Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pes iz jeze opravlja potrebo v stanovanju

Pes iz jeze opravlja potrebo v stanovanju

Pozdravljeni,

 

imamo problem z odraslo psico (5let). Gre za majhnega psa, mesanico med civavo in pincem. Ze od prejsnjega psa, civave, vem, da so ti psi karakterno zelo trmasti. Ampak ta pa je se en nivo visje. Iz jeze se polula ali celo pokaka sredi stanovanja. Vzrokov je vec-ce recimo otrok jé za mizo (do otroka je na splosno malo bolj “dominantna”, ker do mene in zene ima malo respekta, otroka pa gnjavi v eno) in ji ne da hrane od svojega obroka, ce vidi, da gre kdo od doma pa je ne vzame zraven, ce ji vzames igraco, ce ji ne pustis biti poleg na kavcu, ko smo vsi na kavcu.

probal sem ze vse, od ciscenja tock, kjer to naredi, s sodo bikarbono ali kisom, jo zvlecem do tocke, kjer opravi potrebo in jo nakregam. Ne zaleze nic od tega.

 

je imel kdo podobno tezavo, predvsem pa kaj je mozna resitev?

 

Zakaj njenega otroka hranite za mizo, nje pa ne?

Pes je zato, da pazi hišo, ko vas ni doma. A jest mu pa date?, Torej naj opravi svojo nalogo.

Prvo, to ni namerno premisljeno dejanje psa, ampak stresna potreba.

Smo imeli tocno to mesanico in tudi enak problem, sicer v malo blazji obliki.

Psu sem nastavila plenicno podlogo, da se je lahko polulal na tocno doloceno mesto vsakic, ko je bila nuja zaradi stresa, ker ko pes ne uveljavi svoje volje, je to zanj stres.

Nasa je takoj dojela, cemu je plenica namenjena in nismo imeli vec tezav.

Res pa je rudi, dasmo pri nekaterih stvareh popustili, na kavcu je lahko bila, kadarkoli si je zelela, hrano smo ji tudi dali z mize, ker ni bil njen namen jesti, ampak probati, kaj mi jemo in je dejansko pojedla le par drobtinic, skratka, bili smo bolj prijazni do njenih zelja, ona pa do nas.

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši 👾👾👾👾👾👾👾, 09.04.2022 ob 11:19

Zakaj njenega otroka hranite za mizo, nje pa ne?

Edina stvar, ki je jaz ne razumem je to ali je avtor tudi pes ali človek?

Po moje tudi deluje iz stresa in predlagam, da vsak malo popusti. Dovolite ji kakšno malenkost več, pa bo verjetno tudi kužika bolj spravljiva.

Cucka primes in mu porines gobec v drek nah ga pa fliknes na balkon dokler se ne spuca. Garantirano ne bo vec probal. Drugic pa preden greste jest pa na kavc pesa na balkon.

Pa kdo sploh ma pesa v bajti…pes treba da ima 50+kg pa da je za vuni da bajto traktor pa krave ahta.

Ne pa na kavc pa v postlo neko podgano miniaturno.

Odgovor na objavo uporabnika
Prizgan TV, 09.04.2022 ob 11:15

Pozdravljeni,

 

imamo problem z odraslo psico (5let). Gre za majhnega psa, mesanico med civavo in pincem. Ze od prejsnjega psa, civave, vem, da so ti psi karakterno zelo trmasti. Ampak ta pa je se en nivo visje. Iz jeze se polula ali celo pokaka sredi stanovanja. Vzrokov je vec-ce recimo otrok jé za mizo (do otroka je na splosno malo bolj “dominantna”, ker do mene in zene ima malo respekta, otroka pa gnjavi v eno) in ji ne da hrane od svojega obroka, ce vidi, da gre kdo od doma pa je ne vzame zraven, ce ji vzames igraco, ce ji ne pustis biti poleg na kavcu, ko smo vsi na kavcu.

probal sem ze vse, od ciscenja tock, kjer to naredi, s sodo bikarbono ali kisom, jo zvlecem do tocke, kjer opravi potrebo in jo nakregam. Ne zaleze nic od tega.

 

je imel kdo podobno tezavo, predvsem pa kaj je mozna resitev?

 

Z fajn namerjeno brco v rit se tak trmast pes neverjetno umiri.

1.Ne gre se za nikakršno dominacijo, jezo ali kaj podobnega.

2.Pes se polula pa tudi pokaka (onečedi) na nestalnih mestih v stanovanju zato, da s tem zaznamuje svoj obstoj. Zakaj se reče zaznamuje? Zato, da ga boste zaznali.

To pomeni, da pes počne to, ker dobi občutek, da pozabljate nanj. Želi pokazati svojo prisotnost.

3.Lahko počne to tudi , če nima primerne vzgoje ali pa ima onemogočen dostop do kraja, kjer naj bi imel določeno mesto za lulanje , kakanje.

4.Ni mu bilo omogočeno, da se izprazne ne v stanovanju ne izven njega ob enem pa se v ta točka povezuje s točko 2.

Pes je lepo zdresiral vas, ne vi njega.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Hjjgjjk, 09.04.2022 ob 12:38

Cucka primes in mu porines gobec v drek nah ga pa fliknes na balkon dokler se ne spuca. Garantirano ne bo vec probal. Drugic pa preden greste jest pa na kavc pesa na balkon.

Pa kdo sploh ma pesa v bajti…pes treba da ima 50+kg pa da je za vuni da bajto traktor pa krave ahta.

Ne pa na kavc pa v postlo neko podgano miniaturno.

Res je. Preveč ste mevžasti do cuckov, zato pa vam grenijo življenje. Do psa moraš biti dominanten, pa te bo spoštoval in ubogal. To je žival krdela in v krdelu so vsi podrejeni alfa samcu in alfa samici. Ta dva tudi določata, kdo ima v krdelu poleg njiju še priviligiran položaj. Alfa samec in samica sta v družini s psom torej mož in žena, njun otrok pa je priviligirani član. Pes je na dnu krdela. To mu mora biti jasno od njegovega prvega vstopa v hišo. Pred leti sem dobila v oskrbo dveletnega pitbula, ki je bil do tedaj samo na ketni. Od prvega dne sem mu dala vedeti, da njegovo mesto ni na kavču, na postelji ali na katerikoli višini, kjer sedijo ali ležijo ljudje. Samo enkrat se mi je polulal v stanovanju in sem mu namočila smrček v scalino, ga kregala in ga potem takoj peljala ven. Zunaj sem pokazala s prstom na tla in mu strogo potisnila rit dol. Dojel je in se mi ni več nikoli poscal, pa tudi na kavč ni več silil. Ker ni bil vajen hoje na povodcu, je seveda vlekel in silil na vse konce. Jaz pa sem ga držala čisto na kratko in ga strogo vodila samo ob nogi nekaj mesecev. Ko je potegnil, sem ga takoj dvignila v zrak, da ga je ovratnica zategnila. Pitbul ob tem ne trpi, to je močan in žilav pes, preden mi očitate mučenje živali. Takrat sem pridelala kar močne mišice na rokah 🙂 Potem se je le navadil in tudi v gozdu, ko sem ga malo spustila, se od mene ni oddaljeval. Danes pa povsod vidiš cucke, kako na sprehod vodijo svoje lastnike in jih vlečejo levo, desno, kot budale. Pa vsak kamen, grm ovohavajo, lastniki jih pa pohlevno čakajo… Bolano. Se nič ne čudim, da vas imajo vaši cucki tako za norce. Pokažite jim že enkrat, kdo je gospodar.

 

Pes je lahko ljubosumen na otroka, posebej’ če se je otrok rodil’ ko je bil on že pri hiši.

Pes ni kriv. Ko ji boste dali dovolj pozornosti in predvsem ko jo boste vsak dan peljali ven na dovolj sprehodov, bo vse naredila zunaj in bodo prebavila in mehur prazni.

 

pod sprehod ne mislim 15 ali 20 minut, ampak najmanj 1 uro, da se zlaufa. Zjutraj pol ure, opoldne ali popoldne uro do dve, zvecer pred spanjem pol ure do 3/4 ure in ne bo vec nobenih problemov. Alternativa je, da jo date nekomu, ki ji bo vse  to nudil.

Ne je jezit, pa bo.

Odgovor na objavo uporabnika
A bejž no, 09.04.2022 ob 12:45

Z fajn namerjeno brco v rit se tak trmast pes neverjetno umiri.

    Babi, da ne bi  slučajno psu.

Odgovor na objavo uporabnika
Dresura, 09.04.2022 ob 14:22

Pes je lepo zdresiral vas, ne vi njega.

 

PODPIS!!

Odgovor na objavo uporabnika
Bivša, 09.04.2022 ob 14:34

Res je. Preveč ste mevžasti do cuckov, zato pa vam grenijo življenje. Do psa moraš biti dominanten, pa te bo spoštoval in ubogal. To je žival krdela in v krdelu so vsi podrejeni alfa samcu in alfa samici. Ta dva tudi določata, kdo ima v krdelu poleg njiju še priviligiran položaj. Alfa samec in samica sta v družini s psom torej mož in žena, njun otrok pa je priviligirani član. Pes je na dnu krdela. To mu mora biti jasno od njegovega prvega vstopa v hišo. Pred leti sem dobila v oskrbo dveletnega pitbula, ki je bil do tedaj samo na ketni. Od prvega dne sem mu dala vedeti, da njegovo mesto ni na kavču, na postelji ali na katerikoli višini, kjer sedijo ali ležijo ljudje. Samo enkrat se mi je polulal v stanovanju in sem mu namočila smrček v scalino, ga kregala in ga potem takoj peljala ven. Zunaj sem pokazala s prstom na tla in mu strogo potisnila rit dol. Dojel je in se mi ni več nikoli poscal, pa tudi na kavč ni več silil. Ker ni bil vajen hoje na povodcu, je seveda vlekel in silil na vse konce. Jaz pa sem ga držala čisto na kratko in ga strogo vodila samo ob nogi nekaj mesecev. Ko je potegnil, sem ga takoj dvignila v zrak, da ga je ovratnica zategnila. Pitbul ob tem ne trpi, to je močan in žilav pes, preden mi očitate mučenje živali. Takrat sem pridelala kar močne mišice na rokah 🙂 Potem se je le navadil in tudi v gozdu, ko sem ga malo spustila, se od mene ni oddaljeval. Danes pa povsod vidiš cucke, kako na sprehod vodijo svoje lastnike in jih vlečejo levo, desno, kot budale. Pa vsak kamen, grm ovohavajo, lastniki jih pa pohlevno čakajo… Bolano. Se nič ne čudim, da vas imajo vaši cucki tako za norce. Pokažite jim že enkrat, kdo je gospodar.

 

Tebi bi potisnila glavo v scalino. Ti tvoji prijemi “vzgajanja” psa so napačni! Ti pa vsa ponosna, kako dobro si se lotila “vzgoje”.

Svetujem vsem, ki imate probleme z vzgojo psov, da najdete strokovnjaka, ki vam bo pokazal kako se to dela. Da psu porineš glavo v scalino, in da mu zateguješ povodec, sigurno ni pametna dresura psa. Nimate pojma. Psi pa trpijo ob butastem lastniku. Če nimate pod kontrolo situacije, potem poiščite nekoga, ki ve, kako rešiti problem z vzgojo psa. Ne reševat tega sami na primitiven način. Ali ne imet psa sploh.

Naj dopolnim par stvari. Psica je prisla k hisi, ko je bil otrok star 3leta. Psica ima dovolj pozornosti in hrane. Tudi sprehodov. Jaz, ko se zjutraj zbudim, peljem ca.1-1,5km. Poleg razdalje v ta sprehod spada vse prevohavanje. Je specificna, ker markira skoraj kot samec.

tudi po sluzbi in zvecer se dobi dva sprehoda.

pes ni za pretepanje, kot eni pisete. Ce jo zalotim skoraj pri akciji, jo postavim poleg njene “umetnine” in nakregam. Dobro ve, da je naredila narobe, ker ze ko jo poklicem, da rep med noge in povezne usesa. Primer od cetrtka-ima nastavljeno plenico v dnevni sobi. Otrok je jedel za mizo in je silila pa sem prepovedal, da jo nahrani s clovesko hrano. Par minut kasneje otrok zacvili in vprasam kaj je – “pokakala se je poleg mize”

in to pac mali drekec, dobesedno iz jeze, ker ni bilo iz potrebe.

Smili se mi vasa psicka. Morali boste malo popustiti, ker trpi! Zakaj se nad njo postavljate z neko dominanco in brezveznimi prepovedmi? Ce nekaj zeli, ugodite ji veckrat, da bo videla, da je vse vredu in da je varna! Kako strah jo mora biti med vami, da je tako nazadovala.  Boga! Saj imamo zivali za razvajanje in ne za izkljucevanje in ukazovanje in bildabje ega!  Menim, da jo boste zal  primorani oddati.

Kontaktirite alfakan  so zelo dobri..

Odgovor na objavo uporabnika
komisar Rex, 09.04.2022 ob 17:45

Tebi bi potisnila glavo v scalino. Ti tvoji prijemi “vzgajanja” psa so napačni! Ti pa vsa ponosna, kako dobro si se lotila “vzgoje”.

Svetujem vsem, ki imate probleme z vzgojo psov, da najdete strokovnjaka, ki vam bo pokazal kako se to dela. Da psu porineš glavo v scalino, in da mu zateguješ povodec, sigurno ni pametna dresura psa. Nimate pojma. Psi pa trpijo ob butastem lastniku. Če nimate pod kontrolo situacije, potem poiščite nekoga, ki ve, kako rešiti problem z vzgojo psa. Ne reševat tega sami na primitiven način. Ali ne imet psa sploh.

Pitbul ni ščene na baterije. Ta pasma ima rada bolj odločen prijem, ima nizek prag bolečine. Obožuje, če ga “mrcvariš”, namesto rahlo božaš. Lepo vzgojen pitbul je odličen za majhne otroke. Lahko ga vlečejo za ušesa,  kožo, lahko ga jahajo, se po njem valjajo… pes uživa. Seveda pod nadzorom lastnika. Rad ima, da se ga dotikaš, ga dregaš, boksaš , ne premočno seveda, skoraj vedno je razpoložen za akcijo. Lahko mu ponudiš debel kol, da ga zagrize, nato pa ga vrtiš v krogu, tako da držiš ta kol, on pa v zraku. Ni bolj zabavne igre zanj. Če ima debelo ovratnico, znotraj obloženo s filcem, ga komot vzdigneš zanjo od tal, nič mu ne bo. Še všeč mu bo in občudoval bo tvojo moč. V hrib navzgor te vleče kot tank. Misliš, da bi to delal, če bi ga bolelo? Takrat mu namreč ovratnica krepko pritisne na vrat. Ampak on vseeno prostovoljno vleče kot zmešan. Na žalost pa vleče tudi ko greš dol 🙂

Če bi imela psička na baterije, bi ga pa seveda s fleksijem samo na rahko cuknila.

Tako se obnašajo psi s slabimi skrbniki… Poskrbi za psičko, kot je treba, s kvalitetno hrano, ukvarjaj se z njo, pelji jo na več daljših sprehodov in ne bo težav. Žival ni igrača.

Odgovor na objavo uporabnika
Bivša, 11.04.2022 ob 20:11

Pitbul ni ščene na baterije. Ta pasma ima rada bolj odločen prijem, ima nizek prag bolečine. Obožuje, če ga “mrcvariš”, namesto rahlo božaš. Lepo vzgojen pitbul je odličen za majhne otroke. Lahko ga vlečejo za ušesa,  kožo, lahko ga jahajo, se po njem valjajo… pes uživa. Seveda pod nadzorom lastnika. Rad ima, da se ga dotikaš, ga dregaš, boksaš , ne premočno seveda, skoraj vedno je razpoložen za akcijo. Lahko mu ponudiš debel kol, da ga zagrize, nato pa ga vrtiš v krogu, tako da držiš ta kol, on pa v zraku. Ni bolj zabavne igre zanj. Če ima debelo ovratnico, znotraj obloženo s filcem, ga komot vzdigneš zanjo od tal, nič mu ne bo. Še všeč mu bo in občudoval bo tvojo moč. V hrib navzgor te vleče kot tank. Misliš, da bi to delal, če bi ga bolelo? Takrat mu namreč ovratnica krepko pritisne na vrat. Ampak on vseeno prostovoljno vleče kot zmešan. Na žalost pa vleče tudi ko greš dol 🙂

Če bi imela psička na baterije, bi ga pa seveda s fleksijem samo na rahko cuknila.

ti si blesava. prva neumnost je bila že pri nizkem pragu bolečine, potem je pa samo še eskaliralo.

Permisivna vzgoja in pomehkuženost sta dva glavna razloga, da gre naš svet k vragu.  Tako kot pri otrocih kot pri živalih. Tudi jaz sem dobila zlatega prenašalca in se na začetku nisva doma marala, saj je bil razvajen cucek, ki lahko odganja muce, kaka na prelepi zelenici, laja celo noč, zateguje vrvico… No, pa sem imela stroge prijeme kot se spodobi. Danes je olikan pes, ki me spoštuje in neizmerno ima rad. Brez travm. Zatorej… Tito bi rekel. Red in disciplina sta vodili do uspešnega življenja. Na hard.

New Report

Close