Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek plača v knjižnici

plača v knjižnici

Čez dvejset postov, pa še noben nič vsaj približnega o tem, kar sprašuje ženska. A je to 700, 1000, 1500 al 2000 keša? Po moje je to čist fajn delat, nestresno, pa še prevajaš lahko zraven in služiš.

Dejstvo je, da pljuvate čez poklic zato, ker pojma nimate kam bi poklic uvrstili in več kot očitno ne poznate pozitivnih učinkov. Kot zgoraj povedano – knjižnic je več vrst. In tiste, ki jih vi vidite za pultom v mestnih knjižnicah, včasih sploh niso bibliotekarke, pač pa navadne manipulantke z dokončano gimnazijo in če temu hočete reči tako – se pač praskajo po riti 8 ur. Bibliotekarji v drugih knjižnicah, povezanih z akademskim svetom, nosijo za akademike še kako veliko odgovornost in opravljajo 100 različnih del, včasih takih, ki jih vi ne bi znali z nobenim magisterijem ali doktoratom opravit. Spet kot zgornji primer ošabnosti profesorja do bibliotekarke, sam si namreč za svoj doktorat ne zna niti zrihtat literature, pa to ona – ki je tretirana kot da goljufa državo, kot vi tukaj navajate – vse zrihta za gospoda.
In tisti, ki ne poznate prispevka tega poklica akademskemu svetu, niste temu svetu niti blizu še prišli, zato se da sklepat, da velika večina zgornjih odgovorov prihaja izpod foušnih prstov ljudi, ki ste končali srednjo ali poklicno šolo, ki ste danes tajnice, prodajalke, sprevodnice na vlakih, pisarniške delavke. S tem ne mislim nič slabega, ampak zakaj pljuvat po nečem, kar ne poznate? Tega jaz ne razumem.

s tem, da ne pridejo v službo ob pol devetih, ampak ob sedmih, domov grejo pa ob 3h. poleti imajo skrajšan delovni čas, ker je takrat zaradi dopustov manj zaposlenih v knj. odkod ti pa tole o 40 dneh dopust, pa ne vem. jaz jih imam 30, res pa da nimam otrok in sem še dosti mlada.[/quote]

kje pa dela, v metliki?

Imam knjižničarko v družini in smo obilico njenega prostega časa občutili na lastni koži, ker ga porabi za izmišljevanje vedno novih neumnosti.

Ta naša družinska knjižničarka je v službi ob 8:00 in nič prej, iz službe pa pride ob 14 uri, oziroma takrat, ko se dela do 19:30 je doma ob 19:50, pa gre vmes še v štacuno.

Samo poleti si vasko leto vzame najprej v kosu 14 dni dopusta in nato še v kosu 21 dni dopusta, pa je na, pa je vse praznike vsaj po kakšen dan doma, pa še si vzame kak dan dopusta za vmes kar tako za podaljšan vikend

ne ti meni nalagat[/quote]

O, a res? Mi pa imamo zobozdravnico v družini, ki ima točno tak delovni čas, kot pišeš ti za knjižničarko, pa malo več plače. Pa med.sestro imamo tudi, ki dela v zdr. domu z istim delovnim časom. Pa zdravnika s koncesijo v lastni ambulanti. 45 dni dopusta. Pa vse trgovke v naši trgovini začnejo ob 7.00 in gredo domov ob 14.00, ko so zjutraj, pa moja svakinja, ki dela v eni štacuni s cunjami, tudi konča že ob 14.00 uri….. Pa vse prfokse v šolah, da ne govorimo o predavateljih na fakultetah, ki imajo za bajne plače reci in piši 6 (šest) ur predavanj na TEDEN!!! Da ne naštevam naprej. A tebi pa samo knjižničarke gredo v nos, al kako? Aja, vaša družinska knjižničarka te v bistvu matra, saj res.:)))))[/quote]

Frca, čudno, da ti, ki si tako brihtna, nisi predavateljica na fakulteti – pa bi delala 6 ur na teden za bajno plačo 🙂

O, a res? Mi pa imamo zobozdravnico v družini, ki ima točno tak delovni čas, kot pišeš ti za knjižničarko, pa malo več plače. Pa med.sestro imamo tudi, ki dela v zdr. domu z istim delovnim časom. Pa zdravnika s koncesijo v lastni ambulanti. 45 dni dopusta. Pa vse trgovke v naši trgovini začnejo ob 7.00 in gredo domov ob 14.00, ko so zjutraj, pa moja svakinja, ki dela v eni štacuni s cunjami, tudi konča že ob 14.00 uri….. Pa vse prfokse v šolah, da ne govorimo o predavateljih na fakultetah, ki imajo za bajne plače reci in piši 6 (šest) ur predavanj na TEDEN!!! Da ne naštevam naprej. A tebi pa samo knjižničarke gredo v nos, al kako? Aja, vaša družinska knjižničarka te v bistvu matra, saj res.:)))))[/quote]

Frca, čudno, da ti, ki si tako brihtna, nisi predavateljica na fakulteti – pa bi delala 6 ur na teden za bajno plačo :)[/quote]

Spet napačno razumljeno.:) Odgovarjam eni, ki se je obesila na neko knjižničarko, češ kako se po riti praska. No, naj se obesi še na koga, ki ima tudi rednega delovnega časa zelo malo, morda celo manj kot knjižničarka. To je bila poanta.:)

Glede predavanja na fakulteti pa…. Saj ne boš verjela.:) Res sem bila, ko že vprašaš.:)

No, Frca, vidiš, saj se mi je zdelo, zato pa je bil 🙂 zraven…

No, Unatam, vidiš, saj se mi je zdelo, da se ti zdi, zato pa je bil tudi pri meni 🙂 zraven…

Oh, Frca, kako se midve štekava, to je tolk fletno! 😀

Anede?:)

A se lohka tut jest z vama mal štekam?

Po mojem loh. Jest dovolm. 😀

Kwa pa jest? Jest bi tut, jest tut, plosiiiiim.

Nič ne bo, otroc. Peskovnik zaprt, začelo je deževat, takoj domov!

O, a res? Mi pa imamo zobozdravnico v družini, ki ima točno tak delovni čas, kot pišeš ti za knjižničarko, pa malo več plače. Pa med.sestro imamo tudi, ki dela v zdr. domu z istim delovnim časom. Pa zdravnika s koncesijo v lastni ambulanti. 45 dni dopusta. Pa vse trgovke v naši trgovini začnejo ob 7.00 in gredo domov ob 14.00, ko so zjutraj, pa moja svakinja, ki dela v eni štacuni s cunjami, tudi konča že ob 14.00 uri….. Pa vse prfokse v šolah, da ne govorimo o predavateljih na fakultetah, ki imajo za bajne plače reci in piši 6 (šest) ur predavanj na TEDEN!!! Da ne naštevam naprej. A tebi pa samo knjižničarke gredo v nos, al kako? Aja, vaša družinska knjižničarka te v bistvu matra, saj res.:)))))[/quote]

Za vse naštete velja, da delajo v javnem sektorju in da obstaja 99,9{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da si ena iz te jate, zato je jasno solidariziranje.

Za razliko od knjižničark je od zobarja, učitelja in zdravnika vsaj kakšen efekt.

p.s. Povprečna trgovka dela tudi ob sobotah in nedeljah.

In kakšno odgovornost nosi en vodovodar, ki pride zamenjat pipo? In kakšno izobrazbo ima? Koliko mu pa plačamo?

Vsi drugi se praskajo po riti ja, samo svoje delo vsak vidi kot naj naj. Množica še fuša zraven, pa na črno dela, pa je vse ok.

Mislm da bi mogli vse knjižnice zaprt…ker so brezveze.
Itak se tm sam po riti praskajo.
Pa javno upravo in občino tudi, ker zdej itak lohk vse prek interneta zrihtamo.
Pa pol lohk še vojsko ukinemo, ker itak nismo v vojni.
Pa policaji dejmo ukint, ker bomo vsi obljubili, da se bomo lepo obnašali, ker ko enkrat javne uprave več ni, bodo imeli vsi kruha in iger dovolj.
Ha kaj vse se da zrihtat sam če knjižnice ukinemo.

Dol s knjižnicami, dol s knjižnicami…

To, da si med tistimi, ki ne berejo, ti ni treba ravno poudarjati. Se vidi.

Pozdravljeni,

ko berem tele odgovore, se z nekaterimi strinjam, ob nekaterih me pa dobesedno pogreje. Kot bibliotekarka se vsekakor moram postaviti v bran svojemu poklicu in ostalim bibliotekarjem. Spadamo pod javno upravo, imamo državno službo in državno plačo, to je vse res. Res pa je tudi, da obstaja pravi stereotip kdo je knjižničar/ka. Najprej že to, da je knjižničarka – ženski spol – , da je stara, zatežena, da sedi 8 ur v tišini, da gnjavi vse uporabnike, ki jim pade papirček na tla, da ne dovoli nobenega telefona, da sedi za šalterjem in se praska po riti. Dejansko takega tipa v knjižnicah ni več. Kaj vi mislite, da v knjižnicah obstajajo samo šalterji? Očitno res, ker dalj svojega nosu niste pomolili. Presneto se motite. Moram se postaviti v bran moškim kolegom knjižničarjem – teh je kar precej, tudi za časa mojega študija sem imela že kar nekaj sošolcev in da ne omenjam, da marsikdaj pri prijavi za službo dobijo prednost moški knjižničarji! Tudi to se dogaja, veste.
Naj se vrnem k “šalterju”. Kaj mislite, kako se knjigo spravi v knjižnico? Jo obdela? Jo pripravi za uporabo? Jo pripravi dostopno? Jo naredi najdljivo in na voljo vam, ki vam je najlaže priti na šalter, reči: “A mate tisto knjigo, ki jo imajo v knjigarni pa je take plave barve?” “A imate kakšno dobro knjigo za prebrat?” “A mi lahko najdete tale članek?” “Mi lahko pomagate napisat diplomsko nalogo?” “Bi lahko tole naredili že to sekundo?” “Mi lahko vi to skopirate?” Da kakšnega “mi lahko pomagate, prosim” sploh ne omenjam.
Ko nas pa potrebujete, takrat pa takoj priletite v knjižnico in pričakujete, da vam bo vse prinešeno na pladnju in da vas bomo lepo gledali in poslušali vaše pljuvanje. In da ne rečem, koliko študentov pride študirat v knjižnico, delat seminarske naloge, da imajo vse gradivo in literaturo direktno pri roki in da jim pomagamo. In naš delovni čas je od 8.00 do 20h in ob sobotah od 9h do 14h. Vsak bedak, ki zna računat, bo videl, da je to več kot 6 ur, da le vi, ljubi uporabniki dobite svoje želje izpolnjene kadarkoli in ob katerem koli dnevu.
Pa vse to je le drobec knjižničarskega dela. Kje so še vse nabave, sodelovanje s tiskarji, založniki, izpolnjevanje zakonodaje…. Pojma nimate. Za vas se le praskamo. Ko pa kaj rabite, smo pa mi tisti, ki praskamo vas. Najbrž tudi nihče od pametnih ne pomisli, kako bi bilo, če knjižnice ne bi obstajale.

Pa lep pozdrav!

simpatizerka….

vse to zna narditi vsak normalen človek, pa ni treba da ima več kot srednjo izobrazbo…res ne vidim razloga, za plačni razred nad 30….mogoče nekaj osebkov v kaki akademski knjižnici, NUK…ma v občinskih knjižnicah pa je to potrata denarja -…..davkoplačevalskega.

da se knjižničarjev ne rabi, pa nisem nikoli rekel…..le tako plačanih ne rabimo.

zelo rad bi videl sistemizacijo delovnih mest za nekja knjižnic….bi znalo biti zanimivo…..

Torej je kriva Filozofska fakulteta, ki je naredila univerzitetni bibliotekarski študij, torej so krivi kadrovski oddelki, ki univerzitetne diplomirane bibliotekarje zaposlujejo na taka delovna mesta, ki jih po nekaterih mnenjih lahko opravljajo gimnazijski maturantje. Zakaj bi potem bili krivi knjižničarji / bibliotekarji sami? Ljudje v kadrovski niso bibliotekarji. Sicer so pa na spletni strani MK na voljo vse sistematizacije. In tisti, ki pravi, da ima knjižničar več kot 30. plačni razred, dejansko ne ve, o čem govori. Knjižničar ima 5. stopnjo izobrazbe in pri 30 letih delovne dobe le 22. plačni razred.

Kot da smo bibliotekarji edine pijavke v celi javni upravi. Karkoli rečemo, še vedno bodo ljudje z nekonvencionalnimi urniki in ki se bodo praskali po riti in primitvne tajnice, ki lahko zafurajo firmo, seksajo s šefi in kuhajo kavo. Moramo pa res met trdne riti, da se nam od vsega tega praskanja ne vname koža. Le kako nestresno je, ko se moramo ukvarjat s takimi, ki mislijo da vse vejo in znajo.

Kot knjižničar se kakopak ne strinjam s tistimi, ki pravijo, da je naše delo preveč plačano in da buljimo v zrak.

Seveda so nekateri posamezniki, ki svoj poklic jemljejo z levo roko, smo pa tudi tisti, in teh nas je večina, ki svoje delo opravljamo pošteno in zagnano, sodelujemo pri prireditvah, izboljšujemo “uporabniško izkušnjo” in še res marsikaj drugega, kar ni v naših delovnih nalogah.

O plači pa ne bi, ukinili so nam marsikateri dodatek, in naš delovnik traja 8 ur – če delaš od 8h do 14h, pomeni da boš v tekočem letu te dve uri moral “prinesti notri”, ali s sobotami ali pa podaljševanjem.

točno to, tistemu ki pljuva po knjižničarjih mu plačam en dan, da pride zamenjat z mano, visokošolska knjižnica, mu dodelim naloge kot so katalogizacija, vsebinska obdelava gradiva, priprava habilitacij za profesorje, digitalizacija gradiva,medknjižnična izposoja, priprava in vodenje izobraževalnih tečajev, informacijsko opismenjevanje uporabnikov, nabava gradiva itd.itd. mislim, da bi vsak po eni uri dela odnehal!!!
sploh pa….mislim da se po riti najbolj praskajo naši politiki, ki jim strokovni delavci, tudi knjižničarji, pripravijo vsak piltek, govor itd.

poznam nekaj razvajenih ljudi, ki imajo starše bibliotekarje in veze in so brez ustrezne izobrazbe prišli delati v knjižnico kot knjižničarji. V preteklosti niso vnašali kakršnega koli truda v študij, trošili so denar, popivali in žurirali. Zdaj imajo dobor plačano javno službo preko vez. Oprostite, a za take ne velja inšpekcija?

usi si zaslužimo večje plače za to je kriva država je pa zlo nefer primer:
-medicinska sestra dela na 4 izmene se ukvarja z vsem mogočim stresom ukvarjanje z bolnimi ljudi lahko se še kj okuži nvm zasluži pa 800-900e neto
-primerjaš knjižničarke pa zaslužijo čist isto pa kr primerjejte stres sestr pa knižničark(knjižničarke uživajo če primerjaš sestre)
-potem so tu ljudje ki delajo v gospodarstvu pri zasebnikih(marsikatri ima tudi faks ali še kaj več) in zaslužijo primer tudi 800-900 pa od tega je na minimalcu ostalo so pa dodatki

uglanem zlo nefer nč ne rečem da bi mogl zdej knjižničarkam znžati plače mogli bi povišati plače med. sestr ker hvala ker so in znižati davke da bo lahko zasebnik več plačal svojega delavca

se nč ne čudim da ljudje bežijo ven iz te naše gnile države sploh med.sestre,zdravniki,itd..

Men gredo ta stare knjižničarke v Kranju tolk na živce (ne vse, ampak ene so prav žleht, se vidi na prvi pogled), komaj čakam, da gredo v penzijo, da bom spet lahko hodila normalno v knjižnico.

Pa same bedne knjige… ti vse dol pade. Poznam ljudi, ki jih noročajo dirket iz tujine v tujem jeziku… mladi itak…. Taka beda v Sloveniji za knjige. Res sramota. Vedno ene in bedne z bedno tematiko. Homiči, črnci, rasizem… sploh ne moreš več dobiti knjige, ki je NORMALNA, jo moraš že iz tujine naročiti. Beda, totalna. Še vedno zagrizeni levičarji v tem,… zato tudi jest naročam knjige v angleščini,.. ni izbire sploh.

New Report

Close