Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Plačilo s kartico do 100 evrov brez pina

Plačilo s kartico do 100 evrov brez pina

Ni point v tem kakšna je moja plača. Point je v tem, da tudi minimalna plača ni minimalna, če MORAŠ plačati bančne stroške.
Z limitom pa banke krasno služijo, da ne govorim o provizijah za plačilo položnic.
Daj malo poglej kakšne so pozitivne obresti. To že sodi v rubriko “saj ni res, pa je”.
[/quote]
Ja saj, banke bi morale zastonj delat, ane?
Jaz plačam banki mesečno 8,46 €, v tem znesku je vodenje računa, vsa plačila/trajni nalogi, članarina mastercard, SMS obvestila o transakcijah z MC, spletna in mobilna banka, limit 500 evrov … Skratka, vse moje bančno poslovanje stane mesečno toliko. In meni se res ne zdi veliko.


Ja saj, banke bi morale zastonj delat, ane?
Jaz plačam banki mesečno 8,46 €, v tem znesku je vodenje računa, vsa plačila/trajni nalogi, članarina mastercard, SMS obvestila o transakcijah z MC, spletna in mobilna banka, limit 500 evrov … Skratka, vse moje bančno poslovanje stane mesečno toliko. In meni se res ne zdi veliko.
[/quote]

Tisočak v desetih letih. Sitnica.

Tisočak v desetih letih. Sitnica.
[/quote]
zakaj si se omejila na deset let? zakaj nisi izračunala kak gromozanski znesek to nanese preko cele delovne dobe? 40.000 EUR. banke jo oderejo za stanovanje nekje v prlekiji.

lol

si pametno….


Ja saj, banke bi morale zastonj delat, ane?
Jaz plačam banki mesečno 8,46 €, v tem znesku je vodenje računa, vsa plačila/trajni nalogi, članarina mastercard, SMS obvestila o transakcijah z MC, spletna in mobilna banka, limit 500 evrov … Skratka, vse moje bančno poslovanje stane mesečno toliko. In meni se res ne zdi veliko.
[/quote]

Članarina za mastercard je 24 eur. Če si na nlb in plačaš v 1 obroku. Limit imaš verjetno avtomatsko, drugače plačaš (v višjih zneskih – vraga in pol (zavarovanje, ….))

Ne razumem kako ti to ni veliko. To je cca 100 eur na leto. Zakaj? Zato, da ti delodajalec nakaže plačo.
In če imaš recimo par tisoč vezanih, dobiš celo bogastvo. Manj kot 10 centov za par mesecev.

Meni se pa gre tudi za 70 centov. Banke obračajo MOJ denar. Zaračunajo mi vodenje računa (kot da to ne delajo zase), vsilijo brestično kartico in zdaj jim naj plačujem še to???

Moja plača ni recimo 800 EUR ampak je zmanjšana za bančne stroške – jaz jih res ne plačujem po svoji volji in izbiri.
[/quote]

moja banka mi računa točno 0 stroškov, pa vse funkcionira. limita nimam.

moja banka mi računa točno 0 stroškov, pa vse funkcionira. limita nimam.
[/quote]
Zaupaj ime banke. Limita ne potrebujem.


Zaupaj ime banke. Limita ne potrebujem.
[/quote]

N26

Članarina za mastercard je 24 eur. Če si na nlb in plačaš v 1 obroku. Limit imaš verjetno avtomatsko, drugače plačaš (v višjih zneskih – vraga in pol (zavarovanje, ….))

Ne razumem kako ti to ni veliko. To je cca 100 eur na leto. Zakaj? Zato, da ti delodajalec nakaže plačo.
In če imaš recimo par tisoč vezanih, dobiš celo bogastvo. Manj kot 10 centov za par mesecev.
[/quote]MC članarina je vključena po novem v paket, ki ga imam. V paket je vključen tudi avtomatski limit 500 evrov.
In ne, banki ne plačam samo tega, da mi delodajalec nakaže plačo, ampak gre preko banke mesečno plačilo cca 8 – 10 položnic, večino plačuje banka sama preko trajnega naloga, uporabljam bankomate, spletno banko, mobilno banko, dobivam SMS-e za MC transakcije …
Ja, vse skupaj je cca 100 evrov letno, ampak si ne predstavljam več življenja oziroma vsakodnevnega “poslovanja” brez kartic, spletne banke, bankomatov. In mi je čisto jasno, da vse to ni zastonj.
Res je tudi, da imam na varčevalnem računu cca 10.000 evrov in obresti skoraj ni več, bom pa počasi to pobrala ven in spravila doma v predal, preden začnejo računat kakšne ležarine.

Sem se spomnila, da je predmet te teme pravzaprav, kako se “krade” z brezstičnih kartic. In jaz vseeno verjamem banki, da se ne da kar tako hodit okoli in mimogrede pobirat dol denar z brezstičnih kartic, ki jih imajo mimoidoči v torbicah in žepih.
https://www.nlb.si/brezsticno-placevanje-miti?gclid=EAIaIQobChMI9ZC6y_zB5gIVRuJ3Ch0fbAcqEAAYASAAEgK_OvD_BwE

To lahko preprečiš tako, da si vklopiš SMS obvestila o dvigih (se seveda plača), ampak obvestilo dobiš takoj, ko je transakcija izpeljana in če tega nisi naredil/a ti, lahko kartico takoj blokiraš.
[/quote]

In kdo ti potem vrne ukraden denar?


zakaj si se omejila na deset let? zakaj nisi izračunala kak gromozanski znesek to nanese preko cele delovne dobe? 40.000 EUR. banke jo oderejo za stanovanje nekje v prlekiji.

lol

si pametno….
[/quote]

Ko bi vsaj znala napisat sestavek z repom in glavo. Vse to, za kar si ti banki do neba hvaležna, da ji smeš plačat, se dobi bistveno ceneje. Ampak za to je treba sklenit račun kje drugje kot na najdražji banki v SLO. V bistvu na katerikoli.

New Report

Close