Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Placilo davka pri prodaji nepremicnine

Placilo davka pri prodaji nepremicnine

Pozdravljeni,

 

prodal sem stanovanje in garazo ( ki ima svojo Id stevilko). Lastnik sem bil 12 let, ves cas sem imel tu tudi stalno prebivalisce.

Razumem, da pri stanovanju placam samo davek ba promet. Zanima pa me ali moram pri garazi se placat davek na dobicek?

kupil sem obe nepremicnini hkrati, pod isto pogodbo.

Ce se komu sanja…
hvala za odgovor!

kako naj vemo za koliko si kupil garažo

Znesekv pogodbi je bila za vse skupaj. Ne vem kako se v tem primeru doloci cena za nazaj

nova
Uredništvo priporoča

Plačal boš davek za razliko od seštevka prihodkov minus seštavka stroškov.

če si imel tam prijavljeno stalno prebivališče ne boš plačal davka na dobiček, zraven vloge priloži potrdilo o prebivališču

Dohodnine od dobička iz kapitala pa ne boste plačali v primeru odsvojitve stanovanja ali stanovanjske hiše (z največ dvema stanovanjema), če ste imeli v nepremičnini (v vaši lasti) stalno prijavljeno prebivališče in ste tam tudi dejansko živeli vsaj zadnja tri leta pred odsvojitvijo.

Odgovor na objavo uporabnika
Davki pri prodajo nepremicnine/garaze, 09.08.2022 ob 00:41

Pozdravljeni,

 

prodal sem stanovanje in garazo ( ki ima svojo Id stevilko). Lastnik sem bil 12 let, ves cas sem imel tu tudi stalno prebivalisce.

Razumem, da pri stanovanju placam samo davek ba promet. Zanima pa me ali moram pri garazi se placat davek na dobicek?

kupil sem obe nepremicnini hkrati, pod isto pogodbo.

Ce se komu sanja…
hvala za odgovor!

Davka na dobiček ne plačaš, če si imel zadnje 3 leta tam stalno bivališče.

https://www.fu.gov.si/zivljenjski_dogodki_prebivalci/nakup_in_prodaja_nepremicnine/

“kjer je imel stalno prebivališče in ga je imel v lasti ter je tam dejansko bival vsaj zadnja tri leta pred prodajo, j”

 

Ja, boš plačal. V garaži sploh ne moreš imeti stalnega prebivališča, ampak samo izključno v stanovanju kot takem.

New Report

Close