Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partner želi deljeno skrbništvo

Partner želi deljeno skrbništvo

Odgovor na objavo uporabnika
Nightrider, 08.01.2023 ob 22:35

Odgovor na objavo uporabnika
plavalaguna, 02.08.2020 ob 13:48

Kako je s tem, če oče želi deljeno skrbništvo, mama pa ne? Kot prvo, ne želim biti vsak teden ločena od svojega otroka, ker on ni zdržal družinskega tempa, kot drugo, mi hoče nagajat, čeprav v času skupnega življenja ni enkrat ponoči vstal, niti ga enkrat sprevil, nahranil itd…

Kot prvo.. kaj ti hočeš in kaj tebi paše sploh ni važno. Gre se kaj je v korist otroka.

Drugo.. otrok je od obeh in potrebuje oba starsa v življenju.

tretje…Hinavka si. Ti nemores biti 1 teden brez otroka, oče pa je lahko 14 brez. Kot je nekdo zgoraj napisal, govoriš samo o sebi.

Jaz oče sem dobil skrbništvo za 3 mesece staro hčerko. Sedaj hodi v solo in je odlicna ucenka in nama gre super. Njena mama je razmišljala isto kot ti. Malo širše razmišljaj in bo vsem dobro.

Enim se čudim, ko hočejo, da ima oče cim manj stikov, kasneja pa jamrajo kako so za vse same in da oče noče ozvajati stikov.

Seveda noče, ker ga delate budalo in se čolvek obrne in gre naprej.

 

to je čist res… na živce mi gredo dvolični ljudje, ki bi imeli vse zase, samo na svoje interese gledajo, sočloveka bi ob njegove pravice spravili; a ko ga rabijo, ko jim paše bi pa moral biti na voljo… ogabne lastnosti ljudi…

otrok ima dva starša – ti bi zdaj imela otroka zase, vse samo ti, očeta bi odgnala… a samo za trenutke ko bi ti pasalo in bi rabila, da nekdo čuva otroka, poskrbi zan, se boš pa začela sklicevati na očetovstvo in dolžnost očeta…

ah… bom grdo napisala… gonite se v tri krasne take osebe, ki poznate človeka samo takrat ko ga želite izkoristiti za lastno korist, ker vam pride prav, sicer pa delate z njim kot s smetjo…. in če takrat oče ne bo skočil – boš zloba začela širiti laži,da je slab oče in da si ne vzame časa za otroka…

zlobe dvolične manipulatorske

Ameriške raziskave so pokazale in dokazele, da je skupno skrbništvo največja napaka in da povzroči otroku travmo. To je nekako podobno kot permisivna vzgoja – ko se je avtor te ideje že zdavnaj opravičil, ker je ugotovil, da takšna vzgoja ni OK, je Evropa še kar spodbujala permisivno vzgojo, v Sloveniji pa še ni v celoti poniknila. Pa se je tip že okoli leta 1990 opravičil.

To kar pa je spodbuda Evrope o skupnem skrbništvu pa v Sloveniji ni izvedljivo. Namreč oni pod skupno skrbništvo razumejo to, da otrok ostane v skupnem bivališču in se starša selita. Torej, kdo v Sloveniji je za?

Ne bluzit, da je skupno skrbništvo najboljša odločitev za otroka. Otrok potrebuje stalnico in mora vedeti kje je njegov primarni dom. Starša, ki se razumeta bosta vedno delala v korist otroka, pa je čisto vseeno kaj je napisano na sodnem sklepu. Starša, ki si nagajata, ali je zgolj en takšen, pa je skupno skrbništvo le eden izmed načinov manipulacije in možnost za nagajanje.

Otrok ni predmet, ki se bo selil sem in tja, ampak je živo bitje.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4337, 08.01.2023 ob 23:37

to je čist res… na živce mi gredo dvolični ljudje, ki bi imeli vse zase, samo na svoje interese gledajo, sočloveka bi ob njegove pravice spravili; a ko ga rabijo, ko jim paše bi pa moral biti na voljo… ogabne lastnosti ljudi…

otrok ima dva starša – ti bi zdaj imela otroka zase, vse samo ti, očeta bi odgnala… a samo za trenutke ko bi ti pasalo in bi rabila, da nekdo čuva otroka, poskrbi zan, se boš pa začela sklicevati na očetovstvo in dolžnost očeta…

ah… bom grdo napisala… gonite se v tri krasne take osebe, ki poznate človeka samo takrat ko ga želite izkoristiti za lastno korist, ker vam pride prav, sicer pa delate z njim kot s smetjo…. in če takrat oče ne bo skočil – boš zloba začela širiti laži,da je slab oče in da si ne vzame časa za otroka…

zlobe dvolične manipulatorske

mama nima otroka zato da ga ne bo nič videla.

očeti hočejo deljeno samo zato da ne rabijo plačati.

njegov problem,če si je drugo naju.

New Report

Close