Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Perfect družine v očeh drugih

Perfect družine v očeh drugih

Srečnih družin itak ni, so samo funkcionalne in disfunkcionalne. V funkcionalnih se imata mama in ata rada, se spoštujeta in sta uglašena s svojimi potrebami, potrebami drug drugega in otrok. Takšne družine se tudi kregajo, si grejo na živce in imajo večje in manjše težave, a bodo otroci izšli iz vzgoje brez večjih travm.

In imate prav, funkcionalne družine redko čutijo potrebo, da bi svoje zadovoljstvo razglašale drugim. Bolj so osladne fotke in več jih je, bolj je zadeva sumljiva. Osebno poznam kar nekaj res v redu parov in večinoma po FB niti ne veš, da so par (nobenih skupnih fotk ali izlivov ljubezni), če že, pa se občasno ljubeče malo ponorčujejo drug iz drugega.

Tragedije se dogajajo pri onih ko na ven kažejo veselje ko hočejo doseči da so drugi ljubosumni.

Bolj kot so ljudje prazni/razočarani/sami, čeprav v zvezi, bolj čutijo potrebo po zunanji potrditvi.
Takih “srečnih družin” je pa na žalost vedno več.

Nekaj žensk, ki redno objavljajo svojo družinsko”idilo” na socialnih omrežjih, poznam tudi v resničnem življenju in večinoma ni vse tako rožnato, kot prikazujejo. Zakaj to počnejo, ne vem. mogče neke vrste tolažba? Ženske, ki živijo z ločencem in imajo celo dramo v lajfu z bivšimi ženami, mularijo iz prejšnjega zakona in podobno, objavljajo cel kup prispevkov na temo družine, z raznimi hashtagi familyfirst, familytime, familylife in podobno. Pa o materinstvu, pa o kvalitetno preživetem času in podobno. Meni se zdi, da kdor res živi idilo, nima ne časa ne potrebe to objavljat.

Em…? Kje pa piše, da mora kdo na družbena omrežja dat celotno sliko?! Tudi jaz dam samo zadeve, ki me nagovorijo ali trenutke, ko mi je lepo. Več objavljam, ko imam več časa – dopust ali ko me kaj res nagovori.
Mi pa na kraj pameti ne pade, da bi tam naredila svoj digitalni življenjepis. In, pri drugih pogledam, kar me pritegne. In, če so bili v trenutku slikanja srečna družina – fine by me. Vsekakor bom pa verodostojne informacije iskala drugje, kot na družbenih omrežjih, katerih ključna funkcija je zabava!!!

Bolj so razsuti, bolj se slikajo kot happy family. Že dolgo temu ne nasedam, sem videla preveč varanja, kreganja , a na Facebooku cmok cmok ljubi/a.

ne vem, kaj se tako ukvarjate z drugimi. kdor noče imet familije, naj je pač nima in bo večno samski, svoboden, karkoli že. ni pa potrebe zaradi lastnih frustracij in strahov iskati potrditve po forumih, da je družinsko življenje trpljenje.
življenje, kakršnokoli že je, je vaša odgovornost. kdor ni srečen s svojim življenjem, sam ali s partnerjem, otroci ipd. si je sam kriv. je pač treba pametno izbirati ljudi, s katerimi se parčkaš, in imeti zrelo osebnost za primerno vzgajanje otroka.

odlična

Kako ste vsi pametni, da vam kar skodi!

A sami sebe nikdar ne vidite?!

Prvo, na fb redko kdaj kaj objavim in znam objavit tudi kako neumnost, recimo temu kaj nelepega, nevrednega hvale, ker to sem pac jaz in jaz se takim stvarem nasmejim, ker dogajajo se nam vsem.

Drugo, ljudje objavljajo svoje lepe stvari. Kaj vam tu ni jasno?
Naj objavljajo razmetano stanovanje, sesute legice po celi dnevni sobi, polit cokolino po preprogi, otrok na pol v pizami in z umazano plenico, mama pa s povster frizuro in podocnjaki do kolen? Bi to gledali? Pa objavite sami take fotke! Aaa, to pa ne, a ne?

In tretje, v casu mojega odrascanja nismo niti sanjali o internetu, kaj sele on druzbenih omrezjih, pa so nas starsi vedno lepo oblekli za vrtec in solo, ko smo sli kam ven, kam na obisk, smo bili lepo urejeni, moja mama se tudi danes kot 80 letna gospa lepo napravi za trgovino, za lokalni Mercator, ker se tako spodobi! In na obisku, v trgovini, skratka zunaj med ljudmi, smo se morali lepo obnasati in smo vsi skupaj delovali kot fina druzina. A vsi vemo, da so se tudi takrat doma dogajale razlicne stvari, verjetno se hujse kot se danes, le da se o tem ni govorilo!ja, fotografirali smo se ob mogocnem fikusu ali na vrtu med cvetocimi narcisami in tulipani, lepo praznje obleceni in urejeni!
Pa o kakem fb ali ig ni bilo ne duha ne sluha!

In danes, ko ste tako obrenenjeni s tem, kaj drugi objavljajo na druzbenih omrezjih in kaj delajo doma, se sprasujem, kaj res nimate lastnega zivljenja in nimate nicesar od samih sebe, da se toliko ukvarjate s tem, da tam ena Metka objavi svojo nasmejano fotko vsa upedenana ob svojem Poldetu ali pa en Polde objavi fotko s Smarne gore ves nasmejan s svojo sijoco Metko ob sebi, doma se pa, ja, hudica, tako kot vsak od nas, znata tudi skregat…
Ma, kje vam je pamet, mone blesave!
Vam to spremljanje druzbenih omrezij hudo skodi! Poglejte raje malo sebe in se ukvarjajte same s sabo, s svojimi soncki in svojim gospodom, boste odkrile marsikaj o sebi in svojimi domacimi in bo vase zivljenje takoj bolj zanimivo od Metkinega in Poldetovega!

Šit je to, ja.

Ko bi stene lahko spregovorile kot priče, tudi na sodišča ne bi bilo potebno hodit ob ločitvah in razlagat tosramoto izza štirih sten tujim ljudem ( odvetnikom in pikolovskim, nekaterim celo mrhovinarskim sodnikom).

Jst pa bolj kot vidim neka potovanja in izlete po socialnih omrežjih, bolj se mi zdijo te ljudje prazni in plitvi. Da so izleti tvoja glavna zanimanja v življenju ali v paru je res tko “instant” sreča.
Kar občudujem je, ko ljudje delajo in ustvarjajo.

No, ja, ampak plehka si tudi ti, ki nimas umske sposobnosti, da vidis, da ti, ki potujejo, so morali prej nekaj delat in ustvarit, da so lahko odpotovali kam.
Mal te fovsija daje, a ne, haha, kar priznaj 🤪🤪

pa rada fake fotke lima , kaj? Saj veš, plehko ne pomeni, da si normalen:):). Kar ti, gel nohti silikonka prav gotovo nisi.

Kako ste vsi pametni, da vam kar skodi!

A sami sebe nikdar ne vidite?!

Prvo, na fb redko kdaj kaj objavim in znam objavit tudi kako neumnost, recimo temu kaj nelepega, nevrednega hvale, ker to sem pac jaz in jaz se takim stvarem nasmejim, ker dogajajo se nam vsem.

Drugo, ljudje objavljajo svoje lepe stvari. Kaj vam tu ni jasno?
Naj objavljajo razmetano stanovanje, sesute legice po celi dnevni sobi, polit cokolino po preprogi, otrok na pol v pizami in z umazano plenico, mama pa s povster frizuro in podocnjaki do kolen? Bi to gledali? Pa objavite sami take fotke! Aaa, to pa ne, a ne?

In tretje, v casu mojega odrascanja nismo niti sanjali o internetu, kaj sele on druzbenih omrezjih, pa so nas starsi vedno lepo oblekli za vrtec in solo, ko smo sli kam ven, kam na obisk, smo bili lepo urejeni, moja mama se tudi danes kot 80 letna gospa lepo napravi za trgovino, za lokalni Mercator, ker se tako spodobi! In na obisku, v trgovini, skratka zunaj med ljudmi, smo se morali lepo obnasati in smo vsi skupaj delovali kot fina druzina. A vsi vemo, da so se tudi takrat doma dogajale razlicne stvari, verjetno se hujse kot se danes, le da se o tem ni govorilo!ja, fotografirali smo se ob mogocnem fikusu ali na vrtu med cvetocimi narcisami in tulipani, lepo praznje obleceni in urejeni!
Pa o kakem fb ali ig ni bilo ne duha ne sluha!

In danes, ko ste tako obrenenjeni s tem, kaj drugi objavljajo na druzbenih omrezjih in kaj delajo doma, se sprasujem, kaj res nimate lastnega zivljenja in nimate nicesar od samih sebe, da se toliko ukvarjate s tem, da tam ena Metka objavi svojo nasmejano fotko vsa upedenana ob svojem Poldetu ali pa en Polde objavi fotko s Smarne gore ves nasmejan s svojo sijoco Metko ob sebi, doma se pa, ja, hudica, tako kot vsak od nas, znata tudi skregat…
Ma, kje vam je pamet, mone blesave!
Vam to spremljanje druzbenih omrezij hudo skodi! Poglejte raje malo sebe in se ukvarjajte same s sabo, s svojimi soncki in svojim gospodom, boste odkrile marsikaj o sebi in svojimi domacimi in bo vase zivljenje takoj bolj zanimivo od Metkinega in Poldetovega!

Bravo! Končno en pameten komentar!

New Report

Close