Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plače zdravnikov Rekorder decembra zaslužil 17 tisoč evrov bruto.

Plače zdravnikov Rekorder decembra zaslužil 17 tisoč evrov bruto.

Pa še kar natepavate teh 17.000….to je zgolj 8.000 neto

Tudi mene toel razjezi. Kadar se govori o nizkih plačah, se vedno govori o neto, ko pa o v velikih, pa bruto.
Ker večina butastih Slovencev niti ne ve kaj je bruto in neto …. in po tem nabijajo.

Od kod tako dolge vrste pri zdravnikih, ki jih niti ne cenite, niti ne obiskujete?
Iz izkušenj vem, da vsi tisti, ki najbolj pljuvate po zdravnikih najbolj lazite okoli njih! In to najbolj osladno ….


Torej si zato, da se dvigne prispevna stopnja, vsi upokojenci, ki nič ne plačujejo v zdravstveno blagajno pa prispevajo za vsak pregled 10 evrov, za operacijo pa 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska operacije. Bo šlo? Sama dobrota na tuj račun!

pol ni čudno da samomore delajo preveč ima denarja in skrbi kam bi ga dal, pa kako se potem ene prdijo na tv kake reve so kaki pritiski pa oh in sploh punca za 17 jurjev na mesec je to to lahk greš pa še zmer v gorenje pralne stroje sestavljat možgane daš na pašo pa dobiš 600 evrov

Kljub temu, da sta že dva komentatorja napisala, da je ta podatek bruto plača, še vedno pišete kako vi dobite 900e na račun.
Če ste že vsi tako pametni, da bi lahko bili zdravniki, potem si vsaj pojdite preračunat koliko je neto plača!
Da vam pomagam 17.000bruto je 7.800neto! Ostalo gre v državno blagajno.

Bi vas vse rada videla kako bi končali medicinsko fakulteto, ko verjetno še živalske celice ne ločite od rastlinske. Kaj šele, da bi razumeli vse ostalo.

Nisem zdravnica, ampak ne maram tega kako se pogovarjate- nesposobni zdravniki, nesposobni učitelji, nesposobni gospodarstveniki,… Vsak izmed vas bi lahko bil kdotkoli, če se niste potrudili in ste sedaj zagrenjeni, je to vaš problem.

Največja težava je kam se razporeja denar in ne koliko plače ima kdo. Začnite kdaj gledat širšo sliko. To je pa težko, če ne razumete niti, da obstaja bruto bruto, bruto in neto.. In se vrjetno niti nikoli ne vprašate kam gre ves denar iz vseh davkov, itd.

Ok, sej bi imela lahko tut ti tako placo. Samo na medicino bi se upisala, pa se 12 let solala. Skoda, da si ocitno ali prelena ali preneumna. Zdravniki so pri nas placani 3krat manj kot recimo v avstriji. Imamo pa kirurge, (dr. Kastelic, dr. Cimerman, dr. Jug, dr. Tomazevic…) travmatologe, ki so zelo cenjeni v svetovenm merilu. Nisem iz medicine, ampak sem zaradi sluzbe, ogromno v stiku z zdravniki (kongresi…) Pa vam lahko povem, da so (vsaj zgoraj omenjeni in se marsikdo) cudoviti, niti malo samovsecni ljudje. Vsi bi sli lahko na privat, pa bogatim, cistim, urejenim,mamicam kolke operiral za stokrat vec denarja. Ampak so se odlocil delat drzavno sluzbo, da dejansko pomagajo revezem. Pa se vi zavedate kaksni vse ljudje to prihajajo v kc. Ogromno smrdljivih pijancev, pretepacev, norcev.. Me zanima, kdo od vas bi dejansko lahko bil zdravnik. Meni bi se utrgalo,biti vsak dan v stiku s toliko ljudmi in biti do njih se prijazna in jih resevati. Dajte bit malo spostljivi. Vase nesrece ne bo resilo udrihanje po drugih, res ne. Raje delajte na sebi in bo fousija ze sla stran. Ce pa ze morate sovraziti, dajte raje politike. To, je zgresena nalozba. Za govorjenje, lazne diplome, koncane fdvje, dobijo take place. To je veliko bolj butasto, ce ze.

Se popolnoma strinjam s “Politiki”. Fouš ste. Da vpišeš medicino moraš bit odličen na gimnaziji in skoraj zlati maturant. Potem pa študirati 6 let, ko drugi žurajo, cele dneve. Nato specializacija in kasneje kongresi itd…. Raje naj se vsak ki kritizira zazre vase.
Nekaj sem slišala od prijateljice, ki je imela otroka na onkološkem na pediatrični. Sama pohvala zdravnikom in sestram. Uspehi pri ozdravitvi raka pri otrocih so zelo visoki. Ne bodite no tako zavistni. Zaslužili so si visoke plače, dobro da vsi ne pobegnejo v tujino.

New Report

Close