Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Partnerju ni več do nič

Partnerju ni več do nič

Skupaj sva štiri leta in zadnje dve lete živiva skupaj, oba imava službe in imava najeto stanovanje, v katerem sva si ustvarila dom, zadnje mesece je bilo celo resno pogovarjanje z lastnico o odkupu stanovanja. Stara sva jaz 33, on 38, oba sva točno vedela kaj hočeva, ker smo se spoznali na netu in oba sva imela napisano da iščeva resno zvezo, šla sva na pijačo in se dogovorila da poskusiva zvezo in od takrat naprej vse štima.

Skupaj sva doživela že ogromno v teh letih, seks je bil pa vedno nekako zadnje kar je prišlo na vrsto, ker noben od naju ni neki seks manjak da bi hotel trikrat na teden, nama je vedno ustrezalo 1x na teden ali 1x na 10 dni, pa sva si takrat vzela čas in je bilo OK za par dni. Nikoli se ni pritožil čez to, da mu to ni všeč.

Zadnjega pol leta se pogovarjava o odkupu stanovanja, pa o otroku ker bi ga jaz imela, on je rekel da če ga jaz hočem prav, tako da tudi tu vse v redu. Nisva pa seksala zdaj že skoraj dva meseca, in ne vem kaj mu je, ne razume da morava seksat ko imam tiste dneve in vedno poslušam kako je utrujen in se mu ne da, prej pa nikoli ni bil utrujen ???? Nima druge nobene ker je ne more imet, bi zvedela ker ne zna nič skrit pred mano, tako da sem mu pa rekla da kaj se zdaj gre, pa je rekel da nisva nikoli toliko seksala kot bi jaz zdaj rada in da njemu ni. Potem sva se na koncu celo skregala ko je rekel da ne ve če bi kupila to stanovanje v katerem sva, da bodiva nekaj časa še v najemu.

Prijateljice mi rečejo da je to konec in naj se čimprej odpokam iz stanovanja ampak kako naj bom samska zdaj pri teh letih, rada bi otroka in urejen stanovanjski problem, ne pa da bom samska in iskala spet nekoga. Ginekološko sem pa že skoraj prestara za prvega otroka, zato sem malo zoprna s tem.

Kaj naj naredim.

Lp Jasmina

Noče otroka, pa ne ve kako ti povedati. Tudi ti mu nisi “tista” a bolje vrabec v roki kot golob na veji pravijo, zato je s tabo. Žal tako izgleda po zapisanem sodeč. Moški, ki ljubi žensko, ne gre z nje dol niti pomotoma. To kar imata vidva je malo boljše prijateljstvo. Daleč od ljubezni, strasti in kvalitetnega partnerstva. Sploh nista na isti frekvenci

tip je brez osnovne življenjske energije. Kaj je to povzročilo ne vem, običajno je to prehudo razvajanje staršev, ki otrokom, ki se jim ni treba za nič v življenju boriti, pobere vso energijo. Očitno bi rad do konca življenja živel tako kot do sedaj. Na tebi pa je odločitev, če ga takoj pustiš in začneš iskati nekoga primernejšega. Ali pa se lepo potuhneš, mu rečeš da se strinjaš s tem, da nakup stanovanje odložita, tačas pa ti pridno šparaš, ravno tako odložita otroka (recimo rečeš, da v korona času nočeš zanositi), pa kljub temu zanosiš, ga šutneš potem ven (tako prišparaš 3-5 jurjev za umetno oploditev), mogoče se bo ta tudi malo zbudil in dal kaj od sebe.

Kot prvo, pri 33ih nisi prav nič prestara.

Kot drugo, silit naprej v vezi, ki že zdaj ni ok, je nespametno. Trenutno gresta še lahko narazen dokaj enostavno, s skupnim lastniškim stanovanjem in otrokom se bodo pa stvari zapletle.

 

Kot tretje, on očitno nima namena ostati s teboj, zato noče narest koraka naprej, ker mu je moja druga točka jasna. Za usput te ima, ne za zmeraj.

Če bi ga prava v roke dobila bi bil bolj energičen. Sama obvladam moža in pet priveskov. Hopacupa cele dneve, kaj pa naj bi počela, ko pa vse mož poskrbi. Najmlajši ima 16 let. Za šolo je dober.

Kako to, da pri teh letih nisi sama sposobna stanovanja kupit? Moderne ženske smo finančno neodvisne, ne rabimo se na desca šlepat za osnovne življenjske dobrine.

šla sta na kavo in se dogovorila da bosta v zvezi? TUKAJ izhaja vse. v tem je težava. tu ne gre za odnos kjer bi bila vidva zaljubljena in bi se vama mešalo od strasti in seks 1x na teden bi bil seks 1x na dan najmanj. ker če si z nekom pravim v zvezi se mu ne moreš upret, vsaj na začetku je VEDNO tako, da bi skočil povsod kje lahko in ne moreš umaknit rok z njega/nje. kasneje se to res umiri ja, ampak tole meni že od štarta ni bilo to, saj je očitno.

vidva sta v ekonomskem odnosu, v bistvu gledano sta cimra ki seksata vsake toliko, pa laže vama je živet skupaj da si razdelita stroške, hrana itd.

ljubezni tukaj ni, oprosti.

pri 33ih nisi prestara, pusti ga in si najdi nekoga ob katerem te bo razganjalo. škoda te je za tak odnos. in njega tudi.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 06.12.2021 ob 09:36

Kako to, da pri teh letih nisi sama sposobna stanovanja kupit? Moderne ženske smo finančno neodvisne, ne rabimo se na desca šlepat za osnovne življenjske dobrine.

A neodvisna si z dedovanim denarjem? Moj mož je moja banka.

Jaz pa mislim, da si on predvsem ne želi otroka. Boji se. Verjetno je razvajen in se ne bi prilagajal otroku. Kakor si napisala, ti je rekel, da če si TI želiš otroka, pa naj bo. On si ga pa ne želi.

Leta so pri tebi res že kritična. Če je on drugače sposoben, izobražen, dobro zasluži, spreten, zvest, delaven, potem ga je dobro kar obdržati. Ker večina tipov je še slabših. Ljubezen itak izzveni v parih letih, potem ostane prijateljstvo, ali pa tudi ne. Na ljubezen je brez veze iti.

Jaz ti povem iz ženskega stališča. Če bi si rekla, zdaj pa moram zanosit, ali pa, zdaj pa bi imela otroka, potem NIKOLI VEČ ne bi seksala. Meni je bilo groza samo pomisliti, da bi zanosila. Kako mora biti šele moškim.

Odgovor na objavo uporabnika
zdaj srečna babi dveh, 06.12.2021 ob 10:23

Jaz pa mislim, da si on predvsem ne želi otroka. Boji se. Verjetno je razvajen in se ne bi prilagajal otroku. Kakor si napisala, ti je rekel, da če si TI želiš otroka, pa naj bo. On si ga pa ne želi.

Leta so pri tebi res že kritična. Če je on drugače sposoben, izobražen, dobro zasluži, spreten, zvest, delaven, potem ga je dobro kar obdržati. Ker večina tipov je še slabših. Ljubezen itak izzveni v parih letih, potem ostane prijateljstvo, ali pa tudi ne. Na ljubezen je brez veze iti.

Jaz ti povem iz ženskega stališča. Če bi si rekla, zdaj pa moram zanosit, ali pa, zdaj pa bi imela otroka, potem NIKOLI VEČ ne bi seksala. Meni je bilo groza samo pomisliti, da bi zanosila. Kako mora biti šele moškim.

To pa ni najbolj posrečen nasvet. Ljubezen izzveni? To pa ni res. Če je prava se le še okrepi z leti. Prav tako strast. Midva z možem se drug drugega nikakor ne moreva naveličati, pa sva že zelo dolgo skupaj. Otrok sva si želela oba in sva jih z veseljem “delala”. Točno sem vedela kdaj nama je uspelo, ker je bilo čutiti posebno energijo med nama takrat. Ljudje so energetsko zaprti zato tudi toliko težav z zanositvijo danes. V resnici nočejo otrok in obveznosti a ne upajo biti iskreni in na glas povedati. Telo čuti in blokira vsak poskus.

Ljudje pridejo skupaj iz različnih razlogov in na različne načine. Tole vajino je tudi meni bolj ekonomska zveza, kot karkoli drugega, ampak ok, če je bilo vama tako ok je meni tudi.

 

Tip, ki s tabo noče narediti nobenega koraka naprej, pač ni tip za prihodnost. Noče otroka, noče nakupa stanovanja, noče nič. ZAKAJ bi ga silila?

 

Ne zbiraj opozorilnih znakov in poslovi se, ko je še dovolj zgodaj. Če tip že zdaj NIČ NOČE, a misliš da čez leto ali dve bo? Ne bo. Ti boš pa stara za prvega otroka vse bolj. Imam prijateljico, ki je bila s tipom skupaj skoraj 16 let. Od 18. leta dalje. Sta se razumela in vse je bilo kao fino, a on ni hotel NIČ, da bi se premaknila iz statusa quo. Pri 30+ sta živela enako, kot ko sta pri 18 začela. Vsak v svoji otroški sobici pri starših, in se obiskovala. Ko je ona omenjala nakup stanovanja (oba fajn zaslužila): on ne bi, ne še. Ko je omenila da gresta skupaj v najem, on ne bi. Mogoče drugo leto. Ga je pri okoli 30 začela spraševati, če bi imela otroka, on ne bi še, bi se še malo ustalil in potoval ipd. Je prišel pogovor do poroke, tega on tudi ne bi. NIČ glede prihodnosti ni hotel. Ga je soočila tudi s tem, naj ji pove, če ima morda drugo ali če gresta narazen, tega on tudi ni želel. Bilo je nadvse udobno. Njej je prekipelo po več letih, ko sta bila oba stara skoraj 34 let in njuna zveza se ni nikamor premaknila. NIKAMOR.

 

A uganeš? Ko sta šla narazen, mu ni bilo nekaj posebno hudo. V enem letu je imel novo partnerko, bil z njo v najemu in ona noseča. Moja prijateljica je bila zelo prizadeta, ker je rekla, da bi veliko bolje prenesla, če bi jo poslal v k** in ji pošteno priznal, da mu ni več do nje, kot pa tako nategovanje.

 

Če ni koraka naprej, se poslovi. V razmislek!

vsi bi hodili narazen, noben nebi nič več potrpel. ti pa tudi ženska, stara si 33, vzami stvari u svoje roke. zanosi, imej otroka, pusti desca in pojdi nekam v najem sama, če že res ne zdržiš več z njem

novodobna mladina vi bi vse meli, ja ne gre tako. to da sta se dogovorila za resno zvezo, je pohvale vredno sta vsaj vedela na čem sta, ne pa zdaj ko se dobivajo eno leto pa ne vejo kaj bi.

če ti je zvest in te spoštuje, ima službo in nosi denar domov, je za obdržat. verjemi da imaš kar srečo s takim.

 

Odgovor na objavo uporabnika
takole, 06.12.2021 ob 11:24

vsi bi hodili narazen, noben nebi nič več potrpel. ti pa tudi ženska, stara si 33, vzami stvari u svoje roke. zanosi, imej otroka, pusti desca in pojdi nekam v najem sama, če že res ne zdržiš več z njem

novodobna mladina vi bi vse meli, ja ne gre tako. to da sta se dogovorila za resno zvezo, je pohvale vredno sta vsaj vedela na čem sta, ne pa zdaj ko se dobivajo eno leto pa ne vejo kaj bi.

če ti je zvest in te spoštuje, ima službo in nosi denar domov, je za obdržat. verjemi da imaš kar srečo s takim.

 

Ja krasno, takega je za obdržat, ki se je ni dotaknil že dva meseca in ki zavrača popolnoma vsak načrt glede prihodnosti. Tudi če ga bo prisilila v otroka in nakup stanovanja, taka ženska bo na dolgi rok za vse sama. kakšni obeti za prihodnost so to, kakšna jajca ji prodajaš. Tukaj ne gre za “potrpeti” v smislu, da bi izgubil službo in mu bi bila v oporo, ali da bi zbolel, ali da se samo ne bi strinjal z vsako njeno kaprico. Tip noče imeti stika z njo (kateri tip pri 36 ne seksa dva meseca, če ima partnerko, do katere mu je??) in noče načrtovati prihodnosti z njo. In ona naj pač potrpi….HALO!

Res je kar je napisala Kanja, več je takih zgodb, ko moški cinca v zvezi, leta tečejo…ko se razideta pa ratajo še kako poskočni, novo žensko, ki zelo hitro zanosi in happy family game…prej pa nič…evo tudi tale politik Nemec, ki je bil z manekenko Irino…no, zdaj pa je happy daddy….Tu je problem v ženskah, ki preveč dolgo prenašajo nekakšne statične odnose…greš v resno zvezo, nujno poskusno skupaj živet eno leto, že tu se pokaže marsikaj, ne pa pri tridesetih in več on k sebi domov, ona pa k sebi ….iz te moke ne bo kruha.

Za dotični primer pa, pošten pogovor , da se razjasni pričakovanja in ne se bat začet na novo, še je čas za vse in kar pogumno.

Reči mu da al bo naredil otroka on al ga bo pa sosed, da naj se zjasni kaj bo.

Prosim pustite mi Nemca pri miru…. Naj uživa- ima pravico…

 

Glede teme pa…..

Vedno je rešitev, a ne boš je našla s prijateljicami, in ne na forumu….

S partnerjem se iskreno pogovorita…. Pa bo

 

 

 

Pridi bom jest naredu otroka

zmagas pa z izjavo: sva sla na kavo in se spoznala preko spleta…te pa še ga naženi preko spleta… več kot očitno te ne obrajta  več…ali si tečna cele dneve ali pa mu ni ali ga gusis, ali pa mu ni… moski smo simpl…ali nam je ali pa nam ni..če nam ni je s tabo nekaj krepko narobe…dijo in papa

resno, ne sili z glavo skozi zid, ker te bo bolela. čim prej razdri tole, niti slučajno nisi prestara za prvega otroka.

ja, če boš hotela vezo z družino, se boš pač spet morala dati na trg, ampak samo zato, ker pod nujno danes hočeš imet otroka, ne delaj bedarij. tale s tabo ne bo več seksal ob plodnih dnevih, to si lahko ziher, ker je ugotovil, da noče tega.

Daj prizemlji se. Koliko pa jih je ki lahko kupijo stanovanje. 8000 EUR za kvadratni meter ali skoraj milijon ali 1 milijon EUR za primerno stanovanje za 4 člansko družino.

Dva z dokaj dobro plačo pa še starši, oboji morajo pomagati. Ti pa blebetaš kako lahko samska ženska kupi stanovanje.

Sta sostanovalca in ne partnerja. Začutil je, da nisi primerna za partnerico, saj vztrajaš na otroku in stanovanju  “neglede s kom”, sama ne znaš biti. Zaključita vajino zgodbo in si najdita ljubeče partnerje.

 

Sta se zmenila ne samo za resno zvezo, ampak tudi za to, da si oba želita otrok? Zdi se, da njemu ni do tega, kar ni nič narobe, ampak treba je povedati iskreno. Si ti želiš za svoje otroke očeta, ki si jih je iskreno želel, ali nekoga, ki jih ima, ker jih pač “mora” imeti (ker jih imajo ostali ali pa zato, ker si jih hotela ti)?

Odgovor na objavo uporabnika
msolivija, 07.12.2021 ob 11:34

Sta sostanovalca in ne partnerja. Začutil je, da nisi primerna za partnerico, saj vztrajaš na otroku in stanovanju  “neglede s kom”, sama ne znaš biti. Zaključita vajino zgodbo in si najdita ljubeče partnerje.

 

Kratko, kruto, resnično  … ampak težko za ukrepat.

Ni nujno, da mu je neprimerna, saj nekateri moški so pač pasivni do amena. Taki niso niti strastni, niti posebej ljubeči, odgovorni pa le za tisto, v kar jih družba prisili.

Nobene strasti ni med vama, le DOGOVORI.

Saj te razumem, avtorica, ampak tvoja preracunljuvost je z njim propadla. Saj ni slabo biti preračunljiv, ampak zdaj bodi še tolk preračunljiva, da si zracunas, DA S TEM TIPOM NE BO KRUHA, KAJ ŠELE OTROKA. Saj je tudi on preračunljiv – rekel je, da nekako pristane v otroka, dejansko pa držal fige in nehal seksat s tabo. Verjetno mu je enostavno udobno, pa kot moškemu še mu ne mudi.

Podaj se novim izkušnjam naproti. Vsi smo kaj takega bili primorani narediti v življenju, nisi prva niti zadnja.

V glavnem mam filing, da vaju ne druži globoka ljubezen, ampak družbene norme.

 

 

Podji dalje res… Sem bila na istem. Vseeno je bolje biti sam pa iti na izi v kaj novega kot pa nekje gurat ce ne gre.

On se  bliža 40, ko moški lovijo še zadnje izdihljaje in hoče po vsej vrjetnosti imet nezvezane roke.

Poišči drugega.

New Report

Close