Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Po ločitvi čisto podivjana

Po ločitvi čisto podivjana

Verjetno ni ravno prijetno to spremljati, še posebno če si delite hišo, kaj šele, če bi si stanovanje. Svoji mami in očetu želiš seveda najbolje. To kako se je sedaj tvoja mama lotila novih odnosov je njena izbira in njena odgovornost. Bi pa bilo tudi meni nerodno v tvoji situaciji in bi se verjetno v takem primeru pogovoril z mamo. Neobsojajoče in iskreno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Poskusi na drug nacin, 17.10.2021 ob 19:19

Lahko ji pa na fini nacin parkrat omenis, kako si vesela, ko vidis oceta, njenega bivsega, srecnega, ko je spoznal resno partnerko, in ko te mama poklice ter te ni doma, omenis da si z ocetom in njegovo partnerko. V glavnem omenjaj ji, da sta oce in nova zelo prijetna, delujeta zrelo, resno, ji omenis, da si ju kdaj tudi povabila na kak tebi pomemben dogodek, kak rojstni dan, njo pa recimo ne povabis in ce te vprasa, zakaj ne, ji kar povej, da ti je nerodno, ker se obnasa kot najstnica itd. Naj mama spregleda na grd nacin , ce ne gre drugace.

ja. še malo posoli. da bo bolj bolelo

Trapast nasvet

Odgovor na objavo uporabnika
Kata HN, 17.10.2021 ob 18:13

Ne vem na koga naj se še obrnem po nasvet, na pamet mi pride samo ta forum. Oče in prijateljice so že dali roke stran, psihologinja pa pravi, da brez njenega sodelovanja ne bo šlo.

Gre za mojo mamo. Pred enim letom sta se z očetom ločila. Dejansko sta se razšla sporazumno in v prijateljskem odnosu. Par sta bila od šestnajstega leta, ona njemu prva punca, on njej prvi fant. Oče je po ločitvi spozna žensko, s katero imata kup skupnih interesov, gresta lepo počasi. Mama pa je druga pesem. Od dne, ko je ločitev uradna, ko jo je zapila s prijateljicam, je adijo pamet. Ker živiva v isti hiši vidim in slišim, več kot bi si želela. Po službi je ni nikoli direkt domov, moške menjava bolj pogosto kot spodnje perilo. Prihajajo stari, mladi in tisti srednjih let. Za vikende je odsotna, rajši je ne vprašam kje vse se potika. Stara je 46 let, je samska, zasluži dobro, s sestro sva samostojni, vnukov še ni. Ko se želim z njo pogovoriti, mi pravi, da sem zategnjena, naj se sprostim in uživam, ker v zakonu vse to odpade. Rada mi pove, da je bil zakon največja napaka, sploh, ker se je vezala tako mlada, da brezskrbnega mladostniškega življenja ni imela prilike. Jo skušam razumeti, pa vendar se mi zdi, da to ni življenje primerno za zrelo žensko. Če že živi razvratno, naj bo vsaj malo bolj diskretna. Skrbi me da si bo zafurala življenje, da bo prišla na slab glas, na koncu pa bo ostarela ostala sama in razočarana.

Ja premlada je skocila v zakon. Ni se zdivjala in sedaj je to udarilo na plan. Ji pa daj vsaj nasvet, naj uporablja zascito, da ne bo kake spolne bolezni dobila in naj domov ne vlaci vsakega, ki ji pride na pot.

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor na objavo uporabnika
se hecaš?, 17.10.2021 ob 18:25

Naj uživa, privošči ji, tebi je pa že čas, da odrasteš, spokaj od doma, da bo mami imela mir.

In potem taisti tolcete po sosedah, da si domov privlecejo vsak dan drugega ane?

Odgovor na objavo uporabnika
sol na rane, 10.10.2022 ob 14:45

ja. še malo posoli. da bo bolj bolelo

Trapast nasvet

Ja najbolje jo je v vatko zavit a ne da? Resnica pac boli. Ni cudno, da potem moski o vseh zenskah mislijo, da so kurbice.

Njeno življenje, njene odločitve. Pusti jo naj živi. Verjetno tega ne počne od same sreče…kdo ve kako je ob tvojem očetu trpela, da sta zdržala skupaj, on jo pa kar tako zamenja za drugo. Take stvari bolijo. Samo da ne obtiči v tej žalosti, ker se zna res slabo končati za njo. Poznam kar nekaj takih ločenk, ena se je potem rešila z dodatnim delom, da se je zamotila in s hojo. Druga si je nabavila psa. Tretja hodi po svetu, ima hčerko v ZDA in gre pogosto tja, vmes pa tu po Evropi in kakšen izlet v tujino tipo Egipt ipd.s prijateljicami s krožka. Vse pa imajo skupno to, da jih je ded po vseh teh letih zamenjal za drugo, medtem ko so se one vsa leta dobesedno žrtvovale za zakon, da bi obstal.

Meni je ti zelo odprlo oči. Vprašaš se, ali je vredno sploh karkoli potrpeti.

joj pusti jo na miru. naj uziva. bila je v zakoni od 16ga. imela je samo enega partnerja. pusti jo da se malo izzivi in ji privosci.hvala bogu. ti se pa.odseli ce ti kaj ne pase.

Vprašam te, kaj pa je normalno življenje, to kar je počela celo življenje, skrbeti za moža in otroke nato vnuke. Ti vampi izčrpano vso energijo in finance. Saj ko si starejši samo čakajo kaj bodo dobili. Na tak način si kupujejo ljubezen. Nej se zdivja, ko bo pa stara bo pa itak šla v dom…

Ne podpiram menjavanja partnerjev vsepovprek, ampak mamo razumem. Sama sem spoznala svojega moža pri 16-tih. Bil je moj prvi in zadnji partner. Po 12 tih letih zveze se nama je rodil prvi otrok, danes imama 3. Pred otroci pa sem pridno študirala, delala in skupaj sva ustvarjala da imama danes uspešno podjetje. Sedaj sva skupaj 22 let in imava 3 otroke (1 vrtec in 2 nižji, v osnovni šoli). Mož večinoma dela, tudi jaz dopoldne in popoldne če lahko uskladim družinske obveznosti in službo. Svojega življenja nimam, saj sem cel dan vpeta v podjetje in družino. Na meni je vožnja otrok v vrtec in iz njega, pa na vse dejavnosti , pa vse govorile, pa učenje s starejšima, animacijo mlajše in večina gospodinjskih opravil. Tako je zadnjih 11 let. Jaz sploh ne vem več kdo sem in kaj si želim. Nimam nobenega hobija ker enostavno jih ne morem imeti ker si ne morem privoščiti kam it ker je najmlajši otrok premali da bi bil sam doma. Skratka živim za podjetje in družino 365 dni na leto (mogoče nama uspe par dni otroke predati v varstvo starim staršem). Mož gre od doma ko gre in pride ko pride in ima hodije, skratka bi rekel da živi razmeroma “svobodno” življenje. Hvala bogu se z možem dobro razumeva in tudi spolnost laufa, če še tega ne bi bilo, pa si ne predstavljam kako bi bilo. Tak tempo me čaka še vsaj 6 let, da pride najmlajši otrok do približne samostojnosti (tako doma kot v šoli). Takrat bom jaz približno stara kot je tvoja mama sedaj in verjamem, da bi se meni tudi verjetno odpeljalo za nekaj časa, če bi ostala sama in bi bili otroci že odrasli. Pravzaprav ne odpeljalo, ampak končno bi zaživela svoje življenje in ugotovila kdo sem in kaj želim. Vmes ko bi to ugotavljala, pa bi verjetno naredila marsikaj na kar kasneje mogoče ne bi bila ponosna. Očitno je tvoji mami poleg svobode v zakonu manjkala tudi spolnost in pozornost (potrditev partnerja) in to sedaj nadomešča. Saj se bo umirila sčasoma, verjamem pa da se vezati na enega partnerja ne bo hotela še nekaj časa. Pri moških je pa to drugače žal in mi je razumljivo, da si je oče že našel stalno partnerico.

Moški od mame, ki skrbi za njih namreč presedlajo k ženi v cono udobja (skrbi za njih, čisti, pere, kuha, jih podpira , itd.) in če ni več žene pač najdejo novo.

Ženska pa, ki je celo življenje skrbela za moškega, dom, otroke, pa nima želje da ko je končno nekdo odnesel svoja oblačila in stvari iz hiše, da bo že drug prinesel svoje skozi vrata. Ženska bo nekaj časa želela biti svobodna, hoditi okrog in se naužiti tega čemur se je leta odrekala.

Toliko o tem, da boš mogoče malo lažje razumela svojo mamo, saj v tem trenutku verjamem, da je ne. Jo pa verjetno boš kasneje v življenju ko boš imela partnerja in svoje otroke.

Kaj vam ni jasno? Žalostna in razočarana je.

Odgovor na objavo uporabnika
Mama treh, 12.10.2022 ob 10:03

Ne podpiram menjavanja partnerjev vsepovprek, ampak mamo razumem. Sama sem spoznala svojega moža pri 16-tih. Bil je moj prvi in zadnji partner. Po 12 tih letih zveze se nama je rodil prvi otrok, danes imama 3. Pred otroci pa sem pridno študirala, delala in skupaj sva ustvarjala da imama danes uspešno podjetje. Sedaj sva skupaj 22 let in imava 3 otroke (1 vrtec in 2 nižji, v osnovni šoli). Mož večinoma dela, tudi jaz dopoldne in popoldne če lahko uskladim družinske obveznosti in službo. Svojega življenja nimam, saj sem cel dan vpeta v podjetje in družino. Na meni je vožnja otrok v vrtec in iz njega, pa na vse dejavnosti , pa vse govorile, pa učenje s starejšima, animacijo mlajše in večina gospodinjskih opravil. Tako je zadnjih 11 let. Jaz sploh ne vem več kdo sem in kaj si želim. Nimam nobenega hobija ker enostavno jih ne morem imeti ker si ne morem privoščiti kam it ker je najmlajši otrok premali da bi bil sam doma. Skratka živim za podjetje in družino 365 dni na leto (mogoče nama uspe par dni otroke predati v varstvo starim staršem). Mož gre od doma ko gre in pride ko pride in ima hodije, skratka bi rekel da živi razmeroma “svobodno” življenje. Hvala bogu se z možem dobro razumeva in tudi spolnost laufa, če še tega ne bi bilo, pa si ne predstavljam kako bi bilo. Tak tempo me čaka še vsaj 6 let, da pride najmlajši otrok do približne samostojnosti (tako doma kot v šoli). Takrat bom jaz približno stara kot je tvoja mama sedaj in verjamem, da bi se meni tudi verjetno odpeljalo za nekaj časa, če bi ostala sama in bi bili otroci že odrasli. Pravzaprav ne odpeljalo, ampak končno bi zaživela svoje življenje in ugotovila kdo sem in kaj želim. Vmes ko bi to ugotavljala, pa bi verjetno naredila marsikaj na kar kasneje mogoče ne bi bila ponosna. Očitno je tvoji mami poleg svobode v zakonu manjkala tudi spolnost in pozornost (potrditev partnerja) in to sedaj nadomešča. Saj se bo umirila sčasoma, verjamem pa da se vezati na enega partnerja ne bo hotela še nekaj časa. Pri moških je pa to drugače žal in mi je razumljivo, da si je oče že našel stalno partnerico.

Moški od mame, ki skrbi za njih namreč presedlajo k ženi v cono udobja (skrbi za njih, čisti, pere, kuha, jih podpira , itd.) in če ni več žene pač najdejo novo.

Ženska pa, ki je celo življenje skrbela za moškega, dom, otroke, pa nima želje da ko je končno nekdo odnesel svoja oblačila in stvari iz hiše, da bo že drug prinesel svoje skozi vrata. Ženska bo nekaj časa želela biti svobodna, hoditi okrog in se naužiti tega čemur se je leta odrekala.

Toliko o tem, da boš mogoče malo lažje razumela svojo mamo, saj v tem trenutku verjamem, da je ne. Jo pa verjetno boš kasneje v življenju ko boš imela partnerja in svoje otroke.

te pa res ne razumem. Ne veš kdo si in kaj si, ampak odločila si se za družino, za podjetje, za otroke. A to nisi ti? Saj vem, da je ogromno dela, ampak a nisi niti malo vesela, da imaš (očitno zdrave) otroke, da gledaš njihov razvoj, da ste na varnem? A misliš, da je edina samouresničitev letanje po raznih športih ali drugih hobijih?

Če pa nimaš čisto nič časa zase, pa si sama kriva, glede na to, da mož pa se lahko “samouresničuje”. Naj on zmanjša hobije za polovico in drugo polovico skrbi za otroke, da boš tudi ti imela nekaj prostega časa. To pa rabi vsak človek.

Mi zaupaš njeno cifro? 🙂

a lahko dobim cifro od mami

Odgovor na objavo uporabnika
Radovedni tacek, 17.10.2021 ob 21:02

A morda kdo pozna kaksno zensko, da se po locitvi ni zacela kurbat. Jaz je ne poznam. Vse so iste.

Mene nisi spoznal 🙂

Bom rekla, da v reali ne drži. Da se ženske skurbajo v zakonu ali da se kurbajo po ločitvi, pa so večinoma krivi moški, ki zaradi svojega prizadetega ega lažejo vsem okrog, da je do ločitve prišlo, ker se je žena skurbala, ker jih je sram povedat resnični razlog ločitve in potem še po ločitvi ne dajo miru in opletajo s svojim lažnjivim jezikom, da se bivša kurba okrog, da preusmerijo pozornost od svojega kurbanja in da izpadejo v očeh drugih ubogi revčki.

dejte no ne delajte se vecje stale

New Report

Close