Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pasivnost očetov pri vzgoji

Pasivnost očetov pri vzgoji


Se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},pa saj to je tudi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potrjeno tudi s strani strokovnjakov!
[/quote]
Ah ja, seveda. Sploh razne LLL liga in razni naravni začetki radi to zelo poudarjajo. Dejansko pa se otrok naveže na tistega, ki skrbi zanj. Če je to oče, bi se tudi na očeta (pa brez nekih travm). Ne sanjajte, da ste samo zato, ker ste otroka rodile, edine sposobne skrbeti zanj. Je pa seveda res, da če se greste tisto otrok 24 ur priklopljen na mamo, je potem logično, da se naveže nanjo. Potem pa je hudič, ko enkrat mama mora kam, a ne? Predvsem pa je priročno, da mame, ki dojenčka privežejo nase (ja, tudi takšne obstajajo), potem najbolj jamrajo, da so same za vse. Seveda, če pa oče otroka še pogledat ne sme, ker ta začne takoj jokat, ker je oče pač samo tujec. Z leti se to pač samo nadaljuje v ustaljenem vzorcu. Oče je tam nekje zadaj (navajen se umakniti), mama pa z leti ne shendla več vsega.
Eh ja, pa bi bilo veliko lažje, če bi bili očetje vključeni v nego in vzgojo otroka že od samega začetka. Mame bi morale samo stopiti s piedestala kakšno stopničko in pustiti, da se vez stke tudi med otrokom in očetom. Lahko nastane čudovita vez (mamina pa zato vseeno ni okrnjena), ki se z leti samo nadgrajuje.
[/quote]
Ne zagovarjam nobenih skrajnosti, da se razumemo.


Štrumfi, saj sem že velikokrat ponovila, pa lahko še ponavljava. Toliko časa, da si boš zapomnil, v redu? Nikjer nisem rekla, da “oče ni nič”. To ti meni pripisuješ, ker se ti tako fajn sliši. Jaz sem rekla, da je pri normalnih ljudeh vez med majhnim (!!) otrokom in mamo neprimerljivo bolj močna kot vez med majhnim (!!) otrokom in očetom. Da se ta razmerja z leti spreminjajo vedno bolj v prid očetu, da pa je absolutno nesmiselno mamam iz rok vleči malčke in tem povzročati nepotrebne travme v imenu neke pravične porazdelitve otroka na pol med oba starša. Ostalo je plod tvoje bujne domišljije.

Kuham pa z veseljem in dobro.
[/quote]
Se strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465},pa saj to je tudi 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potrjeno tudi s strani strokovnjakov!
[/quote]
Katerih strokovnjakov pa? :-))) Ne se smešit babe, ker ste že dovolj neumne brez dodatkov. Govoriš o strokovnjakih, potem se pa ločujete, pa niti ena ni v stanju prebrat pet stavkov družinske zakonodaje, ki so ključne , ampak si raje po svoje razlagate, kako je una rekla, da je tista rekla, da je tako….jaooooo

Dnevno dokazujete, da je vse manjši del žensk kaj vrednih , ostalo pa nezrelo, nodgovorno in dejansko za popolnoma nič, celo materinskega nagona in materinski čustev niste več sposbne razvit, kar bi moralo bit naravno samoumevno, o ostalem pa tudi samo jezik.

Pa si poglej, za kake poklice se še vedno babe odločate, pa je konec tega, ni več službo za praznoglavo mešanje megle, ampak dokler bo to babi kapnilo bo preteklo še veliko vode.

New Report

Close