisičen – bog ne daj, da ti ga odpelje pajek, tisto je pa res drago!

In tako iz dneva v dan. Nima tukaj nobene veze, od kje je kdo, prepričana sem, da vsak poskrbi v največji možni meri v okviru predpisov (da ne plača kazni) in razpolage prostih mest.

In tukaj nima nobene veze od kod je kdo, tako kot nima nobene povezave primerjava zastonj parkiranje in kmečki turizem, kjer vedno dobiš na koncu račun. Pa veseli so, ko prideš, ker vedo, da bodo zaslužili.

Torej, navijajmo raje za nove parkirne hiše, za P+R na vpadnicah in ne grizimo se med sabo, ker je to potem samo še prepiranje brez pametnih zaključkov.

Moj predlog je: Poišči nekje v bližini centra poceni parkirišče, tam ob kandelaber prikleni poceni kolo iz bolhe in kombiniraj. Vsaj začasno, med tem se bo pa morda kje pokazala kakšna boljša priložnost.

Strpnost, punce, strpnost! Saj se obnašamo kot kakšni bebci, v resnici pa eni brez drugega ne moremo imeti kvalitetnega življenja! Družba je cel organizem, tudi, če misliš, da nekaj ne rabiš, telo začne hirati, če manjka.

Res mi gre na živce, ko se začnete kljuvati od kod je kdo. A je zato kaj manj vreden, če je iz Ljubljane ali pa iz hribovske vasice? Jaz ne vidim razlike. Oba imata potrebo po kruhu in vodi in oba rintata za srečo v življenju.

Lepo se imejte.

Kar parkiraj pred mojim blokom, nič ne računam, ti pa pustim avtogram na avtu čez celo desno stran, prvič, drugič pa še na levo da bo simetrično.

Torej smo mi sedaj krivi, ker si precenila svoje finančne zmožnosti?

Lahko so seveda več, samo doplačati je treba….

Pot od KC do avtobusne posatje traja točno 30 sekund…če seštejem ostalo je tega za 9 ur in 20 minut, poleg tega ti mi nismo krivi, če si iotroka prijavila v bolj oddaljen vrtec.

Očtino je, da ste v KC kronično cepljeni, da za vsako malenkost strokate in cvilite kot mladi mački…

O, madona, kolk ste se razpičili..Ne morem verjeti, kakšni ljudje živijo okoli mene – si mislim, da ste tisti s komentarji kot “vukojebina”, “ostante kjer ste” ipd ipd eni omejenci z abonmajem na svojem kavču, ki še niste pogledali prav daleč stran od svojega vhoda. Če ste pogledali, pa niste videli. Tema od ljudi….

“Zaprepadena”…..tudi jaz sem zaprepadena, ko berem izjave “severnega vetra” in “ljubljančanke” ter njima podobnih. To so vase zagledane ljubljančanke, ki mislijo, da so najbolj pomembne, najbolj pametne, mi “vukojebci” (kar na kozlanje mi gre ob tem izrazu) pa nismo vredni, da hodimo po “njihovem” ozemlju. Ampak oni pa radi pridejo v “vukojebino” na kmečki turizem, smučanje, izlet,….Tudi jaz delam v LJ in se vozim iz “vukojebine” 1 uro v službo in 1 uro domov (120km). In ja…preselila sem se v “vukojebino”pred 10 leti….in to iz LJ.
Kar pa se tiče odgovora na tvoje vprašanje pa ti žal ne morem pomagati.[/quote]

No, lej, jaz sem tudi iz Ljubljane, uporabljamo kolesa, cela družina, če je slabo vreme, vzamemo taksi, ker je parkriranje predrago oz. je še dražje, če dobiš lisice. Zlagoma se te stvari urejajo. Raste velika parkirna hiša v zvezda parku, pa ena mora še pod osrednjo tržnico.
Prepričana sem, da bo še kakšna, če bo le Jankovič ostal. Prej je bilo vse še bolj kaotično!

Dejstvo ostaja, parkiranje v Lj, je jeba za Ljubljančane in tudi za vso dnevno migracijo in se nima smisla kavsat, kje bo kdo parkiral, ker je tako ali tako odvisno od sreče, ali boš tisti dan parkiral zastonj, ali poceni, ali drago, ali pa boš olisičen – bog ne daj, da ti ga odpelje pajek, tisto je pa res drago!

In tako iz dneva v dan. Nima tukaj nobene veze, od kje je kdo, prepričana sem, da vsak poskrbi v največji možni meri v okviru predpisov (da ne plača kazni) in razpolage prostih mest.

In tukaj nima nobene veze od kod je kdo, tako kot nima nobene povezave primerjava zastonj parkiranje in kmečki turizem, kjer vedno dobiš na koncu račun. Pa veseli so, ko prideš, ker vedo, da bodo zaslužili.

Torej, navijajmo raje za nove parkirne hiše, za P+R na vpadnicah in ne grizimo se med sabo, ker je to potem samo še prepiranje brez pametnih zaključkov.

Moj predlog je: Poišči nekje v bližini centra poceni parkirišče, tam ob kandelaber prikleni poceni kolo iz bolhe in kombiniraj. Vsaj začasno, med tem se bo pa morda kje pokazala kakšna boljša priložnost.

Strpnost, punce, strpnost! Saj se obnašamo kot kakšni bebci, v resnici pa eni brez drugega ne moremo imeti kvalitetnega življenja! Družba je cel organizem, tudi, če misliš, da nekaj ne rabiš, telo začne hirati, če manjka.

Res mi gre na živce, ko se začnete kljuvati od kod je kdo. A je zato kaj manj vreden, če je iz Ljubljane ali pa iz hribovske vasice? Jaz ne vidim razlike. Oba imata potrebo po kruhu in vodi in oba rintata za srečo v življenju.

Lepo se imejte.[/quote]

lepo napisano….bravo

Ja vsak bo zase presodil, kaj mu več pomeni – nekaj deset EUR ali nekaj deset minut. Sama sem izbrala plačljivo parkirišče poleg službe. Avto ni na toplem, me pa čaka prostor vsak dan. Cena je znosna, za LJ dokaj ugodna (ne, ne bom razlagala, kje puščam avto – prostora je pa še kar nekaj). Mi trenutno več pomeni čas, ki ga prihranim, kot denar, ki ga za to namenim, sploh ker vmes odpeljem še dete v vrtec. Ko se bo to razmerje spremenilo bom hodila pač peš (ja, dovolj blizu stanujem, da bi lahko hodila peš), s kolesom, z busom. Zaenkrat imam še računico, ker mi več pomeni na dan prihranjena ura kot na mesec prihranjenih 50 EUR. Tudi zato, ker moram loviti tistih devet ur za vrtec.
Se pa strinjam s tistimi pred mano, ki pravijo, da je javni promet v LJ katastrofa. Tudi jaz bi se ga posluževala, če bi se lahko nanj zanesla. Da bo avtobus ob uri na postaji (to ni znanstvena fantastika, to marsikje v tujini funkcionira – imajo na postajališčih objavljen vozni red za avtobise, ki velja na minuto) in da me bo vozil X minut. Potem lahko splaniram in prilagodim vse ostalo. Dokler pa ni jasno, ali bom na avtobus, ki vozi na 10 minut čakala dve minuti ali petnajst, ali bom za tri postaje porabila pet ali dvajset minut pa to zame pač ni sprejemljiva opcija.
Poznam tudi kar precej ljudi, ki bi se z veseljem v LJ recimo pripeljali z vlakom (je pač svojevrsten čar tudi v tem, da imaš zjutraj nekaj časa da v miru prebereš časopis), če bi bil vozni red ugodnejši.

Parkiranja v Dravljah in parkiranja v centru pač res ne moreš primerjat. Jaz stanujem res v centru LJ in moram za parkiranje plačevati dovolilnico! Parkiramo lahko samo en avto na gospodinjstvo in še to moraš biti res tam stalno prijavljen in izdajo dovolilnico točno za tvoj avto, na njej je zapisana registrska številka, ki je vidna redarju.
Ne da se kar ‘posojat’ parkirnih mest, v centru pač ne!! Jaz dokler nisem imela avta, bi ga komot posodila, samo se ne da, iz zgoraj omenjenih razlogov. Tudi dveh avtomobilov ne moreš imet parkiranih, samo ENEGA. In če se prilagajamo prebivalci centra, se boste morali pač tudi vi.

In dovolilnica seveda pomeni samo to, da imam pravico parkirat na tisti coni – ne da imam zagarantirano parkirno mesto. Včasih parkiram tri ulice naprej od svojega bloka, če je v centru Ljubljane kaka predstava ali poleti, ko vsi hodijo tja, je treba parking kar poiskat. Pa plačujem za to!

Tako da pač ene stvari niso tako simpl!

Da ne bo pomote – mene to ne moti, pač živim v centru (in ja, rada živim v centru!) in je pač tako, da je tam gužva, ker folk hodi tja se zabavat ipd. Ker je blok star, nima lastnega parkirišča, tako da pač parkiramo naokoli in moramo za to plačevat letno dovolilnico. Jebiga, tako pač je, jaz sem sprijaznjena, od rojstva živim tu, ko sem dobila avto, sem morala vse to sprejet, a sprejmite to tudi tisti, ki pač pridete v center, ne pa da samo pljuvate kot eni mali froci!

Sicer jaz itak stalno uporabljam kolo, povsod grem s kolesom, tudi v službo, ali pa peš, avto je zgolj za kake daljše razdalje ali kak nakup – in ja, pač plačujem parkiranje! Pred lastnim blokom. In se ne usajam, ker vem, kaj pomeni, če živiš v centru. In dojemite še vi, kaj pomeni pač biti v centru, delati v centru ipd. Če razmere niso urejene, nismo za to krivi prebivalci, ampak je pač postopoma treba urediti parkinge itd, kar se pa ne da čez noč!

amen! nas je kar nekaj takih, ki uporabljamo avto za mestno vožnjo samo zaradi katastrofalnega mestnega prometa. če se to uredi, takoj prodam avto!


Ti pa nisi iz mesta. Kajti v mestu imamo že nekaj časa prikazovalnike prihoda busov, pa ni znanstvena fantastika, ki samo v tudji funkcionira. Lahko si naložiš poseben program na mobi, lahko uporabljaš vozni red, lahko …. Torej spet ena, ki kar nekaj naklada. In res je, če ti 10 minut toliko pomeni, potem pač delaj tako kot delaš. Amapk ne šinfaj vsega povprek in po dolgem.

Pred leti sem delala v centru Ljubljane, na Trubarjevi. Vsako jutro kroženje po okolici, iskanje parkirišča, nekaj časa se je dalo parkirati še ob strani ceste, potem pa so začeli pisati kazni. Sicer sem iz Ljubljane in bi takrat lahki uporabila avtobus, vendar bi morala 3x prestopati, pa še dostava otrok do vrtca, šole…huh, koliko časa bi šlo…
No, da ne zaidem…ob kroženju in iskanju parkirnewga mesta, sem velikokrat se križala z enim gospodom, ki je zapuščal neko dvorišče. Nekega jutra pa sem zbrala pogum, mu pomahala in mu povedala kje delam, kakšen urnik imam in če obstaja možnost, da bi za čas njegove in moje službe, parkirala na njegovem zasebnem parkirišču. Gospod se je strinjal, se pogovoril z ženo, ki se je tudi strinjala, dobila sem daljinec za rampo (sem ga plačala) in naslednjih nekaj let nisem imela težav s parkiriščem, med delovniki. Če je prišlo do kakšnega dopusta ali bolniške z njegove strani, me je pač obvestil.

Svetujem, da bi morda ob iskanju parkinga opazovali, morda kdo ob istem času zapušča dom in dela 8 ur, torej bi ob prijaznem vprašanju lahko rešili na podoben način, kot sem takrat uspela jaz.

Pa srečno.

Tisti prikazovalniki na LPP postajah so v prometnih konicah neuporabni.

Prav presenetljivo so natančni, tudi v konicah.

Prav presenetljivo so natančni, tudi v konicah.[/quote]

Ja, natančno napovejo, da bo avtobus čez 40 minut, čeprav naj bi vozil na vsake 10 minut. Izjemno dobra uporaba GPS tehnologije.

Prav presenetljivo so natančni, tudi v konicah.[/quote]

Spet kvasiš v tri krasne. Moj avtobus še nikoli ni bil TOČEN!! Ko grem iz službe pogledam na program telargo, se odpravim iz službe in molim, da ujamem avtobus. Seveda, ko pridem na postajo tega avtobusa, ki je bil napovedan v programu telargo enostavno ni. Na prikazovalniku piše, da pride čez jebenih 10 minut. V resnici pa pride čez 15.

Hvala za take prikazovalnike in tak program na internetu, ki ne veljata oba skupaj čisto nič.

Hmmm, imam stanovanje v Ljubljani, pa hišo v vukojebini. Kaj sem pol? VUKOJEBSKA LJUBLJANČANKA? Imam stalno prebivališče v Ljubljani in začasnega v vukojebini. Kaj sem pol? VUKOJEBSKA LJUBLJANČANKA?

Na žalost je Ljubljana ena navadna čefurska vukojebina, kjer rabiš eno uro, da sploh kam prideš.

Vem za vsaj tri parkirne hiše v Centru, kjer ni čakalnih dob in lahko parkiraš tam jutri.

Ampak problem nastane, ker povprečen Slovenec želi parkirati pred vhodom in če že plača parkirišče, mu na kraj pameti ne pade, da bi šel še 100 ali pa 200 m peš.

Kaj pa ste prebivalci Ljubljane?

Ena navadna revšeta. Blokovska drhal, povsod sami čefurji. Kolk na MON-u vas je takih, ki se lahko pohvalite s hišo v centru Ljubljane, ki ima vsaj 1000 kvadratnih metrov zemlje okoli?

Če pa živiš v 50 kvadratih, sred Štepanjca (ali kakšnega podobnega getovskega naselja) in imaš kredit do smrti, pa le bodi ponosna prebivalka glavnega mesta.

Sicer pa kot rečeno. Iz Celja prideš prej v Lj, kot iz Dolgega Mosta do Novih Jarš in iz Kranja si prej v Ljubljani, kot iz Zgornje Šiške na Rudniku. Jebeš tako Ljubljano in tak javni prevoz. Ko boste imeli podzemno železnico in prišli iz enga konca Ljubljane v drugega v 5 minutah, potem se pa oglašajte. Zaenkrat pa ste navadni reveži.

Aja, pa tiste, ki se pizdite, da nekdo parkira pred vašim blokom. Zakaj pa sploh imate in rabite avto, če živite v središču vesolja? Itak imate javni prevoz, pa lastne noge in mi ni jasno zakaj rabite avto.[/quote]

Jao, podeželska logika…………hiša v centru mesta pa 1000 kv.metrov mora imeti drugač si luzer? :-)))))))))
Lubica, ne šteje sam tista zemlja veš. V mestu že ne. Če bi oboževali zemljo, bi šli na periferijo in ob 18h zvečer, ko bi se pricjazili iz Lj, občudovali neskončne travnike in gozdove, če bi jih v mraku sploh še uspeli videt.
Torej, še nekrat, pa počasi – v mestu so hiše, bloki, stolpnice, strnjeno poseljeno, z dobro infrastrukturo. Totalno drugačen stil življenja, urban, pač. Enim je všeč, drugim ni. Tebi očitno ni, meni je.
Če se jaz kot Ljubljančanka vozim z avtom po rodnem mestu, je to moj problem, plačam za to. Na jetra pa mi grejo vsi podeželani, ki se vozijo okoli, jamrajo zaradi guzve (ki jo povzročajo predvsem oni) in iščejo zastonj parking. Maršššššššššš![/quote]

Tolaži se.

Kaj bi LJUBLJANČANI dali za zemljo, pa je nimajo. Na faking javnih površinah so si nezakonito postavljali svoje ogabne vrtičke, dokler Janković ni počistil golazni. Samo ne pametuj. Pa svoje froce vlačite v Tivoli, pa na vse travnate površine. Imejte jih v bloku zaprte, ker je to vaš life style ljubica. Naj se čimprej navadijo na štiri stene. Da bodo urbani, da bodo in in da ne bodo razgrajali po tako redkih zelenih površinah, ki jih Ljubljana še premore.

Zakaj se v nedeljo zvečer proti Ljubljani iz vseh avtocest vrača v Ljubljano ljubljanska sodrga? Ostanite čez vikend v svojem lepem mestu. Ne delajte gužve v Portorožu in na Bledu.

In kaj plačaš zato, da se voziš po Ljubljani?? Edino pravilno bi bilo, da bi v resnici plačala 200 EUR mesečne takse za vstop v center.

V nobeni ni čakalnih dob, če parkiraš na uro. Čakalne vrste so pa, če želiš letno ali mesečno kartico (ki je valjda dosti ugodnejša od parkiranja na uro).


Ti pa nisi iz mesta. Kajti v mestu imamo že nekaj časa prikazovalnike prihoda busov, pa ni znanstvena fantastika, ki samo v tudji funkcionira. Lahko si naložiš poseben program na mobi, lahko uporabljaš vozni red, lahko …. Torej spet ena, ki kar nekaj naklada. In res je, če ti 10 minut toliko pomeni, potem pač delaj tako kot delaš. Amapk ne šinfaj vsega povprek in po dolgem.[/quote]

Malo premalo natančno si prebral(a), ne šimfam vsega povprek in podolgem. Ja, so prikazovalniki. Kjer mi (pa ne na vseh postajah, če ne veš) napiše, da pride avtobus čez X minut. To meni pri načrtovanju odhoda iz službe ne pomaga. Jaz lahko načrtujem odhod, če vem, da bom imela avtobus ob recimo tri in petnajst minut. In če vem, da bom za svojo pot vsak dan potrebovala recimo dvajset minut. Tisti prikazovalnik mi pa napiše, da je do prihoda mojega busa toliko in toliko. To mi je v pomoč, da vem, ali lahko v trafiki še kupim časopis, več pa žal ne.
Dokler je vožnja z javnim prometom taka loterija, kot je zdaj, uporabljam pač osebni avto. Kjer se še vedno z nekaj sreče po kakšni stranski ulici lahko izognem kakšnemu hudemu zamašku.

V nobeni ni čakalnih dob, če parkiraš na uro. Čakalne vrste so pa, če želiš letno ali mesečno kartico (ki je valjda dosti ugodnejša od parkiranja na uro).[/quote]

Ma ne seri, ker lepo plačujem mesečni najem. Pa še bolj ugodno so mi ga dali, samo da sem vzela.

New Report

Close