Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pazite se Harryja Potterja!!!

Pazite se Harryja Potterja!!!

Norci .Prebrala sem vse knjige in sporočilo je čisto drugo. Kakšen okultizem neki!

Danes se imam neko voljo borit za svoj prav …
Sveto pismo ali Biblija predstavlja temelj krščanske vere in hkrati temelj evropske kulture in omike, je eden izmed najlepših biserov svetovne književnosti; je knjiga, ki je prevedena v največ jezikov in ki pri mnogih narodih predstavlja prvo tiskano ali celo prvo pisano besedno.
Sveto pisma je knjiga …ki jo je pisalo 40 piscev pod vodstvom božjega Duha, pisalo se je 1600 let, pa je glede vsebine popolnoma usklajeno (če to ni dovolj dober dokaz o obstoju Boga?!), bilo je prva tiskana knjiga na Svetu (1452-1455) , prevedena je v največ jezikov (2100) oz. da samo še 2-3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svetovnega prebivalstva v svojem jeziku nima niti enega dela Sv. pisma, da je Sv. pismo najbolj brana knjiga na svetu (statistika UNESCA), da je bilo že v srednjem veku Sveto pismo vredno več kot čreda goved ali celo posestvo, potem npr. so l. 1953 kraljici Elizabeti II pri kronanju dali Sv. pismo z besedami: “S tem ti dajemo največjo dragocenost, kar jih ima svet.”; vsak ameriški predsednik priseže na Sv. pismu itd. itd. itd. itd.

GRE RES ZA VELIKO NAIVNOST IN ZABLODO ALI LEPŠE SIMBOLIKO KAR SE TIČE VERE IN SVETEGA PISMA?

Mislim oz. pravilno, jaz VEM, da ne![/quote]

jah tud pravljice majo lahko veliko naklado, biblija je ena takih…[/quote]

JA IN KAJ? Plata od Metallice je tudi prodan v miljonskih nakladah…. Po takem razmišljanju lahko vsak priseže tudi na tem!

A ni ravno Harry Poter tehle statistik malo na glavo obrnil? Pa ga je napisala ena sama oseba, ni rabila vodstva božjega duha (ali pa vsaj tega na glas ne prizna 🙂 ).
K padcu cen za knjige je zelo pripomogel IZUM TISKA.
Na srečo so bili v Evropi nekateri omikani tudi že pred pojavom krščanske vere.
Tale usklajenost je pa meni nekoliko vprašljiva, glede na to, da so v knjigi našli izgovor za cel kup velikih svinjarij preteklih časov: križarske vojne, sežiganje čarovnic, pobijanje konkurence ali pa pucanje lastnih vrst, sužnjelastništvo. So narobe brali? Se je pomen besed spreminjal?

Ravno katoliški časopis Družina je objavil po mojem mnenju zelo dobro kritiko Harryja Potterja
http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf/all/4993BA5B2403A47AC1257323002BE80C?OpenDocument
in gospa v intervjuju sploh ni proti knjigi, samo opozarja na določene stvari!
Kar pomeni, da niso vsi taki fanatiki, ampak znajo nekateri tudi realno gledat na HP.

Vsak ima lahko svoje mnenje tudi norci. Samo najraje vidimo norca v ogledalu, čeprav se ne zavedamo, da smo ravno mi tisti – norci!

Zakaj mislite, da danes ljudje raje iščejo odgovore na življenska vprašanja povsod drugod kot pa v Cerkvi? Ker jih v Cerkvi ne najdejo, ne počutijo se nagovorjene!! Ne krivite Harryja Potterja za to.

… je tisto, kar Kristus uči, tako preprosto, pa tako težko, da se odgovore išče drugod. Ker nismo pripravljeni na nobeno odpoved več – ki je pravzaprav vir veselja in svobode – Pa se mi zdi, da se v glavnem bolj išče, kot zares najde, toliko nesrečnih zgodb poznam …

Lol vsem flancam k jih napišejo “strokovnjaki” pa tud ni treba verjet, lih tko k biblija, k je knjiga pravljic za lahko noč, sam eni ji pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} verjamete… obtožujete pa druge pravljice kt so harry potter ipd. da so hudičevo seme.[/quote]

Danes se imam neko voljo borit za svoj prav …
Sveto pismo ali Biblija predstavlja temelj krščanske vere in hkrati temelj evropske kulture in omike, je eden izmed najlepših biserov svetovne književnosti; je knjiga, ki je prevedena v največ jezikov in ki pri mnogih narodih predstavlja prvo tiskano ali celo prvo pisano besedno.
Sveto pisma je knjiga …ki jo je pisalo 40 piscev pod vodstvom božjega Duha, pisalo se je 1600 let, pa je glede vsebine popolnoma usklajeno (če to ni dovolj dober dokaz o obstoju Boga?!), bilo je prva tiskana knjiga na Svetu (1452-1455) , prevedena je v največ jezikov (2100) oz. da samo še 2-3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svetovnega prebivalstva v svojem jeziku nima niti enega dela Sv. pisma, da je Sv. pismo najbolj brana knjiga na svetu (statistika UNESCA), da je bilo že v srednjem veku Sveto pismo vredno več kot čreda goved ali celo posestvo, potem npr. so l. 1953 kraljici Elizabeti II pri kronanju dali Sv. pismo z besedami: “S tem ti dajemo največjo dragocenost, kar jih ima svet.”; vsak ameriški predsednik priseže na Sv. pismu itd. itd. itd. itd.

GRE RES ZA VELIKO NAIVNOST IN ZABLODO ALI LEPŠE SIMBOLIKO KAR SE TIČE VERE IN SVETEGA PISMA?

Mislim oz. pravilno, jaz VEM, da ne![/quote]

Sveto pismo niti slučajno ni popolnoma usklajeno.

Samo zato, ker jim evangelij ni predstavljen na pravi način! Želim si, da vam kdaj bo in da boste imeli odprto srce za Resnico!

Danes se imam neko voljo borit za svoj prav …
Sveto pismo ali Biblija predstavlja temelj krščanske vere in hkrati temelj evropske kulture in omike, je eden izmed najlepših biserov svetovne književnosti; je knjiga, ki je prevedena v največ jezikov in ki pri mnogih narodih predstavlja prvo tiskano ali celo prvo pisano besedno.
Sveto pisma je knjiga …ki jo je pisalo 40 piscev pod vodstvom božjega Duha, pisalo se je 1600 let, pa je glede vsebine popolnoma usklajeno (če to ni dovolj dober dokaz o obstoju Boga?!), bilo je prva tiskana knjiga na Svetu (1452-1455) , prevedena je v največ jezikov (2100) oz. da samo še 2-3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} svetovnega prebivalstva v svojem jeziku nima niti enega dela Sv. pisma, da je Sv. pismo najbolj brana knjiga na svetu (statistika UNESCA), da je bilo že v srednjem veku Sveto pismo vredno več kot čreda goved ali celo posestvo, potem npr. so l. 1953 kraljici Elizabeti II pri kronanju dali Sv. pismo z besedami: “S tem ti dajemo največjo dragocenost, kar jih ima svet.”; vsak ameriški predsednik priseže na Sv. pismu itd. itd. itd. itd.

GRE RES ZA VELIKO NAIVNOST IN ZABLODO ALI LEPŠE SIMBOLIKO KAR SE TIČE VERE IN SVETEGA PISMA?

Mislim oz. pravilno, jaz VEM, da ne![/quote]

Sveto pismo niti slučajno ni popolnoma usklajeno.[/quote]

V katerem delu ni usklajeno?!

No, v Potterju ziher nobenga spolno ne zlorabljajo.

jaz sem ponosen da sem “okultist”, mar boste priredili eksorcizem zaradi mene? ;>

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

Če želiš biti okultist, ti nihče ne more tega prepovedati. Pa prepovedano je itak najslajše. Ti sprejemaš takšne odločitve, za katere meniš, da so zate najboljše in vsak izmed nas ravna tako.

Vendar je po mojem mnenju tvoja odločitev slaba za tvoje življenje. Ne vem s kakšnim okultizmom se ukvarjaš, vendar nas Sveto pismo jasno uči,da si, z ukvarjanjem s temi stvarmi, navlečemo prekletstvo – tudi za naše rodove v prihodnosti – do četrtega kolena. Tako je lahko za veliko stvari, ki nam gredo narobe v življenju krivo ravno ukvarjanje z okultnim in posledice le-tega.

Če želiš biti okultist, ti nihče ne more tega prepovedati. Pa prepovedano je itak najslajše. Ti sprejemaš takšne odločitve, za katere meniš, da so zate najboljše in vsak izmed nas ravna tako.

Vendar je po mojem mnenju tvoja odločitev slaba za tvoje življenje. Ne vem s kakšnim okultizmom se ukvarjaš, vendar nas Sveto pismo jasno uči,da si, z ukvarjanjem s temi stvarmi, navlečemo prekletstvo – tudi za naše rodove v prihodnosti – do četrtega kolena. Tako je lahko za veliko stvari, ki nam gredo narobe v življenju krivo ravno ukvarjanje z okultnim in posledice le-tega.[/quote]

to uči mogoče tebe, splošno pa, vse je en “hokus pokus”.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Sveto pismo niti slučajno ni popolnoma usklajeno.[/quote]

V katerem delu ni usklajeno?![/quote]

V več delih tako Stare kot Nove zaveze.
Največje neskladje pa je ravno med Staro zavezo kot celoto in Novo zavezo kot celoto. Nova zaveza zanika marsikaj iz Stare.
In zakaj npr. Biblija ne vključuje popolnoma nobene informacije o tem, kaj je počel Jezus npr. od 20. leta dalje?

255 nepr. – stara in nova zaveza nista popolnoma usklajeni, ker je ločnica med njima Božji sin – Jezus Kristus in stvari so spremenjene – bistvene zato, ker je prišlo do zamenjave, ki jo je namesto nas naredil Jezus Kristus na križu.

Okej. Dejansko sem ostala brez besed in v mislih že sklenila, da sploh ne bom komentirala, ker je zadeva tako absurdna. Pa bom vseeno poskusila nekaj napisati.

Prvič. Ne poznam Gabriele Kuby in trenutno nimam volje po spletu iskati dodatnih podatkov o njej, pa čeprav bi zaradi njih lahko bila vsaj malo bolj kompetentna (nisem prebrala njene knjige in mnenje o njenem mnenju sem si ustvarila samo na podlagi t.i. desetih argumentov proti HP).

Na prvi pogled se zdi, da knjige niti ni prebrala, toda očitno jo je in res ne razumem, kako je potem lahko prišla do tako neverjetnih in izkrivljenih zaključkov – plodov skorajda neskončne (in samovoljne) domišljije, ki je nagnjena k (ne bom rekla pretiravanju, ker bi gospa Kuby v tem primeru za svoje blodnje pri HP morala najti vsaj osnovo) … nezavednemu izmišljevanju? K obsedenemu iskanju dokazov za ”dolgoročni globalni projekt, ki teži k spremembi kulture”? In tako počasi izgubila občutek za knjižno realnost … ali celo resnični svet?


In tako nazaj.

[hr]

Mislim, da je Harry Potter tolikokrat napačno razumljen samo zaradi tega, ker je tako znan. Prav njegova slava, filmi, drugi izdelki, neumni ter trapasti oboževalci (uporabila bi besedo ‘fani’, vendar bi jo potem po vsej verjetnosti začeli povezovati s ‘fanatiki’ … in nenadoma bo govora o spletkarskih, sprevrženih častilcih hudiča in sovražnikih mladine … če poskušam karikirati) … mene osebno je odvrnil prav medijski pomp – vseh sedem delov sem prvič prebrala šele kakšni dve, tri leta nazaj.

No … in ker je vzbudil pozornost, se je z njim začelo ukvarjati toliko ljudi. Se sploh zavedate, da bi podobne obtožbe lahko zvalili še na mnoge druge fantazijske pripovedi, filme? Marsikje je podan določen domišljijski svet (le-ta je včasih vzporeden in v sožitju z ‘našim’ svetom), ki ima svojo zgodovino, ozemlje, naravo, kulturo, bitja, zakone, pogosto tudi nadnaravne sile, pravljične osebe, čarobne sposobnosti … Harry Potter ni nobena izjema. Jaz osebno fantazijske literature (poleg pravkar omenjenega) sploh ne maram in se ji izogibam. Prebrala sem večino Zgodb iz Narnije, Gospodar prstanov me vztrajno čaka … na splošno pa rajši berem druge zvrsti.

Aha, spomnila sem se na čudovit roman Michaela Endeja z naslovom Neskončna zgodba. Ali tudi tukaj ”s čustveno manipulacijo in ustvarjanjem intelektualne zmede bralčeva sposobnost razločevanja med dobrim in zlim izgubi svojo moč”? Konec koncev sta Otroški cesarici (kasneje Mesečev otrok) dobro in zlo enako pomembna…

In Twilight (za vsak primer varnostno opozorilo: NE PODPIRAM Twilighta). ”Svet ljudi je ponižan, svet čarovnic in čarovnikov pa povzdignjen v slavi.” Če čarovnike zamenjamo s kakšnim drugim pojmom?
In nešteto filmov (ne samo grozljivk in srhljivk)?

Med vrsticami sem razbrala, da morda ni dovolj (oz. da sploh NI) jasno prikazano, kdo naj bi bil dobra in kdo slaba oseba (kritika bi lahko bila kvečjemu, da so liki PREVEČ črno-beli, kar pa niso, saj so mnoge ustvarjene osebnosti večplastne, razvite, večplastne in se tudi spreminjajo, razvijajo, odraščajo).

Preprosto nima smisla naštevati. Ne vem, zakaj se razburjam, saj je vendar popolnoma normalno, da s priljubljenostjo in odmevnostjo naraščajo tudi sovražniki in kritike (primer: najbolj všečni vidoposnetki na Youtubu imajo tudi veliko ‘Ni mi všeč’ klikov – seveda pa je vse v sorazmerju).

Najbolj smešen pa je komentar pod sliko: ”sliko zgoraj prikazanega demona najdete na uradni Harry Potter strani televizijske hiše Warner Bros”.

Lep pozdrav

PS: Še en demon. Pravzaprav dva. 😉

http://www.starstore.com/acatalog/Stripe_Head_Knocker-01.jpg
http://images.wikia.com/gremlins/images/b/ba/Gizmo-First.PNG

Pa dobro no … a se vsi strinjate z mano … al se nobenemu več ne da razpravljat (in kregat) o Harryju Potterju? :/

New Report

Close