Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Peticija proti ukinitvi dodatka za prostovoljstvo

Peticija proti ukinitvi dodatka za prostovoljstvo

menoi je ta dodatke že od vsega začetka bolan do konca, saj DISKRIMIINIRA vse tiste prostovoljce, ki NISO včlanjeni v društva. ti torej dobiš dodatek, jaz pač ne, pa čeprav tudi hodim v dom starejših vsak teden dvakrat in sem tam prostovoljka. wtf?
[/quote]

Vsi ne morejo zahtevat, kriterij je že opisan.

Je pa verjetno v državi še kaj hujšega, kot tale bagatela za prostovoljce. Tudi sam sem bil, neplačan, pa podpiram, da se nekaj malega dobi. S tem se zagotavlja kontinuiteta in kvaliteta, hkrati pa pokrije stroške, ki jih prostovoljci s tem imajo.

Ti prostovoljci se verjetno ne morejo zaposliti kot negovalci, ker nimajo šole, hkrati pa domovi ne bodo plačevali takega dela, ker imajo druge prioritete. V glavnem, čisto dobro je urejeno..

menoi je ta dodatke že od vsega začetka bolan do konca, saj DISKRIMIINIRA vse tiste prostovoljce, ki NISO včlanjeni v društva. ti torej dobiš dodatek, jaz pač ne, pa čeprav tudi hodim v dom starejših vsak teden dvakrat in sem tam prostovoljka. wtf?
[/quote]

Nič ne diskriminira, samo ti si nepoučena in te tudi v tvojem domu očitno niso poučili. Do dodatka si upravičena, če z domom skleneš pisno pogodbo o opravljanju prostovoljskega dela, pogodbo o vložitvi nove vloge za DSP priložiš na CSD in to je to.

Dodatek nima nobene zveze s članstvom v karkšnihkoli društvih.

Vsi ne morejo zahtevat, kriterij je že opisan.
[/quote]

ko so bili migranti so tisti, ki so prišli v te centre pomagat preko društev in organizacij in so bili vanje VČLANJENI dobili povrnjene potne stroške, jaz, ki sem prišla namesto prijateljice, ki je sicer članica, sama pa nisem (ker nisem za tovrstna članstva), pa nisem dobiula nič. pa ni problem v tem denarju … mene resno zanima v čem je fora, da se ti prizna prostovoljstvo samo, če si ČLAN. koliko je ljudi, ki prostovoljno pomagajo, pa niso člani nobenega društva. oni niso vredni niti omembe, kaj šele kakšne pohvale.

ko sem pred leti želela pomagat finančno šibkim članom društva upokojencev tako, da bi jih sama brezplačno vlozila v trgovino, do zdravnika, jim doma kaj naredila (to itak počnem že tako), so od mene zahtevali včlanitev in plačilo članarine. temu sem ostro nasprotovala, saj sem želela pomagati, ne pa na tak način. skratka, mojo pomoč so zavrnili češ, da lahko pomagajo samo člani. pa sem negovalka, sem brezposelna, imam čas in znanje in sem res želela pomagati tistim najšibkejšim. za ceno članstva pa žal ne.

Tudi mi službe za svojo izobrazbo. Vsega ni za vse.
[/quote]

Če ni službe v tvoji smeri, se pa išče v drugi. Sama sem v najtežjih časih delala v proizvodnji z diplomo. Potem sem od tam napredovala do željenega delovnega mesta.

In ves ta čas sem članica pgd-ja. In nikoli nič na ta račun dobila. Vsi vemo kaj so gasilci, ko se jih rabi, ko je pa treba kakšen denar primaknit pa nikjer nobenega. (To pišem za gasilce kot društvo)

Prostovoljstvo v domovih …to je za moje pojme lagalna kraja prostovoljcev.

Moja teta da za dom cca. 1400 eur. Takih tet je vsaj 100. Potem pa rečejo, da ni denarja za negovalke. Pa komu lažejo! Naj jih zaposlijo in dvignejo plačo. Denar sebi, delo po prostovoljcem. Dobro so si zamislili to.

Če ni službe v tvoji smeri, se pa išče v drugi. Sama sem v najtežjih časih delala v proizvodnji z diplomo. Potem sem od tam napredovala do željenega delovnega mesta.

In ves ta čas sem članica pgd-ja. In nikoli nič na ta račun dobila. Vsi vemo kaj so gasilci, ko se jih rabi, ko je pa treba kakšen denar primaknit pa nikjer nobenega. (To pišem za gasilce kot društvo)

Prostovoljstvo v domovih …to je za moje pojme lagalna kraja prostovoljcev.

Moja teta da za dom cca. 1400 eur. Takih tet je vsaj 100. Potem pa rečejo, da ni denarja za negovalke. Pa komu lažejo! Naj jih zaposlijo in dvignejo plačo. Denar sebi, delo po prostovoljcem. Dobro so si zamislili to.
[/quote]
Ne pametuj toliko no, gasilstvo je vedno bilo bolj hobi, kot prostovoljstvo, udeležijo se ga tisti, ki nimajo primernejšega načina za srat ga okoli, še posebej babe. To je tako kot bi jaz rekel, da sta ribičija in lov prostovoljstvo, ker se tudi tam delajo dela in ure porabijo za to delo.

K anme ena sodelavka redno vlači svoje prijateljice kot prostovoljke, samo zaradi socialne. Iz teh bab popolnoma nič, skupno jim je to, da so iz balkana, nikoli delale, imajo naštepane otroke, neurejena družinska življenja in tudi tistih par ur prostovoljstva se niso pripravljene potrudit delat. Se pa že po videzu vidi, da ni nobene nič prida.

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/102198

podučite se


Kaj bi pa ti rado povedalo in česa ne razumeš? Gre za to, da je zlorab na področju prejemanja višjih denarnih pomoči s pomočjo navideznega prostovoljstva preveč in želijo to ukinit.

To pa ni res. Ni potrebno biti včlanjen v kakršnokoli društvo. Samo, da je organizacija, kjer naj bi opravljal prostovoljstvo, pripravljena pripraviti pogodbo za Center za socialno delo, ki ti ta dodatek potem izplačuje.

Tako nekako in veliko takih podpisov je kar tako počez, brez opravljenega dela. Tako da, če že, naj hodijo opravljat prostovoljstvo v javne zavode, kjer bi se izdalo poročilo o opravljenem delu, ne pa v gasilska društva.

Podpisem.

Tako nekako in veliko takih podpisov je kar tako počez, brez opravljenega dela. Tako da, če že, naj hodijo opravljat prostovoljstvo v javne zavode, kjer bi se izdalo poročilo o opravljenem delu, ne pa v gasilska društva.
[/quote]

CSD PREVERJA VSE, KI IMAJO POTRDILA ČE DELAJO. V KOLIKOR KOGA DOBIJO DA DELA NE OPRAVLJA, SE MU TEH PICKAVIH 100 EUR TAKOJ VZAME. POVSOD JE KAKA ANOMALIJA LAHKO PREKO VEZ. PA DOLGO NE ZDRŽI.


Še en razlog več za upor. S tem, da ne znajo drugače kot z ukinitvijo preprečiti zlorab, samo dokazujejo svojo nesposobnost. Nesposobnih javnih uslužbencev pa ne potrebujemo.


Ne pametuj toliko no, gasilstvo je vedno bilo bolj hobi, kot prostovoljstvo, udeležijo se ga tisti, ki nimajo primernejšega načina za srat ga okoli, še posebej babe. To je tako kot bi jaz rekel, da sta ribičija in lov prostovoljstvo, ker se tudi tam delajo dela in ure porabijo za to delo.
[/quote]

Dobro bi bilo, če sam ne bi pametoval.

Lani v Črnomlju (kopirano)

Črnomlju so danes predstavili intervencijo po petkovem neurju s točo. Končali so jo v sredo, pri intervenciji je sodelovalo skoraj 2700 gasilcev in skoraj 300 drugih pomagačev, štirje gasilci so se lažje poškodovali. Z zaščitno folijo so začasno zaščitili nekaj več kot 1100 objektov, vseh skupaj z manj poškodovanimi pa je približno 1300.

Zledolom 2014

Predsednik gasilske zveze Jošt Jakša je pojasnil, da je v intervencijah sodelovalo več kot41.000 gasilcev, ki so opravili več kot 334.000 delovnih ur. Kar 127 gasilcev se je poškodovalo.

A ze te ljudi praviš, da je hobi? Mislim, da se malo motiš. To so takšni prostovoljci s tako velikim srcem, da ne vem, če jih je še v katerem drugem društvu toliko. Vsi ti gasilci bi lahko bili doma na kavču in filozofirali na monu tako kot ti, ampak oni gredo v najslabših razmerah pomagat ljudem. Al toča al žledolom al poplave al požar. Nikoli nihče nič ne dobi…no, mogoče kakšno malico to je pa tudi vse.

Babe, da serejo okoli? Poznam nekaj enkratnih gasilk, je pa res, da je gasilstvo predvsem v domeni moških.

Toliko kot gasilci naredijo za ljudi, za skupnost…večina drugih se lahko skrije….in to vsi brez plačila.

Sem absolutno za ukinitev.
Če človek dela, mora za to biti pošteno plačan. S prispevki za pokojnino in vsem. S tem zdaj pa država in vsaka institucija ki to podpira, izkorišča ljudi za poceni delovno silo. In ogromno ljudi izkorišča ta dodatek za plačano nedelo.
Kdor pa res želi biti prostovoljec, naj bo prostovoljec, to ni delo.
Komur pa ta dodatek pomeni faktor za preživetje, naj svoj prosti čas raje usmeri v iskanje službe.

Ti delaš ali tu samo jezik stegujes in odžiras cloveku pošten zaslužek?

Ti delaš ali tu samo jezik stegujes in odžiras cloveku pošten zaslužek?
[/quote]
Saj iam prav, vsi bi se šli prostovoljstavin humanitarstva, nazdnje pa pričakujejo in tudi dobijo večje plačilo, še kaj spotoma ukradejo, tako da so veliko na boljšem od tistih, ki pošteno delajo, to je eno. Druga svinjarija so pa javna dela, ta je vsilila kar država z namenom zasužnjevanja ljudi in bi se zagotovo dalo trdit, da kršijo ustvno pravico človekovega dostojanstva.

Kje pa piše, da bodo ukinili dodatek za prostovoljstvo?
In kdaj naj bi ga ukinili? Že marca?

To je dodatek za delovno aktivnost. Tudi ni to varstveni dodatek, če ga imas, ker se ta ne ukinja.

Seveda, samo ekonomski migrantje so lahko 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plačani iz vaših sredstev. BREZPOSELNI PA NIKOLI.

Reči, da ekonomski migranti iz Afrike, nič ne dobijo od džržave in jim ukini VSE.

Zato pa nimaš jajc, a ne?

Slovenčkom pobrat vse, pa tujcem dati.

Sami ste škrti, voharni do konca, pol pa pridejo tujci, pa vam vse pokradejo direkt iz blagajne. Zato vam govorijo, da ste NEUMNI.

Seveda, samo ekonomski migrantje so lahko 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} plačani iz vaših sredstev. BREZPOSELNI PA NIKOLI.

Reči, da ekonomski migranti iz Afrike, nič ne dobijo od džržave in jim ukini VSE.

Zato pa nimaš jajc, a ne?

Slovenčkom pobrat vse, pa tujcem dati.

Sami ste škrti, voharni do konca, pol pa pridejo tujci, pa vam vse pokradejo direkt iz blagajne. Zato vam govorijo, da ste NEUMNI.
[/quote]

Slovenčkom pokrast vse do spodnjih gat, pa migarntov, šiptarjem, ostalim dati.

Slovenčkom pokrast vse do spodnjih gat, pa migarntov, šiptarjem, ostalim dati.
[/quote]

Ja, Slovenčkom pokrast vse, tudi dodatke in plače in vse, pa migrantom financirat, kot do sedaj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} namestitev + socialna. Živijo bolje kot zaposleni in brezposelni, saj jim država plačujeje najemnino, po nad 800 evrov na mesec samo za stanovanje

Če si pa Slovenec, pa nimaš stanovanja, pa crkn…. Najemnina je pa največji strošek od vsega.

V bistvu bi morali nujno potem plačevati invalidnino.

Polno bolnih in prizadetih na nek način, telesno in duševno in potem gredo ukiniti tale dodatek.

Očitno si država želi novih samomorov.

Namreč invlidnina je res samo za invalide, ki nič več ne morejo, vsi ostlai so izpuščeni.

Še preveč nas je Slovencev, še te bi nas radi pobili. Še te nas hoče država pobiti.

New Report

Close