Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Peticija za obvezno cepljenje odraslih, starih od 35 do 51! let

Peticija za obvezno cepljenje odraslih, starih od 35 do 51! let

Le od kje ti tako noripodatki. Sem iz generacije, ko smo otroci se imeli pravico, da smo si gradili imunski sistem po naravni poti. Na soli nas je bilo okoli 800 otrok, nekaj casa cez 900. Seveda smo obolevali za vsem mogocim, noricami, ospicami, skrlatinkami, gripami… Na nasi soli ni nihce umrl. V nasem naselju 5000 – 6000 ljudi ni nihce umrl. V vasi, kjer je bila rojena moja mama, ni nihce umrl. Je pa umrla ena zenska zaradi cepljenja proti neki drugi bolezni.

Tudi sama sem imela ospice, kot tudi druge otroske bolezni. Imela sem tudi Honkongsko gripo leta 1968 s komplikacijami. Od takrat se nisem imela gripe, ceprav nisem bila niti 1x cepljena. Ne vem koliko precepljenih ljudi se lahko pohvali, da gripe niso imeli v 46 letih.

Le od kje ti tako noripodatki. Sem iz generacije, ko smo otroci se imeli pravico, da smo si gradili imunski sistem po naravni poti. Na soli nas je bilo okoli 800 otrok, nekaj casa cez 900. Seveda smo obolevali za vsem mogocim, noricami, ospicami, skrlatinkami, gripami… Na nasi soli ni nihce umrl. V nasem naselju 5000 – 6000 ljudi ni nihce umrl. V vasi, kjer je bila rojena moja mama, ni nihce umrl. Je pa umrla ena zenska zaradi cepljenja proti neki drugi bolezni.

Tudi sama sem imela ospice, kot tudi druge otroske bolezni. Imela sem tudi Honkongsko gripo leta 1968 s komplikacijami. Od takrat se nisem imela gripe, ceprav nisem bila niti 1x cepljena. Ne vem koliko precepljenih ljudi se lahko pohvali, da gripe niso imeli v 46 letih.[/quote]

Če ne delaš populacijske statistike izh domače vasi in pogldaš še kakšne vire, evo, samo zate:
https://www.google.si/search?q=measles+deaths+in+150+years&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=np&source=hp&gws_rd=cr&ei=ukp7VIvkIIKaygPT8YGYDg

današnje cepivo ščiti 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej, med 100-imi okuženimi jih bo zbolelo 5. Koliko jih je bilo na razstavi? Verjetno več kot 100, med njimi večina 2x cepljena, nekateri naravno imuni (kjer je zaščita 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Enačba čisto lepo deluje, samo ti je ne razumeš. Oh, sveta preproščina…[/quote]

Prav gotovo vsi na razstavi niso prišli v stik z okuženim z noricami. Zanimivo je, da jih je od 15 okuženih kar 6 cepljenih! Za druge se niti sigurne še ne ve ali so cepljeni ali ne. Človek bi pričakoval, da se bodo okužili samo necepljeni, tu je pa okužena kar slaba polovica sigurno cepljenih. Ampak če so stari okoli 30 let in so bili cepljeni kot dojenčki, je očitno zaščita že popustila. Res je, da nikoli ni bilo eksaktno napisano, koliko let so ljudje zaščiteni z dvema dozama. Pisalo je samo, da dolgo. To si pa vsak lahko razlaga po svoje.

Le od kje ti tako nori podatki. Sem iz generacije, ko smo otroci se imeli pravico, da smo si gradili imunski sistem po naravni poti. Na soli nas je bilo okoli 800 otrok, nekaj casa cez 900. Seveda smo obolevali za vsem mogocim, noricami, ospicami, skrlatinkami, gripami… Na nasi soli ni nihce umrl. V nasem naselju 5000 – 6000 ljudi ni nihce umrl. V vasi, kjer je bila rojena moja mama, ni nihce umrl. Je pa umrla ena zenska zaradi cepljenja proti neki drugi bolezni.

Tudi sama sem imela ospice, kot tudi druge otroske bolezni. Imela sem tudi Honkongsko gripo leta 1968 s komplikacijami. Od takrat se nisem imela gripe, ceprav nisem bila niti 1x cepljena. Ne vem koliko precepljenih ljudi se lahko pohvali, da gripe niso imeli v 46 letih.[/quote]

Jaz sem še iz tistih časov. Nismo bili cepljeni, preboleli vse otroške bolezni, nihče ni umrl, niti imel posledic. Sem že zdavnaj v pokoju. Nikoli nisem imela nobene gripe, niti tiste Hongkonške ne, enkrat sem imela angino, to je pa tudi vse. Če sem imela kdaj kak nahod se ne spomnim, zadnjih 50 let ziher ne. Je pa moja mama zelo skrbela z naravnimi stvarmi za moj imunski sistem in dobro kri in to se je očitno obrestovalo. Še zdaj počnem isto in zdravil ne poznam. Ne aspirina, ne karkoli drugega. Nimam ne revme, križ me ni še nikoli bolel in imam še vse zobe z 6 plombami. Torej se da z naravnimi rečmi narediti več kot z vso farmacijo s stranskimi učinki.

današnje cepivo ščiti 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Torej, med 100-imi okuženimi jih bo zbolelo 5. Koliko jih je bilo na razstavi? Verjetno več kot 100, med njimi večina 2x cepljena, nekateri naravno imuni (kjer je zaščita 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}). Enačba čisto lepo deluje, samo ti je ne razumeš. Oh, sveta preproščina…[/quote]

Prav gotovo vsi na razstavi niso prišli v stik z okuženim z noricami. Zanimivo je, da jih je od 15 okuženih kar 6 cepljenih! Za druge se niti sigurne še ne ve ali so cepljeni ali ne. Človek bi pričakoval, da se bodo okužili samo necepljeni, tu je pa okužena kar slaba polovica sigurno cepljenih. Ampak če so stari okoli 30 let in so bili cepljeni kot dojenčki, je očitno zaščita že popustila. Res je, da nikoli ni bilo eksaktno napisano, koliko let so ljudje zaščiteni z dvema dozama. Pisalo je samo, da dolgo. To si pa vsak lahko razlaga po svoje.[/quote]
Ja, ljube duše, tile vaši strokovni prispevki so res izjemno pomembni. Saj niti tega ne veste, da so norice in ošpice dve različni bolezni in da govorimo o OŠPICAH in ne noricah!

Avtor tega je očitno pred kratkim padel na glavo in utrpel hude poškodbe glave. Mislim, da bi bilo dobro,da se ga za nekaj časa nekam zapre in opazuje, saj je nevaren okolici in sam sebi.

Sama res ne razumem, čemu taka panika zaradi ošpic? Pa saj ne ger za mrtno nevarno bolezen, za katero vsi oboleli umrejo in ni nobenega zdravila. ZBUDITE SE!!!! Sama sem zbolela 2 leti po drugem cepljenju, se pravi, da bi morala biti skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaščitena. Malo morgen. In nič posebnega ni bilo. Tudi najmlajši sin je pred leti zbolel, ko je sošolcu prinesel zvezke. Ta sošolec je bil dvakrat cepljen, pa je bil celo en teden v bolnici, nekaj se mu je zakomplicirajo, ne vem kaj. Moj sin je bil dober teden doma in to je bilo vse. Nič posebnega ni bilo, tako, da res ne vem, čemu taki cirkusi… MOžev brat se je pred leti okužil na mednarodnem srečanju ne vem kakšnih računalničarjev. Pač je odležal tistih 10 dni, tudi nič posebnega. Skratka, čemu taka paranoja, mi res ni jasno.

Kako je mogoče preveriti, ali je bil tvoj konkreten primer prijavljen? Lahko napišeš, prosim.
Moja hči je pred pol leta prebolela nekaj virusnega, za kar niso točno (hoteli???, mogli???) ugotoviti, kaj je. Omenjene pa so bile tudi ošpice. Drugače je cepljena po programu.
Hvala ti za odgovor.

Le od kje ti tako noripodatki. Sem iz generacije, ko smo otroci se imeli pravico, da smo si gradili imunski sistem po naravni poti. Na soli nas je bilo okoli 800 otrok, nekaj casa cez 900. Seveda smo obolevali za vsem mogocim, noricami, ospicami, skrlatinkami, gripami… Na nasi soli ni nihce umrl. V nasem naselju 5000 – 6000 ljudi ni nihce umrl. V vasi, kjer je bila rojena moja mama, ni nihce umrl. Je pa umrla ena zenska zaradi cepljenja proti neki drugi bolezni.

Tudi sama sem imela ospice, kot tudi druge otroske bolezni. Imela sem tudi Honkongsko gripo leta 1968 s komplikacijami. Od takrat se nisem imela gripe, ceprav nisem bila niti 1x cepljena. Ne vem koliko precepljenih ljudi se lahko pohvali, da gripe niso imeli v 46 letih.[/quote]

Jaz še v življenju nisem imela gripe, torej v 46 letih, cepljena sem po programu. Odkar so mi odstranili mandlje, nisem bila več bolna, pred tem angine, razen kak prehlad me ujame, ki ga prebolim mimogrede.
Moj brat je letnik 60, mislim, da je bil cepljen proti manj boleznim kot jaz, v njegovi generaciji vsi niti proti otroški paralizi niso bili cepljeni, tako da ima nekaj vrstnikov (kako leto starejši, kako leto mlajši), ki so ostali invalidni, pa mami se spomni, kako je eno leto kosila ena od otroških bolezni (jaz se trenutno ne spomnim, katera), in so trepetali za življenja otrok. Njej je sicer bratec umrl zaradi oslovskega kašlja.

Ob pričujočem izbruhu epidemije ošpic v zahodni in osrednji Sloveniji se je pokazalo, da je skupina prebivalstva, ki je najbolj ogrožena in ki hkrati najbolj ogroža otroke, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo biti cepljeni, stara med 35 in 51 let. Ponuja se logičen sklep, da je z zakonodajo treba uvesti obvezno cepljenje vseh teh osebkov. Prosim, podajte svoja pozitivna mnenja o tem predlogu!

http://www.zurnal24.si/potrjenih-12-primerov-ospic-clanek-240772%5B/quote%5D

Kako potem lahko govorijo o 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} precepljenosti prebivalstva?

Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.

Testiranje ni nič cenejše od samega cepljenja.[/quote]

cepljenje ne pomeni da človek ne bo zbolel ampak da bo bolezen prebolel v blažji obliki kot bi jo če je necepljen.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Preberi članek, zbolevajo tudi cepljeni, cepiva niso bila takrat še dovolj kvalitetna.

Testiranje ni nič cenejše od samega cepljenja.[/quote]

cepljenje ne pomeni da človek ne bo zbolel ampak da bo bolezen prebolel v blažji obliki kot bi jo če je necepljen.[/quote]

Ohoho, to je pa nekaj novega!??? Zdravniki pa govorijo, da te cepivo zaščiti pred boleznijo.

cepljenje ne pomeni da človek ne bo zbolel ampak da bo bolezen prebolel v blažji obliki kot bi jo če je necepljen.[/quote]

Ohoho, to je pa nekaj novega!??? Zdravniki pa govorijo, da te cepivo zaščiti pred boleznijo.[/quote]

a si v oš sedelo na ušesih?

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kar se tiče koliko jih h je res bolanih.. Jst ne verjamem nič. Če se mi bo kdaj zdravje poslabšalo bom šla v bolnico, tam naj me nazaj spravijo v red o cepljenju pa ne mislim nič slisati. Če placujem zavarovanje bim tudi koristilila.
Tistega kar je v cepivih je ziv strup. Otrok tud nisem cepila in jih ne bom!

TE EPIDEMIJE SO UMETNO NAREJENE DA BI FARMACIJA SLUŽILA.

New Report

Close