Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Po kolikem času lahko vdovec začne z novo vezo?

Po kolikem času lahko vdovec začne z novo vezo?

Ni pravila glede prebolevanja s smrtjo. Vsak po svoje. Eni gredo hitreje naprej, drugi počasneje, nekateri se potem ne odločajo za novo partnerstvo.  Ker je pa to tema izpred sedmih let, pa verjetno avtorica že pozna odgovor.

Meni se zdi eno leto čist dovolj dolga doba. Izguba zakonca je nekaj drugega kot ločitev. Pri ločitvi je treba razpucati podstrešje, ugotoviti tudi svoj delež krivde, pri umrlem zakoncu pa je drugače , eno leto je dovolj da si zaželi nov začetek. Bolj bi bilo meni pomembno, kakšen človek je, ali shajata.

Odgovor na objavo uporabnika
so kdaj pripravljeni na novo vezo, 23.08.2017 ob 10:32

Spoznala sem moškega, ki mu je pred dobrim letom dni umrla žena. Zanima me, kaj mislite, je prebolel izgubo žene (bolezen) ali pa še rabi čas? On mi deluje en čas zagret, drugi čas spet ne. Ne silim v njega, vendar imam občutek, da hoče doživljat tisto, kar pri ženi ni.
Poznate koga, ki je bil v podobni situaciji? Kak dolgo je bil sam? Lahko tudi za ženske, po koliko časa so našle novega partnerja?

Ko pride s pogreba in se losa žlahte!

Prvo leto se pobiras, drugo leto navajas, tretje leto naj bi imel ze vse predelano in poslihtano, tako da si pripravljen na novo zvezo.

Odgovor na objavo uporabnika
about you, 15.09.2024 ob 10:09

Odgovor na objavo uporabnika
Iskreno, 15.09.2024 ob 09:13

Po smrti moža sem si vzela čas zase, zamenjala službo in posledično spoznavam ogromno ljudi na delovnem mestu. Očitno oddajam od sebe neko energijo, ker imam ogromno ponudb  na večerje, pijače  eni mi kar odkrito povedo, da sem izredno privlačna, vendar sem precej zadržana glede vstopa v novo vezo, ker še nisem povsem pripravljena. Pogrešam intimo, proznam. Z možem je med nama bila do zadnjega neizmerna strast. Ne vem če bom kaj takega še lahko doživela s kom , ko se bom odločila za ta korak. Nisem pa tako sproščena glede spolnosti , da bi sama dala direkten namig moškim. Nisem tista ki osvaja in naredi prvi korak.  Vdova sem dobro leto. Imam slabo vest da sem tako hitro začutila potrebo po intimi z nekom, ker moža fizično tukaj ni.

Vprašanje za “Iskreno”: kako pa to v praksi zgleda, da dobivaš ogromno ponudb? A to kar nekdo pristopi do tebe in te povabi na večerjo? Glede na to, da si vdova predvidevam, da nisi več stara 25 let let. V mladih letih je bilo  to zelo spontano, veliko druženja, zabave, srečanj novih ljudi. V zrelih letih se to bistveno umiri, pa me zato zanima, kako v takih letih “padajo ponudbe”. Jaz si ne predstavljam, da bi me recimo v knjižnici nekdo ogovoril in povabil na večerjo.

Delam v takem poklicu, kjer imam stika z ogromno ljudi. Res je nisem več mlada, sem pa po izgubi moža izgubila ogromno kilogramov in drastično spremenila svoj zunanji izgled. Svoja leta dejansko skrivam. Čeprav sem na pragu petdesetih jih kažem bistveno manj. Kako to izgleda. Čisto tako, moški ki mi izkazujejo pozornost, so pri meni poslovno večkrat na dan,  praktično vsak dan ista štorija, tako da mi je na momente že prav hecno, da tolikokrat pozabijo nabaviti kakšno stvar. Do vseh sem profesionalna. Ja tekom pogovora so eni kar direktni me vprašajo ali imam čas za večerjo, pijačo po službi, nekateri iščejo moj kontakt preko sodelavcev, eni mi kar direktno povedo da sem privlačna, celo pisma mi določeni predajajo v roke.  Vse to jemljem kot hec in ostajam profesionalna. Eno mi direkt povedo , da sem trd oreh, tisti od katerega bi dejansko pričakovala kaj podobnega prvi korak recimo si pa tega očitno ne upa storiti. Je pa pri meni prav tako dvakrat ali celo trikrat dnevno, pot pretvezo da je kaj pozabil nabavit. Morda se sliši otročje ampak po svoje je precej simpatično, ker ga tudi jaz rada vidim in opažam če ga ni kdaj da ga celo pogrešam.

New Report

Close