Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pilates žoga in sedenje

pilates žoga in sedenje

Mene že po par urnem sedenju na navadnem kuhinjskem stolu boli hrbet, na leseni klopi mi je pa za umret. Na trdem hrbtenica postane toga in ko vstaneš … Au. Na žogi se drža nenehno spreminja in ni togosti. Tudi po urah in urah sedenja ne.
[/quote]

Bolezni hrbtenice so pogosto povezane s šibkostjo hrbtnih mišic. Kako dolgo pa potem traja, da se slednje dovolj okrepijo, da potem ni več bolečin iz tega naslova?

Tezko si predstavljam nekoga z bolečinami, da se bo dlje časa izpostavljal še dodatnemu „muskelfibru“ v upanju na izboljšanje (brez izdatne pomoči od zunaj, npr. fizioterapevta).

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Bolezni hrbtenice so pogosto povezane s šibkostjo hrbtnih mišic. Kako dolgo pa potem traja, da se slednje dovolj okrepijo, da potem ni več bolečin iz tega naslova?

Tezko si predstavljam nekoga z bolečinami, da se bo dlje časa izpostavljal še dodatnemu „muskelfibru“ v upanju na izboljšanje (brez izdatne pomoči od zunaj, npr. fizioterapevta).
[/quote]

Se strinjam. V primeru bolecin v hrbtu je treba ponavadi najprej s ciljanimi vajami okrepiti jedro, globoke trebusne misice in potem te vaje redno izvajati. Zoga je ok za obcasno krajse sedenje, ne priporoca se za celodnevno sedenje, isto velja za razne stole za hrbtenicarje. Tako nekako pravi moj fizioterapevt, ki me je spravil v red ob hudih tezavah in jaz mu verjamem.

Se strinjam. V primeru bolecin v hrbtu je treba ponavadi najprej s ciljanimi vajami okrepiti jedro, globoke trebusne misice in potem te vaje redno izvajati. Zoga je ok za obcasno krajse sedenje, ne priporoca se za celodnevno sedenje, isto velja za razne stole za hrbtenicarje. Tako nekako pravi moj fizioterapevt, ki me je spravil v red ob hudih tezavah in jaz mu verjamem.
[/quote]

…in seveda globoke hrbtne misice, ne le trebusne

Bolezni hrbtenice so pogosto povezane s šibkostjo hrbtnih mišic. Kako dolgo pa potem traja, da se slednje dovolj okrepijo, da potem ni več bolečin iz tega naslova?

Tezko si predstavljam nekoga z bolečinami, da se bo dlje časa izpostavljal še dodatnemu „muskelfibru“ v upanju na izboljšanje (brez izdatne pomoči od zunaj, npr. fizioterapevta).
[/quote]

Pojma nimam, o kakšen musklfibru ti to. Žoga mi ne povzroča nobenih bolečin niti musklfibra. Ja, seveda, telovadba. V idealnem svetu. Ampak mi se pogovarjamo o žogi. In argumenta, zakaj je škodljiva v primerjavi s stolom, še zdaj nisem slišala.

Tukaj kot minus piše, da ni dobra, ker ne nudi opore za roke kot stol. Jaz je ne rabim, ker imam pod mizo poličko za tipkovnico. Roke tako v pravilnem kotu slonijo na tej polički. Torej še en argument, ki gre po gobe. Pa odkotali se ti lahko. 🙂 Pa kdo to piše?

What’s a Stability Ball?
The stability ball, also known as the Swiss ball, yoga ball or exercise ball, is an inflated ball constructed of soft PVC material. Stability balls come in different colors and sizes, and for best results, you should choose a ball that fits your height range.

Pros of Sitting on a Stability Ball
Spineuniverse explains that sitting on a stability ball can improve stability and balance because you must constantly engage the core abdominal muscles to stay upright. Stronger ab muscles protect the lower back and promote better posture, and can be the result of using the stability ball.

Sitting on a ball may also increase your daily calorie burn, which is a positive. But only by about 32 total calories for the entire day.

Cons of Sitting on a Stability Ball
You may experience a number of bad side effects from sitting on a ball all day at work. Because exercise balls lack arm rests and back supports, the upper body might not be properly and fully supported.

The use of an armrest as in a traditional chair takes some strain off your neck and shoulders and makes you less likely to slouch. Sitting on the ball is often just uncomfortable too, so you can’t concentrate as well on your work tasks.

If you use the stability ball in place of an office chair, you might feel that the ball is not tall enough for you to reach your desktop, which can cause ergonomic strain on your wrists, shoulders and elbows. You also might have concerns that the stability ball will roll away when you stand, so you might need to find a way to anchor it.

Read more: Exercise Ball for Ab Workouts

Bolezni hrbtenice so pogosto povezane s šibkostjo hrbtnih mišic. Kako dolgo pa potem traja, da se slednje dovolj okrepijo, da potem ni več bolečin iz tega naslova?

Tezko si predstavljam nekoga z bolečinami, da se bo dlje časa izpostavljal še dodatnemu „muskelfibru“ v upanju na izboljšanje (brez izdatne pomoči od zunaj, npr. fizioterapevta).
[/quote]

Jaz nimam nobenih diagnosticiranih bolezni hrbtenice in ko sedim na žogi, tudi nobenih težav. Samo na stolu.

Jaz pa uporabljam na pisarniškem stolu blazino, ki deluje kot žoga. Sedim bolj pokončno in se ne grbim vase.

To je takšna klinasta blazina.

Delam od doma in res veliko ur presedim na stolu ter za računalnikom, sem imela neznosne bolečine v hrbtu in vratu….
Nisem verjela, da sedenje na pravem stolu res tako vpliva na držo in posledično nimam več bolečin. Ko mi je ortoped pred letom dni priporočal, da investiram v nakup dobrega stola, sem bila skeptična….lahko rečem, da je to eden mojih najboljših nakupov v zadnjem letu.
Izbira je sicer velika …. imam pa takega…

https://www.spinalis.si/p99-59/apollo

Ko sem prvic videl spinalis stol in se usedel..: sem skoraj padel..: to je bilo 10 let nazaj, se vec… nisem si predstavljal, da bi sedel na takem stolu.
No, usoda je hotela, da se “podedival” stol v novi sluzbi in lahko recem, da je precejsnja razlika med navadnim pisarniakim stolom in tem. Glede na to, da je stol registriran kot medicinski pripomocek, lahko sedis cel dan…

Ko sem prvic videl spinalis stol in se usedel..: sem skoraj padel..: to je bilo 10 let nazaj, se vec… nisem si predstavljal, da bi sedel na takem stolu.
No, usoda je hotela, da se “podedival” stol v novi sluzbi in lahko recem, da je precejsnja razlika med navadnim pisarniakim stolom in tem. Glede na to, da je stol registriran kot medicinski pripomocek, lahko sedis cel dan…

No, po 15, 20 letih spinalisa se hrbtenica upre in takrat boste pristali na žogi. In ko boste enkrat na žogi, se vam bo spinalis zdel najbolj trd stol na svetu.

Jo je imela sodelavka in njej je zelo pomagalo. Kasneje sem jo testirala še sama, pa mi je bilo slabo od guganja (morska slabost:):)) tako da nisem pristaš guganja;)

New Report

Close