Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Picerije začele nategovati s ceno embalaže

Picerije začele nategovati s ceno embalaže

Cene embalaž presegajo realne cene.

Opazi se, da so nekatere picerije krepko podražile embalažo s čimer se na kakih računih DOBESEDNO kaže, kot da se gre za posel prodaje embalaže in ne hrane. Saj sama embalaža na računih dosega krepak del celotnega zneska pri naročilu hrane.

Nisem že xy časa naročila pice. Cena prej/potem?

me ne zanima koliko mi zaračunajo embalažo, če naročim srednjo pizzo, dobim pa veliko. Plačam pa srednjo.

ena pica , dve tatarski, en pomfri = 24,50 eur

nič extra veliko ali posebno

Odgovor na objavo uporabnika
pica207, 08.07.2022 ob 06:07

ena pica , dve tatarski, en pomfri = 24,50 eur

nič extra veliko ali posebno

Še premalo!

Če nisi sposobno doma samo pripravili in speči eno ubogo, svežo pico pa plačaj!

Kartonaža je verjetno povišala. Saj so škatle in vrečke v trgovinah tudi precej dražje.

Odgovor na objavo uporabnika
Sam povem, 08.07.2022 ob 07:06

Kartonaža je verjetno povišala. Saj so škatle in vrečke v trgovinah tudi precej dražje.

hvalabobu, da imam svoje pralne vrečke in pletene košare -pic iz picerij pa ne naročam več 5 let – ker mi niso  več dobre, pa un žmah po papirju, ko jo vročo skipajo v karton škatlo -bljak..

Nov zakon je prišel glede teh embalaž, vsi so morali zvišati cene. Naj ti jo zavijejo v alufolijo pa je. 🤣

Najboljša je domača iz krušne peči. Daš gor kar češ, začiniš po lastnem okusu, domače sestavine, testo 2 dni pajcano, ko zadiši moja pica, se vsi sprehajalci mimo naše hiše ozirajo okoli kje to diši… Ko sem sodelavki enkrat v prejšnji službi rekla, da je moja želja nahraniti čim več lačnih, sem si predstavljala reveže, skozi vrata pa je takrat prišel direktor ene največjih firm pri nas in rekel, da umira od lakote, da ve da smo kuhinjo zaprle, ampak če bi vseeno lahko kaj pripravila zanj, ker umira od lakote. Zgleda je bil ves dan službeno odsoten in ni utegnil jesti. Seveda sem mu takoj pripravila hrano in še dodala svoje domače mini rogljičke, ki sem jih prinesla zase in sodelavko, da se je še posladkal na koncu, vse zavila in spravila v vrečko. Si predstavljam samo kako je užival, ko jih je pojedel in takrat mi je kapnilo… evo. To me veseli! To so moje sanje. Nahraniti lačne 🤣

Na nek način mi tudi monovci pomagate, ker mi delate družbo ta čas ko ustvarjam svoje sanje v kuhinji 😉

S pico se največ zasluži. Ker v resnici  je material poceni. Drag je prevoz- bencin. Se ti bolj splača kupit zmrznjeno pico v trgovini.

V ceni embalaže je tudi dostava. Saj ti pica ne pade z neba.

Se ti zdi predrago? Dvigni rit, pa pojdi v picerijo. Pica bo še boljša, direkt iz krušne peči. Po 10-15 minutah ni več tako dobra.

Odgovor na objavo uporabnika
pica902, 08.07.2022 ob 01:19

Cene embalaž presegajo realne cene.

Opazi se, da so nekatere picerije krepko podražile embalažo s čimer se na kakih računih DOBESEDNO kaže, kot da se gre za posel prodaje embalaže in ne hrane. Saj sama embalaža na računih dosega krepak del celotnega zneska pri naročilu hrane.

 

Jaz ne vidim problema v embalaži za pice, ampak v tem, da si ti zabita. Butce je treba olupit. Da plačaš za 1 pico in pomfri ter tatarsko 25eur, si pač trapasta brez primerjave. Tudi če so se podražale surovine, tam kjer so ti naredili to pico niso dali več kot 5€ za kar si naštela. In še te pice, ki jih kupiš na dom imajo noter najslabše sestavine, ki jih dobijo v restavracija. Nažrla si se 2000kcal praznih OHjev, zastaranega olja in ojačevalca strukture. Mislim, ne zavidam ti prav nič. Butce je treba olupit.

 

Enostavna Margherita ne more biti manj kot 10 evrov! Vse kar dobite za manj ima Hofer ali drek sestavine.

Moka caputo nuovola  1kg  3,5 eur (  1 pizza   cca 1 eur)

Kvas 0.30   ( 1 pizza cca 0.10)

Sol 0.03

Olivno olje 0.6

Voda

Sol 0.01

Pelati san marzano pločevinka  1,20 ( 1 pizza  0.40 )

Bazilika  cca 0.05

Šunka pik( ne krep za pizzo) 3 eur

Mozzarela galbani 1.2 eur

‐‐—–‐—————————————

Cca  skozi  prst     6 eur !( margerita   – šunka 3 eur =3 eur   )  Vrhunska pizza!!   Napoletana.   Ne skropucalo 80% slovenskih picerij

 

Postopek 70% hidracije + 48 ur fermentacije + 3 ure na prostem,  pečica  navadna kuhinjska 300 st.   Na   kamnu iz lidla.   Če se  polotimo pizza party   in se nam da hajcat peč zunaj je pa sploh

Mi ne pade na pamet da bi naročali.

 

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Računica !, 08.07.2022 ob 13:49

Moka caputo nuovola  1kg  3,5 eur (  1 pizza   cca 1 eur)

Kvas 0.30   ( 1 pizza cca 0.10)

Sol 0.03

Olivno olje 0.6

Voda

Sol 0.01

Pelati san marzano pločevinka  1,20 ( 1 pizza  0.40 )

Bazilika  cca 0.05

Šunka pik( ne krep za pizzo) 3 eur

Mozzarela galbani 1.2 eur

‐‐—–‐—————————————

Cca  skozi  prst     6 eur !( margerita   – šunka 3 eur =3 eur   )  Vrhunska pizza!!   Napoletana.   Ne skropucalo 80% slovenskih picerij

 

Postopek 70% hidracije + 48 ur fermentacije + 3 ure na prostem,  pečica  navadna kuhinjska 300 st.   Na   kamnu iz lidla.   Če se  polotimo pizza party   in se nam da hajcat peč zunaj je pa sploh

Mi ne pade na pamet da bi naročali.

 

 

 

 

 

 

S tem da imaš ti vsaj kakovostne sestavine, v picerijah pa dajejo največji sranje na pizze, hkrati pa še kupujejo robo na debelo, kar pomeni, da dajo vsaj enkrat manj na pico, kot si ti naštela.

In ne 99% ljudi ne bo opazilo razlike med zanič sestavinami na pici in dobrimi, ker je tako prepojeno z oljem in ojačevalci, da ne moreš okusiti razlike.

 

Še bolj pa je smešno, kako so se razpasle te “gurmanske” picerije po mestih ali pa burger štanti. Na tako hrano je najlaže pretentat ljudi. A je noter konjska stara pleskavica iz Poljske ali sveža iz domače slovenske reje preprosto navaden človek ne more ugotoviti, ker so okusi tako ojačani z omakami, da ni varijante, da opaziš razliko. Cene pa so že od 10€ naprej na burger, v katerega trikrat ugrizneš.

Odgovor na objavo uporabnika
Sisi974, 08.07.2022 ob 09:15

S pico se največ zasluži. Ker v resnici  je material poceni. Drag je prevoz- bencin. Se ti bolj splača kupit zmrznjeno pico v trgovini.

Res je 3 pizza margerite  2, 40 EUR ? Lidl?

Odgovor na objavo uporabnika
res je937, 08.07.2022 ob 13:56

 

S tem da imaš ti vsaj kakovostne sestavine, v picerijah pa dajejo največji sranje na pizze, hkrati pa še kupujejo robo na debelo, kar pomeni, da dajo vsaj enkrat manj na pico, kot si ti naštela.

In ne 99% ljudi ne bo opazilo razlike med zanič sestavinami na pici in dobrimi, ker je tako prepojeno z oljem in ojačevalci, da ne moreš okusiti razlike.

 

Hofer?Eurospin, pa gor naložiš kar hočeš.

 

Tako je – roba na debelo – najbolj se mi ša zafržmaga, ko vidim v našem Cash&Carryju ko pridejo ti gostinci, pa najprej poberejo vse iz vitrine, kjer je 50% znižanje, torej roba pred iztekom – vazete z narezano najbolj čip štiroglato šunko, pa kvadri sira.

 

Pol pa to za 15 EUR pico fensi prodajajo. Ja, res je, draga je postrežba, nekdo ti mora to postrečt, pa še pomit je treba za teboj.

 

Ni šans, delam doma iz kakovostnih sestavin – je najboljša.

 

Praktično jaz v picerijah ne jem in ne  naročam nič hrane na dom že nekje 5 let ne. Me sploh ne mika več. Smo še doma -tisto, kar se skuha speče iz kakovostnih sestavin. Od doma zarolanih čevapčičev iz samo 6eh sestavin naprej: 50goveje 50 svinjsko mešanica mesa, ki mi ga zmelje od kosa,  poper, sol, strt česen, zmlet čili in gazirana voda.

Odgovor na objavo uporabnika
samo še doma pripravljeno, 08.07.2022 ob 14:04

Res je 3 pizza margerite  2, 40 EUR ? Lidl? Hofer?Eurospin, pa gor naložiš kar hočeš.

 

Tako je – roba na debelo – najbolj se mi ša zafržmaga, ko vidim v našem Cash&Carryju ko pridejo ti gostinci, pa najprej poberejo vse iz vitrine, kjer je 50% znižanje, torej roba pred iztekom – vazete z narezano najbolj čip štiroglato šunko, pa kvadri sira.

 

Pol pa to za 15 EUR pico fensi prodajajo. Ja, res je, draga je postrežba, nekdo ti mora to postrečt, pa še pomit je treba za teboj.

 

Ni šans, delam doma iz kakovostnih sestavin – je najboljša.

 

Praktično jaz v picerijah ne jem in ne  naročam nič hrane na dom že nekje 5 let ne. Me sploh ne mika več. Smo še doma -tisto, kar se skuha speče iz kakovostnih sestavin. Od doma zarolanih čevapčičev iz samo 6eh sestavin naprej: 50goveje 50 svinjsko mešanica mesa, ki mi ga zmelje od kosa,  poper, sol, strt česen, zmlet čili in gazirana voda.

Ljudem se ne da več nič, zato pa so se raznorazni Wolti in Glovo razpasli kot gobe po dežju. Še 15 let nazaj smo se smejali američanom, ko smo jih gledali, kako vse naročajo in se bašejo. Sedaj je to pri nas.

Ljudem se še namazat nekaj na kruh ne da več, mora prileteti nekdo z skuterjem in ti pripeljati fensi zapakiran mini burger, katerega 10x preplačaš.

Odgovor na objavo uporabnika
res je255, 08.07.2022 ob 14:10

Ljudem se ne da več nič, zato pa so se raznorazni Wolti in Glovo razpasli kot gobe po dežju. Še 15 let nazaj smo se smejali američanom, ko smo jih gledali, kako vse naročajo in se bašejo. Sedaj je to pri nas.

Ljudem se še namazat nekaj na kruh ne da več, mora prileteti nekdo z skuterjem in ti pripeljati fensi zapakiran mini burger, katerega 10x preplačaš.

Res je, pa tudi korona situacija pretekli dve leti je še bolj odprla to tržno nišo dostave prehrane na dom ala Glowo Wolt & Co, ko ni bilo moč jest na lokacijah. Komoditeta na vrata – in se ljudje polenijo, razvadijo. Samo potem naj ne jamrajo,kako je drago, če si naročijo na dom Pa je dostava še najmanjši strošek dostikrat verjetno.

Ja draga je plastična pa papirnata embalaža, v kateri ti to pripeljejo oz so podražili, ker  vedo, da je to nepogrešljivi člen v dostavi hrane na dom – ker ti ne more pice na pekarskem loparčku  pripeljat pa skipat na tvoj krožnik  -pa še neokusno je, kr se tudi 40 minut med dostavo pojca in kuha dodatno v tisti embalaži, pa dobi vonj in okus tudi po njej.

 

In nekateri znamo in znajo ceniti še vedno to domačo pripravo – saj ti ne vzame toliko časa, pa vsaj veš, kaj ješ. Že vsaj brez ojačevalcev okusa s katerimi prikrivajo marsikateri okus starega ali še komaj užitne surovine ali pa  pocavost in okus lepljive skoraj pretečene šunke, ki jo prej seveda sperejo z vodo in popivnajo s papirnatimi brisačkami.

pica je bila ročno prevzeta in ne s prevozom

 

na računu je embalaža 0.70 eur ena

bile so pa štiri

torej tista mala plastična za tatarsko je  (dva krat)

potem za pomfri, kot tanek stiropor (enkrat)

karton za pico (enkrat)

vsekakor predrago

Odgovor na objavo uporabnika
pica343, 08.07.2022 ob 19:26

na računu je embalaža 0.70 eur ena

bile so pa štiri

torej tista mala plastična za tatarsko je  (dva krat)

potem za pomfri, kot tanek stiropor (enkrat)

karton za pico (enkrat)

vsekakor predrago

Jah, drugiš prid pa s svojo embalažo – a je tak problem, očitno se ne znajdeš ? tatarsko ti zasujejo v tvojo plastičn on posodco, pico pa v tole:

Pi Pan Pizza Dish Could Prevent Billions Of Boxes From Being Discarded

 

ali pa tole, za več pic:

Why reusable, circular pizza boxes are better for the environment… and even  for your pizza! - Yanko Design

 

pa jih zajebeš glewde embalaže…

New Report

Close