Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner ne potegne z mano

Partner ne potegne z mano

Moram si dati duška. Se vnaprej opravičujem če bo daljši zapis. Partnerja cenim in ljubim iz dna srca, ampak me boli, ko doma se za eno stvar strinjava, pa pride ta stvar do javnosti, potem pa govori kontra in se ne strinja z mano. Jaz sem se vedno postavila njemu v bran, karkoli je bilo, čeprav je naredil kaj narobe sem se postavila na njegovo stran in ga branila on pa mene nič. Sem mu že večkrat povedala, da naj se zaveda, da ko imaš družino se postaviš v bran družini ki si si jo ustvaril, in ne v bran družini v kateri si bil, družini v kateri sem bila jaz ali prijateljem. Pa nič ne pomaga.

Pa da navedem primer. Ko sva bila enkrat pred leti pri prijateljici na obisku in sva opazila da hčerko poljubljata na usta sva se doma pogovarjala o tem in oba sva bila mnenja, da ko bova midva imela otroka ga ne bova poljubljala na usta ampak na lica, ker sva tudi tako vajena. In pred kratkim ko sva bila pri tej prijateljici z 4 mesečnim sinom na obisku je partner te prijateljice poljubil najinega sina na usta. Sem mu takoj rekla da naj neha, naj mu raje da puso na lička al pa celo ne na usta. In ta prijateljici partner mi takoj pravi a ti si pa zajebana, jaz vedno poljubljal otroke na usta. Pa sem rekla saj se oba strinjava da to pač za naju ni, takrat pa partner lepo kot en velik frajer pravi pa pusti ga, kaj je to takega. Pa sem ga vprašala aja, naj ga poljublja na usta? Da potem vem da bodo drugi tudi. Pa mi reče ja saj ti bližnji ko so ga naj. Doma sva se seveda za to skregala, on pa meni reče da sploh ni videl in ne slišal da se je šlo za poljub na usta (sedel je pa poleg mene, sina in tega partnerja). Sem mu pač rekla da četudi bi se šlo za poljub na lica, zakaj ni mogel stopit meni v bran. Pa bi mi potem pač doma povedal cujes z tem se vseeno ne strinjam.

Pa večkrat je kaj bilo, se posebej sedaj ko imava otroka. Nekaj se zmeniva in potem ko pride kdo ali kam gremo je tiho kot mis, ljudje mene sprašujejo pa jaz povem kako pa kaj, on potem čist kontra in potem sem jaz zelo zajebana on pa super očka. Ko mu doma očitam zakaj se sploh doma glede vzgoje pogovarjava in se strinjava, če takrat ko ta vzgoja pride v oči javnosti je potem čisto druga. Pa potem so izgovori da ni videl, slišal, je pozabil. Saj ne pravim da so to neke moje muhe ampak dejansko stvari za katere sva se skupno odločila. Včasih me ima da bi postala taka kot on, da namesto da bi ga branila bi ga rivala v drek kot on mene. Ampak nisem taka in sem mnenja da pač v partnerskem odnosu moraš držat z partnerjem če ma prav al ne ko sta nekje zunaj. Pa see na samem zmenit. Kot pravijo v dobrem in v slabem.

 

Tudi meni se zdi poljubljanje otrok na usta neprimerno, predvsem oa v teh časih skrajno nevzgojno, da se otroka vzgaja, da je NORMALNO, da ga odrasli poljubljajo na usta. Pa tega moja tašča tudi ne šteka.

Kakorkoli, tvoj dragi je navajen špilat budalo in seveda to ni ok. A bo pred otrokom isto delal – vidva se bosta nekaj zmenila, potem bo pa spremenil ploščo zato da bo izpadel bolj kul starš? Razčistita čim prej, drugače ti bo šlo samo iz leta v leto bolj na jetra.

Odgovor na objavo uporabnika
Glede poljubljanja se strinjam, 09.04.2022 ob 22:54

Tudi meni se zdi poljubljanje otrok na usta neprimerno, predvsem oa v teh časih skrajno nevzgojno, da se otroka vzgaja, da je NORMALNO, da ga odrasli poljubljajo na usta. Pa tega moja tašča tudi ne šteka.

Kakorkoli, tvoj dragi je navajen špilat budalo in seveda to ni ok. A bo pred otrokom isto delal – vidva se bosta nekaj zmenila, potem bo pa spremenil ploščo zato da bo izpadel bolj kul starš? Razčistita čim prej, drugače ti bo šlo samo iz leta v leto bolj na jetra.

Saj ja to je res ena taka stvar ki jo jaz nisem vajena. Pač drugi starši naj to delajo če želijo. Ampak jaz tega ne bom počela svojemu otroku al pa drugim otrokom ker se mi zdi da je poljub na usta odraz ljubezni med dvema ki se ljubita in ne odraz ljubezni mati sin. Hja saj sama se tega tudi bojim. Da bo sin tekel k njemu, ati ati mama ne pusti in ati bo pustil. Se bova zmenila nič telefona do 7 leta a on mu bo ga kupil že prej. Pa res no. Več kot pogovor res ne vem kaj naj naredim. Ker mi je res hudo ko potem vsi name gledajo kot na neko zelo občutljivo mamo, njega pa potem oh kako ti paše kako si fajn z otrokom.. on se dela budalo, kot budalo se pa počutim jaz.

nova
Uredništvo priporoča

V tej zgodbi me najbolj skrbi poljubljanje otrok na usta.

Odgovor na objavo uporabnika
Prekmurka583, 09.04.2022 ob 23:05

Saj ja to je res ena taka stvar ki jo jaz nisem vajena. Pač drugi starši naj to delajo če želijo. Ampak jaz tega ne bom počela svojemu otroku al pa drugim otrokom ker se mi zdi da je poljub na usta odraz ljubezni med dvema ki se ljubita in ne odraz ljubezni mati sin. Hja saj sama se tega tudi bojim. Da bo sin tekel k njemu, ati ati mama ne pusti in ati bo pustil. Se bova zmenila nič telefona do 7 leta a on mu bo ga kupil že prej. Pa res no. Več kot pogovor res ne vem kaj naj naredim. Ker mi je res hudo ko potem vsi name gledajo kot na neko zelo občutljivo mamo, njega pa potem oh kako ti paše kako si fajn z otrokom.. on se dela budalo, kot budalo se pa počutim jaz.

Ja to je zato ker ti to tako vidiš, ker si se ti to tako zapičila v glavo, ker si tako vzgojena.

Ampak to si samo ti.

Drugi pa gotovo niso pedofili.

To o poljubljanju na usta še razumem. Upam pa da nisi zategnjena in da otrok ne fustriraš kaj je primerno in kaj ni glede kakšnih brezveznosti.

Ko sem bil jaz majhen so starši majhne otroke poljubljali na usta. Babica pa to ni nikoli počela.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 10.04.2022 ob 00:52

Ko sem bil jaz majhen so starši majhne otroke poljubljali na usta. Babica pa to ni nikoli počela.

V naši in njegovi družini smo se poljubljali na lica in čelo. Drugi naj svoje otroke poljubljajo kamor želijo, saj nisem rekla da jih imam za pedofile :O.. midva sva bila vzgojena tako in tako želiva tudi midva otroku delati. Poljub na usta je pa zame pač tak kot sem opisala, saj nisem nič slabega mislila za tiste ki to delajo svojim otrokom. Ne razburjaj se za brezveze 😉

ne vem, zakaj bi kdorkoli moral otroke poljubljat na usta. saj se tudi odrasli ne poljubljamo kar povprek na usta (govorim o naših navadah in kulturi). to se mi zdi primerljivo s tem, ko psa pelješ ven in če je cortkan, vsi mislijo, da lahko tace k njemu stegujejo, ga čohajo, ker je pač luštkan. primerljivo s tem, da bi tako planil v vsakega na ulici, ki ti je luškan/všeč. me zanima, kako bi to zgledalo.

Malo smo zašli in se vpičili zdaj v to poljubljanje, namesto v srž težave, ki je odnos. Verjamem, da si že poskusila s pogovorom, a če ni zaleglo, bo treba poskusiti spet, na drugačen način – najlažje se je pogovarjati, ko se čustva pohladijo in mu lahko racionalno razložiš, kako bo to slabo vplivalo na odnos in vzgojo otroka, če ne bosta složna. Dejansko on izpade labilen, če se tako po vetru obrača. A se res tako zelo boji zavrnitve drugih? V skrajnem primeru mu enkrat demonstriraš tako, da mu vrneš milo za drago – pred prijatelji rečeš ali narediš nekaj, kar veš da njemu ne bo prav – in ga potem povprašaš, kako se je počutil ob tem in pelješ dialog dalje. Verjetno ni namerno ignorantski do tebe, le ne razume posledic, ker se mu do zdaj nikoli ni bilo treba nikomur prilagajati. Pa mnenje drugih mu očitno veliko pomeni.

Pojasni mu da s tem ko požre besedo uči tudi otroka, da je okej če reče eno, naredi pa potem neki povsem drugega. A pa si sploh prepričana da se strinja s tabo? Al reče neki zaradi ljubega miru, v resnici pa ma drugačno mnenje al pa mu je vseen?

to pa res ni partner… vsakič znova da drugim oporo tebe pa potunka-ne to ni partner!

 

Otrok pa se ne poljublja na usta.

Zgleda da na nek način tekmuje s tabo, želi izpasti boljši kot ti. Not cool.

Moje mnenje je, da te partner popolnoma nič ne spoštuje. Mislim, da si imidž in ugled pred drugimi dviguje tako, da tebe v drek rine? Svinja od človeka, oprosti. Če bi bila stvar samo labilnost pa da vsem leze v rit, bi  bil tiho ali pa tvojo pripombo, ko mu daš kontra, ignoriral. Da pa te prav namerno zaničuje pred drugimi, da bi sam izpadel faca – pa kako lahko to prenašaš? “Jaz pač nisem taka bla bla” pa postavi se zase pismo. Človek te načrtno zaničuje, kaj pa drugega. Če nič drugega ne deluje, poskusi z nečim kar še nisi. Vrni mu. Ob taki situaciji samo na glas povej “doma si mi pa drugače govoril” in obmolkni, ko se bo usajal nazaj. Povej kolegom, za katere ti je mar, v čem je stvar. Itak ta zveza ne pelje nikamor takole. Pa otroka bo čisto uničil s takim zgledom.

Dajte vi svojemu partnerju eno zdravstveno razlago, zakaj malih otrok ne poljubljamo na usta. Gre predvsem za virus herpes, ki nam naredi bolečo, srbečo in na pogled neprijetno bulo na ustnicah, majhnemu otroku pa lahko taisti virus povzroči trajne, življenjske posledice. Lahko, da smo starši asimptomatski prenašalci in se tega ne zavedamo, ob poljubljanju na usta, pa nehote prenesemo virus, ki nam lahko kasneje precej zagreni življenje. Še posebej nevarno je to pri dojenčku in majhnem otroku, ki šele razvija svoj imunski sistem.

Otrok se na usta ne poljublja, pika, fertik!!! Grdo rečeno, prej je ta kolega svoji tamalo lizal, potem pa otročka cmokal na usta? O fuj pa kaj je z vašim partnerjem avtorica, da mu je to ok? No, da to mojemu kdaj naredi, bi prvič in zadnjič, take bi slušal. Otrok lahko stakne še pa še sranja zaradi tega. Otroke se na lička ali čelo poljubi in močno objame to je starševska ljubezen, ne pa žvaljenje, pa saj ni seksualni objekt, đizs no.

Odgovor na objavo uporabnika
Prekmurka583, 09.04.2022 ob 22:48

Moram si dati duška. Se vnaprej opravičujem če bo daljši zapis. Partnerja cenim in ljubim iz dna srca, ampak me boli, ko doma se za eno stvar strinjava, pa pride ta stvar do javnosti, potem pa govori kontra in se ne strinja z mano. Jaz sem se vedno postavila njemu v bran, karkoli je bilo, čeprav je naredil kaj narobe sem se postavila na njegovo stran in ga branila on pa mene nič. Sem mu že večkrat povedala, da naj se zaveda, da ko imaš družino se postaviš v bran družini ki si si jo ustvaril, in ne v bran družini v kateri si bil, družini v kateri sem bila jaz ali prijateljem. Pa nič ne pomaga.

Pa da navedem primer. Ko sva bila enkrat pred leti pri prijateljici na obisku in sva opazila da hčerko poljubljata na usta sva se doma pogovarjala o tem in oba sva bila mnenja, da ko bova midva imela otroka ga ne bova poljubljala na usta ampak na lica, ker sva tudi tako vajena. In pred kratkim ko sva bila pri tej prijateljici z 4 mesečnim sinom na obisku je partner te prijateljice poljubil najinega sina na usta. Sem mu takoj rekla da naj neha, naj mu raje da puso na lička al pa celo ne na usta. In ta prijateljici partner mi takoj pravi a ti si pa zajebana, jaz vedno poljubljal otroke na usta. Pa sem rekla saj se oba strinjava da to pač za naju ni, takrat pa partner lepo kot en velik frajer pravi pa pusti ga, kaj je to takega. Pa sem ga vprašala aja, naj ga poljublja na usta? Da potem vem da bodo drugi tudi. Pa mi reče ja saj ti bližnji ko so ga naj. Doma sva se seveda za to skregala, on pa meni reče da sploh ni videl in ne slišal da se je šlo za poljub na usta (sedel je pa poleg mene, sina in tega partnerja). Sem mu pač rekla da četudi bi se šlo za poljub na lica, zakaj ni mogel stopit meni v bran. Pa bi mi potem pač doma povedal cujes z tem se vseeno ne strinjam.

Pa večkrat je kaj bilo, se posebej sedaj ko imava otroka. Nekaj se zmeniva in potem ko pride kdo ali kam gremo je tiho kot mis, ljudje mene sprašujejo pa jaz povem kako pa kaj, on potem čist kontra in potem sem jaz zelo zajebana on pa super očka. Ko mu doma očitam zakaj se sploh doma glede vzgoje pogovarjava in se strinjava, če takrat ko ta vzgoja pride v oči javnosti je potem čisto druga. Pa potem so izgovori da ni videl, slišal, je pozabil. Saj ne pravim da so to neke moje muhe ampak dejansko stvari za katere sva se skupno odločila. Včasih me ima da bi postala taka kot on, da namesto da bi ga branila bi ga rivala v drek kot on mene. Ampak nisem taka in sem mnenja da pač v partnerskem odnosu moraš držat z partnerjem če ma prav al ne ko sta nekje zunaj. Pa see na samem zmenit. Kot pravijo v dobrem in v slabem.

 

Enkrat mu vrni,samo enkrat, bo že vedel zakaj

Ne vem. Midva sva bila mnenja, da se otrok ne poljublja na usta ker… In potem sva dobila otroke. Seveda kot dojencka nikoli na usta, vse dokler niso sami tezili za poljubcek na usta. Vecinoma se poljubljamo na lica, vendar kadarkoli kdo kam grem ga stisnemo na usta in tu ne vidim nic narobe. Vem, da jih bo scasoma tega sram in bomo veseli, ce ga bomo se na licka dobili😉

To velja le za nas, lupcki na usta odpadejo pri vseh drugih.

Otroci naju vidijo, da si dava starsa lupcka na usta, zato si tega tudi sami zelijo.

Ja, parterja naj bi drzala skupaj, se podpirala. Iz lastne izkusnje pa vem, da se vcasih drzim necesa kot pijanec plota in bi z nekom zapela do konca, ce ne bi partner kdaj dal kaksen komentar, ki to malo razbremeni. Seveda sem takrat jezna na njega, a vendar vesela, da smo se vedno ohranili nek odnos. Doma je pa druga pesem🤭

Relax👌

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9203, 11.04.2022 ob 21:24

Otrok se na usta ne poljublja, pika, fertik!!! Grdo rečeno, prej je ta kolega svoji tamalo lizal, potem pa otročka cmokal na usta? O fuj pa kaj je z vašim partnerjem avtorica, da mu je to ok? No, da to mojemu kdaj naredi, bi prvič in zadnjič, take bi slušal. Otrok lahko stakne še pa še sranja zaradi tega. Otroke se na lička ali čelo poljubi in močno objame to je starševska ljubezen, ne pa žvaljenje, pa saj ni seksualni objekt, đizs no.

Sem mislila, da se po lizanju tamale in sexu umiješ.

to da morate partnerje braniti pred vsakim drugačnim mnenjem in pogledom kot stekle psice je samo navada južnjakinj in žensk brez lastne glave, pameti.

Tudi če sta dva par, lahko imata na določene, predvsem nepomembne stvari, različne poglede in nič ni narobe, če to vedo tudi drugi.

Kako poljubljanje na usta!Tuj človek,prijatelj,družina ma ni šanse.Še jaz svoja dva nisem.Meni bi se zmešalo.Zelo neokusno.Imate prav,stojte za tem.Partner je pa copata.Ne postavi se za otoka in vas.Zato,da se ne zameri prijatelju.

Že zaradi higiene oz bacilov,ki jih lahko odrasli prinesemo na otroka….pa kadilec fuj.Kak herpes nedaj bog.

Eh bv eni so/smo pač čudni

Se bosta pa še namučila preden bo ta otrok zrastel 🙁

Kar en znanec poljublja tvojega dojenčka na usta?

Hm, nikoli v življenju mi ni padlo na pamet poljubljat neke tuje otroke, še najmanj pa na usta.

Ne vem no, ampak a ta tip tudi odrasle sosede, znance, kolege poljublja na usta? Verjetno, da ne, ker bi ga kdo usekal na gobec, če bi mu to storil.

Res si težko predstavljam, da je en tip tako počen, da kar enega otroka na usta poljublja. Nekaj je hudo narobe z njim.

Ker nisem bila pridna, mi je ministrica Simona poslala domov položnico za 400 eur, en minister od SDS pa kazensko ovadbo.

Ker moj Veseli oče voli SDS, je Simoni nakazal 400 eurov + 100 evrov napitnine.

Ko so me na sodišču oprostili, je bil moj Veseli oče en mesec tako Žalosten, da sploh ni hotel govoriti z menoj.

Zdaj komaj čaka, da bo 24.4. in bo lahko šel še enkrat volit za SDS.

Jaz 24.4. ne bom mogla volit za opozicijo, ker bom po jutranji maši morala domov v hause arest.

Mogoče mi pa moj biološki oče Poštar Rudi na skrivaj prinesel eno glasovnico za glasovanje od doma, ker je v Sindikatu in mu ni všeč, da SDS na pošti podpira ukinjanje podeželskih poslovalnic in odpuščanje poštarjev.

Če se strinjaš z zapisanim in si tudi ti malo žalostna, mi pomagajte ta čvek razširiti še v druge teme.

To s poljubi ne vem kaj ste se vsi zapičili to.. Ker je čisto vseeno.

Glede partnerja pa mu vrni milo za drago. Razumem te. Tudi sama sem imela situacijo, da sem sem mu leta pravila, da se ne strinjam z nečim… Potem pa mi je prekipelo in sem mu začela isto delat. Kar naenkrat mu več ni pasalo, začenjal je razumet. S tem da sem mu razložila, da mu nastavljam ogledalo z istimi dejanji, ker hočem da razume. Da ne gre primarno za maščevanje, čeprav priznam, mi je bil neke sorte ventil, kar sem mu prav tako priznala. Potem sma uspela zadevo obrnit na bolje.

New Report

Close