Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pasulj recept

Pasulj recept


Jp, multinično , ki pišeš samo sebi in noriš zradi bedarije, ki ne gre skozi. Če bi bilo v vojski, bi vedelo, da pasulj ni imel korenja, moke in peteršilja, ker tisti ki smo res bili, to vemo.
[/quote]

V vojski res nisem bila, je bil pa zato moj možv Bitoli in ja, korenje gre v pasulj.
Tle imaš recept pa si poglej. Lahko pa malo pogooglaš in si povlečeš celotno knjigo z recepti, je tudi na netu…..

Vaš link

V vojski res nisem bila, je bil pa zato moj možv Bitoli in ja, korenje gre v pasulj.
Tle imaš recept pa si poglej. Lahko pa malo pogooglaš in si povlečeš celotno knjigo z recepti, je tudi na netu…..Jaaaa,…

Malo prej si bilo v vojski, še malo nazj si imelo starinsko knjigo, zdaj pa že copy paste forumaša. Napreduješ multinično, napreduješ.😁

Vaš link
[/quote]

V vojski res nisem bila, je bil pa zato moj možv Bitoli in ja, korenje gre v pasulj.
Tle imaš recept pa si poglej. Lahko pa malo pogooglaš in si povlečeš celotno knjigo z recepti, je tudi na netu…..

Vaš link
[/quote]
Malo prej si bilo v vojski, še malo nazj si imelo starinsko knjigo, zdaj pa že copy paste forumaša. Napreduješ multinično, napreduješ.😁

Ja, tako. Ajvar dodajajo, res.

Ja, tako. Ajvar dodajajo, res.
[/quote]
OOo, to me je pa ena skrivnostna baba naučila, sicer že dolgo nazaj, prej tega nisem vedel, tudi česen dodajam še vedno na koncu po kuhanju, po njenem receptu in to je res potem pasulj za prste obliznit.


OOo, to me je pa ena skrivnostna baba naučila, sicer že dolgo nazaj, prej tega nisem vedel, tudi česen dodajam še vedno na koncu po kuhanju, po njenem receptu in to je res potem pasulj za prste obliznit.
[/quote]

Tako kot si napisal je, tako so delali in delajo. Bolje gre moškim ta jed od rok za kuhat, kot ženskam – rata zelenj.mineštrica.

Monovci naj poskusijo, pa potem komentirajo.

Tako kot si napisal je, tako so delali in delajo. Bolje gre moškim ta jed od rok za kuhat, kot ženskam – rata zelenj.mineštrica.

Monovci naj poskusijo, pa potem komentirajo.
[/quote]
Ej, si ti fraj?😁…madona, ti si baba zame.😁


Ej, si ti fraj?😁…madona, ti si baba zame.😁
[/quote]

Ne bi rekla,..”vsak ima svojo pot je bilo rečeno” 😉

Monovci poskusite kar vam je napisal, konkretno in vam bo uspelo. Izdal vam je recept, kar marsikdo noče.


Malo prej si bilo v vojski, še malo nazj si imelo starinsko knjigo, zdaj pa že copy paste forumaša. Napreduješ multinično, napreduješ.😁
[/quote]

Staruhelj, a si se ga nažrl?
Kje sem pisala, da sem bila v vojski? WTF stari, tebe pa že konkretno zvija 🙂 Imaš spet večerno norijo po forumu?

Ne bi rekla,..”vsak ima svojo pot je bilo rečeno” 😉

Monovci poskusite kar vam je napisal, konkretno in vam bo uspelo. Izdal vam je recept, kar marsikdo noče.
[/quote]😁Bemtiš, še bom moral pospešeno iskat, letos nimam nobene, da nama s sinom peče pecivo čez praznike.😁

😁Bemtiš, še bom moral pospešeno iskat, letos nimam nobene, da nama s sinom peče pecivo čez praznike.😁
[/quote]

Pecivo se lahko pošlje, samo naslov povej(te) – lahko sosedom pošljem, da je manj natančno 😉
Ne odgovarjam, če pridobite kg zaradi sladkarij. 😉

Jaz podobno, s to razliko, da dam vec fizola in ga predhodno namocim (cez noc). Pa na koncu poprazim samo papriko, brez moke in cesna. Vcasih dodam kaksen feferon, ni pa nujno.

Skratka, za pasulj se cebula ne prazi, ker e dolgo kuha, se med kuhanjem razpusti in zgosti jed. Pa tudi jusna zelenjava ne gre v pasulj. To je potem lahko zelo okusna fizolova minestra, ampak ni pasulj.

Dober tek!
[/quote]
No jaz isto naredim pasulj kot vidva. In to je pravi pasulj in ne nek žajbelj in meta pa jušna zelenjava. Ne vem od kje jim to, to je zame navadna fižolova juha, pa še to ne, ker tudi tja ne dam jušne zelenjave. Fižol namočim čez noč, naslednji dan vodo odlijem in dodam novo, zraven veliko sesekljane čebule in kaka rebra. Ko je fižol skuham, prepražim suho papriko (pekočo ali sladko kakor komu odgovarja), mogoče še feferon ali pa še to ne. In najboljši mi je s prekajenimi rebri Mnjami. Moka kakor kdo želi, pri nas doma jo je oče dajal, jaz je ne dam. Vržem notri raj mal več čebule. Vse ostalo niti pod razno ni pasulj ampak neke mineštre. Sploh če se da jušna zelenjava notri Še malo ješprena k fižolu in jušni zelenjavi, pa je ričet


No jaz isto naredim pasulj kot vidva. In to je pravi pasulj in ne nek žajbelj in meta pa jušna zelenjava. Ne vem od kje jim to, to je zame navadna fižolova juha, pa še to ne, ker tudi tja ne dam jušne zelenjave. Fižol namočim čez noč, naslednji dan vodo odlijem in dodam novo, zraven veliko sesekljane čebule in kaka rebra. Ko je fižol skuham, prepražim suho papriko (pekočo ali sladko kakor komu odgovarja), mogoče še feferon ali pa še to ne. In najboljši mi je s prekajenimi rebri Mnjami. Moka kakor kdo želi, pri nas doma jo je oče dajal, jaz je ne dam. Vržem notri raj mal več čebule. Vse ostalo niti pod razno ni pasulj ampak neke mineštre. Sploh če se da jušna zelenjava notri Še malo ješprena k fižolu in jušni zelenjavi, pa je ričet
[/quote]

In spet, smo z guglanjem ugotovili, da v pravi pasulj gre korenje, petršilj, zelena, sveža paprika in celo meta je znana začimba za pravi pasulj.

Pecivo se lahko pošlje, samo naslov povej(te) – lahko sosedom pošljem, da je manj natančno 😉
Ne odgovarjam, če pridobite kg zaradi sladkarij. 😉
[/quote]Ah, par kil bi tako nucal, odkar imam novo službo sem preveč shujšal.😁

Ah, par kil bi tako nucal, odkar imam novo službo sem preveč shujšal.😁
[/quote]

Velja, pošljem, na saneh skozi gozd bodo sladke dobrote poslane 🙂

In spet, smo z guglanjem ugotovili, da v pravi pasulj gre korenje, petršilj, zelena, sveža paprika in celo meta je znana začimba za pravi pasulj.
[/quote]

..milomater:(( pasuljče bolj kot ne zimska jed…od kje tebi sveža paprika sredi zime?? Pa meta?? Ajd, ne me več metat na obrate:((…lepo prosim!!

..milomater:(( pasuljče bolj kot ne zimska jed…od kje tebi sveža paprika sredi zime?? Pa meta?? Ajd, ne me več metat na obrate:((…lepo prosim!!
[/quote]

Dobro, oz najboljše pride če dodaš še mleko, sladoled, ingver, 3kg pomaranč, pa kisle kumarice. Fenomenalno pride, tak novodobni recept… 😂

Kdo bi to jedel? Jaz ne tako bruhanje, se držim starega preverjenega recepta.

Moški ko jim ni dobro ženino kosilo, slišim da izjavijo: “še boljše smo bruhali”, jih razumem. 😂

..milomater:(( pasuljče bolj kot ne zimska jed…od kje tebi sveža paprika sredi zime?? Pa meta?? Ajd, ne me več metat na obrate:((…lepo prosim!!
[/quote]

Mi imamo v skrinji zamrznjene paprike, take cele in spucane, naredim filane paprike tudi kdaj pozimi.
Drugace pa svezo papriko dobis pozimi v vsaki trgovini.

Mi imamo v skrinji zamrznjene paprike, take cele in spucane, naredim filane paprike tudi kdaj pozimi.
Drugace pa svezo papriko dobis pozimi v vsaki trgovini.
[/quote]

Una umetna paprika pozimi je “ne po tebi ne po meni”, zanič, brez okusa, izven sezone…
Sezonsko je najboljše.

Pecivo bo, vesel.😀

New Report

Close